TOP10 Pana Samochodzika (kontynuacje też się liczą)

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym twórczości Zbigniewa Nienackiego
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Mysikrólik pisze:Wychodzi na to, że ulubiona Czesiowa część nie jest samochodzikiem
Tym samym w Czesiowym rankingu zwolniło się miejsce na UFO, które samochodzikiem jest :-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze: Wychodzi na to, że ulubiona Czesiowa część nie jest samochodzikiem :shock: :shock: :shock:
Yvonne pisze:Tym samym w Czesiowym rankingu zwolniło się miejsce na UFO, które samochodzikiem jest :-D
Niech mnie rower Yvonne przejedzie!! Co Wy tu za bajdy opowiadacie?? :shock: :shock: :shock:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
seth_22
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 476
Rejestracja: 23 maja 2016, 22:15
Miejscowość: Dolny śląsk
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: seth_22 »

Proponuję wyłonić komisję (społeczną, rzecz jasna), żeby raz na zawsze ustalić, które części są samochodzikowe, a które nie i dlaczego ;)
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, 16:05 przez seth_22, łącznie zmieniany 1 raz.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

seth_22 pisze:Proponuję wyłonić komisję (społeczną, rzecz jasna), żeby raz na zawsze ustalić, które części są samochodzikowe, a które nie i dlaczego ;)
Ja na wszelki wypadek wezmę ze sobą granat bo sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

zbychowiec pisze:
seth_22 pisze:Proponuję wyłonić komisję (społeczną, rzecz jasna), żeby raz na zawsze ustalić, które części są samochodzikowe, a które nie i dlaczego ;)
Można też rozegrać jakiś mecz.
Albo możemy zagrać w paintball! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:Albo możemy zagrać w paintball!
:-D :-D :-D
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

johny pisze:
zbychowiec pisze:
seth_22 pisze:Proponuję wyłonić komisję (społeczną, rzecz jasna), żeby raz na zawsze ustalić, które części są samochodzikowe, a które nie i dlaczego ;)
Można też rozegrać jakiś mecz.
Albo możemy zagrać w paintball! :-D
:564:
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

TomaszL pisze:Przekonajcie mnie, że w Wyspie przeciwnicy początkowo wodzą Pana Samochodzika za nos w takim stopniu jak w późniejszych samochodzikach, to zgodzę się na Wyspę.
Nie będę Cię przekonywał do stopnia wodzenia za nos.
TomaszL pisze:Wydaje mi się, że takim wspólnym elementem książek o Panu Samochodziku jest to, że w poszukiwaniu skarbów natrafia na przeciwników, którzy początkowo wodzą Pana Samochodzika za nos, ale w ostatniej chwili to Pan Samochodzik pokazuje wszystkim, gdzie raki zimują.
Postaram się wykazać (nie przekonać), że postawiona przez Ciebie teza o 'samochodzikowości' albo jest fałszywa, albo nie tylko Wyspa nie jest samochodzikowa.

Zacznijmy od, podobno, najbardziej samochodzikowego z Samochodzików czyli Templariuszy. Otóż zakładając, wedle tego co wcześniej napisałeś, że motywem przewodnim jest poszukiwanie skarbu, tutaj NIKT nie wodził Pana Tomasza za nos. Oczywiście maestro Nienacki stworzył pozory wodzenia za nos ale... wyłącznie w temacie Malinowskiego. A i tak główną osobą wodzoną za nos była Karen, która wpierw była robiona w trąbę przez Malinowskiego a na końcu dała się wrobić przez Tomasza.
Teraz przejdźmy do zupełnie, zgodnie z Twoją teorią, niesamochodzikowego samochodzika, czyli Złotej Rękawicy, gdzie wprawdzie 'skarb' istniał ale... Pan Tomasz go odkrył zanim zaczęła się wakacyjna przygoda. A i prawdziwa złota rękawica została odkryta przez niego zupełnie niezależnie.
Spójrzmy jeszcze na książkę, która wedle Twojej teorii nie ma żadnych cech samochodzikowych - Winnetou - nie ma skarbu=nie ma samochodzika.
CBDU :564:
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

templariusz72 pisze:
TomaszL pisze:Po to jest forum żeby dyskutować :)

Pozwolę zacytować samego siebie:

Wydaje mi się, że takim wspólnym elementem książek o Panu Samochodziku jest to, że w poszukiwaniu skarbów natrafia na przeciwników, którzy początkowo wodzą Pana Samochodzika za nos, ale w ostatniej chwili to Pan Samochodzik pokazuje wszystkim, gdzie raki zimują.

