Zagadki Fromborka- analiza powieści

Dział poświęcony siódmej przygodzie Pana Samochodzika
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Wiecie co? Tak czytam te "Zagadki Fromborka" i myślę, że to jest idealna książka do nakręcenia ekranizacji. Aż dziw bierze, że nikt nie zdecydował się nakręcić takiego filmu. Sceny proste, miejsca dokładnie opisane, wszystko znajdziemy we Fromborku i okolicach. Naprawdę, nawet my jesteśmy w stanie nakręcić większość scen.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

W temacie o mediach przypomniałem projekt sprzed pięciu laty dotyczący mapy miejsc samochodzikowych. Mapa owa była pierwszą nieśmiałą próbą stworzenia planu Fromborka i okolic aby każdy chętny mógł zwiedzając to piękne miasto sam spróbować odnaleźć miejsca, które utrwalił Nienacki na kartach Zagadek Fromborka.
Przed zbliżającym się Zagadkowym Zlotem postanowiłem odświeżyć mapę, nadać jej bardziej realnych kształtów i kolorów. I oto co mi wyszło:

Frombork - mapa miejsc samochodzikowych

Frombork - opis mapy miejsc samochodzikowych
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Przed zbliżającym się Zagadkowym Zlotem postanowiłem odświeżyć mapę, nadać jej bardziej realnych kształtów i kolorów. I oto co mi wyszło:
Super, Czesio!
Bardzo dziękuję w imieniu przyszłych zlotowiczów.
Wydrukuję sobie przed zlotem :-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Malina! :564:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

Czesio1 pisze:Wiecie co? Tak czytam te "Zagadki Fromborka" i myślę, że to jest idealna książka do nakręcenia ekranizacji. Aż dziw bierze, że nikt nie zdecydował się nakręcić takiego filmu. Sceny proste, miejsca dokładnie opisane, wszystko znajdziemy we Fromborku i okolicach. Naprawdę, nawet my jesteśmy w stanie nakręcić większość scen.
Wyjątkowo Pan Samochodzik używa wyłącznie dróg lądowych - nie musielibyśmy poświęcać prywatnych samochodów na scenki wodne. Byłby tylko mały problem z As'em ... ale jakaś terenówka mogłaby po doklejeniu kilku płyt ze styropianu odegrać jego rolę :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszL pisze: Wyjątkowo Pan Samochodzik używa wyłącznie dróg lądowych - nie musielibyśmy poświęcać prywatnych samochodów na scenki wodne. Byłby tylko mały problem z As'em ... ale jakaś terenówka mogłaby po doklejeniu kilku płyt ze styropianu odegrać jego rolę :)
Tak, As to największy chyba problem przy nakręceniu filmu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Prot
Uwielbia przygody
Uwielbia przygody
Posty: 62
Rejestracja: 25 cze 2017, 20:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Prot »

Aby powstal film , musi byc scenariusz dokladnie rozpisany na wszystkie sceny . Musi byc takze rezyser , ktory bedzie mial wizje zgadzajaca sie ze scenariuszem :) ( to juz trudniejsze )
Pamietacie ekranizacje czterech pancernych ? Jej popularnosc nie wziela sie z czestych emisji w tv tylko ze scenariusza , ktory jest bardzo wierny ksiazce .
Uwazam ze byla by to super przygoda , podjac sie realizacji takiego filmu ;-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Prot pisze:Aby powstal film , musi byc scenariusz dokladnie rozpisany na wszystkie sceny . Musi byc takze rezyser , ktory bedzie mial wizje zgadzajaca sie ze scenariuszem :) ( to juz trudniejsze )
Coś a'la scenariusz będzie, jak to miało miejsce przy okazji poprzednich zlotów. Oczywiście taki na potrzeby naszych scenek książkowych.
Reżyser też mam nadzieję będzie, prawda Yvonne?
Do tego kilka rekwizytów i kręcimy we Fromborku Zagadki. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

O nowy kolega pojawił się! Powitać, powitać! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Prot
Uwielbia przygody
Uwielbia przygody
Posty: 62
Rejestracja: 25 cze 2017, 20:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Prot »

Hmmm , nie chcial bym zabierac zabawy Ywonne , ale wolal bym po prawdzie pisac niz rezyserowac :-D
Zreszta nawet nie mial bym jak rezyserowac , bo na zlocie nie bede

( zapomnialem jak sie pisze wolalbym - razem czy osobno ? )
Awatar użytkownika
Prot
Uwielbia przygody
Uwielbia przygody
Posty: 62
Rejestracja: 25 cze 2017, 20:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Prot »

Coś a'la scenariusz będzie, jak to miało miejsce przy okazji poprzednich zlotów. Oczywiście taki na potrzeby naszych scenek książkowych.


Zacytowalem Czeska

spoko jak cos wybierzecie to podzialam :)
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

W Rozdziale VI opisany jest pierwszy nocleg Tomasza i Cagliostro. Można odpowiednie miejsce na mapie i cytat znaleźć w materiałach Czesia które są w tym wątku. Ale w książce po akapicie "Siedzieliśmy na brzegu Zalewu Wiślanego, w pobliżu plaży we Fromborku." można znaleźć w drugim i trzecim akapicie tekst: "... patrzyliśmy ponad czarną tonią w stronę Mierzei Wiślanej. Za naszymi plecami, nieco na lewo, leżał Frombork rozjarzony światłami."

