Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album
Puzzle
Forum w mediach

Wrażenia z lektury
Autor Wiadomość
nana 
Poszukiwacz przygód

Wysłany: 2016-01-31, 15:56   Wrażenia z lektury

Chociaż w całej serii był zaskakujące momenty, to według mnie najbardziej intensywna pod tym względem była "złota rękawica". Było mnóstwo momentów i rozwiązań, których się nie spodziewałem. Bardzo sympatyczna postać Piotrusia-Psychologa. Za to Lejwoda z każdym pojawieniem się wzbudzał we mnie coraz mniejszą sympatię. Ogólne wrażenie z lektury dobre, ale umieściłbym ją gdzieś w środku rankingu z całego cyklu. :573:
Ostatnio zmieniony przez nana 2016-01-31, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  

Von Dobeneck 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-07-18, 18:54   Re: Wrażenia z lektury

Złota rękawica jest bardzo dobrą pozycją, tym bardziej, że występuje tam Bajeczka, mój numer jeden, jeśli chodzi o samochodzikowe niewiasty. :)

seth_22 
Uwielbia przygody

Wysłany: 2017-07-18, 21:30   

Widzisz Dobek, a ja zawsze miałem dylemat Marta, czy Bajeczka? I powiem Ci, że najchętniej przytuliłbym obie, a co! ;)

Von Dobeneck 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-07-19, 06:36   

seth_22 napisał/a:
Widzisz Dobek, a ja zawsze miałem dylemat Marta, czy Bajeczka? I powiem Ci, że najchętniej przytuliłbym obie, a co! ;)

Jak dla mnie Marta była trochę sztywna, no i nieletnia. :D

irycki 
Żądny przygód
Pan Motocyklik

Wysłany: 2017-07-19, 06:53   

Von Dobeneck napisał/a:
seth_22 napisał/a:

Jak dla mnie Marta była trochę sztywna, no i nieletnia. :D

Do letniości dużo jej nie brakowało. A na zarzut, że Marta jest sztywna, absolutnie się nie zgadzam!!!

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-07-19, 07:04   

irycki napisał/a:
A na zarzut, że Marta jest sztywna, absolutnie się nie zgadzam!!!

Absolutnie Cię popieram!!! Dobek chyba czytał inną książkę. :-D

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Von Dobeneck 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-07-19, 08:57   

irycki napisał/a:
A na zarzut, że Marta jest sztywna, absolutnie się nie zgadzam!!!

Wiem wiem, pamiętam. ;-)

Czesio1 napisał/a:
Absolutnie Cię popieram!!! Dobek chyba czytał inną książkę. :-D

Aha tak. :p To Wam się tylko tak wydaje, ja dopiero co skończyłem czytać, więc jestem na bieżąco. Spędziłem pół życia na wsi i wiem jak młodzież się garnie do pracy przy sianokosach i żniwach i to nie tylko na moim przykładzie. Wszyscy moi koledzy i koleżanki woleli inne zajęcia niż praca na polu. :p Jedynie łowienie ryb mogę uznać za ciekawe zajęcie, chociaż obecnie najbardziej lubię łowić kawałki sandacza w zupie rybnej. :D

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-07-19, 09:25   

Von Dobeneck napisał/a:
Wszyscy moi koledzy i koleżanki woleli inne zajęcia niż praca na polu. :p Jedynie łowienie ryb mogę uznać za ciekawe zajęcie, chociaż obecnie najbardziej lubię łowić kawałki sandacza w zupie rybnej. :D

Dlatego właśnie Marta przyciąga uwagę, jest inna niż wszyscy.
A mi z kolei w ogóle nie podoba się Bajeczka.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Von Dobeneck 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-07-19, 09:35   

Czesio1 napisał/a:

Dlatego właśnie Marta przyciąga uwagę, jest inna niż wszyscy.

Ja też przyciągam uwagę. :D

Czesio1 napisał/a:
A mi z kolei w ogóle nie podoba się Bajeczka.

:027:

irycki 
Żądny przygód
Pan Motocyklik

Wysłany: 2017-07-19, 18:17   

Von Dobeneck napisał/a:
Spędziłem pół życia na wsi i wiem jak młodzież się garnie do pracy przy sianokosach i żniwach i to nie tylko na moim przykładzie. Wszyscy moi koledzy i koleżanki woleli inne zajęcia niż praca na polu.

