Brian Callison

Dział poświęcony literaturze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Brian Callison

Post autor: PawelK »

czyli Wojna Trappa. Oczywiście też kupiłem za zeta. I generalnie wszystkie książki z tej serii można kupić tanio.
Jeśli ktoś lubi "Złoto dla zuchwałych" to jest to książka dla niego. Podobny klimat, II wojna światowa i dziwni bohaterowie z dziwnym stosunkiem do toczącej się wojny, no i oczywiście chodzi o kasę. Różnica zasadnicza to to, że akcja toczy się na Morzu śródziemnym.

Kolejna część, czyli Pokój Trappa to już nie ta półka. Czyta się szybko ale fabuła jest zbyt przekombinowana. Choć dwa złote, które zapłaciłem na allegro nie przekracza chyba wartości książki.
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Trzy pierwsze książki z tej serii czytałem wielokrotnie. Uwielbiam tego typu humor.
Ostatnia, czyli "Krokodyl Trapp" to coś na kształt "Człowieka z UFO" w Samochodzikach - napisana "na siłę", zupełnie niepotrzebna.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Co to za seria? Cieszę sie bardzo z tego ze będę mogła sobie całe mnóstwo pyt kupić! Z książkami mam na myśli przede wszystkim. A gdzie oprócz Empik sie kupuje?( Empik trefny sie podobno zrobił? Zapomnialam tylko co przyczyna jest) W zwykłych księgarniach? Kacpra mogę odwiedzić bo w KrWkpwie jest, pawda? Suuuupeeeer!
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Seria o kapitanie Trapp'ie jest bardzo specyficznym dziełem. Książki z tej serii doceni raczej męski czytelnik. Rzecz jest o pewnym kapitanie i jego załodze składającej się z różnej maści wyrzutków, którzy prowadzą sobie handel szmuglując wszelkiego rodzaju towary swoim zdezelowanym statkiem. Niby nic takiego, gdyby nie fakt, że trwa właśnie druga wojna światowa. Ale naszych bohaterów to nie obchodzi. Nadali sobie status "neutralnych" i handlują z każdym - z Brytyjczykami, Niemcami, Włochami... Dla mnie ta książka to gotowy scenariusz na świetny film.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Konfiturek pisze:Dla mnie ta książka to gotowy scenariusz na świetny film.
Też się zdziwiłem, że jeszcze nie został zrobiony. A pierwsze co zrobiłem po przeczytaniu, to zacząłem szukać, czy nie ma takiego filmu :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Konfiturek pisze:to coś na kształt "Człowieka z UFO" w Samochodzikach - napisana "na siłę", zupełnie niepotrzebna.
Oj Konfiturku, oj oj :027:
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Właśnie na Wikipedii doczytałem, że w 2008 roku (a więc po 15-stu latach od napisania ostatniej książki z serii), Brian Callison napisał jeszcze "Trapp's Secret War". Po polsku chyba nikt tego jeszcze nie wydał. A szkoda. Poczytałbym.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Oj, Yvonne... :oops: Po prostu nie przemawia do mnie ta książka. Na swoją obronę dodam, że przeczytałem ją dwa razy. Całą!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”