Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Forum w mediach

ZLOT NAD LOARĄ - z pewną nieśmiałością ...
Autor Wiadomość
VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-06-19, 16:36   

zbychowiec napisał/a:
Mi w gruncie rzeczy wystarczy, jak znam zwroty pozwalające: zamówić pizzę z żabami, pierogi ze ślimakami, przeprosić, podziękować, zapytać gdzie jest toaleta.

O, to muszę wiedzieć, żeby czasem pizzy z żabami nie zamówić. A gdybym zamówił, to muszę wiedzieć gdzie toaleta. :-D

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-06-19, 16:39   

Czesio1 napisał/a:
... ale w dużej mierze to wina ....

to też chciałbym wiedzieć, jak zamówić.
Ostatnio zmieniony przez VdL 2017-06-19, 16:40, w całości zmieniany 1 raz  

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2017-06-20, 11:29   

Dostałem odpowiedź od firmy transportowej z moich okolic.
Wysłałem zapytanie z takimi danymi:
Witam
Wraz z grupą zaprzyjaźnionych osób(25-30 osób), planujemy w wakacje 2018 pojechać na wycieczkę do Francji, głównie zwiedzając zamki nad Loarą.
Szukamy możliwości transportu i stąd moja prośba o wycenę takiego wyjazdu u Was.
Wg googlemaps wyszło mi że bez kluczenia potrzebujemy przejechać w sumie 4000 km, czyli licząc z naddatkiem jakieś 4500 km
Trasa wiodłaby powiedzmy w okolice Orleanu, gdzie szukamy sobie jakiegoś taniego noclegu. Stamtąd przez 5 dni wyjeżdżalibyśmy rano do zamków w okolicy i wieczorkiem wracali w to samo miejsce. Ostatniego dnia powiedzmy, że opuszczając bazę wjechalibyśmy na kilka godzin do Paryża(może nawet dłużej)
Pytania:
-ilu potrzebujemy kierowców
-czy potrzebny jest nocleg w trasie Opalenica - Orlean, czy da radę przejechać jednym ciągiem
-jaki byłby całkowity koszt takiego wyjazdu z uwzględnieniem autokaru, kierowców, paliwa,ew. autostrad, po prostu wszystkiego.

Odpowiedź:
Policzył autostrady, 5000 km na zakładkę, praca 2 kierowców-powinniśmy się wyrobić w 18h jazdy (21h-3h przerwy)

Autokar przystosowany na 50 miejsc - cena 22 000 zł
W cenie nie ma noclegu kierowców, który też leżałby po naszej stronie, np. w tym samym miejscu co my.

Wychodzi przy 30 osobach po 740 zł + koszt noclegu 2 kierowców do podziału. Przy 40 os. - 550.

Założyłem wyjazd z Opalenicy. Doszedłby ew. dojazd do miejsca, parking by się ogarnęło.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-06-20, 11:43   

Mysikrólik napisał/a:
Dostałem odpowiedź od firmy transportowej z moich okolic.
(...)
Odpowiedź:
Policzył autostrady, 5000 km na zakładkę, praca 2 kierowców-powinniśmy się wyrobić w 18h jazdy (21h-3h przerwy)

Autokar przystosowany na 50 miejsc - cena 22 000 zł
W cenie nie ma noclegu kierowców, który też leżałby po naszej stronie, np. w tym samym miejscu co my.

Wychodzi przy 30 osobach po 740 zł + koszt noclegu 2 kierowców do podziału. Przy 40 os. - 550.

Założyłem wyjazd z Opalenicy. Doszedłby ew. dojazd do miejsca, parking by się ogarnęło.