Ale Marta się wcale przecież tak nie garnęła! Z obowiązku uznała, że powinna pomóc starym, skoro przyjechała do domu, ale jak ci starzy dali jej wolne, to skwapliwie z tego skorzystała i nie widać, żeby miała z tego powodu jakieś większe rozterki. :/

A poza tym Marta świetnie rzuca spinningiem, znakomicie zna się na łowieniu ryb, pływa ślizgaczem - to jest "sztywna" dziewczyna? Że zacytuję:

Cytat:
Najpierw przynętę chwycił maleńki okonik. Marta mruknęła coś niechętnie pod jego adresem. Z podziwem patrzyłem na jej sprawne ruchy, gdy skręcała kołowrotek, zdej- mowała rybę z haczyka, a potem zaczepiła nową przynętę. Koniec warkocza przytrzymywała zębami, żeby jej nie przeszkadzał, i czyniła swoje wędkarskie zabiegi, co stanowiło widok sympatyczny i zabawny.
Dopiero teraz zauważyłem, że ma w sobie coś z kota.
Gibkie ciało i ostrożny koci chód. Była w obcisłych dżinsach, stopy miała bose. Idąc nie patrzyła pod nogi, a jednak omijała starannie wszystko, co by mogło ją ukłuć. Jej sposób chodzenia przypominał mi chód Indian ze znanych opisów w książkach przy- godowych z Dzikiego Zachodu.
Cokolwiek robiła, wydawało się, że jest tym całkowicie pochłonięta, ale jednocześnie zauważała wszystko, co działo się obok niej, za jej plecami czy na jeziorze.

A Bajeczka? Niemrawa i nielubiąca przygód :/

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-07-20, 06:55   

irycki napisał/a:

A poza tym Marta świetnie rzuca spinningiem, znakomicie zna się na łowieniu ryb, pływa ślizgaczem - to jest "sztywna" dziewczyna?
(...)
A Bajeczka? Niemrawa i nielubiąca przygód :/

Irycki, bardzo Cię polubiłem chłopie! :564:

irycki 
Żądny przygód
Pan Motocyklik

Wysłany: 2017-07-20, 07:24   

Jak by nie było, cytat w moim podpisie o czymś świadczy. :D

Von Dobeneck 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-07-21, 18:45   

irycki napisał/a:
Jak by nie było, cytat w moim podpisie o czymś świadczy. :D

No tak, to wszystko wyjaśnia. :D
Niech Ci będzie, że Marta była cacy. :p :D

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-11-09, 23:33   

Ta książka jest świetna! :-)
Osiołkowi w żłoby dano...
http://johny.uchwycone-chwile.pl

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-11-14, 12:07   

Skończyłem wczoraj. Piękna, wspaniała książka. Trochę brakowało mi wątku rozwiązywania zagadki, ale po pierwsze, nie przeszkadzało mi to tak jak w wypadku Winnetou, a po wtóre jak wiemy, jakaś tam zagadka jednak była... Nienacki znów świetnie przedstawił emocje targające naturą ludzką, powędrował po trosze po człowieczym umyśle...Do tego cudowne opisy Mazur, Jezioraka, wakacyjnej sjesty... Czytając Rękawicę kolejny raz chce się rzucić wszystko i pojechać gdzieś przed siebie szukać tego co rzeczywiście ważne.
Jestem zdania, że to faktycznie miała być ostatnia pozycja z serii (i bardzo szkoda, że się tak nie stało). Te rozważania Tomasza o tym, czy kiedykolwiek spotka kobietę swego życia, ta piękna scena gdy pozwala Baturze być przy otwarciu trumny ze złotą rękawicą, uzasadniając to tym, że właściwie razem/wspólnie rozwiązali zagadkę. Pięknie łączy się to z tym o czym opowiadał na początku jak to z Waldkiem w latach studencki rozwiązał kryminalną zagadkę. Historia zatoczyła koło...
I ta ostatnia, cudowna scena jak Bajeczka wsiada na Krasulę i mają płynąć z Tomaszem gdzieś, właściwie nie wiadomo gdzie...
Poezja po prostu!
W moim osobistym rankingu Rękawica plasuje się bardzo wysoko!
Osiołkowi w żłoby dano...
http://johny.uchwycone-chwile.pl

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-11-14, 18:33   

johny napisał/a:
W moim osobistym rankingu Rękawica plasuje się bardzo wysoko!

Ładnie napisałeś, johny!
Ja też bardzo lubię tę część :-)

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-11-14, 21:12   

johny napisał/a:
Czytając Rękawicę kolejny raz chce się rzucić wszystko i pojechać gdzieś przed siebie szukać tego co rzeczywiście ważne.

Trzeba jednak pamiętać, że świat przedstawiony w książkach Nienackiego jest bardzo mocno podkolorowany - i że jak już się wszystko rzuci, to trzeba dokądś skierować kroki... Próbujmy najpierw zbudować sobie jakiś skrawek rzeczywistości przypominający tamten świat, może i "rzucenie" kiedyś się uda :)

Odpowiedz do tematu