Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Forum w mediach

Przesunięty przez: zbychowiec
2017-06-06, 22:36
Kamperomarzenia
Autor Wiadomość
VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-06-06, 21:23   Kamperomarzenia

Kamperomarzenia,

Nie ukrywałem tego, że moim faworytem zawsze był i jest VW T3 Westfalia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest to samochód z duszą, klasyczny chociaż już nie tak archaiczny ( moim zdaniem). Na pewno jego największą zaletą jest funkcjonalność i praktyczne wykorzystanie każdego wolnego miejsca. Przy okazji podróżuje się nim łatwo, jak zwykłym busem. Zaletą jest podnoszony dach i pełne wyposażenie kempingowe kuchenka, lodówka, zlew, ogrzewanie. Niestety dobre egzemplarze osiągają już ceny późniejszych modeli .
Pomyślałem sobie, że w tym właśnie wątku będziemy mogli przedstawiać swoje rozważania na ten temat .

Jeśli macie jakieś doświadczenia z podróżowaniem z namiotem, przyczepą lub kamperem. To zapraszam do dyskusji. Możemy też się tutaj sprzeczać co jest lepsze namiot, przyczepa czy kamper. Motocykliści też mają głos.

Dyskusję najlepiej rozpocząć od początku i tutaj w odniesieniu do Zlotu na Loarą chciałem zaproponować wątek przyczep namiotowych.

https://sprzedajemy.pl/przyczepa-namiotowa-duza-praktyczna-sprawdzona-legnica-6bea9f-nr187601
https://www.olx.pl/oferta...D5-IDlzNcS.html
Obrazek

Przejrzałem giełdę internetową i pomyślałem sobie, że to może być nowy początek przygody.
Przyczepa namiotowa jest lekka i niska. Łatwo się z takim zestawem jeździ i łatwo rozkłada. Poza tym budżet niski, przyzwoite przyczepy to koszt zakupu pomiędzy 1.500-2.500 zł. Co Wy na to ?
Ostatnio zmieniony przez VdL 2017-06-09, 08:34, w całości zmieniany 3 razy  

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-06-06, 22:39   

Pozwoliłem sobie przenieść ten temat do "Z Przygodą na żywo" ponieważ jest on na tyle ważny, że zasługuje na poczytniejsze miejsce. Swoją drogą, jak nam się dyskusja rozwinie (a myślę, że tematyka camperowa jest nie tylko bardzo obszerna, ale i fascynująca z punktu widzenia przygodomaniaka) to stworzymy mu osobny poddział. Cieszę się, VdL-u, że zdecydowałeś się dać przyczynek :)

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-06-14, 14:58   

Rozwijam temat, dzisiaj przedstawie samochód kempingowy ROMER, który został zbudowany w Niewiadowie. W dawnych zakładach przyczep kempingowy powstała seria samochodów zbudowanych na podwoziu Fiata Ducato.

Ciekawa to konstrukcja, jak widać bez alkowy, czyli sypialni nad kabiną kierowcy. Jeździłem tym samochodem, prowadząc to auta trzeba zwrócić szczególną uwagę na ciasne zakręty, gdyż szerokość osi jest różna (z tyłu jest szerszy), można pieszym przejechać po nogach. Ścina zakręty.
Koszt zakupu do 200.000 zł, co w przypadku kaperów to bardzo przyzwoita cena.
Ostatnio zmieniony przez VdL 2017-06-14, 15:02, w całości zmieniany 1 raz  

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-06-14, 20:08   

Wspaniały! :-)
http://johny.uchwycone-chwile.pl

panna Monika 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-06-17, 17:54   

Przyczepy i kampery to jedno z moich niezrealizowanych marzeń, raz tylko byłam na weekend w przyczepach. Także oglądam z ciekawością Wasze posty.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-06-17, 18:44   

panna Monika napisał/a:
Przyczepy i kampery to jedno z moich niezrealizowanych marzeń,

Ja mam podobnie. :564:

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-06-17, 19:47   

Macie nie tylko oglądać. , ale brać czynny udział w tworzeniu tematu. :-)

Marzy mi się aby powstała grupa kamperowa na naszym forum.
Ostatnio zmieniony przez VdL 2017-06-17, 19:49, w całości zmieniany 2 razy  

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-06-17, 23:52   

Trzeba założyć grupę w takim razie, wymyślić jej nazwę i wybrać jednogłośnie prezesa (wiadomo kogo) :D Może udałoby się zrobić jakąś wyprawę w tym roku po sezonie wakacyjnym? Ceny kamperów bardzo mocno spadają w końcówce września.

