Ciekawostki z Australii

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym przygód na żywo
ODPOWIEDZ
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

panna Monika pisze:Jakie fajne "jaściulki", bardzo dziękujemy :lol: :lol:
:-) cieszę sie, ze dziewczynki lubią takie egzotyczne stwory :)
Afrodyta
Uwielbia przygody
Uwielbia przygody
Posty: 87
Rejestracja: 10 lip 2013, 09:16
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Afrodyta »

Brunhilda pisze:
Tak sie je zachęca, na kawałek steaka surowego. Są jakby niezbyt inteligentne, uczą sie przez powtarzanie, reagują na ruch, jak węże. Wiedza, ze lodz przepływa około tej godziny i czuja ruch ...
A ten? Patrzcie jaki brzydki! I widać po nim , ze okrutnik jakiś. Ma ponad 4.5 metra, powiedziała pani przewodniczka...
E tam, wcale nie jest brzydki :-D Choć ja bym z nimi w rzeczce pływać nie chciała. Na szczęście po prostu nie umiem pływać, więc by mnie nie kusiło - śmierć podwójna: utopienie i pożarcie przez krokodylsa:)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Afrodyta pisze: śmierć podwójna: utopienie i pożarcie przez krokodylsa:)
Nie jestem pewien czy zdążyłabyś utopić się :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: szczotaw »

A ja natomiast nie wiem, czy krokodyl by przeżył :027:
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Czesio1 pisze: Nie jestem pewien czy zdążyłabyś utopić się :027:
:-D tez nie jestem pewna! One są zadziwiająco szybkie!!!
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Brunhilda pisze:
Czesio1 pisze: Nie jestem pewien czy zdążyłabyś utopić się :027:
:-D tez nie jestem pewna! One są zadziwiająco szybkie!!!
I pewnie nie byłyby zadowolone gdyby im się obiad chciał utopić. :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

I jeszcze niechby do tego przypelzł jakiś pyton... Grubości ramienia ale takiego konkretnego ramienia.... Albo jeszcze ciekawiej jakiś jadowity wąż......
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

W Australii mamy 11 najbardziej jadowitych węży na świecie! Podobno jednak wiecej ludzi ginie od wypadków z innymi zwierzami jak psy i krowy niż od ukaszen. To dlatego, ze jednak węże nie leżą na drodze i nie czekają, trzeba wybrać się w bush, wchodzić tam gdzie się nie powinno itp. Poza tym jednak szybka interwencja lekarska pomaga przeżyć. Może nie na 100% ale duże szanse przeżycia są może nie całkiem w dobrym zdrowiu zawsze...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A oto najbardziej jadowity wąż na świecie, mieszka oczywiście u nas :-D
Inland Taipan, gdyby wydobyć z niego cały jad to wystarczy, zeby zabić 20000 kurczaków albo 100 ludzi!
[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 223478.jpg medium= large= group=glr4156][/gimg]
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Brunhilda pisze:A oto najbardziej jadowity wąż na świecie, mieszka oczywiście u nas :-D
Inland Taipan, gdyby wydobyć z niego cały jad to wystarczy, zeby zabić 20000 kurczaków albo 100 ludzi!
Ohydne monstrum :563:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

:-D tak myślisz Czesiu? Podobno nieczesto atakuje bo mu sie nie chce.... :-D a tak naprawde dlatego, ze żyje na odludziu, gdzie ludzie nie chodzą...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Brunhilda pisze::-D tak myślisz Czesiu? Podobno nieczesto atakuje bo mu sie nie chce.... :-D a tak naprawde dlatego, ze żyje na odludziu, gdzie ludzie nie chodzą...
Tak myślę Bruniu, bo te statystyki mnie przerażają.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Ufffffffffff, przejrzałem wątek, masakra... Australia to chyba nie dla mnie... Ja jak Indiana Jones - nie cierpię węży! :-)
Ale zdjęcia super! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Ale te są za szybą, to jeszcze można znieść :-) A swoją drogą, mięsa z krokodyla to bym chętnie spróbował. Z węża i żółwia też.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Ale te są za szybą, to jeszcze można znieść :-) A swoją drogą, mięsa z krokodyla to bym chętnie spróbował. Z węża i żółwia też.
A nie boisz się TomaszKu, że wraz z wężem połknąłbyś również i ten jad? :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1218
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

Brunhilda pisze:nieczesto atakuje bo mu sie nie chce....
to tak jak mi :-D ;-)
Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

TomaszK pisze:Ale te są za szybą, to jeszcze można znieść :-)
oK to w takim razie TomaszuK bez szyby proszę bardzo! :-D mina troszkę niepewna bo ten akurat nie jadł od 9 miesięcy!!!!
[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 315350.jpg medium= large= group=glr4181][/gimg]
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Ło matko... Aż mi ciary po plecach przeszły... Brrrr....
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Co tam! W dotyku jak większa rączka damskiej torebki...oczy bezmyslne, i tego bym się obawiała bo zdaje się, ze oprócz jedzenia to nic nie rozumie. A ludzie maja jako domowe zwierzatka! Ten akurat a nazywa się Ollie właścicielom prawie uciekł. Znalazł jakaś dziurę pod szafka w kuchni i myk! Zaczął tam się wsuwac . A oni w panice i go ciągną w druga stronęe! Krzyk , prośby a on nic.... Wyciągnęli w końcu! Ale wyobrazacie sobie co by było gdyby komuś innemu wypełzl nagle w kuchni? :-D :-D :-D ale heca by była!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

