Jednodniowe wypady na moto

Dział poświęcony relacjom z naszych wypraw
Hertel
Przygodomaniak
Przygodomaniak
Posty: 762
Rejestracja: 30 sty 2017, 19:19
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Hertel »

Hondy mają siodełka ;-) :-)

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 917505.jpg medium= large= group=57056][/gimg]
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

irycki pisze:Jazda na moto w mieście bywa nieco hardkorowa, a w Paryżu to pewnie ta hardkorowość jest do kwadratu.
Też tak myślałam (przez pół dnia zastanawiałam się, czy się zdecydować na tę przejażdżkę), ale okazuje się, że właśnie NIE!
Tutaj jest mnóstwo motocykli i skuterów i kierowcy samochodów naprawdę świetnie się zachwują: zjeżdżają, zostawiają miejsce. Naprawdę. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.
Myślę, że łatwiej się tu jeździ motocyklem niż u nas.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, 19:35 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Yvonne pisze:
irycki pisze:Jazda na moto w mieście bywa nieco hardkorowa, a w Paryżu to pewnie ta hardkorowość jest do kwadratu.
Też tak myślałam (przez pół dnia zastanawiałam się, że się zdecydować na tę przejażdżkę), ale okazuje się, że właśnie NIE!
Tutaj jest mnóstwo motocykli i skuterów i kierowcy samochodów naprawdę świetnie się zachwują: zjeżdżają, zostawiają miejsce. Naprawdę. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.
Myślę, że łatwiej się tu jeździ motocyklem niż u nas.
To może do ankiety zlotowej dodamy jednoślady. :-D Ostatni jeden koleś z Radomska dojechał na skuterze przez Rosję do Kanady.
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

Yvonne pisze:
irycki pisze:Jazda na moto w mieście bywa nieco hardkorowa, a w Paryżu to pewnie ta hardkorowość jest do kwadratu.
Też tak myślałam (przez pół dnia zastanawiałam się, czy się zdecydować na tę przejażdżkę), ale okazuje się, że właśnie NIE!
Tutaj jest mnóstwo motocykli i skuterów i kierowcy samochodów naprawdę świetnie się zachwują: zjeżdżają, zostawiają miejsce. Naprawdę. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.
Myślę, że łatwiej się tu jeździ motocyklem niż u nas.
Ostatnimi czasy i u nas zmienia sie kultura jazdy kierowców "puszek" wzgledem motocyklistów , czesto ustepuja miejsca zarówno w miescie jak i na trasie.Ale prawda jest ze w takich krajach jak Francja czy Italia, gdzie sezon motocyklowy trwa praktycznie cały rok kierowcy nie potrzebuja czasu by ponownie przyzwyczaic sie do tego ze na drogach pojawiły sie jednoslady.
Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

A my jutro z Marysią bierzemy udział w tym:

http://warszawawpigulce.pl/juz-niebawem ... -patronat/

Trzymajcie za nas kciuki :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Trzymamy :-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

irycki pisze:A my jutro z Marysią bierzemy udział w tym:

http://warszawawpigulce.pl/juz-niebawem ... -patronat/

Trzymajcie za nas kciuki :)
Trzymamy kciuki i czekamy na relację :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Pamiątka z Paryża:
Załączniki
WP_20170613_006.jpg
WP_20170613_008.jpg
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Yamaszka fajna, Ty na tej yamaszce wyglądasz bardzo stylowo, ale... hmm... jeździłaś tak ubrana? :-/
Czy to tylko do zdjęcia?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

irycki pisze:Yamaszka fajna, Ty na tej yamaszce wyglądasz bardzo stylowo, ale... hmm... jeździłaś tak ubrana?
Czy to tylko do zdjęcia?
Oczywiście, że tak ubrana :-)
A jak miałam się ubrać?
Nie przewidziałam takich atrakcji i nie zabrałam motocyklowych ubrań, których zresztą nie posiadam :-D
Ostatnio zmieniony 23 cze 2017, 19:59 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