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-06-18, 15:45   

zbychowiec napisał/a:
Trzeba założyć grupę w takim razie, wymyślić jej nazwę i wybrać jednogłośnie prezesa (wiadomo kogo)

Ta jest! Prezesa mamy wybranego przez aklamację! :-D

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-06-18, 22:34   

To teraz tylko nazwa i jedziemy z koksem :)

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-06-18, 22:37   

johny napisał/a:
zbychowiec napisał/a:
Trzeba założyć grupę w takim razie, wymyślić jej nazwę i wybrać jednogłośnie prezesa (wiadomo kogo)

Ta jest! Prezesa mamy wybranego przez aklamację! :-D

Ja wam dam aklamację, wybory i to jawne. :-D

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-06-19, 17:45   

Kolejną ciekawą zabudową i coraz bardziej popularną jest zabudowa kempingowa zbudowana na zwykłym samochodzie dostawczym. Powstaje coraz więcej firm specjalizujących się w tego typu zabudowach. Zaletami tego typu zabudowy są przede wszystkim łatwe i sprecyzowane wyposażenie, koszt zabudowy oraz niższa eksploatacja (niższe opłaty autostradowe, promowe oraz zużycie paliwa). Ponad to łatwość prowadzenia. Bardzo często tego typu zabudowy wykorzystywane są jako biura mobilne. Taką zabudowę można wykonać na samochodzie używanym.

Ostatnio zmieniony przez VdL 2017-06-19, 17:48, w całości zmieniany 2 razy  

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-06-19, 19:23   

Lał, podoba mnie się to! Też fajne rozwiązanie.

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-06-20, 15:34   

Właśnie o czymś takim myślałem, gdy braliśmy pod uwagę camperowanie we Francji.

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-06-20, 16:59   

Możemy również pomyśleć o wynajęciu busów bez kierowcy, jeśli koszty uczestnictwa nas będą przerastać.
Bus 9 osobowy kosztuje 191 netto na dobę, kaucja 1000 i ubezpieczenie i assistance. Minusem jest to, że nie jedziemy wszyscy razem i potrzeba przynajmniej 2 kierowców na bus.
zdjęcie poglądowe
Ostatnio zmieniony przez VdL 2017-06-20, 17:01, w całości zmieniany 2 razy  

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-06-20, 17:46   

VdL napisał/a:
Możemy również pomyśleć o wynajęciu busów bez kierowcy, jeśli koszty uczestnictwa nas będą przerastać.
Bus 9 osobowy kosztuje 191 netto na dobę, kaucja 1000 i ubezpieczenie i assistance. Minusem jest to, że nie jedziemy wszyscy razem i potrzeba przynajmniej 2 kierowców na bus.
zdjęcie poglądowe
Obrazek

Świetny pomysł :) Sam miałem zaproponować, ale mnie ubiegłeś :D
Takie busiki wydają się być znacznie (kilkukrotnie w przeliczeniu na osobę) tańsze niż autobus (tu jeszcze trzeba by porównać, czy cena autobusu zawiera paliwo i zrobić estymatę zużycia paliwa dla kilkuletniego, powiedzmy 2-3 letniego, busika). Wkrótce dorzucę kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę szukając busika.
Zalety:
- ZNACZNIE tańsze niż autobus (już o kamperach nie wspominając) nie tylko z powodu ceny za samochód, ale również brak konieczności zapewnienia pełnego utrzymania dla dwóch dodatkowych osób na cały czas zlotu (kierowcy).
- znacznie większa elastyczność wyjazdu/przyjazdu (różne ekipy mogą wyruszyć z różnych miejsc Polski)
- większa wygoda, którą można zapewnić rozsadzając ludzi w rzędach po 2 osoby w rzędzie z jednym miejscem wolnym między nimi, wtedy w trakcie długiej trasy (Polska-Francja, Francja-Polska) mogą sobie spać na zmianę
- znacznie większa elastyczność poruszania się (busik wjedzie tam, gdzie autobus nie wjedzie, podobnie z parkingiem, kierowcą busika może być każda osoba z prawem jazdy kategorii B, więc kiedy chcemy to ruszamy w drogę)
- znacznie mniejsze ryzyko wysokich kosztów w razie wykruszenia się jakiegoś zlotowicza (w przypadku autobusu po prostu trzeba bulić za niego cały koszt minus zaliczka, w przypadku busika zawsze można zoptymalizować koszty i wziąć mniejszego busika, albo nawet zamienić go na zwykły samochód).
- większe bezpieczeństwo (jak się autobus zepsuje to jesteśmy wszyscy uziemieni, jak zepsuje się jeden z busików to jego pasażerów rozsadza się do pozostałych busików na wolne miejsca (wypożyczylibyśmy z nadwyżkami na środkowym siedzeniu, jak opisałem powyżej), jeden zostaje żeby dopilnować wezwania pomocy drogowej i naprawy, a pozostali kontynuują zlot

Wady:
- zapewne trochę trudniej zaparkować kilka busików w centrum miasta i może to być bardziej kosztowne z powodu opłat parkingowych)

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-06-20, 18:25   

zbychowiec napisał/a:
[(tu jeszcze trzeba by porównać, czy cena autobusu zawiera paliwo

Według informacji od johny'ego w cenie wynajęcia jest już wliczone paliwo.

zbychowiec napisał/a:

- znacznie mniejsze ryzyko wysokich kosztów w razie wykruszenia się jakiegoś zlotowicza (w przypadku autobusu po prostu trzeba bulić za niego cały koszt minus zaliczka,

Zaliczka, zaliczka i jeszcze raz zaliczka. To jest do ogarnięcia.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Odpowiedz do tematu