Kwietniowe Mazury

Dział poświęcony relacjom z naszych wypraw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Kwietniowe Mazury

Post autor: johny »

W słoneczny, wczorajszy piątek udałem się służbowo z wizytą na Mazury. A że stamtąd musiałem jechać na Podlasie także serce me się radowało gdyż uskuteczniłem przejażdżkę przez tą ukochaną mą krainę! :-)

Już po kilkugodzinnej jeździe z Łodzi, gdy z głównej arterii odbiłem w stronę Morąga zrobiło się zupełnie inaczej, tak jak to lubię i tak jak opisywał to Nienacki. Tylko ja i las i wąska droga po środku.

Obrazek

Potem było już tylko lepiej, co chwilę mijałem przepięknie położone jeziora otaczające mnie z każdej strony. Mimo, że czas trochę gonił to nie mogłem się oprzeć pokusie, zatrzymać się i porozkoszować się trochę widokami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakże piękne są Mazury właśnie teraz! Bez rzeszy turystów, bez gigantofonów, bez całej tej komercyjnej otoczki. Tylko lasy, jeziora, pola porośnięte kwitnącym rzepakiem. Tak właśnie musiały wyglądać w czasach kiedy podróżował po nich Tomasz NN.

Po załatwieniu swoich spraw udałem się w dalszą drogę. Zdobycz współczesnej cywilizacji w postaci nawigacji GPS pokierowała mnie w stronę Mikołajek drogą, której nawierzchnia pamięta chyba jeszcze czasy kiedy pomykał nią wehikuł Tomasza. Nota bene nie wyobrażam sobie tych pościgów w takich warunkach. Dla mnie Mission Impossible. Samochodzik miał chyba talent przynajmniej Roberta Kubicy! :-D

Obrazek

Na szczęście zawieszenie dało radę i przed Mikołajkami zrobiłem sobie krótki postój. Było tak ciepło, miło, że nie chciało jechać się dalej.

Obrazek

Same Mikołajki też nie przypominają na razie miejscowości, którą znamy z pełni sezonu. Cisza, spokój... Choć widać przygotowania do długiego weekendu.

Obrazek

Ja się tylko zastanawiam, kto się zgodził na wybudowanie czegoś takiego.

Obrazek

Ta budowla pasuje bardziej do centrum jakiegoś miasta a nie do widoku z jakim kojarzą się nam Mazury. Szkoda, że czymś taki burzy się harmonie otaczającej przyrody... :-/

No ale cóż trzeba było jechać dalej. Ostatni przystanek zrobiłem sobie nad śniardwami. Pomyślałem sobie o tym jak to właśnie w kwietniowy dzień Samochodzik z Moniką płyneli wehikułem do Fortu Lyck.

Obrazek

Ostatnie zdjęcie i trzeba było jechać dalej...

Obrazek

Pogoda piękna, widoki niesamowite w samochodowym odtwarzaczu z całą mocą brzmi Maiden England '88 czego chcieć więcej! Chyba tego żeby kolejny zlot zrobić gdzieś własnie tu w tej pięknej krainie!
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

No, johny - co tu dużo mówić?

Pięknie, po prostu pięknie :564:

Zazdroszczę wyprawy :-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Kwietniowe Mazury

Post autor: Czesio1 »

Jak już napisała Yvonne nic tylko pozazdrościć johny
johny pisze: Jakże piękne są Mazury właśnie teraz! Bez rzeszy turystów, bez gigantofonów, bez całej tej komercyjnej otoczki. Tylko lasy, jeziora, pola porośnięte kwitnącym rzepakiem. Tak właśnie musiały wyglądać w czasach kiedy podróżował po nich Tomasz NN.
To już wiemy jaką porą trzeba organizować zlot na mazurskiej ziemi. :564:

Johny, a w którym miejscu zrobiłeś fotkę śniardw?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Ale pustki... W lesie to jeszcze zrozumiałe, ale w Mikołajkach ? To chyba ostatnie dni takiej ciszy, od weekendu majowego zacznie się ruch.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:Johny, a w którym miejscu zrobiłeś fotkę śniardw?
Płn - wsch skraj, miejscowośc Nowe Guty.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Kwietniowe Mazury

