Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowości na naszych półkach
Autor Wiadomość
Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-12-02, 12:19   

Mysikrólik napisał/a:
Przecież ja nie mam nic do johnego, co z resztą napisałem.

Źle mnie zrozumiałeś Mysikróliku.

Mysikrólik napisał/a:
Jednak propagowanie ksenofobicznych treści nie uważam za odpowiednie nigdzie, a już na pewno nie na tym forum. Gdyby p. McDonald napisał książkę o florze i faunie Wielkiego Kanionu Kolorado, na pewno bym się nie odezwał w ten sposób.

Ale przecież johny napisał tylko po jaką książkę sięgnął do czytania. Ja nie zauważyłem żeby kogokolwiek namawiał do lektury tej książki więc gdzie tu propagowanie jakichkolwiek treści?

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

PawelK
Moderator

Wysłany: 2020-12-02, 12:38   

Czesio1 napisał/a:
Ale przecież johny napisał tylko po jaką książkę sięgnął do czytania

Nie, johny nie napisał TYLKO.

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2020-12-02, 12:39   

Czesio1 napisał/a:
Mysikrólik napisał/a:
Jednak propagowanie ksenofobicznych treści nie uważam za odpowiednie nigdzie, a już na pewno nie na tym forum. Gdyby p. McDonald napisał książkę o florze i faunie Wielkiego Kanionu Kolorado, na pewno bym się nie odezwał w ten sposób.

Ale przecież johny napisał tylko po jaką książkę sięgnął do czytania. Ja nie zauważyłem żeby kogokolwiek namawiał do lektury tej książki więc gdzie tu propagowanie jakichkolwiek treści?

No to jak już sobie tak luźno gadamy, to przecież ja nic takiego nie napisałem. Skoro książka o wpływie żydostwa w XX w. jest ciekawa lekturą, to naturalnym jest żeby sięgnąć po Mein Kampf.
Co w tym dziwnego?

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-12-02, 12:55   

Mysikrólik napisał/a:

No to jak już sobie tak luźno gadamy, to przecież ja nic takiego nie napisałem. Skoro książka o wpływie żydostwa w XX w. jest ciekawa lekturą, to naturalnym jest żeby sięgnąć po Mein Kampf.
Co w tym dziwnego?

Nadal mnie nie rozumiesz Mysikróliku. Ty zawsze taki spokojny byłeś a ostatnio dostrzegam w Twoim stylu coś niepokojącego. Mam nadzieję, że wszystko u Was jest ok?
A co do Mein kampf być może johny i to przeczyta. Mam tylko nadzieję, że nie będzie nikogo zachęcał do przeczytania tej lektury.
Natomiast nie zauważyłem żeby napisał, że książka po którą sięgnął jest ciekawa. Więc sugerowanie lektury Mein kampl jest trochę złośliwe z Twojej strony Mysikróliku i tego właśnie w Tobie nie poznaję. ;-)

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2020-12-02, 13:42   

Czesio1 napisał/a:
Ty zawsze taki spokojny byłeś a ostatnio dostrzegam w Twoim stylu coś niepokojącego. Mam nadzieję, że wszystko u Was jest ok?

A dziękuję za troskę. Wszystko w porządku. Może tylko chciałbym już wyjść, pojeździć na nartach, co zdaje się będzie możliwe.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2020-12-02, 14:00   

Mysikrólik napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
Ty zawsze taki spokojny byłeś a ostatnio dostrzegam w Twoim stylu coś niepokojącego. Mam nadzieję, że wszystko u Was jest ok?

A dziękuję za troskę. Wszystko w porządku. Może tylko chciałbym już wyjść, pojeździć na nartach, co zdaje się będzie możliwe.

Oj to uspokoiłeś mnie Mysikróliku. :564:

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2020-12-03, 23:37   

:urban:

2.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 561.12 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 434.62 KB

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2020-12-28, 09:27   

Czy ktoś czytał powieści kryminalne Bernarda Minier? Świetne. Zaczęłam z jakiegoś względu od końca, Dolina. Nie przeszkadza to jednak. Właśnie skończyłam pierwsza powieść Bielszy Odcień Śmierci. Polecam. Jest świetny. Dużo francuskich akcentów bo BM jest Francuzem.

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2021-01-07, 17:20   

Skończyłam Szpilkę i w ramach przerwy od Miniera, czytam, a raczej słucham Niespokojna Krew Roberta Galbraitha. Robert Galbraith to nikt inny jak JK Rowling od Harry Pottera. Pod tym pseudonimem pisze kryminalne powieści z Cormoranem Strikiem głównym bohaterem. Lubię go. Czyta Maciej Stuhr. Bardzo fajnie mu to wychodzi musze przyznać chociaz nie jestem jego fanka.
Ostatnio zmieniony przez Brunhilda 2021-01-07, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2021-01-17, 12:23   

Niespokojna krew świetna. Polecam. Cofnęłam się do poprzedniej powieści R. Galbraitha pt Zabójcza Biel. Pozostałe już czytałam. Naprawdę polecam :-)

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2021-01-18, 18:11   

Zapowiada się ciekawa pozycja. Szkoda tylko, że dopiero w marcu, ale przy tych 90 latach co na nią czekamy to mrugnięcie okiem. ;-)

Bernard Newman - Rowerem przez II RP. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma

..Niezwykła wyprawa rowerowa angielskiego dżentelmena do egzotycznego kraju, który powstał niedawno, ale ma spore ambicje. Jego mieszkańcy stawiają się temu wariatowi Hitlerowi i chyba mają prawo. Ich państwo jest niemal trzy razy większe niż wyspa, z której przybył Newman!

Naszego podróżnika i jego dwukołowego towarzysza imieniem George czekają miejsca i ludzie, które wprawią go w osłupienie, zachwyt, czasem wzbudzą śmiech lub litość. Ten zaskakujący wielki kraj nazywa się Polska. Ta Polska już nie istnieje, ale po niemal 90 latach możemy ją znowu oglądać oczami angielskiego pisarza, podróżnika i… szpiega. W każdej z tych ról Bernard Newman sprawdza się znakomicie!

Newman kilka razy odwiedził Polskę. Jego unikatowy reportaż Rowerem przez II RP odsłania przed nami Polskę, jakiej nie znaliśmy i jakiej już nigdy nie będziemy mogli zobaczyć. Po raz pierwszy po niemal 90 latach możemy o niej na szczęście przeczytać....

źr. gildia.pl

Odpowiedz do tematu