Muzyka naszych marzeń i snów

Dział poświęcony muzyce
ODPOWIEDZ
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Jak ja kocham tych skurczybyków!!!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

No to macie na drugą nóżkę: :D






Ostatnio zmieniony 02 cze 2017, 07:48 przez irycki, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1218
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

Von Dobeneck pisze:
czy słyszałeś w polskiej wersji
Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Awatar użytkownika
Krwawa Mary
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1826
Rejestracja: 18 mar 2015, 12:28
Tytuł: Seta Żyleta
Miejscowość: Chełm / Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Krwawa Mary »

Obrazek
Czemu mowy mojej nie rozumiecie?
Bo wy z ojca diabła jesteście.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

barttez pisze:
Von Dobeneck pisze:
czy słyszałeś w polskiej wersji
Pierwsze słyszę, że jest taka wersja. A kto to wykonuje???
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1218
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

delhy sedd
Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Faktycznie. :)
seth_22
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 476
Rejestracja: 23 maja 2016, 22:15
Miejscowość: Dolny śląsk
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: seth_22 »

Przyszły wtorek, Gdańsk - Guns'n Roses!!!! Ktoś jeszcze się wybiera?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2017, 20:32 przez seth_22, łącznie zmieniany 1 raz.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

seth_22 pisze:Przyszły wtorek, Gdańsk - Guns'n Roses!!!! Ktoś jeszcze się wybiera?
Niestety bez Izzy'ego i Stevena to nie są dla mnie Gunsi. Może dlatego taki mój osąd bo jedyną genialną ich płytą jest Apetite For Destruction.
Za to ja wybieram się jesienią na ten koncert:
https://progresja.com/events/testament- ... ath-angel/
Absolutni Mistrzowie thrash metalu z fantastyczną ostatnią płytą i maestro Alexem Skolnickiem na wiośle. Zaszalałem trochę bo wykupiłem sobie pakiet VIP, dzięki czemu będę się mógł spotkać z kapelą :-)
Ostatnio zmieniony 14 cze 2017, 09:35 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Wspaniała kompozycja! Jestem pod wrażeniem biografii Ironów, połykam ją w iście ekspresowym tempie. A to piosenka z Killers krążka nieco niedocenionego, niesłusznie zresztą. UP THE IRONS!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:A to piosenka z Killers krążka nieco niedocenionego, niesłusznie zresztą.
No właśnie, jak dla mnie to najsłabsza płyta, oczywiście z tych starych. Moja znajomość Ironów skończyła się na Brave New World włącznie. Potem chyba byłą Dance of Death, która mi nie podeszła zbytnio, więc na razie słucham staroci.

Za to ten kawałek bardzo lubię:
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:Moja znajomość Ironów skończyła się na Brave New World włącznie. Potem chyba byłą Dance of Death, która mi nie podeszła zbytnio, więc na razie słucham staroci.
Posłuchaj The Book Of Souls - jedna z najlepszych płyt Maidenów w ogóle! Tylko trzeba się w nią wsłuchać. Zresztą oni nic złego nigdy nie nagrali. Płyty są albo dobre albo wspaniałe.
Co do Killers. Też tak do niedawna uważałem, ze to gorsza pozycja ale za namową kolegi posłuchałem parę razy i zdanie zmieniłem.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:Posłuchaj The Book Of Souls
Przyznam ze wstydem, że znam tylko nazwę. :oops: Zaraz zobaczymy.
Killers nie jest zła, tylko na tle chociażby jedynki, trochę odstaje. Weźmy chociażby instumentale z obu płyt. Moim zdaniem Transylwania jest o wiele lepsza niż Genghi Khan(czy jak to się pisało, bo nie pamiętam :/ ). Dwa najlepsze utwory na Killers, jak dla mnie, to Wrathchild i Murders In The Rue Morgue. ;-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:Przyznam ze wstydem, że znam tylko nazwę. :oops: Zaraz zobaczymy.
Uprzedzam tylko. słuchanie gdzieś w przelocie z komputera to gwałcenie tej płyty. Najlepiej usiąść wieczorkiem i założyć słuchawki. To co przezyłem po ostatnim akordzie Empire Of The Clouds jest nie do opisania! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:
Von Dobeneck pisze:Przyznam ze wstydem, że znam tylko nazwę. :oops: Zaraz zobaczymy.
Uprzedzam tylko. słuchanie gdzieś w przelocie z komputera to gwałcenie tej płyty. Najlepiej usiąść wieczorkiem i założyć słuchawki. To co przezyłem po ostatnim akordzie Empire Of The Clouds jest nie do opisania! :-)
No właśnie próbowałem na laptopie w pracy, ale nie da rady. :/ Słaby dźwięk, co chwilę ktoś mi przerywa. Nie, to musi poczekać. :)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Na marginesie Empire Of The Clouds wg Harrisa jest najlepszą kompozycją jaką kiedykolwiek nagrali a to coś znaczy skoro napisał ją... Dickinson sam! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:Na marginesie Empire Of The Clouds wg Harrisa jest najlepszą kompozycją jaką kiedykolwiek nagrali a to coś znaczy skoro napisał ją... Dickinson sam! :-)
No, jeśli Steve tak twierdzi, to musi w tym coś być, bo Bruce raczej nie komponuje zbyt dużo.
Oprócz Harrisa to chyba Adrian Smith i Dave Murray, Gers chyba mało, no i Nicko coś tam chyba skrobnął.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Zawsze, jak wracam z Francji, to wszystko mi w duszy gra po francusku.
Dzisiaj Michel Sardou:

