Pan Samochodzik i Templariusze - inspiracje

Dział poświęcony drugiej przygodzie Pana Samochodzika
ODPOWIEDZ
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

No i proszę, są podziemia w Papowie Biskupim. http://szlaktradycji.pl/dziedzictow-kul ... e-biskupim
Ciekawe w jakiej formie ta legenda funkcjonowała w czasie kiedy Nienacki pisał "Templariuszy". Może opowiadano coś o osobie zaginionej w lochu, której wołanie o pomoc było słychać w kościele ?
A z bardziej realnych podziemi - na innej stronie internetowej znalazłem informację, że wszystkie skrzydła zamku były podpiwniczone, a w piwnicy znajdującej się pod kapitularzem prawdopodobnie mieścił się loch.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2015, 09:26 przez TomaszK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

zbychowiec pisze:
TomaszK pisze:No i proszę, są podziemia w Papowie Biskupim. http://szlaktradycji.pl/dziedzictow-kul ... e-biskupim
Ciekawe w jakiej formie ta legenda funkcjonowała w czasie kiedy Nienacki pisał "Templariuszy". Może opowiadano coś o osobie zaginionej w lochu, której wołanie o pomoc było słychać w kościele ?
A z bardziej realnych podziemi - na innej stronie internetowej znalazłem informację, że wszystkie skrzydła zamku były podpiwniczone, a w piwnicy znajdującej się pod kapitularzem prawdopodobnie mieścił się loch.
Brawo, Tomaszu! :564:
Coraz bardziej mnie korci, żeby się tam wybrać z Wami :)
Zapraszamy , im będzie nas więcej tym lepiej. :564:
Co do podziemi to tak jak pisalem pod koniec lat 80tych dostępne było na terenie zamku wejście do piwnic,a za czasów jak Nienacki pisał swoją książkę to kto wie jak one wygladaly.Zresztą podobną sytuacja była na zamku w Człuchowie ,gdzies czytalem artykul ze ponoć jeszcze w latach 60 podziemia czy tez piwnice pod zamkiem były powszechnie dostepne i dość rozległe.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze:
templariusz72 pisze:Patrze w grafik i tak,29 sierpien jak na dzien dzisiejszy to calkiem realny termin ,12 wrzesnia pracujaca sobote mam,i jesli juz to po godzinie 15tej ale co i jak bede dokladnie wiedzial blizej tych terminów
To proponuję 29 sierpnia.
Czy ta data jest aktualna?
Bydgoszcz z chęcią dołączy :-)
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Data jest aktualna. Pozwolilem sobie ją zaproponować, bo tego dnia jadę nad morze na wczasy.
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

U mnie na dzień dzisiejszy też aktualna.Nie wiem jeszcze czym bede jechał ,wszystko zalezy od pogody i o ile dopisze najpewniej moto, mogę kogoś zabrac po drodze z Bydzi.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2015, 17:04 przez templariusz72, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Zostało kilka dni, u mnie jak narazie bez zmian :) Tomasz na którą planujesz pojawić się w Papowie?Mi dojazd tam zajmie około 30 minut
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Wg. dojazd.org, droga do Papowa zajmie mi około 6 godzin, jeżeli dołożę do tego godzinę na postoje, a wyjadę o siódmej, to powinienem być na miejscu około czternastej.
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Ok przed wyjazdem podam Ci do siebie numer tel na priv
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Ja Ci podałem na PW juz dwa dni temu :-)
Jest więcej chętnych na mini-zlot, ale wole żeby sami (same) o tym napisali.
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Sorry nawet nie zauważyłem :oops: jestem ostatnio tutaj z doskoku.
Oczywiście numer poszedł na priv
Ostatnio zmieniony 24 sie 2015, 20:01 przez templariusz72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze: Jest więcej chętnych na mini-zlot, ale wole żeby sami (same) o tym napisali.
Fajny mini-zlocik się Wam szykuje. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