Mi z mapy wychodzi że Frombork jest po prawej stronie, jeżeli siedzi się w tym miejscu i patrzy się w tym kierunku. Czy Nienacki się pomylił, czy też jest inne wyjaśnienie?

(Prawie wszystko zbadane i opisane i zostały jedynie małe wątpliwości tego typu)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Reżyser też mam nadzieję będzie, prawda Yvonne?
Będzie, Czesio, będzie ;-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:
Czesio1 pisze:Reżyser też mam nadzieję będzie, prawda Yvonne?
Będzie, Czesio, będzie ;-)
No to super. Scenki będziesz miała przygotowane tylko trzeba będzie je już w trakcie kręcenia poskracać. ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Czesio1 pisze:No to super. Scenki będziesz miała przygotowane tylko trzeba będzie je już w trakcie kręcenia poskracać. ;-)
Gdyby nie było chętnych, to mogę robić za zaskrońca Piotrusia, umiem robić ssss.... albo za króliczka. Po kilku piwach mogę nawet kicać, albo zaśpiewać; "czy kto widział jak biegnie króliczek ulicą...". W relacji z poprzedniego zlotu we Fromborku, jest taka scena, jak rzucam się na piwo.
Czy jest ktoś chętny żeby zagrać Ducha Przygody ?
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

TomaszK pisze: Po kilku piwach mogę nawet kicać, albo zaśpiewać; "czy kto widział jak biegnie króliczek ulicą...".
:-D :-D :-D
TomaszK pisze:Czy jest ktoś chętny żeby zagrać Ducha Przygody ?
Ja, zrobie to po Darze puszczy! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Oj czuję, że ten film to będzie absolutny hit kinowy :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

Rozdział V. U mnie dziesiąty wiersz do zakończenia rozdziału.

"Prędziutko wycofałem się tyłem z wąwozu".

Zwrot "cofnąć się do tyłu" jest przytaczany jako klasyczny przykład dublowania treści i jest błędny, zatem powyższy cytat również nie jest poprawny.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

A mnie ciekawi jaki to silnik wstawiono do wehikułu? W pierwszych rozdziałach Tomasz pisze, że wrócił z F gdzie kpt. Petersen zamówił mu nowy silnik w firmie Pinin Farina. Jak wiem to firma stricte projektowa, która robiła projekty dla ferrari czy maserati.
A zatem co to był za silnik, jakie miał parametry? Zakładam, że lepsze niż ten z ferrari superamerica. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
grim_reaper
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2017, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: grim_reaper »

johny pisze:A mnie ciekawi jaki to silnik wstawiono do wehikułu? W pierwszych rozdziałach Tomasz pisze, że wrócił z F gdzie kpt. Petersen zamówił mu nowy silnik w firmie Pinin Farina. Jak wiem to firma stricte projektowa, która robiła projekty dla ferrari czy maserati.
A zatem co to był za silnik, jakie miał parametry? Zakładam, że lepsze niż ten z ferrari superamerica. :-)
Może wehikuł miał pod maską silnik Ferrari 365 GTC/4 (Daytona)?
W czasie powstawania książki bylo to całkiem niezłe toczydełko ;-)
Projekt powstawał w Pininfarina.
Jak na Ferrari, moc nie powala na kolana, ale w latach 70-tych to bylo coś.

Troche danych:
oznaczenie kodowe silnika - F 101 AC 000F
V12 4.4 litra 340 koni mechanicznych 423Nm

Jednak to tylko moje gdybanie :-D
ℍ𝕒𝕝𝕝ó 𝕞𝕪𝕣𝕜𝕦𝕣 𝕘𝕒𝕞𝕝𝕚 𝕧𝕚𝕟𝕦𝕣 𝕞𝕚𝕟𝕟
Awatar użytkownika
Kynokephalos
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1066
Rejestracja: 07 sie 2013, 14:01
Miejscowość: z dużego miasta
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kynokephalos »

Yvonne pisze:Na pewno musiały razić go te zniszczenia krzewów i drzew robione przez Asa. Tymczasem nawet o tym nie wspomniał Ali, kiedy ją poznał i zorientował się, że ona jest naukowcem od Asa.
W innych częściach przecież surowo zwracał uwagę wszystkim, którzy niszczyli las. A tutaj nic ... Jakoś mi to zgrzyta :-/
Myślę, że Tomasz zdał sobie sprawę z tego, iż mijając znak zakazu wjazdu wkroczył w granice naukowego poligonu doświadczalnego. Nierozsądnie byłoby robić zarzuty o zniszczenia dokonane w trakcie terenowych badań sprzętu na przeznaczonym do tego obszarze.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
Obrazek Obrazek
Wonderful things...
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

johny pisze:W pierwszych rozdziałach Tomasz pisze, że wrócił z F gdzie kpt. Petersen zamówił mu nowy silnik w firmie Pinin Farina.
A właśnie! Był w ogóle gdzieś w książce rozwinięty ten wątek? Po co Tomasz zmieniał silnik w samochodzie?
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

zbychowiec pisze:
TomaszL pisze:Rozdział V. U mnie dziesiąty wiersz do zakończenia rozdziału.

