Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciekawostki z Australii
Autor Wiadomość
irycki
Przygodomaniak
Pan Motocyklik

Wysłany: 2021-01-18, 17:56   

VdL napisał/a:
TomaszK napisał/a:
Macie tam jakieś łagodne zwierzęta ?

Też o tym pomyślałem. U nas , to najwyżej komar może ugryźć, albo sąsiad wkurzyć.

No jeszcze żmija. W niektórych rejonach to jest realne zagrożenie.

W górach bywają miśki, szansa spotkania nie jakoś bardzo duża, ale jest. Teoretycznie może zabić, ale nie wiem kiedy był ostatni przypadek w Polsce.

No i dziki. Zwłaszcza jak się spotka maciorę z młodymi.

Ale i tak w lesie najbardziej boję się zdziczałych psów i pso-wilków (bo prawdziwe, dzikie wilki raczej nie są groźne). Kiedyś spotkałem takiego psa nocą w lesie i było dziwnie. Bestia szła za mną dobry kilometr, a jak się zatrzymywałem to warczała. Nie wiem co się w tym łbie roiło...

Więc w porównaniu z Australią, gdzie trzeba korzystać z apki pokazującej lokalizację krokodyli, to u nas jest spoko :D :D

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2021-01-18, 18:51   

irycki napisał/a:
Ale i tak w lesie najbardziej boję się zdziczałych psów

I słusznie. Od żmij nikt nie zginął od wojny, a od niedźwiedzia jedna osoba, w roku 2015. Za to od psów ginie kilka osób rocznie i to chyba nie od tych zdziczałych.
No ale w Australii mają najbardziej jadowitego węża na świecie, tyle że nikogo nie zabija, bo żyje na niedostępnej pustyni. No i najbardziej jadowitego pająka, ten akurat pojawia sie w Sydney, Brunhilda kiedyś o tym pisała. Podobno tylko owce są tam niegroźne.

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2021-01-18, 19:31   

irycki napisał/a:
Kiedyś spotkałem takiego psa nocą w lesie i było dziwnie. Bestia szła za mną dobry kilometr, a jak się zatrzymywałem to warczała. Nie wiem co się w tym łbie roiło...

Jak to co? Bał się sam iść po ciemku przez las, jak się zatrzymałeś, to Cię poganiał.

irycki
Przygodomaniak
Pan Motocyklik

Wysłany: 2021-01-18, 19:43   

VdL napisał/a:
irycki napisał/a:
Kiedyś spotkałem takiego psa nocą w lesie i było dziwnie. Bestia szła za mną dobry kilometr, a jak się zatrzymywałem to warczała. Nie wiem co się w tym łbie roiło...

Jak to co? Bał się sam iść po ciemku przez las, jak się zatrzymałeś, to Cię poganiał.

:D :D :D
Na to nie wpadłem!

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2021-01-26, 08:56   

TomaszK napisał/a:
Podobno tylko owce są tam niegroźne.

:-D :-D
Ha ha Tomaszku.

Dzisiaj mamy wolny dzień , Dzień Australii. Niektórzy uważają, ze to powinien być Dzień Inwazji.
Oczywiście nie tak hucznie celebrowany hak zwykle. Oczywiście były marsze, protesty, ciekawe jak to się będzie miało do koronawirusa. Zobaczymy za dwa tygodnie.

Tymczasem w Queensland pub serwuje takiego burgera. 1.2 kg mięsa, 1 kg bułka, cała główka sałaty, warzywa, razem wazy koło 5 kg. Czy takie coś można w ogóle zjeść za jednym posiedzeniem?

ABC.com.au

Vasco 
Żądny przygód

Wysłany: 2021-01-26, 09:53   

W Czechach w jednej restauracji zamkowej zamówiłem 1 kg smażonych żeberek (w jednym kawałku). Zeszła godzina, ale się dało. 5 kg to chyba zestaw rodzinny ;)
Ostatnio zmieniony przez Vasco 2021-01-26, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2021-01-26, 11:35   

Vasco napisał/a:
W Czechach w jednej restauracji zamkowej zamówiłem 1 kg smażonych żeberek (w jednym kawałku). Zeszła godzina, ale się dało. 5 kg to chyba zestaw rodzinny ;)

:-D Raczej rodzinny rzeczywiście.
Kilogram żeberek tez brzmi imponująco....

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2021-01-26, 11:39   

Ale chyba 800 gram z tych żeberek to były kości?

Vasco 
Żądny przygód

Wysłany: 2021-01-26, 12:11   

Mając przed oczyma menu zapytałem kelnera czy to nie wydrukowało im się za dużo zer w w tym 1000 g, a on machnął ręką i rzekł "połowa to kości".

