Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Lejwoda
Autor Wiadomość
Lejwoda 
Uwielbia przygody

Wysłany: 2020-10-16, 20:13   

Cześć,

długo się zastanawiałem czy dołączyć do grona użytkowników tego forum (już szybciej poszło z wyborem samochodzikowego pseudonimu). Jakoś tak się złożyło w moim życiu, że znowu skrzyżowały się losy moje i Tomasza NN. Pierwszy raz spotkaliśmy się na początku lat 90 tych, gdy moją skromną biblioteczkę uzupełnił pierwszy Pan Samochodzik. Mialem wtedy 13 lat i bardzo dużo czytałem. Potem pojawiły się następne części, niektóre z nich byly tylko wypożyczone.

Minęło 30 lat...

Mam w Dolsku, koło Morynia rodzinę,  która dała mi znać o rajdzie rowerowym związanym z tymi utworami. Oprócz odwiedzenia miejsc z Księgi miał odbyć się  konkurs z wiedzy o niej. Sięgnąłem więc ponownie po Księgę strachów, a po niej to już jak z uzależnieniem... pochłaniam kolejne części, jedna po drugiej.

Gdy czytalem je pierwszy, drugi czy trzeci raz zawsze zastanawiałem się nad prawdziwymi miejscami opisanymi w tych książkach. Obecnie, w dobie internetu, wystarczy poklikać i już można znaleźć odpowiedzi na frapujące mnie pytania. Czytam je w kolejności podanej w książce Piotra Łopuszańskiego Pan Samochodzik i jego autor, niestety publikacja ta nie zaspokaja mojej ciekawości samochodzikowego świata.

I tak trafiłem tutaj, do internetowej oazy intelektualnej rozrywki. Wysoka kultura dyskusji, rzeczowe rozmowy, dociekliwość i poczucie humoru prowokują do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Trochę martwi mnie, a przeczytałem sporo wątków na forum, spadająca aktywność i zaniechanie niektórych tematów, ale to zrozumiałe, każdy ma jakieś życie, a i pisanie wciąż o tym samym może zmęczyć.

Bardzo dziękuję osobom, które potrafiły dotrzeć do wielu wydawałoby się nieosiagalnych materiałów i potrafiło w ludzkim języku przekazać na tym forum wiedzę na temat tego co było w książkach i jak to się ma do prawdziwego świata w którym dzieje się akcja tych powieści. Wiele pobocznych tematów wręcz rozpala moją wyobraźnię,  bo historia jest wciąż moim ulubionym tematem.

W sumie trochę się rozpisalem. Mogłem podzielić to na klika postów, bo licznik mój jest mizerny, a dogonić najlepszych, to marzenie ściętej głowy. 

Podpis wstawię jak tylko znajdę coś wartego wstawienia.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-10-16, 20:18   

Lejwoda napisał/a:
Cześć,

długo się zastanawiałem czy dołączyć do grona użytkowników tego forum (już szybciej poszło z wyborem samochodzikowego pseudonimu). Jakoś tak się złożyło w moim życiu, że znowu skrzyżowały się losy moje i Tomasza NN. Pierwszy raz spotkaliśmy się na początku lat 90 tych, gdy moją skromną biblioteczkę uzupełnił pierwszy Pan Samochodzik. Mialem wtedy 13 lat i bardzo dużo czytałem. Potem pojawiły się następne części, niektóre z nich byly tylko wypożyczone.

Minęło 30 lat...

Mam w Dolsku, koło Morynia rodzinę,  która dała mi znać o rajdzie rowerowym związanym z tymi utworami. Oprócz odwiedzenia miejsc z Księgi miał odbyć się  konkurs z wiedzy o niej. Sięgnąłem więc ponownie po Księgę strachów, a po niej to już jak z uzależnieniem... pochłaniam kolejne części, jedna po drugiej.

Gdy czytalem je pierwszy, drugi czy trzeci raz zawsze zastanawiałem się nad prawdziwymi miejscami opisanymi w tych książkach. Obecnie, w dobie internetu, wystarczy poklikać i już można znaleźć odpowiedzi na frapujące mnie pytania. Czytam je w kolejności podanej w książce Piotra Łopuszańskiego Pan Samochodzik i jego autor, niestety publikacja ta nie zaspokaja mojej ciekawości samochodzikowego świata.