Super Mysikróliku, czyli jedną opcję już znamy.
Drugą przedstawił mi wczoraj johny, który skontaktował się ze znajomym kierowcą autokaru. I warunki tam są takie:
Autokar do 27 osób cena 13.000 zł. (podobno cena do negocjacji) Kwota obejmuje sam transport. Utrzymanie kierowcy spoczywa na nas, czyli wyżywienie plus nocleg. Jeżeli jedziemy z jednym kierowcą to nocleg obowiązkowo w trasie. Kierowca może maksymalnie 9 godzin jechać. Jest opcja dwóch kierowców wtedy teoretycznie możemy obyć się bez noclegu po drodze ale rzecz jasna musimy utrzymać również drugiego kierowcę.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-06-20, 11:45   

Przypomnę jeszcze aktualną listę chętnych na wyjazd do Francji:

Yvonne - 4 osoby
Zbychowiec - 1 osoba
johny - 4 osoby
Czesio1 - 4 osoby
Eksplorator63 - 1 osoba
VdL - 2 lub 4 osoby
Oldmalarz - 3 osoby
Hanka - 1 osoba

RAZEM: 20 lub 22 osoby

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2017-06-20, 12:15   

No to jak już, to Mysikrólików czterech.

oldmalarz 
Głodny przygód

Wysłany: 2017-06-20, 12:33   

Czesio1 napisał/a:

Autokar do 27 osób cena 13.000 zł.

500 zl za 28 osób + koszt noclegu 2 kierowców do podziału.lub jeden

WSTĘPNY PLAN ZLOTU NAD LOARĄ:

9 zamków- ile wjazd? za osobe? (mi wyszło ok 1000 zł za trzy osoby na wejscie..)

papu posiłki - jak to załatwiamy? ( ile nas to wyniesie? rozumiem 5 dni na miejscu ....dwa w trasie...

nocleg rozumiem cztery noclegi... w trasie też coś? gdzie i jakie koszta?
Ostatnio zmieniony przez oldmalarz 2017-06-20, 12:49, w całości zmieniany 4 razy  

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-06-20, 12:55   

Mysikrólik napisał/a:
No to jak już, to Mysikrólików czterech.

Bardzo proszę:

Przypomnę jeszcze aktualną listę chętnych na wyjazd do Francji:

Yvonne - 4 osoby
Zbychowiec - 1 osoba
johny - 4 osoby
Czesio1 - 4 osoby
Eksplorator63 - 1 osoba
VdL - 2 lub 4 osoby
Oldmalarz - 3 osoby
Hanka - 1 osoba
Mysikrólik - 4 osoby

RAZEM: 24 lub 26 osoby

oldmalarz napisał/a:

500 zl za 28 osób + koszt noclegu 2 kierowców do podziału.lub jeden

WSTĘPNY PLAN ZLOTU NAD LOARĄ:

9 zamków- ile wjazd? za osobe? (mi wyszło ok 1000 zł za trzy osoby na wejscie..)

papu posiłki - jak to załatwiamy? ( ile nas to wyniesie? rozumiem 5 dni na miejscu ....dwa w trasie...

nocleg rozumiem cztery noclegi... w trasie też coś? gdzie i jakie koszta?

Wszystko to trzeba będzie policzyć dokładnie oldmalarzu. Wstępnej kalkulacji dokonamy jak Yvonne wróci z Francji. Siądziemy i na spokojnie przedyskutujemy temat.

oldmalarz 
Głodny przygód

Wysłany: 2017-06-20, 14:05   

ceny biletów w zamkach w sezonie na rok 2017/2018 (liczyłem oczywiscie grupowe bez dzieci) wstepnie.

Zamek Chambord 6e
Zamek Sześciu Dam (Chenonceau) 8e
Zamek Blois 4,50e
Zamek Amboise 8,70e
Zamek Clos-Lucé 11,80e
Zamek Angers 7e
Zamek Śpiącej Królewny czyli Ussé 8e
Zamek Villandry
1h 5,50 e lub 2h zamek i ogrody 8 e

w/g cennika na stronach = 71e na osobe czyli 300 zł na osobe tak mi wyszło na dzien dzisiejszy czyli ja na tzry dorosłe osoby musze miec na bilety 900 zł
parkingu nie liczyłem nie wiem czy płatny dla gosci zwiedzajacych zamek ale w razie czego trzeba dodac stówke . :) czyli dobrze liczyłem że na trzy dorosłe osoby wynosi mnie 1000 zł

teraz tylko zarcie i nocleg ..
ok...poczekamy na Ywonne.