Poza tym, wiecie, to był jeden kawał. Tu spalone nad ogniskiem, tam wpół surowe więc z tego mięsa też nie dało się wszystkiego ruszyć. Ale i tak łatwo nie było, mimo, że bardzo lubię żeberka.

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2021-01-26, 12:37   

Kiedyś jadłem takie żeberka w Harrachovie w knajpie Pavla Ploca.
Łogiń :-D

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2021-01-26, 19:53   

Nabrałem ochoty na żeberka...

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2021-01-27, 07:52   

Polecam Żeberka w coca coli!

Odwrotnością wielkich porcji są lobstery... jadalny tylko ogon i tez nie ma tam dużo mięsa.. w końcu „rzucili” do zwykłych supermarketów australijskie lobstery, których nie chcą już Chinczycy. Tu zwykły, ugotowany tylko w wodzie. Pyyyszny!

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2021-01-27, 08:01   

Można tez dostać same ogony, surowe, oba zdjęcia zamieszczam ze specjalna dedykacja dla Czesia... :-D

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2021-01-27, 08:04   

No to jak się rozkręcałam z uszczęśliwianie Czesia to jeszcze tygrysie krewetki, łowione dzikie, tj nie z farmy! Czego w nich nie było! Może mi sie akurat tym razem tak trafiło. Oprócz brudów jakichś , kamyczki, czarne jakieś kawałki czegoś dziwnego, mam nadzieje, ze nie wraków statków czy coś... woda brudna! Ale są pyyyyszne!

A tu kuzynki , bananowe krewetki, to już pewnie z farmy bo czyściutkie...! Są delikatne, lekko słodkie i maja cienka skorupkę w porównaniu do tygrysich.

To wszystko dla Czesia :-D
Ostatnio zmieniony przez Brunhilda 2021-01-27, 08:08, w całości zmieniany 1 raz  

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2021-01-27, 21:10   

Brunhilda napisał/a:
Można tez dostać same ogony, surowe, oba zdjęcia zamieszczam ze specjalna dedykacja dla Czesia... :-D

Brunhilda napisał/a:
No to jak się rozkręcałam z uszczęśliwianie Czesia to jeszcze tygrysie krewetki, łowione dzikie, tj nie z farmy! (...)

:563: :563: :563: :563: :563: :563: :563:
Za co ja tak cierpię?

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2021-01-28, 08:46   

Czesio1 napisał/a:
Za co ja tak cierpię?

Brunhilda częstuje Cię rarytasami z królewskiego stołu, a Ty jeszcze wybrzydzasz. Ja bym tam wsunął cały talerz.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2021-01-28, 10:29   

TomaszK napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
Za co ja tak cierpię?

Brunhilda częstuje Cię rarytasami z królewskiego stołu, a Ty jeszcze wybrzydzasz. Ja bym tam wsunął cały talerz.

Razem z tym co na tym talerzu podają czy sam talerz? :027:

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

panna Monika 
Zlotowicz

Wysłany: 2021-01-28, 10:38   

Brunhilda napisał/a:
No to jak się rozkręcałam z uszczęśliwianie Czesia to jeszcze tygrysie krewetki, łowione dzikie, tj nie z farmy! Czego w nich nie było! Może mi sie akurat tym razem tak trafiło. Oprócz brudów jakichś , kamyczki, czarne jakieś kawałki czegoś dziwnego, mam nadzieje, ze nie wraków statków czy coś... woda brudna! Ale są pyyyyszne!

Obrazek

A tu kuzynki , bananowe krewetki, to już pewnie z farmy bo czyściutkie...! Są delikatne, lekko słodkie i maja cienka skorupkę w porównaniu do tygrysich.

Obrazek

Ojejusiu, pyszności. Bruniu, a duża jest różnica w smaku między dzikimi a hodowlanymi krewetkami?

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2021-01-29, 21:51   

TomaszK napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
Za co ja tak cierpię?

Miód i malinka.
Jak jakbym chciał :-P

Brunhilda 
Zlotowicz

Wysłany: 2021-02-07, 04:49   

panna Monika napisał/a:

Ojejusiu, pyszności. Bruniu, a duża jest różnica w smaku między dzikimi a hodowlanymi krewetkami?

Wiesz, ze tak? Jakos tak pełniejszy smak, nie wiem jak to opisać. Tez. Ysle, ze pyszności! :-)

Fantomas
Przygodomaniak

Wysłany: 2021-02-14, 08:22   

Bruniu wiedziałaś, a może już byłaś?
https://www.thecourier.co...play-in-clunes/

Odpowiedz do tematu