I tak trafiłem tutaj, do internetowej oazy intelektualnej rozrywki. Wysoka kultura dyskusji, rzeczowe rozmowy, dociekliwość i poczucie humoru prowokują do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Trochę martwi mnie, a przeczytałem sporo wątków na forum, spadająca aktywność i zaniechanie niektórych tematów, ale to zrozumiałe, każdy ma jakieś życie, a i pisanie wciąż o tym samym może zmęczyć.

Bardzo dziękuję osobom, które potrafiły dotrzeć do wielu wydawałoby się nieosiagalnych materiałów i potrafiło w ludzkim języku przekazać na tym forum wiedzę na temat tego co było w książkach i jak to się ma do prawdziwego świata w którym dzieje się akcja tych powieści. Wiele pobocznych tematów wręcz rozpala moją wyobraźnię,  bo historia jest wciąż moim ulubionym tematem.

W sumie trochę się rozpisalem. Mogłem podzielić to na klika postów, bo licznik mój jest mizerny, a dogonić najlepszych, to marzenie ściętej głowy. 

Witaj Lejwodo
Cieszę się bardzo że zdecydowałeś się do nas dołączyć.
Rozgość się i zostań z nami na dłużej.
:564: :564: :564: :564: :564:
I od razu na dzień dobry zapraszam Cię do udziału w II szybkiej sesji konkursowej:
http://www.pansamochodzik...nik.html?t=2341

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-10-16, 20:21   

Cześć, przeniosłem przywitajkę do właściwego działu.

johny
Moderator

Wysłany: 2020-10-16, 20:40   

Hej!

Lejwoda napisał/a:
Mogłem podzielić to na klika postów, bo licznik mój jest mizerny, a dogonić najlepszych, to marzenie ściętej głowy.

Chyba to ma najmniejsze znaczenie. To żaden wyznacznik wartości twojej aktywności.
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
XIII VII III I V XX XIV 1

Konfiturek 
Zlotowicz
Degustator porzeczek

Wysłany: 2020-10-16, 20:52   

Lejwoda napisał/a:
(...) Mam w Dolsku, koło Morynia rodzinę,  która dała mi znać o rajdzie rowerowym związanym z tymi utworami. (...)

Witaj :)
To niewiele brakowało, byśmy się wcześniej spotkali, gdyż kilka dni po rajdzie przejeżdżałem rowerem przez Moryń i namiotowałem nad tamtejszym jeziorem. Pierwotnie miałem tam być w terminie rajdu. Ale o nim nie wiedziałem i przełożyłem termin wycieczki o kilka dni (ze względu na panujący wtedy upał).

Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-10-16, 21:36   

Witaj serdecznie, Lejwodo! :-)

Czy "Pan Samochodzik i Złota Rękawica" to Twoja ulubiona część?
Czy może ćwiczyłeś kiedyś strzelanie z łuku? ;-)
Albo po prostu lubisz kryminały?

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2020-10-16, 22:01   

Witaj i lej wodę ile się da.

Co prawda następny zlot zapowiada się niezbyt ciekawie, bo mnie nie będzie ;-) , ale pewnie wszyscy chętnie Cię poznają osobiście, jeśli tylko masz ochotę na to.
Ostatnio zmieniony przez Mysikrólik 2020-10-16, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-10-16, 23:26   

Cześć Lejwodo! Bardzo się cieszymy, że do nas dołączyłeś, a nasze forum jest nadal atrakcyjne i jednak kusi nowych pasjonatów przygody!

Eksplorator63
Zlotowicz

Wysłany: 2020-10-17, 06:33   

Witaj Lejwodo.

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-10-17, 07:49   

Cześć !

Lejwoda napisał/a:
     Mam w Dolsku, koło Morynia rodzinę... 

My chyba byliśmy w Dolsku na zlocie ?

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-10-17, 08:04   

TomaszK napisał/a:
Cześć !

Lejwoda napisał/a:
     Mam w Dolsku, koło Morynia rodzinę... 

My chyba byliśmy w Dolsku na zlocie ?