Tego zdania będę nadal bronił. Przekonajcie mnie, że w Wyspie przeciwnicy początkowo wodzą Pana Samochodzika za nos w takim stopniu jak w późniejszych samochodzikach, to zgodzę się na Wyspę.

Wyspa jest pierwsza z samochodzikiem, ale ja bym ją uznał jako swego rodzaju pomost pomiędzy Uroczyskiem i Atanarykiem (archeolodzy) a resztą (poszukiwanie skarbów, samochodzik, początkowe problemy i końcowe zwycięstwo dzięki intelektowi i szczęściu). Nie ma wszystkich cech tylko jednej grupy, ma natomiast cechy wspólne.
Oczywiscie masz prawo miec własne zdanie, ale zauważ ze w przeciwiestwie do wiekszosci kontynuacji( wyjatkowo naiwnych i do bólu przewidywalnych) , kazda część przygód Tomasza napisana przez Nienackiego jest na swoj sposób inna.
Nie czytałem kontynuacji, ale zgadzam się, że przygody Tomasza są za każdym razem inne . I pomimo różnych rankigów "lepszości" przygód (każdy ma swoich faworytów, ja tez), każda z nich jest napisana na co najmniej dobrym poziomie. Jestem na forum od niedawna, ale to wystarczający czas żeby znaleźć potwierdzenie tego we wpisach forowiczów.

Templariuszu72: za inność samochodzików :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

PawelK pisze:
TomaszL pisze:Przekonajcie mnie, że w Wyspie przeciwnicy początkowo wodzą Pana Samochodzika za nos w takim stopniu jak w późniejszych samochodzikach, to zgodzę się na Wyspę.
Nie będę Cię przekonywał do stopnia wodzenia za nos.
TomaszL pisze:Wydaje mi się, że takim wspólnym elementem książek o Panu Samochodziku jest to, że w poszukiwaniu skarbów natrafia na przeciwników, którzy początkowo wodzą Pana Samochodzika za nos, ale w ostatniej chwili to Pan Samochodzik pokazuje wszystkim, gdzie raki zimują.
Postaram się wykazać (nie przekonać), że postawiona przez Ciebie teza o 'samochodzikowości' albo jest fałszywa, albo nie tylko Wyspa nie jest samochodzikowa.

Zacznijmy od, podobno, najbardziej samochodzikowego z Samochodzików czyli Templariuszy. Otóż zakładając, wedle tego co wcześniej napisałeś, że motywem przewodnim jest poszukiwanie skarbu, tutaj NIKT nie wodził Pana Tomasza za nos. Oczywiście maestro Nienacki stworzył pozory wodzenia za nos ale... wyłącznie w temacie Malinowskiego. A i tak główną osobą wodzoną za nos była Karen, która wpierw była robiona w trąbę przez Malinowskiego a na końcu dała się wrobić przez Tomasza.
Teraz przejdźmy do zupełnie, zgodnie z Twoją teorią, niesamochodzikowego samochodzika, czyli Złotej Rękawicy, gdzie wprawdzie 'skarb' istniał ale... Pan Tomasz go odkrył zanim zaczęła się wakacyjna przygoda. A i prawdziwa złota rękawica została odkryta przez niego zupełnie niezależnie.
Spójrzmy jeszcze na książkę, która wedle Twojej teorii nie ma żadnych cech samochodzikowych - Winnetou - nie ma skarbu=nie ma samochodzika.
CBDU :564:
TomaszL: Szanowny Panie Nienacki, ja protestuję ! W Winnetou nie ma skarbu !!!.

Nienacki: Szanowny forowiczu, Winnetou jest nietypowym samochodzikiem, napisanym po namowach przyjaciół i czytelników. Powstał on nie tylko by bawić i uczyć, ale także kształtować obyczaje. Jak się bliżej przypatrzyć, to ten skarb jednak istnieje - jest to przyroda. Pan Samochodzik, tak jak w innych swoich przygodach, angażuje się w ochronę skarbu by został on we właściwym stanie i we właściwych rekach. Może nawet ten skarb jest cenniejszy od tych wszystkich świecidełek?
PS. proszę pozdrowić kolegę PawłaK i innych forowiczów - oni chyba znają samochodziki lepiej ode mnie
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez TomaszL, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszL pisze:Jak się bliżej przypatrzyć, to ten skarb jednak istnieje - jest to przyroda. Pan Samochodzik, tak jak w innych swoich przygodach, angażuje się w ochronę skarbu by został on we właściwym stanie i we właściwych rekach. Może nawet ten skarb jest cenniejszy od tych wszystkich świecidełek?
Polać mu, bo mądrze prawi :564:

Zgadzam się z Tobą, TomaszuL :-)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

TomaszL pisze: Wydaje mi się, że takim wspólnym elementem książek o Panu Samochodziku jest to, że w poszukiwaniu skarbów
Skoro, zamiast w argumenty merytoryczne idziemy w ironię, to prosze bardzo.