A co do programu zlotu, to ma jeden punkt: sprawdzenie czy Papowo mogło być pierwowzorem Kortumowa. Myślę że zajrzymy na zamek, do kościoła, nad jezioro. Na zamku poszukamy śladów podziemi, a w kościele gotyckiej kamiennej chrzcielnicy i bedziemy nasłuchiwać, czy nie słychać jęków duszy potępionej. Zobaczymy też, czy nie ma gdzieś starej studni, rozszerzającej się w głąb.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:A co do programu zlotu, to ma jeden punkt: sprawdzenie czy Papowo mogło być pierwowzorem Kortumowa. Myślę że zajrzymy na zamek, do kościoła, nad jezioro. Na zamku poszukamy śladów podziemi, a w kościele gotyckiej kamiennej chrzcielnicy i bedziemy nasłuchiwać, czy nie słychać jęków duszy potępionej. Zobaczymy też, czy nie ma gdzieś starej studni, rozszerzającej się w głąb.
To faktycznie "niewiele" macie w tym planie. TomaszKu i Ty chcesz to wszystko po drodze nad morze zrobić? Toż to wyprawa conajmniej na jeden pełny dzień.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Czesio1 pisze:
TomaszK pisze:A co do programu zlotu, to ma jeden punkt: sprawdzenie czy Papowo mogło być pierwowzorem Kortumowa. Myślę że zajrzymy na zamek, do kościoła, nad jezioro. Na zamku poszukamy śladów podziemi, a w kościele gotyckiej kamiennej chrzcielnicy i bedziemy nasłuchiwać, czy nie słychać jęków duszy potępionej. Zobaczymy też, czy nie ma gdzieś starej studni, rozszerzającej się w głąb.
To faktycznie "niewiele" macie w tym planie. TomaszKu i Ty chcesz to wszystko po drodze nad morze zrobić? Toż to wyprawa conajmniej na jeden pełny dzień.
O tym samym sobie pomyślałem :)
Tomaszu weź uwagę że nad morze masz jeszcze dobre 3h jazdy a Reda strasznie zakorkowana, jakieś 2 tygodnie temu lecialem na Hel i o ile do Gdańska.dojechaliśmy w 1,5h to później drugie tyle zajęło nam przebijanie przez korki a autem to pewnie do dzisiaj jeszcze byśmy tam stali :-D chyba że w okolice Stegny jedziesz to nie będzie tak zle
Ostatnio zmieniony 25 sie 2015, 06:42 przez templariusz72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

templariusz72 pisze: Tomaszu weź uwagę że nad morze masz jeszcze dobre 3h jazdy a Reda strasznie zakorkowana, jakieś 2 tygodnie temu lecialem na Hel i o ile do Gdańska.dojechaliśmy w 1,5h to później drugie tyle zajęło nam przebijanie przez korki a autem to pewnie do dzisiaj jeszcze byśmy tam stali :-D chyba że w okolice Stegny jedziesz to nie będzie tak zle
Ja myślę, że TomaszeK zanocuje gdzieś po drodze po mini-zlocie i dopiero następnego dnia dojedzie nad morze. :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszK pisze:Jest więcej chętnych na mini-zlot, ale wole żeby sami (same) o tym napisali.
No przecież już pisałam wcześniej, że Bydgoszcz dołączy :-)
Niniejszym potwierdzam.
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Yvonne pisze:
TomaszK pisze:Jest więcej chętnych na mini-zlot, ale wole żeby sami (same) o tym napisali.
No przecież już pisałam wcześniej, że Bydgoszcz dołączy :-)
Niniejszym potwierdzam.
O ktorej godzinie "Bydgoszcz" planuje pojawic sie na miejscu?Wiadomo Tomaszowi moze wypaśc różnie, jednak wstepnie ustalilismy około 14
Ostatnio zmieniony 25 sie 2015, 10:20 przez templariusz72, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

templariusz72 pisze:O ktorej godzinie "Bydgoszcz" planuje pojawic sie na miejscu?
Do Papowa mamy raptem jakieś 40 kilometrów, zatem możemy przyjechać wcześniej, jeśli Ci pasuje, Templariuszu :-)