No dobrze. Ale więcej tak nie rób.
Przynajmniej jakieś długie spodnie byś założyła.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

irycki pisze:No dobrze. Ale więcej tak nie rób.
Przynajmniej jakieś długie spodnie byś założyła.
No co Ty ? Tak lepiej wygląda.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

TomaszK pisze:
irycki pisze:No dobrze. Ale więcej tak nie rób.
Przynajmniej jakieś długie spodnie byś założyła.
No co Ty ? Tak lepiej wygląda.
Nie zaprzeczę
Ale chyba Iryckiemu chodziło o bezpieczeństwo. ślizg po betonie bezcenny , ale w pełnej bydlencej skórze.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

No ale przecież to skuter, jakich pełno np. w Rzymie. Nie widziałem nikogo kto jechałby w motocyklowym stroju. Widziałem natomiast kobiety w wieczorowych sukniach i szpilkach, oraz facetów w gajerkach.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Mysikrólik pisze:No ale przecież to skuter, jakich pełno np. w Rzymie. Nie widziałem nikogo kto jechałby w motocyklowym stroju. Widziałem natomiast kobiety w wieczorowych sukniach i szpilkach, oraz facetów w gajerkach.
Dokładnie. Upadek na skuterze w cywilizowanym świecie, gdzie po mieście nie jeździ się dwieście nie pociąga za sobą konsekwencji takich jak u nas. W krajach cieplejszych niż nasze jeździ się wolniej i spokojniej, kierowcy są uprzejmi a i umiejętności jazdy są większe. Bo tam uczą jeździć a u nas uczą jak zdać egzamin.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

zbychowiec pisze:
Yvonne pisze:Pamiątka z Paryża:
Żyjesz na krawędzi, Yvonne :) Zaczynam się bać.
:564:
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

zbychowiec pisze:Żyjesz na krawędzi, Yvonne Zaczynam się bać.
O mnie czy mnie? :027:
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

PawelK pisze: Dokładnie. Upadek na skuterze w cywilizowanym świecie, gdzie po mieście nie jeździ się dwieście nie pociąga za sobą konsekwencji takich jak u nas. W krajach cieplejszych niż nasze jeździ się wolniej i spokojniej, kierowcy są uprzejmi a i umiejętności jazdy są większe. Bo tam uczą jeździć a u nas uczą jak zdać egzamin.
Tak zgryźliwie zapytam - jeździsz na motocyklu, czy tylko tak sobie teoretyzujesz zza biurka?

Upadek nawet przy 40 km/h w takim stroju to duża szansa na paskudne otarcia. Takie rzeczy goją się bardzo źle i pozostawiają po sobie dosyć szpetne blizny. Nie każę nikomu jeżdzić w skórach, ale jazda w miniówie czy krótkich spodniach to zwyczajnie spora nieroztropność. To, że są ludzie którzy tak jeżdżą, o niczym nie świadczy. A wywrotka może zdarzyć się każdemu, nawet jeżdżącemu bardzo dobrze.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

irycki pisze:jeździsz na motocyklu, czy tylko tak sobie teoretyzujesz zza biurka?
Tak zgryźliwie zapytam, byłeś kiedykolwiek w Paryżu czy tylko tak teoretyzujesz zza biurka?

Ja byłem 3 razy. Nie przesadzę jeśli stwierdzę, że w Paryżu jest kilkaset tysięcy skuterów, którymi ludzie jeżdżą wolno i ostrożnie. Generalnie na świecie ludzie jeżdżą trochę inaczej niż u nas i polskie nawyki mają średnie zastosowanie nie tylko w krajach Europy zachodniej ale również tam gdzie skutery są podstawowym środkiem transportu. Np. w Wietnamie



a tu popatrz na zdjęcia z Paryża

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Generalnie ludzie na świecie traktują skutery jak wygodniejszy w użytkowaniu rower, a na rowerze nie jeżdżą w skórach.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

