Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album
Puzzle
Forum w mediach

Muzeum Warmii i Mazur
Autor Wiadomość
TomaszK 
Moderator

Wysłany: 2015-08-10, 07:48   Muzeum Warmii i Mazur

Badacze z równoległego forum samochodzikowego net.pl odkryli, że Muzeum Warmii i Mazur w Olsztnie zamieściło fragmenty maszynopisów książek Nienackiego http://muzeum.olsztyn.pl/szukaj/nienacki . Mnie szczególnie zainteresowało "Uroczysko", którego konspekt zamieszcza Muzeum. W konspekcie główny bohater nosi nazwisko Nienacki, co oznacza, że jest to konspekt tej pierwszej wersji ksiązki, którą Nienacki próbował wydać jeszcze pod własnym nazwiskiem - Nowicki. Z innych ciekawostek, grobowiec Regirungsratha opisany jest jako "grobowiec rodzinny w spalonych zabudowaniach dworskich". Myślę, że gdybyśmy na miejscu zajrzeli do pełnego tekstu (muzeum zamieszcza tylko kilka stron), znaleźlibyśmy dużo więcej ciekawych rzeczy. Moim zdaniem kolejny zlot powinien odbyć się na Mazurach, z wizytą w Olsztnie.

johny 
Moderator

Wysłany: 2015-08-10, 09:13   

TomaszK napisał/a:
Moim zdaniem kolejny zlot powinien odbyć się na Mazurach, z wizytą w Olsztnie.

Jestem tego samego zdania!!! :564:
http://johny.uchwycone-chwile.pl

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2015-08-10, 12:04   

johny napisał/a:
TomaszK napisał/a:
Moim zdaniem kolejny zlot powinien odbyć się na Mazurach, z wizytą w Olsztnie.

Jestem tego samego zdania!!! :564:

Musowo!

TomaszK 
Moderator

Wysłany: 2015-08-10, 16:56   

Na stronie muzeum są osobne strony, poświęcone poszczególnym książkom Nienackiego. Nie wiem jak to sie stało, że nikt z nas wcześniej tego nie znalazł. Myślę, że możemy nawiązać z nimi oficjalny kontakt, zwłaszcza, że możemy zaoferować wiele rzeczy promujacych Zbigniewa Nienackiego i jego twórczość - z naszych pracowań, ze zlotów, z audiobooków. A my z kolei moglibyśmy liczyć na szerszy dostęp do spuścizny Mistrza, co z kolei pomogłoby w dalszym opracowywaniu jego twórczości.

johny 
Moderator

Wysłany: 2015-08-11, 07:45   

TomaszK napisał/a:
Na stronie muzeum są osobne strony, poświęcone poszczególnym książkom Nienackiego.

Oglądałem to wczoraj! Super! Genialne są listy, głównie, nastolatek do Nienackiego. :-)
http://johny.uchwycone-chwile.pl

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2015-11-09, 10:33   

TomaszK napisał/a:
Na stronie muzeum są osobne strony, poświęcone poszczególnym książkom Nienackiego. Nie wiem jak to sie stało, że nikt z nas wcześniej tego nie znalazł. Myślę, że możemy nawiązać z nimi oficjalny kontakt, zwłaszcza, że możemy zaoferować wiele rzeczy promujących Zbigniewa Nienackiego i jego twórczość - z naszych opracowań, ze zlotów, z audiobooków. A my z kolei moglibyśmy liczyć na szerszy dostęp do spuścizny Mistrza, co z kolei pomogłoby w dalszym opracowywaniu jego twórczości.

Tak sobie pomyślałem, że bardzo często w różnych wątkach odwołujemy się do materiałów MWiM i chyba jest to najwyższy czas aby zebrać pytania dotyczących naszych wątpliwości dotyczących twórczości Nienackiego z podziałem na utwory i umieścić w jednym wątku.

Będąc na miejscu w MWiM postaramy się na nie odpowiedzieć.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2015-11-09, 11:33   

VdL napisał/a:
Tak sobie pomyślałem, że bardzo często w różnych wątkach odwołujemy się do materiałów MWiM i chyba jest to najwyższy czas aby zebrać pytania dotyczących naszych wątpliwości dotyczących twórczości Nienackiego z podziałem na utwory i umieścić w jednym wątku.

Będąc na miejscu w MWiM postaramy się na nie odpowiedzieć.

Świetny pomysł!
Jestem za :-)

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Odpowiedz do tematu