mapa_dolinaloary.jpg (827,27 KB)
Obrazek

Ostatnio zmieniony przez oldmalarz 2017-06-20, 14:57, w całości zmieniany 4 razy  

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-06-20, 20:49   

oldmalarz napisał/a:
parkingu nie liczyłem nie wiem czy płatny dla gosci zwiedzajacych zamek

W niektórych miejscach są płatne, w niektórych nie. Z tego co pamiętam to na stówę płatny był w Chambord. No i w wypadku autokaru mogą być inne zasady, nie zawsze darmowe parkingi są dostępne dla autokarów.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-06-20, 20:54   

PawelK napisał/a:

W niektórych miejscach są płatne, w niektórych nie. Z tego co pamiętam to na stówę płatny był w Chambord. No i w wypadku autokaru mogą być inne zasady, nie zawsze darmowe parkingi są dostępne dla autokarów.

Jest opcja, że autokar tylko nas będzie podwoził pod zamek i potem gdzieś odjeżdżał czekając na telefon od nas.

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-06-20, 21:04   

Czesio1 napisał/a:
Jest opcja, że autokar tylko nas będzie podwoził pod zamek i potem gdzieś odjeżdżał czekając na telefon od nas.

Tak, tylko autokary nie mogą sobie stanąć na poboczu drogi i włączyć awaryjnych i stać 3-4 godziny, więc dobrze jest zorientować się wcześniej czy i gdzie jest możliwość postawienia autokaru.
Ostatnio zmieniony przez PawelK 2017-06-20, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-06-20, 21:07   

PawelK napisał/a:
Czesio1 napisał/a:

Tak, tylko autokary nie mogą sobie stanąć na poboczu drogi i włączyć awaryjnych i stać 3-4 godziny, więc dobrze jest zorientować się wcześniej czy i gdzie jest możliwość postawienia autokaru.

A jakieś stacje benzynowe? Można tam?

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-06-20, 21:18   

PawelK napisał/a:
Czesio1 napisał/a:

Obawiam się , że jako organizatorzy, to właśnie my musimy się dowiedzieć. Żeby nie było, że stanie na parkingu , aptek musi 50- 100 km narobić aby zawrócić.
Ostatnio zmieniony przez VdL 2017-06-20, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-06-20, 22:44   

Czesio1 napisał/a:
A jakieś stacje benzynowe? Można tam?

Nie mam pojęcia. Na zdrowy rozsądek nie, ale kto wie. Ja robiłem to tak - na google mapach szukałem 'z góry' parkingów, później przechodziłem do google view i patrzyłem co tam jest w rzeczywistości. Jest ryzyko bo mapy google nie zawsze są aktualne. We Francji to był strzał w dziesiątkę, w Maladze nam nie wyszło, wszystkie miejsca, w których na mapach parkowały samochody w realu były już ogrodzone i rozkopane pod budowy :-D

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-06-20, 23:06   

Są jeszcze dwie możliwości. Pierwsza to taka, że kierowcy autobusów wiedzą jak znaleźć parkingi, druga to np. taka strona - nie mam pojęcia czy na miejscach dla tirów mogą stać autobusy, ale gdzieniegdzie nie ma żadnych znaków, więc pewnie można - https://app.truckparkingeurope.com/#/

oldmalarz 
Głodny przygód

Wysłany: 2017-06-20, 23:18   

proponuje zeby Ywonne napisała badz podwoniła po zamkach czy sa parkingi jakie sa to koszty .. badz sprawdziła na stronach zamków ..zna jezyk wiec bedzie jej łatwiej..
wtedy bedziemy wiedzieli po ile sie skłądac na te parkowania..

bilety juz wiemy mniej wiecej ..