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Coś francuskiego? Bardzo proszę! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

zbychowiec pisze:Piękna piosenka i wspaniały głos! Więcej takich poproszę, Yvonne
Proszę bardzo, Zbychowiec. Na życzenie :-)
Piękna piosenka o usamodzielnianiu się dzieci i wyfruwaniu z rodzinnego gniazda:

Ostatnio zmieniony 23 cze 2017, 19:57 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Jedna z najpiękniejszych ballad we Wszechświecie, solówka na początku rzuca na kolana:



Tekst może mroczny, ale też prawdziwy.
:564:
Ostatnio zmieniony 23 cze 2017, 20:16 przez Von Dobeneck, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

zbychowiec pisze:Piękna Przypomniałem ją sobie po latach dzięki Tobie
Cieszę się, że Ci się podoba.
Dla mnie nie ma nic piękniejszego niż śpiewany język francuski :-)
Awatar użytkownika
grim_reaper
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2017, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: grim_reaper »

Czasem w nas coś takiego siedzi .........
Ukryta natura :)

ℍ𝕒𝕝𝕝ó 𝕞𝕪𝕣𝕜𝕦𝕣 𝕘𝕒𝕞𝕝𝕚 𝕧𝕚𝕟𝕦𝕣 𝕞𝕚𝕟𝕟
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Jeśli chodzi o Francję, tak ukochaną przez Yvonne, to pierwsze skojarzenie jest takie:


Ale nie jest to dla mnie żadna fascynacja. Dziwię się w ogóle Johnny'emy Deepp'owi, że się związał z tą kobietą(zresztą, chyba już jest po...).
Natomiast ta pani, to klękajcie narody, i jeśli ogólnie nie przepadam za Francuzami, a jeszcze bardziej za francuską piosenką(Yvonne mnie zabije :D), to ta kobieta jest uosobieniem wszystkiego, co uwielbiam w płci tzw. "słabej"(bez przesady, takie one słabe, jak ze mnie Chińczyk :p). Myślę, że nie ma faceta, który oparłby się jej urokowi:



Nigdy nie obejrzałem do końca teledysku, bo gdzieś tak w połowie, zaczyna mi lecieć krew z nosa(to pewnie grypa :D).
Wrrr.... :564:
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Von Dobeneck pisze:Natomiast ta pani, to klękajcie narody, i jeśli ogólnie nie przepadam za Francuzami, a jeszcze bardziej za francuską piosenką(Yvonne mnie zabije ), to ta kobieta jest uosobieniem wszystkiego, co uwielbiam w płci tzw. "słabej"
Ale rozumiem, że oceniasz tylko jest image? (dla mnie z kobiecością nie ma on nic wspólnego, ale podejrzewam, że Tobie o inną "kobiecość" chodzi :-) ).
Bo głosu to ona nie ma za grosz. Bardzo, bardzo słabiutko śpiewa. Fatalnie :-/
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Yvonne pisze:
Von Dobeneck pisze:Natomiast ta pani, to klękajcie narody, i jeśli ogólnie nie przepadam za Francuzami, a jeszcze bardziej za francuską piosenką(Yvonne mnie zabije ), to ta kobieta jest uosobieniem wszystkiego, co uwielbiam w płci tzw. "słabej"
Ale rozumiem, że oceniasz tylko jest image? (dla mnie z kobiecością nie ma on nic wspólnego, ale podejrzewam, że Tobie o inną "kobiecość" chodzi :-) ).
Bo głosu to ona nie ma za grosz. Bardzo, bardzo słabiutko śpiewa. Fatalnie :-/