I razem zaczekamy na Tomaszka, aby powitać go chlebem i solą na chełmińskiej ziemi.
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Yvonne pisze:
templariusz72 pisze:O ktorej godzinie "Bydgoszcz" planuje pojawic sie na miejscu?
Do Papowa mamy raptem jakieś 40 kilometrów, zatem możemy przyjechać wcześniej, jeśli Ci pasuje, Templariuszu :-)

I razem zaczekamy na Tomaszka, aby powitać go chlebem i solą na chełmińskiej ziemi.
Yvonne, dostosuje sie do wiekszosci :-) Jesli chcecie mozemy umówic sie na wylocie z Bydzi ,powiedzmy w Ostromecku i pojechac razem, chyba ze wybieracie inna trase to spotkamy sie na miejscu.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Czesio1 pisze:Ja myślę, że TomaszeK zanocuje gdzieś po drodze po mini-zlocie i dopiero następnego dnia dojedzie nad morze. :-)
Niestety muszę tego dnia dojechać do Jastrzębiej Góry, więc jak o mnie chodzi, zlot będzie trwał najwyżej 3 godziny. Ale myślę, że to nie jest krótko.
Korków w dalszej drodze się nie spodziewam, bo to ostatni weekend wakacji. Korki będą raczej w przeciwną stronę.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2015, 12:28 przez TomaszK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misia
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1244
Rejestracja: 10 lip 2013, 22:32
Miejscowość: miasto Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: misia »

TomaszK pisze:
Czesio1 pisze:Ja myślę, że TomaszeK zanocuje gdzieś po drodze po mini-zlocie i dopiero następnego dnia dojedzie nad morze. :-)
Niestety muszę tego dnia dojechać do Jastrzębiej Góry, więc jak o mnie chodzi, zlot będzie trwał najwyżej 3 godziny. Ale myślę, że to nie jest krótko.
Korków w dalszej drodze się nie spodziewam, bo to ostatni weekend wakacji. Korki będą raczej w przeciwną stronę.
Rozważ drogę morską przez Puck, jak możesz tam zostawić samochód. Tylko nie wiem o których godzinach odchodzą promy. Powodzenia g;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim za­wadza" - Arystoteles
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Tomaszu do zobaczenia w Papowie, gdyby coś uległo zmianie jestem pod tel.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Ok, to do jutra.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Udanych poszukiwań Wam życzę. Róbcie fotki i podzielcie się z nami wrażeniami. :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Czesio1 pisze:Udanych poszukiwań Wam życzę. Róbcie fotki i podzielcie się z nami wrażeniami. :-)
Dzieki , jasne ze sie podzielimy :564:
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Dojechałem do 3M. 3,5godziny z małą przerwą. Lubię wybory , wszyscy tacy łaskawi autostrada dzisiaj za FREE.. Ciechocinek pozrowiłem o 18.30 :-D
Ostatnio zmieniony 29 sie 2015, 09:47 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Za pół godzinki wyjeżdżamy :-)

Po drodze planujemy zwiedzić jeszcze kilka ciekawych miejsc, ale o tym potem ... ;-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Serdecznie dziękuję Tomaszkowi, Templariuszowi i Ace za wspaniały dzień :-)

Zwiedziliśmy sporo interesujących miejsc i spędziliśmy na miłych pogaduchach całe słoneczne popołudnie.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

No wreszcie jakiś news! Aj a czekam cały dzień i nic! A foty szczelaliscie?
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Yvonne pisze:Serdecznie dziękuję Tomaszkowi, Templariuszowi i Ace za wspaniały dzień :-)

Zwiedziliśmy sporo interesujących miejsc i spędziliśmy na miłych pogaduchach całe słoneczne popołudnie.
Również dziękuję wszystkim obecnym za bardzo sympatycznie spędzony dzień :564: mam nadzieję że Tomasz bezproblemowo dojechał do miejsca docelowego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pan Samochodzik i Templariusze”