Pan Tomasz poszukiwał skarbu i znalazł: las i wyspę i ptaszki i jezioro. Otóż Pan Tomasz nie wiedział, że przyroda to tak skarb i dopiero po poszukiwaniu dość długim, bo trwało to 8 części kanonu odnalazł ten skarb. ¬li ludzie chcieli mu przeszkodzić w tych poszukiwaniach. Wodzili go długo za nos. Wpierw sądził, że skarbem jest jego wehikuł, później wydawało mu się, że jest to Krwawa Mary. W międzyczasie niektóre typy próbowały mu podstawić zamiast skarbu Miss Kapitan. Nam wszystkim wydawało się, że skarbem, który wreszcie odkrył jest przyroda. Ale to dotyczy tylko tych, którzy po odkryciu tego skarbu nie doczytali książki do ostatniego zdania. A w ostatnim zdaniu dopiero wszystko się wyjaśnia - skarbem, który rzeczywiście został odkryty była niejaka Milady vel Sosnowa Igiełka. Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje. Howgh, Я сказал.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

PawelK pisze:Skoro, zamiast w argumenty merytoryczne idziemy w ironię, to prosze bardzo.

Pan Tomasz poszukiwał skarbu i znalazł: las i wyspę i ptaszki i jezioro. Otóż Pan Tomasz nie wiedział, że przyroda to tak skarb i dopiero po poszukiwaniu dość długim, bo trwało to 8 części kanonu odnalazł ten skarb. ¬li ludzie chcieli mu przeszkodzić w tych poszukiwaniach. Wodzili go długo za nos. Wpierw sądził, że skarbem jest jego wehikuł, później wydawało mu się, że jest to Krwawa Mary. W międzyczasie niektóre typy próbowały mu podstawić zamiast skarbu Miss Kapitan. Nam wszystkim wydawało się, że skarbem, który wreszcie odkrył jest przyroda. Ale to dotyczy tylko tych, którzy po odkryciu tego skarbu nie doczytali książki do ostatniego zdania. A w ostatnim zdaniu dopiero wszystko się wyjaśnia - skarbem, który rzeczywiście został odkryty była niejaka Milady vel Sosnowa Igiełka. Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje. Howgh, Я сказал.
To Ci akurat, Pawle, nie wyszło.
Albo ja nie zrozumiałam :-/
Zdecydowanie wolę Twoje obrazki.
Może wyrazisz to komiksem? :-)
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Barabasz pisze:Książka może się podobać lub nie ale nie odbierajcie jej prawa bycia samochodzikiem, gdyż w zamyśle autora i grona czytelników ona nim jest.
Myślę, że UFO to samochodzik, tylko Nienacki pisał go w stanie ograniczonej poczytalności. :D
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Ten, że tego, miałem kontakt z autorem....
Załączniki
2017-05-28_115958_Fotor.jpg
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Czyli miałem rację. :D
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Nabrałam ochoty na przeczytanie całego kanonu.
Zaczynam, oczywiście, od "Wyspy złoczyńców".
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Yvonne pisze:Nabrałam ochoty na przeczytanie całego kanonu.
Zaczynam, oczywiście, od "Wyspy złoczyńców".
I to jest początek,, nowej przygody.''
seth_22
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 476
Rejestracja: 23 maja 2016, 22:15
Miejscowość: Dolny śląsk
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: seth_22 »

Zaplątałem się w ten od dłuższego czasu pomijany przeze mnie wątek, żeby go nieco odświeżyć i poczuć, co się zmieniło.
Nie ma ostatnio zbyt wiele czasu na lekturę całej serii, ale złapałem się na kilku dyżurnych częściach, do których regularnie wracam. Wyskoczyły mi trzy tytuły: Nowe przygody, Złota rękawica i Zagadki Fromborka. Albo się starzeję, albo to efekt Jezioraka i ostatnich wypraw do Fromborka...
Jak sięgam pamięcią, to częścią, którą czytałem najdawniej jest "Niesamowity dwór". Zadziwiające, bo uważam go za jeden z najmocniejszych punktów serii.
Przy okazji, jestem ciekaw, po co Wy sięgacie częściej?
Ostatnio zmieniony 26 sie 2019, 21:27 przez seth_22, łącznie zmieniany 4 razy.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