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-06-21, 08:10   

PawelK napisał/a:
Są jeszcze dwie możliwości. Pierwsza to taka, że kierowcy autobusów wiedzą jak znaleźć parkingi, druga to np. taka strona - nie mam pojęcia czy na miejscach dla tirów mogą stać autobusy, ale gdzieniegdzie nie ma żadnych znaków, więc pewnie można - https://app.truckparkingeurope.com/#/

Dzięki Paweł za link.

oldmalarz napisał/a:
proponuje zeby Ywonne napisała badz podwoniła po zamkach czy sa parkingi jakie sa to koszty .. badz sprawdziła na stronach zamków ..zna jezyk wiec bedzie jej łatwiej..
wtedy bedziemy wiedzieli po ile sie skłądac na te parkowania..

Omówimy to z Yvonne jak wróci.

oldmalarz napisał/a:

bilety juz wiemy mniej wiecej ..

Ale tylko mniej więcej oldmalarzu, bo te ceny są w przypadku grupy 20-osobowej. Niby na razie mamy zadeklarowanych więcej osób ale do zlotu jeszcze ponad 365 dni. ;-)

oldmalarz 
Głodny przygód

Wysłany: 2017-06-21, 11:26   

Czesio1 napisał/a:

Ale tylko mniej więcej oldmalarzu, bo te ceny są w przypadku grupy 20-osobowej. Niby na razie mamy zadeklarowanych więcej osób ale do zlotu jeszcze ponad 365 dni. ;-)

napisałem mniej wiecej ale tak naprawde to jest to dokładnie na dzien dzisiejszy...
.. to na ile miałem obliczyc ? na 5 osób? chyba o to chodzi żeby jak nawcześniej zorietowac sie ile całosć tej imprezy wyniesie ...i jak najwczesnie podjąc decyzje na 100 % czy mi takie koszta odpowiadaja czy warunki sa ok itp. a nie na "5 minut" przed wyjazdem i nie zepsuc nikomu wyjazdu jak to miało za pierwszym razem..
u mnie np bardzo wazne jest palanowanie długoterminowe . ja np chciałbym podjac decyzje 100% najpózniej do końca września .. nie wiem jak komu ale mi mija rok błyskawicznie.. ja mam co roku turnieje, plenery, lige i własne wyjazdy i ja to musze rozplanowac wczesniej..

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-06-21, 11:31   

oldmalarz napisał/a:
.. to na ile miałem obliczyc ? na 5 osób? chyba o to chodzi żeby jak nawcześniej zorietowac sie ile całosć tej imprezy wyniesie ...i jak najwczesnie podjąc decyzje na 100 % czy mi takie koszta odpowiadaja czy warunki sa ok itp. a nie na "5 minut" przed wyjazdem i nie zepsuc nikomu wyjazdu jak to miało za pierwszym razem..

Nieśmiało chcę zauważyć, że to jest pierwszy raz! :-)
http://johny.uchwycone-chwile.pl

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-06-21, 11:59   

oldmalarz napisał/a:

napisałem mniej wiecej ale tak naprawde to jest to dokładnie na dzien dzisiejszy...
.. to na ile miałem obliczyc ? na 5 osób? chyba o to chodzi żeby jak nawcześniej zorietowac sie ile całosć tej imprezy wyniesie

Jestem tego samego zdania oldmalarzu. Chodziło mi o to, że jeśli nie zbierzemy grupy 20 osób to i tak pojedziemy ale wtedy wejściówki mogą być droższe.

oldmalarz napisał/a:

u mnie np bardzo wazne jest palanowanie długoterminowe . ja np chciałbym podjac decyzje 100% najpózniej do końca września ..

