Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2013-08-15, 19:49
Pan Samochodzik i Templariusze
Autor Wiadomość
TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-10-17, 19:30   

Dla mnie Mikulski to też przede wszystkim Kloss. Ale on właśnie pasował do roli Pana Samochodzika, dzięki wcześniejszej kreacji Klossa. Taki polski Bond. I w jednym serialu i w drugim. I jeszcze był taki czeski serial w latach 70-tych, "Łuk tęczy", gdzie zagrał podobną postać.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-10-17, 19:34   

TomaszK napisał/a:
Dla mnie Mikulski to też przede wszystkim Kloss. Ale on właśnie pasował do roli Pana Samochodzika, dzięki wcześniejszej kreacji Klossa.

Przecież książkowy Pan Samochodzik miał wygląd ciamajdy. No i miał okulary czego Mikulski nie uświadczył.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

irycki
Przygodomaniak
Pan Motocyklik

Wysłany: 2020-10-18, 12:54   

Czesio1 napisał/a:
TomaszK napisał/a:
Dla mnie Mikulski to też przede wszystkim Kloss. Ale on właśnie pasował do roli Pana Samochodzika, dzięki wcześniejszej kreacji Klossa.

Przecież książkowy Pan Samochodzik miał wygląd ciamajdy. No i miał okulary czego Mikulski nie uświadczył.

Nie, wyglądu ciamajdy to on nie miał, nigdzie to nie było tak określone.

Zresztą to jest ciekawa sprawda. Z jednej strony Nienacki podkreśla, że Tomasz to zgarbiony, chuderlawy mól książkowy. Ale ten "mól" włazi po linie na wysoką zamkową wieżę (Fantomas), spuszcza się po linie do studni, w tejże studni potrafi wyczołgać się z wody do korytarzyka (próbowaliście wychodzić z basenu bez drabinki?), przechodzi po wąskim gzymsie (Karnity, ZR), zna judo (KS i pokonanie Tarzana w "Rękawicy"), jest wytrawnym piechurem, świetnie żegluje, potrafi podczas sztormu opanować jacht regatowy, jakim jest Latający Holender... Trochę sporo tego jak na niezgułę i chuderlaka :)

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Lejwoda 
Uwielbia przygody

Wysłany: 2020-10-18, 13:02   

Z tym wyglądem "ciamajdy" to zawsze miałem problem, bo gdy autor/ narrator nie wspomina wyraźnie o wyglądzie zewnętrznym, to cała reszta przemawia za takim takim tajnym agentem, co nie rzuca się w oczy, a jednak potrafi więcej niż przeciętny człowiek. I S. Mikulski pasuje mi do tej roli. A już na pewno bardziej mi go przypomina, mimo braku okularów, niż to, co wyobraził sobie wybitny rysownik i opowiadacz Szymon Kobyliński. ;-)

Podpis wstawię jak tylko znajdę coś wartego wstawienia.

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-10-18, 13:10   

Tak , Mikulski odpowiada też i moim wyobrażeniom pana Tomasza. Według mnie wpasował się idealnie.

TomaszL 
Przygodomaniak

Wysłany: 2020-10-18, 23:22   

A ja widzę w Panu Samochodziku głównie Przygodę. I w serialu "Pan Samochodzik i Templariusze" ta Przygoda jest z Mikulskim.

Odpowiedz do tematu