"Prędziutko wycofałem się tyłem z wąwozu".

Zwrot "cofnąć się do tyłu" jest przytaczany jako klasyczny przykład dublowania treści i jest błędny, zatem powyższy cytat również nie jest poprawny.
Jestem zmuszony się nie zgodzić :D
"Wycofać się tyłem" nie oznacza "wycofać się do tyłu". "Wycofać się tyłem" oznacza "wycofać się, będąc zwróconym tylnią (zadnią) częścią ciała (również w tym przypadku samochodu), która każdy wie jak się nazywa, aczkolwiek byłoby niesubtelne przytaczanie jej nazwy tutaj na łamach tak zacnego forum, w kierunku ruchu".
No to od dzisiaj wprowadzamy do języka "wycofanie się tyłem" oraz, przez analogię "wycofanie się przodem".

Ciekawe co prof. Miodek na naszą propozycję :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

Zainspirowany uwagą Zbychowca pozwoliłem sobie zbadać użycie zwrotu "wycofać się tyłem". Faktycznie o tym sposobie wycofania się trzeba pamiętać w ważnych sytuacjach - np. na audiencji u Królowej, po przedstawieniu Jej Wysokości danej osoby, powinna ona (osoba) ukłonić się i wycofać się tyłem.

Przykład wycofania się przodem miał miejsce w zeszłym roku, po tym jak Doda wręczyła Prezydentowi kawałek tortu ....


Brawo Zbychowiec !
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

TomaszL pisze:Faktycznie o tym sposobie wycofania się trzeba pamiętać w ważnych sytuacjach - np. na audiencji u Królowej, po przedstawieniu Jej Wysokości danej osoby, powinna ona (osoba) ukłonić się i wycofać się tyłem.
Myślę, że jest to też dobra metoda, gdy wchodząc na czyjeś podwórko, nagle widzisz przed sobą najeżonego, warczącego, z przekrwionymi oczami psa. Odstąpiłbym tylko od ukłonów.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Mysikrólik pisze:
TomaszL pisze:Faktycznie o tym sposobie wycofania się trzeba pamiętać w ważnych sytuacjach - np. na audiencji u Królowej, po przedstawieniu Jej Wysokości danej osoby, powinna ona (osoba) ukłonić się i wycofać się tyłem.
Myślę, że jest to też dobra metoda, gdy wchodząc na czyjeś podwórko, nagle widzisz przed sobą najeżonego, warczącego, z przekrwionymi oczami psa. Odstąpiłbym tylko od ukłonów.
Takie same zasady są zalecane przy spotkaniu w górach niedźwiedzia.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Post autor: Ater »

Nie wiem czy była wcześniej o tym mowa ale zastanawia mnie fakt, że PS i Cagliostro dali się złapać robotowi. Z tego co wiem nawet współczesne roboty są wolne i mogli oni przed nim uciec do samochodu lub gdziekolwiek.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

W jakim sensie wolne?
AS się pewnie szybko nie poruszał, ale nie musiał - stali blisko niego. A jeśli chodzi o manipulatory ("ręce") - to wystarczy obejrzeć film ze zautomatyzowanej fabryki, że potrafią być dużo szybsze od człowieka.
No i dochodzi element zaskoczenia/strachu...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Post autor: Ater »

Miałem na myśli roboty dla pirotechników a te faktycznie są wolne. Są też roboty chirurgiczne np. Leonardo które do wolnych nie należą. Cofam uwagę.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

zbychowiec pisze:gdzie muszą odróżniać "obiekt" od tła typu krzaki i drzewa). Nie istnieją obecnie systemy sterowania robotem na tyle szybkie, aby reagować na zmiany i dostosowywać się w ruchu do tych zmian. Na razie szczytem możliwości technologicznych jest robot łapiący wolno rzuconą w jego stronę piłeczkę do tenisa, specjalnie w tym celu zaprogramowany i stacjonarny (dodatkowo piłeczka bardzo łatwa do odseparowania od tła ze względu na jaskrawy kolor).
Tylko że ASEM sterowała Ala z kompanią, on nie był autonomiczny, więc większość zarzutów odpada. Nie wiem też dlaczego "maninpulatory wystarczająco silne do uniesienia człowieka musiałby go zmiażdżyć"? - w sieci jest masa filmików o tym, jak budowlańcy bawią się podnosząc się koparkami, podnośnikami itp - na ile to rozsądne, to insza inszość, ale da się :D.

Tomaszowi z Cagliostrem pewnie szczególnie przyjemnie wtedy nie było, ale trwałych uszczerbków na zdrowiu nie musieli odnieść. Choć podejrzewam, że każdy zarobił parę twarzowych siniaków.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pan Samochodzik i Zagadki Fromborka”