PawelK pisze:
irycki pisze:jeździsz na motocyklu, czy tylko tak sobie teoretyzujesz zza biurka?
Tak zgryźliwie zapytam, byłeś kiedykolwiek w Paryżu czy tylko tak teoretyzujesz zza biurka?
Byłem.
Paryżu jest kilkaset tysięcy skuterów, którymi ludzie jeżdżą wolno i ostrożnie. Generalnie na świecie ludzie jeżdżą trochę inaczej niż u nas i polskie nawyki mają średnie zastosowanie nie tylko w krajach Europy zachodniej
Praw fizyki nie oszukasz. Co to znaczy jeżdżą powoli? Przy 40km/h przeszlifowanie gołym kolanem będzie już mocno bolesne. Wbrew pozorom strój jest przydatny przy umiarkowanych prędkościach, jak ktoś przy 150kph wjedzie w krajobraz albo się zderzy, to nic mu nie pomoże.
Owszem, ludzie zwłaszcza na południu jeżdżą lekko ubrani, wszystko jest jakimś kompromisem między bezpieczeństwem a wygodą, tylko warto sobie zdawać sprawę jakie jest ryzyko. Co innego jak ktoś sam tak jeżdzi, co innego jak bierze nieświadomego pasażera.

A jednoślady się wywracały, wywracają i będą wywracać. A jeśli ktoś mi powie, że nigdy nie będzie miał wywrotki, to z nim jako pasażer nie wsiądę ani na motor ani do samochodu.

I nie pisz mi, że na Zachodzie nie ma wypadków z udziałem jednośladów. Owszem, u nas jest faktycznie gorzej, ale nie znaczy to, że tam jest absolutnie bezpiecznie.

Tu może nie Zachód, ale Tajwan. Skuterów jeszcze więcej niż w Paryżu:

zbychowiec pisze:Jako zupełny laik w tej dziedzinie zapytam: co sądzisz o ochraniaczach na kolana? Czy one są w stanie zapobiec większości uszkodzeń ciała/skóry przy wywrotce na bok (na lekkim motocyklu)?
Ochraniacze na kolana ochronią kolana :).
Pewnie że warto mieć ochraniacze, szczególnie jak się jeździ w cieniutkim ubraniu, bo urazy kolan na ogół są dość paskudne. Ciekawe, że np. rolkarze często nie mają oporów przed założeniem ochraniacza, ale na skuter... nie, skądże.

Tak BTW, jeszcze jeden powód żeby nie jeździć z zupełnie gołymi nogami - skutery co prawda mają silniki schowana pod osłonami, ale rura wydechowa na ogół jest mniej czy bardziej odsłonięta. Przy przewrotce na bok, nawet przy zerowej szybkości, jeśli skuter przygniecie gołą nogę gorącą rurą...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

No, moja koleżanka juz drugi miesiąc goi nogę po przejazdem jako plecak.
Napewno nasza kultura, jak i doświadczenia z jedno śladami nie pomagają w bezpiecznej jeździe. Potrzebujemy czasu. W Grecji nawet kasków nie zakładają , a unas jepiej jeździć w zbroi.
,
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Zdjęcie z forum rajdowego. To my, jakby ktoś nie poznał :) Tuż przed wyruszeniem w trasę.

Niestety, na forum Motoferajny zdjęcia widoczne są tylko dla zalogowanych, więc linka nie podam.

Za to tutaj:




jest relacja filmowa, nie nasza, bo nie wziąłem kamery, ale nas w paru miejscach widać :)
Załączniki
rajd-my.jpg
Ostatnio zmieniony 26 cze 2017, 19:37 przez irycki, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

irycki pisze:Za to tutaj:
Obejrzałam filmik z prawdziwą przyjemnością! Super!
świetnie, że są ludzie, którym chce się tak bawić.
I jeszcze lepiej, że są tacy, którzy takie imprezy organizują ;-)
Awatar użytkownika
templariusz72
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 210
Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:02
Tytuł: opis w budowie :)
Miejscowość: Solec Kujawski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: templariusz72 »