seth_22 pisze:Zaplątałem się, w ten od dłuższego czasu pomijany przeze mnie wątek, żeby go nieco odświeżyć i poczuć, czy co się zmieniło.
Nie ma ostatnio zbyt wiele czasu na lekturę całej serii, ale złapałem się na kilku dyżurnych częściach serii, do których regularnie wracam. Wyskoczyły mi trzy tytuły: Nowe przygody, Złota rękawica i Zagadki Fromborka. Albo się starzeję, albo to efekt Jezioraka i ostatnich wypraw do Fromborka...
Jak sięgam pamięcią, to częścią, którą czytałem najdawniej jest "Niesamowity dwór". Zadziwiające, bo uważam go za jeden z najmocniejszych punktów serii.
Przy okazji, jestem ciekaw, po co Wy sięgacie częściej?
A tu mnie zastrzeliłeś seth_22 bo właśnie zdałem sobie sprawę że już dawno nie czytałem żadnego Samochodzika. :oops:
No może nie licząc sięgania do książek na potrzeby scenariuszy dla naszych filmowych scenek.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:
seth_22 pisze:Zaplątałem się, w ten od dłuższego czasu pomijany przeze mnie wątek, żeby go nieco odświeżyć i poczuć, czy co się zmieniło.
Nie ma ostatnio zbyt wiele czasu na lekturę całej serii, ale złapałem się na kilku dyżurnych częściach serii, do których regularnie wracam. Wyskoczyły mi trzy tytuły: Nowe przygody, Złota rękawica i Zagadki Fromborka. Albo się starzeję, albo to efekt Jezioraka i ostatnich wypraw do Fromborka...
Jak sięgam pamięcią, to częścią, którą czytałem najdawniej jest "Niesamowity dwór". Zadziwiające, bo uważam go za jeden z najmocniejszych punktów serii.
Przy okazji, jestem ciekaw, po co Wy sięgacie częściej?
A tu mnie zastrzeliłeś seth_22 bo właśnie zdałem sobie sprawę że już dawno nie czytałem żadnego Samochodzika. :oops:
No może nie licząc sięgania do książek na potrzeby scenariuszy dla naszych filmowych scenek.
Wstyd, Czesio, wstyd :027:
Czytaj szybciutko, bo tu się konkurs przygotowuje ;-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Wstyd, Czesio, wstyd :027:
Czytaj szybciutko, bo tu się konkurs przygotowuje ;-)
Wstydzę się jak nie wiem. :oops:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
seth_22
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 476
Rejestracja: 23 maja 2016, 22:15
Miejscowość: Dolny śląsk
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: seth_22 »

Czesio1 pisze:
Yvonne pisze: Wstyd, Czesio, wstyd :027:
Czytaj szybciutko, bo tu się konkurs przygotowuje ;-)
Wstydzę się jak nie wiem. :oops:
Czytasz?
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

seth_22 pisze:
Czesio1 pisze:
Yvonne pisze: Wstyd, Czesio, wstyd :027:
Czytaj szybciutko, bo tu się konkurs przygotowuje ;-)
Wstydzę się jak nie wiem. :oops:
Czytasz?
Będę czytał już wkrótce.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Ja tam nie mam zamiaru czytać. Wszystko mam w głowie i w rankingach biję wszystkich na głowę. :-P :-D :-D :-D
Top 10? Proszę bahdzo:
1- Wyspa
2- Nowe przygody
3- Niesamowity dwór
4- Złota rękawica
5- Templariusze
6- Winnetou
7- Niewidzialni
8- Zagadki Fromborka
9- Księga strachów
10- Tajemnica tajemnic
Na koniec oświadczam, że raczej już żadnego Samochodzika nie przeczytam po kres moich dni. Najważniejsze w powyższym zdaniu jest słowo "raczej", ponieważ jestem osobnikiem o nieprzewidywalnych zachowaniach i sam sobie nie wierzę. :-D
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Von Dobeneck pisze:Na koniec oświadczam, że raczej już żadnego Samochodzika nie przeczytam po kres moich dni. Najważniejsze w powyższym zdaniu jest słowo "raczej", ponieważ jestem osobnikiem o nieprzewidywalnych zachowaniach i sam sobie nie wierzę
Fajnie powiedziane :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Von Dobeneck pisze: Top 10? Proszę bahdzo:
1- Wyspa
I jak tu nie lubić tego Dobka? :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

no 1 Niewidzialni
no 2 Nowe Przygody
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

RobertH pisze:no 1 Niewidzialni
Patrz Yvonne i się ucz :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:
RobertH pisze:no 1 Niewidzialni
Patrz Yvonne i się ucz :027:
Wczoraj oczy przecierałam że zdumienia :shock:
A tak szczerze mówiąc to myślę, że to żart.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Pan Samochodzik i Nienacki”