Jasne, że byliśmy :-)
To tam dzieci plus ja skakaliśmy ruchem konika szachowego :-D

irycki
Przygodomaniak
Pan Motocyklik

Wysłany: 2020-10-17, 11:56   

Byliście na zlocie w Dolsku? To nie za moich czasów :D
A gdzie kwaterowaliście, bo ja byłem w Dolsku w tym roku i nie rzuciła mi się w oczy żadna baza noclegowo-turystyczna.

Witaj Lejwodo :)
Mam nadzieje że pozostaniesz z nami na stałe.

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2020-10-17, 12:05   

irycki napisał/a:
Byliście na zlocie w Dolsku? To nie za moich czasów :D
A gdzie kwaterowaliście, bo ja byłem w Dolsku w tym roku i nie rzuciła mi się w oczy żadna baza noclegowo-turystyczna.

Bazę mieliśmy w Moryniu.
A kościół w Dolsku był jednym z punktów programu.
To było w 2013, mój pierwszy zlot :-)

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2020-10-17, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  

Lejwoda 
Uwielbia przygody

Wysłany: 2020-10-17, 12:40   

Dzięki za powitanie.

johny napisał/a:
Hej!

Lejwoda napisał/a:
Mogłem podzielić to na klika postów, bo licznik mój jest mizerny, a dogonić najlepszych, to marzenie ściętej głowy.

Chyba to ma najmniejsze znaczenie. To żaden wyznacznik wartości twojej aktywności.

To miał być niewinny żarcik.

Konfiturek napisał/a:
Lejwoda napisał/a:
(...) Mam w Dolsku, koło Morynia rodzinę, która dała mi znać o rajdzie rowerowym związanym z tymi utworami. (...)

Witaj :)
To niewiele brakowało, byśmy się wcześniej spotkali, gdyż kilka dni po rajdzie przejeżdżałem rowerem przez Moryń i namiotowałem nad tamtejszym jeziorem. Pierwotnie miałem tam być w terminie rajdu. Ale o nim nie wiedziałem i przełożyłem termin wycieczki o kilka dni (ze względu na panujący wtedy upał).

Wiele nie straciłeś, bo dużego związku z Panem Samochodzikiem na tym zlocie nie było. Może to wina obecnej sytuacji. Dla mnie, jako rowerofila, i tak było warto, bo krajobrazy ciekawe, a i udało się namówić rodzinę do wspólnego wyjazdu.

Yvonne napisał/a:
Witaj serdecznie, Lejwodo! :-)

Czy "Pan Samochodzik i Złota Rękawica" to Twoja ulubiona część?
Czy może ćwiczyłeś kiedyś strzelanie z łuku? ;-)
Albo po prostu lubisz kryminały?

1. Najpierw była Wyspa Złoczyńców, bo od niej zacząłem, potem z całego cyklu najbardziej odobał mi się Winnetou, a teraz zobaczymy jak przeczytam całość.
2. Strzelałem jak większość moich rówieśników z samoróbek w trakcie zabaw w Indian :)
3. Kryminały też lubię, chociaż bardziej kręci mnie tematyka historyczna.

A nick... czasami lubię lać wodę ;)

Mysikrólik napisał/a:
Witaj i lej wodę ile się da.

Co prawda następny zlot zapowiada się niezbyt ciekawie, bo mnie nie będzie ;-) , ale pewnie wszyscy chętnie Cię poznają osobiście, jeśli tylko masz ochotę na to.

Pożyjemy/ dożyjemy- zobaczymy. Na razie nie planuję "wszystkiego" dalej niż do końca roku, ale po przeczytaniu o miejscach, które odwiedziliście, nabrałem ochoty na włóczęgę w doborowym towarzystwie.

Podpis wstawię jak tylko znajdę coś wartego wstawienia.

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-10-17, 12:44   

johny napisał/a:
Hej!

Lejwoda napisał/a:

Witaj,

Pierwszy dzień 30 postów. :-D

Rozgosc się.

Fantomas
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-10-17, 18:05   

Witaj Lejowodo

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-10-17, 19:25   

VdL napisał/a:

Pierwszy dzień 30 postów. :-D

Siła konkursu :564:
VdL, a czemu Ty nie bierzesz udziału w konkursie?

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Odpowiedz do tematu