PawelK pisze:
Mysikrólik pisze:No ale przecież to skuter, jakich pełno np. w Rzymie. Nie widziałem nikogo kto jechałby w motocyklowym stroju. Widziałem natomiast kobiety w wieczorowych sukniach i szpilkach, oraz facetów w gajerkach.
Dokładnie. Upadek na skuterze w cywilizowanym świecie, gdzie po mieście nie jeździ się dwieście nie pociąga za sobą konsekwencji takich jak u nas. W krajach cieplejszych niż nasze jeździ się wolniej i spokojniej, kierowcy są uprzejmi a i umiejętności jazdy są większe. Bo tam uczą jeździć a u nas uczą jak zdać egzamin.
Zgadzam sie PawełK ,szczególnie z ostatnim zdaniem.ale jesli chodzi o upadek na moto czy tez skuterze nawet przy niewielkiej predkosci powoduje to ze w najlepszym przypadku zostawiasz swoja skóre na asfalcie a ludzie ktorzy jezdza bez dedykowanego ubioru , robia to najczesciej przez zwykła glupote badz tez niewiedze .
W niedziele kompletny skórzany strój i dobrej klasy kask uratował , zycie mojemu szwagrowi.Zeby nie było jechalismy w kolumnie max 60- 70km/h a grupa z ktora jezdze to we wiekszosci ludzie dobrze po 50tce, ktorzy lata szalenstwa maja dawno za soba ale stan naszych dróg nadal woła o pomste do nieba.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2017, 09:17 przez templariusz72, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

A tutaj widać jak startujemy :)
My to ten biały motór na pierwszym planie, rzecz jasna.
Załączniki
startujemy.jpg
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Raz słońce, raz deszcz... A wszystko to w ciągu kilkunastu minut...
Załączniki
Zrzut ekranu 2020-06-21 o 15.10.00.png
Zrzut ekranu 2020-06-21 o 15.00.26.png
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Dzisiaj pojechaliśmy na wycieczkę do Tomaszowa Mazowieckiego. Byliśmy w Niebieskich ¬ródłach , pojechaliśmy do bunkrów w Jeleniu i Konewce. Odwiedzieliśmy również Inowłódz. W Jeleniu pogoda idealna,a w Konewce i Spale lało jak z cebra. Odległość pomiedzy nimi 7km.
Wrzucam kilka zdjęć. Zdjecia z miejsc gdzie byla pogoda.
Załączniki
20200621_153744.jpg
20200621_145941.jpg
20200621_145755.jpg
20200621_145322.jpg
20200621_145241.jpg
20200621_145234.jpg
20200621_142430.jpg
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 21:34 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Do bunkrach w Jeleniu i Konewce wybieram się od lat i wybrać nie mogę.

Dużo tam ludzi teraz?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

irycki pisze:Do bunkrach w Jeleniu i Konewce wybieram się od lat i wybrać nie mogę.

Dużo tam ludzi teraz?
Powinieneś polecam.

W Spale sporo , ale tam są targi staroci. Trzeba jechać wtedy kiedy ich nie ma. Poza tym wjechalem do Spały wtedybkiedybwrzyscy się ewaluowali przed burzą. Głównie ludzie z Tomaszowa .

W Jeleniu poza mą podlegały 2 motocykle. W Konewce kilka osób. W Inowłódzu pod zamkiem było 1 auto, przy losciele św Idziego nie było nikogo.

W niebieskich źródłach i w skanowanie było kilka osób, nie było tłumów.

Szkoda, że po willi Gierka nie ma nawet śladu. To byl super urbex. Byłem tam jak był ośrodek Lotu. Mam gdzieś jeszcze wizytówkę z adresem i telefonem :)
Ostatnio zmieniony 22 cze 2020, 12:10 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Pozdrawiamy z Bolkowa 🙂
Załączniki
Resized_20200801_174628.jpeg
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z naszych wypraw”