Kobiecość to kobiecość. Na tę właśnie kobiecość składa się wiele składników, ale weź tu teraz wymień wszystkie. :) Poza tym, to co mężczyźni uważają za bardzo zmysłowe i kobiece, kobietom wydaje się trywialne i seksistowskie. :)
Nie wiem czy Alizee śpiewa słabiutko, poprawnie, źle, czy nieźle, ale na pewno zwraca uwagę samczej publiczności. :D
Wyznam Ci, że za geniusz wokalu uważam Iana Gillana i Ozzyego(tak tak, to są nietuzinkowe głosy)
:)). Natomiast jeśli chodzi o piosenkę francuską, to Edith Piaf chyba będzie wzorem niedoścignionym, ale ja jestem prostym człowiekiem, i w dodatku nie jestem miłośnikiem piosenki francuskiej, więc pokornie przyznaję, że odnośnie Alizee, walory wizualne przeważają nad sferą głosową.
Yvonne pisze:. Ale rozumiem, że oceniasz tylko jej image? (dla mnie z kobiecością nie ma on nic wspólnego, ale podejrzewam, że Tobie o inną "kobiecość" chodzi :-) )
I tutaj mnie masz. :) No tak właściwie jest, że faceci najczęściej będą za beztalenciem w mini, z pięknymi, długimi nogami, zamiast zachwycać się niebanalnym wykonaniem utworu(jakiegoś tam), przez kobietę, powiedzmy, przeciętnej urody. Pewnie ktoś tam zaprzeczy, ale taka jest prawda. :)
Ale jestem zaskoczony, że kobieta z Twoją urodą i urokiem, zwraca uwagę na takie szcególy. :)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2017, 17:10 przez Von Dobeneck, łącznie zmieniany 5 razy.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Przepraszam za ten chaos, ale naprawdę już się pogubiłem w tych wszystkich odpisach. :)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Von Dobeneck pisze: Yvonne napisał/a:
. Ale rozumiem, że oceniasz tylko jej image? (dla mnie z kobiecością nie ma on nic wspólnego, ale podejrzewam, że Tobie o inną "kobiecość" chodzi )

I tutaj mnie masz. No tak właściwie jest, że faceci najczęściej będą za beztalenciem w mini, z pięknymi, długimi nogami, zamiast zachwycać się niebanalnym wykonaniem utworu(jakiegoś tam), przez kobietę, powiedzmy, przeciętnej urody. Pewnie ktoś tam zaprzeczy, ale taka jest prawda.
Ale jestem zaskoczony, że kobieta z Twoją urodą i urokiem, zwraca uwagę na takie szcególy.
Nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam, Dobku (bo nie do końca wiem, co jest cytatem, a co Twoją autorską wypowiedzią). Niemniej jednak, jeśli dobrze zrozumiałam, że na końcu jest komplement dla mnie, to bardzo Ci dziękuję. Lubię miłe komplementy :-)

A odpowiadając Tobie - tak, zwracam uwagę na takie rzeczy i to dość dużą. Lubię patrzeć na piękne i dobrze ubrane kobiety, które podkreślają swoją kobiecość.
Na przykład uwielbiam patrzeć na zdjęcie Panny Moniki z Brześcia w tej pięknej sukience i ślicznych zielonych butach ;-) Kwintesencja kobiecości. Ale ona o tym wie :-)

Teraz mam raj tutaj we Francji. Jeżdżę metrem i RER-em i wciąż obserwuję Francuzki. Francuzów trochę też ;-)
Ostatnio zmieniony 12 lip 2017, 16:10 przez Yvonne, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