TomaszK pisze:A swoją drogą, mięsa z krokodyla to bym chętnie spróbował. Z węża i żółwia też.
OK TomaszuK ! Spróbuje to zorganizować jakoś! :-) krokodylach można suszone mięso dostać czasem. Węża nie bo to raczej pieczone, albo smażone mieso jest.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Brunhilda pisze: oK to w takim razie TomaszuK bez szyby proszę bardzo! :-D mina troszkę niepewna bo ten akurat nie jadł od 9 miesięcy!!!!
Qrde, zawsze podziwiałem ludzi, którzy biorą na ręce takie paskudztwa. Bruniu, czy ten osobnik został uprzednio wykastrowany z jadu?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

O Boże ! Odechciało mi się jeść ! Bruniu podziwiam Cię, ja bym tego nie wziął do ręki, nie mówiąc o zakładaniu sobie na szyję. Ale widzę, że patriotycznie nosisz bursztyny :-)
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Oj TomaszuK! No jasne, ze bursztyny :-) zawsze i wszedzie! a co do przysmakow...Proponuje cos na zaostrzenie apetytu! Bardzo popularna w Australii, obok rekinow, ryba barramundi... Pyszna ! Podana na dwa sposoby, na dole w słodkim chilli a na wierzchu pieczone z salatka z papaya i orzechy sosnowe ( jest coś takiego? Czy zle przetlumaczylam? Pine nuts)

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 418769.jpg medium= large= group=glr4199][/gimg]

I zbliżenie...

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 430830.jpg medium= large= group=glr4199][/gimg]
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

"Orzeszki piniowe". Mniam. Ale mi narobiłaś apetytu tą rybą, idę coś zjeść.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Czesio1 pisze:. Bruniu, czy ten osobnik został uprzednio wykastrowany z jadu?
To jest pyton oliwkowy. One nie są jadowity, tj moze ukąsic ale nic sie nie stanie. Natomiast dla odmiany dusza. Łapią ofiarę, owijają sie wokół, dusza i potem wchlaniaja. Czasami to wchlanianie trwa tygodniami i miesiącami, zależnie od rozmiaru przekąski....kości i włosy/ futro wypluwają w charakterze kulki. Ten jest niewielki, tzn długi ale nie gruby bo nie jadł 9miesiacy nic. Tak, ze pewnie szczura mógłby zjeść...moze małego pieska? Szczęki maja ta zaprojektowane, ze otwierają sie bardzo szeroko, zeby zamieściła sie przekąska ....No ale nie Brunhilda.... :-D :-D mógłby co najwyżej wokół szy sie owinac...dlatego minę miałam niepewna... :-D
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A teraz inne opowieści....popatrzcie, oto aborygenska Madonna z Dzieciatkem....w kosciele katolickim w Darwin . po prostu uwielbiam ten obraz.....
Nawet aureola ma aborygenskie motywy...
[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 546227.jpg medium= large= group=glr4204][/gimg]
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2013, 15:50 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A to sam kościół jak to w tropikach z otwartymi ściano-drzwiami bo przecież gorąco. Bardzo gorąco!



[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 640894.jpg medium= large= group=glr4205][/gimg]

A to wejście z witrazami , rownież aborygenskimi...

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 737199.jpg medium= large= group=glr4205][/gimg]
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A oto Wasza Brunhilda w kapeluszu Crocodile Dundee z zębami PRAWDZIWYMI krokodyla, nie zrobionym w Chinach! na tle katedry anglikanskiej. Zwykle słowo katedra kojarzy sie z czymś bardziej monumentalnym ale takie realia... Te katedra jest odbudowania, elementy starej zostały wkomponowane w nowoczesny projekt. Stara katedra zniszczył cyclone Tracy w 1974 roku. Wtedy Darwin było właściwie zdmuchniete z powierzchni. W Boże Narodzenie na dodatek.
Buty specjalnie anty-wężowe...... :-D ale poważnie. Chodziłam po rożnych miejscach a węże gryza zwykle po kostkach. Podobno jesli sie jest zaskoczonym przez węża to trzeba unieść but na piecie, tj stopę w bucie, zeby on myślał, że to inny wąż i jeszcze większy nawet.

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 835795.jpg medium= large= group=glr4206][/gimg]
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A to droga za Darwin, to typowe road trains czyli pociągi -ciężarówki. Taki transport jest najpopularniejszy.
Lasciwie ciezarowko- pociągi bo przeciez nie maja torów...

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 939943.jpg medium= large= group=glr4207][/gimg]
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2013, 22:08 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Parlament Północnego Terytorium. Nazwano potocznie "tort ślubny"

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 045924.jpg medium= large= group=glr4208][/gimg]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Z Przygodą na żywo”