Taki mamy właśnie plan. Do końca września żeby wszystko zaklepać, powpłacać zaliczki i mieć spokojną zimę. :564:

johny napisał/a:
oldmalarz napisał/a:

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Nie było jeszcze żadnej pierwszej razy. :-D

oldmalarz 
Głodny przygód

Wysłany: 2017-06-21, 12:06   

Czesio1 napisał/a:

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Nie było jeszcze żadnej pierwszej razy. :-D

johny napisał/a:

Yvonne napisał/a:

Program ten w takiej samej formie wklejałam już kiedyś w innym miejscu, ale tam niestety nic z tego nie wyszło. Nie zmieniam jego treści, bo i po co?

pewnie ummkneło....
Ostatnio zmieniony przez oldmalarz 2017-06-21, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-06-21, 12:43   

oldmalarz napisał/a:
Czesio1 napisał/a:

u mnie np bardzo wazne jest palanowanie długoterminowe . ja np chciałbym podjac decyzje 100% najpózniej do końca września .. nie wiem jak komu ale mi mija rok błyskawicznie.. ja mam co roku turnieje, plenery, lige i własne wyjazdy i ja to musze rozplanowac wczesniej..

Popieram oldmalarza, sprawę transportu najlepiej dograć jak najwcześniej. To nie tylko kwestia dostosowania się uczestników i przygotowania odpowiedniego budżetu na wyprawę, ale również spore ułatwienie dla Yvonne (szukanie kwater wcale nie jest łatwe i trzeba to zrobić z bardzo dużym wyprzedzeniem, a do szukania kwater potrzebna jest wiedza o ilości uczestników z małym marginesem).

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-06-21, 12:59   

zbychowiec napisał/a:

Popieram oldmalarza, sprawę transportu najlepiej dograć jak najwcześniej. To nie tylko kwestia dostosowania się uczestników i przygotowania odpowiedniego budżetu na wyprawę, ale również spore ułatwienie dla Yvonne (szukanie kwater wcale nie jest łatwe i trzeba to zrobić z bardzo dużym wyprzedzeniem, a do szukania kwater potrzebna jest wiedza o ilości uczestników z małym marginesem).

Jak sądzę wszyscy chętni na wyjazd są tego samego zdania zbychowiec. Wróci Yvonne, liczę, że przywiezie garść informacji przydatnych dla nas, wtedy na spokojnie siądziemy i wszystko policzymy. Jak policzymy to wybierzemy środek transportu i dostosowane pod niego noclegi. Wtedy wyliczymy zaliczkę jednoosobową, którą będzie trzeba wpłacić np. do końca września i temat mamy zamknięty.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-06-21, 14:37   

oldmalarz napisał/a:
proponuje zeby Ywonne napisała badz podwoniła po zamkach czy sa parkingi jakie sa to koszty ..

Na stronie zamkiloara.pl znalazłem taką informację o parkingu przy zamku w Chambord:
"Płatne PARKINGI 200 m od zamku: samochody 4-6 €, autokary 50 €, minibusy i kampery 11 € za dzień"

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-06-21, 15:58   

Czesio1 napisał/a:
oldmalarz napisał/a:
proponuje zeby Ywonne napisała badz podwoniła po zamkach czy sa parkingi jakie sa to koszty ..

Na stronie zamkiloara.pl znalazłem taką informację o parkingu przy zamku w Chambord:
"Płatne PARKINGI 200 m od zamku: samochody 4-6 €, autokary 50 €, minibusy i kampery 11 € za dzień"

No bo w Chambord jest potężny parking dla zwiedzających, niestety jest płatny.
Podobnie jest w Chenonceau.
W Angers parking przy zamku jest niewielki i praktycznie wiecznie zajęty, w Blois nie pamiętam (bardziej pamiętam piwo w kawiarni pod wzgórzem zamkowym), w Tours nie ma zamku więc nie ma parkingu zamkowego, to samo dotyczy Orleanu. Amboise jest w mieście, ale autokary się pchały na miejskie parkingi, w Usse parkowaliśmy gdzieś przy drodze a w Villandry jest parking przy drodze i widać na googlemapsach z góry stojące autokary.

Odpowiedz do tematu