Post autor: Brunhilda »

johny pisze:, tak jak to lubię i tak jak opisywał to Nienacki. Tylko ja i las i wąska droga po środku!
Jak Ty to ładnie napisałeś Johny! Tez lubie te miejsca chociaż u siebie prawie nigdy ich nie penetruje. Kawaleczek tylko :-D Zjazd w boczną drogę niekoniecznie gdzieś, tj w jakieś konkretne miejsce prowadzi a jeżeli to moze okazać sie, ze to bardzo, bardzo długa droga bez GPS, bez sygnału w komórce...trochę straszno! Bo jakby co, no np koło, no moze nie koło bo bym zmieniła ale jakaś awaria to...hmmm.....no nieciekawie. Nie ma dzikich zwierząt co prawda tj w Nowej Południowej Walii, no oprócz zmij czy jakichś pajakow ..acha! No nie! Wombaty gryza i mieszkają w lesie. No i kangury tez mogą atakować, szczególnie te duże. Poza tym stacja benzynowa moze być setki km odległa. Na większych drogach są znaki za ileset km bedzie kolejna stacja benzynowa. Ale tak?
A w Polscevjednak zawsze, nawet pieszo, za jakiś krótszy czy dłuższy czas wyszloby sie na jakieś zabudowania z ludźmi! Z tego wniosek, ze muszę jednak przyjechać, żeby sobie po takich bocznych drogach w nieznane pojeździć!
A te okolice Mazur! Takie piękne ! Johnny! A zieleń drzew i trawy taka intensywna, moze bo wiosna? Podobny kolor zieleni jest w Nowej Zelandii. Taki soczysty. Bo u nas raczej ,lekko rudawy jakby. Spalony.
Dzięki Johny!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Ojej! No przeciez psy dingo są! Nie wszędzie ale kto wie gdzie? Juz sie dwa razy w lesie natknelam. Przerazolam sie okropnie ale on nic. Tylko popatrzył i postal sobie. A ja spokojnie, powoli odwrót do samochodu. No moze nie porwalby mnie tak jak w słynnym przypadku baby Azalia lata temu. Rodzice byli na kampingu, na jakimś polu amiotowym i zniknął niemowlak. Rodzice powiedzieli, ze zabrał pies dingo. No! To była sprawa narodowa! nie bulo wiadomosci TV bez tego tematu dluuuuuuuugo bardzo! Jeszcze i teraz są echa. Nie uwierzono im. Matkę, Lindy, zamknęli za morderstwo. Zwłaszcza, ze oni byli w jakiejś sekcje czy coś? Juz nie pamietam. Wypuścili ja po trzech latach jak znaleźli ciuszki baby koło jakiejś nory dingo w okolicach, chyba dalszych? Lindy napisała książki na ten temat i inni tez. W ramach odreagowania.

No ale mógłby mnie taki dingo pogryzc!
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

To ja już wolę Mazury :-D
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

O proszę! Akurat taki artykulik o najciekawszych drogach u nas...

http://travel.cnn.com/sydney/life/10-worst-australian-roads-hit-car-trouble-128085
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Jak nic, muszę w końcu w tym roku nawiedzić te tereny. Albo chociaż Jeziorak. Umocniłeś mnie, johny, w mym postanowieniu :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

No, no, jak tu czytam to jeszcze kawałek Warmii zjeździłeś! :027: Wbrew powszechnego utożsamiania tych dwóch krain historycznych bardzo się od siebie różnią i warto jest je rozróżniać. :-)
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Nietajenko pisze:No, no, jak tu czytam to jeszcze kawałek Warmii zjeździłeś! :027: Wbrew powszechnego utożsamiania tych dwóch krain historycznych bardzo się od siebie różnią i warto jest je rozróżniać. :-)
Zgadzam się z tobą! Oczywiście, że rozrózniam te dwie krainy! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Captain Nemo
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 193
Rejestracja: 14 sie 2013, 16:09
Tytuł: z jedzeniem na TY...
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Kwietniowe Mazury

Post autor: Captain Nemo »

Mnie ten budynek nad jeziorem kojarzy się z opisem tej klubokawiarni z templariuszy :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z naszych wypraw”