Cichym ścigałam go lotem

Dział poświęcony literaturze
ODPOWIEDZ
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7210
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Cichym ścigałam go lotem

Post autor: Brunhilda »

Wysłuchałam, z trudnością, Cichym ścigałam go lotem. Czyta Grigorij z Czterech Pancernych. Posunął sie w latach jakos po głosie sadzać :-D Boże! Jaki on był piękny ! Te czarne aksamitne oczy! Dziewczyny w klasie kochały sie albo w Janku Kosie albo w nim.
Autor Joe Alex. Ale to Polak jest. Pamiętałam ten kryminał ( zawsze lubiłam kryminały....)z czasów szkolnych, średniej szkoły to jest. Pamietam, ze lubiłam Joe Alexa. Taka angielska atmosferka, taki suspense trochę, on dystyngowany. Ech...teraz widze, ze naciągane to trochę wszystko:-D
Ta pozycja jest o morderstwie Sir Gordona, specjalisty od ciem ( tak to bedzie? Kurczę no nie wiem!) otóż szczegolnie jedna ćma odgrywa tu role a mianowicie ćma Trupia Glowka czyli Acherontia Atropos czy coś, która lata w te i wewte w jakimś celu. I to nie po pokoju tylko miedzy krajami czy kontynentami, juz nie wiem. Podejrzanych stado całe ale dzielny Joe Alex szybciej niż policja z wszystkim sobie daje radę... No cóż. Tak sie cieszyłam jak to kupiłam ale to chyba jakies inna książka of tej, ktora kiedyś, dawno czytałam...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13010
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy

Post autor: Yvonne »

A ja wręcz przeciwnie, Bruniu.
Czytam te kryminały od wielu lat, często do nich wracam i wciąż podobają mi się tak samo! Bardzo lubię kryminały wszelakie, ale moje ulubione to właśnie te Joe Alexa (mam wszystkie na mojej półce) i boskiej Agathy Christie.
Ostatnio do tego grona dołączył Zygmunt Miłoszewski oraz Johan Theorin - polecam Ci gorąco.
Brunhilda pisze:specjalisty od ciem ( tak to bedzie? Kurczę no nie wiem!)
Bardzo dobrze! :-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16401
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:Czytam te kryminały od wielu lat, często do nich wracam i wciąż podobają mi się tak samo! Bardzo lubię kryminały wszelakie,
A znasz Yvonne taką starą serie zeszytów z cyklu "Ewa wzywa 07"? Na podstawie kilku z nich nakręcono parę odcinków "07 zgłoś się".

"Ewa wzywa 07"

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 501085.jpg medium=http://s26.postimg.org/ttm1da4q1/Ewa_wzywa_07.jpg large=http://s26.postimg.org/ttm1da4q1/Ewa_wzywa_07.jpg group=20508][/gimg]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13010
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:A znasz Yvonne taką starą serie zeszytów z cyklu "Ewa wzywa 07"?
Nie znam :-/

Masz może jakieś?
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16401
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:
Czesio1 pisze:A znasz Yvonne taką starą serie zeszytów z cyklu "Ewa wzywa 07"?
Nie znam :-/

Masz może jakieś?
Mam, mam, a jakze! I to sporo z tej serii. Jesli chcesz moge pozyczyc. :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13010
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Mam, mam, a jakze! I to sporo z tej serii. Jesli chcesz moge pozyczyc.
Bardzo chętnie.
Może przywieziesz do Kościeliska?
A oddam w Bieszczadach :-)
Awatar użytkownika
Babie_Lato
Forowy Lektor
Posty: 757
Rejestracja: 12 lis 2014, 14:47
Miejscowość: Wyk :)
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Babie_Lato »

O tak, i ja bardzo lubię kryminały. Joe Alex i A. Christie są niedoścignieni.
Staram się też skolekcjonować wszystkie kryminały z serii z "jamnikiem" i "kluczykiem"- pamiętacie tę serię? :) Perełki tam się trafiają.
Kilka egzemplarzy "Ewa wzywa" też mam i czytałam.
Lubię te z klimatem PRL-u.
A! Była i taka seria wydawnictwa KAW- kieszonkowy format, na okładce zwykle zdjęcie, a charakterystyczny był różowy grzbiet z czarnym tytułem.

Ostatnio porwałam się na szwedzki kryminał, ale te już są na wskroś brutalne i tak realistyczne. To już nie ten urok. Ale kapryszę, krytykuję... i czytam kolejne ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16401
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:
Czesio1 pisze:Mam, mam, a jakze! I to sporo z tej serii. Jesli chcesz moge pozyczyc.
Bardzo chętnie.
Może przywieziesz do Kościeliska?
A oddam w Bieszczadach :-)
Tez pomyslalem o takiej wersji :-)
Oczywiscie pod warunkiem ze przyjade do Koscieliska wehikulem bo jesli koleja to nie wiem czy dam rade zmiescic w plecaku pokazna paczuszke ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Wielkie dzięki za przypomnienie ksiazek Joe Alexa ,czytalem to bedac jeszcze w szkole podstawoweji i z tego co pamietam to trzymały w napięciu do samego konca.Chyba najwyższy czas odswiezyc pamięć i przeczytać ponownie :) Pewnie jest wiecej takich perelek o których zapomnialem przez te wszystkie lata..swego czasu wynioslem cały karton książek które juz nie mieściły się na półkach do piwnicy, niestety mój tato wpadł na genialny pomysł by zrobić w niej porządek i po całej mojej z ogromnym trudem zbieranej przez lata kolekcji nie pozostał nawet slad :-(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”