Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album
Puzzle
Forum w mediach

Przesunięty przez: zbychowiec
2017-06-06, 21:36
Kamperomarzenia
Autor Wiadomość
johny 
Moderator

Wysłany: 2017-06-28, 06:26   

U ła! :shock:
http://johny.uchwycone-chwile.pl

irycki 
Żądny przygód
Pan Motocyklik

Wysłany: 2017-06-28, 08:16   

VdL napisał/a:

Myślę, że nie pod warunkiem jeśli podejdzie się do tego tematu filozoficznie.

To inny wymiar czasoprzestrzeni, jedzie się na urlop i tyle.
[...]
Głowna zasada to się nie spieszyć.
Możesz być w wielu miejscach jeśli tylko chcesz.
Możesz poznać wielu ciekawych ludzi. itd
[...]
To kwestia nastawienia.

Reczywiście ładnie napisane, :) . Ale ja rozmawiałem z człowiekiem który spędził kamperem wakacje na Bałkanach i miał odczucia bardzo mieszane. Nie żeby negatywne, ale mieszane.

Po pierwsze, w kamperze w południowych krajach jest gorąco. Chyba że ma się klimę. Ale klima == prąd, a za prąd na kempingach liczą podobno jak za zboże. To samo zresztą dotyczy przyczep. Namiot pod tym wględem łatwiej wychłodzić .

Drugi problem jest taki, że człowiek jest jak żółw - wszędzie taszczy ze sobą swój domek. Siedzieli na jakimś fajnym kempingu gdzieś niedaleko Dubrownika, zachciało im się do tego Dubrownika wyskoczyć na pół dnia - co teraz? Komunikacji publicznej nie było albo im z jakiegoś powodu nie pasowała, trzeba jechać kamperem. Czyli zwinąć altankę, pozbierać krzesełka i stoliki, generalnie zwinąć właściwie wszystko, bo jak zostawić na kempingu ponton, krzesła i tak dalej skoro się jedzie? Już pomijam omawianą wczęsniej kwestię wjazdu do miasta i parkowania.

Generalnie konkluzja jego była taka - no można sobie raz tak pojechać, zobaczyć jak to jest, ale drugi raz już w to nie wchodzi. Gdyby już, to bierze przyczepę. Trudniejsza w manewrowaniu, ale ciągniesz ją tylko od kempingu do kempingu, a potem po okolicy jeździsz normalnie. A graty zostawiasz w przyczepie.

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-06-28, 09:00   

irycki napisał/a:

Generalnie konkluzja jego była taka - no można sobie raz tak pojechać, zobaczyć jak to jest, ale drugi raz już w to nie wchodzi. Gdyby już, to bierze przyczepę. Trudniejsza w manewrowaniu, ale ciągniesz ją tylko od kempingu do kempingu, a potem po okolicy jeździsz normalnie. A graty zostawiasz w przyczepie.

To wszystko zależy od tego czego się oczekuje od wyjazdu.
W Stanach często widzi się buso-kampery (czyli większe niż zwykłe kampery) z osobówkami na sztywnym holu.
Na F1 standardowo jeżdżą goście wielkimi kamperami, którzy ustawiają się na polach naprzeciwko torów i z dachów oglądają, jednocześnie obserwując wyścig w TV z satelity.
Ostatnio zmieniony przez PawelK 2017-06-28, 17:46, w całości zmieniany 1 raz  

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-06-28, 19:44   

PawelK napisał/a:
irycki napisał/a:

To wszystko zależy od tego czego się oczekuje od wyjazdu.
W Stanach często widzi się buso-kampery (czyli większe niż zwykłe kampery) z osobówkami na sztywnym holu.
Na F1 standardowo jeżdżą goście wielkimi kamperami, którzy ustawiają się na polach naprzeciwko torów i z dachów oglądają, jednocześnie obserwując wyścig w TV z satelity.

Zawsze są plusy dodatnie i plusy ujemne.
Ja bym to nazwał ewolucją kamperową. Większość użytkowników kamperow zaczynało od namiotów poprzez przyczepy kempingowe aby skończyć na kamerach. Nie każdy do tego się nadaje. Mam kolegę który tak wlasnie zaczynał i nadal tak spędza wolny czas. Jeździ VW t2 westfalia. z '68.
Większość ludzi urlopy spędza w hotelach AI.

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-06-28, 19:52   

Cytat:
Ja bym to nazwał ewolucją kamperową. Większość użytkowników kamperow zaczynało od namiotów poprzez przyczepy kempingowe aby skończyć na kamerach. Nie każdy do tego się nadaje.

To wszystko zależy. My np. nie zdecydowaliśmy się na kampera w Australii, ale lecąc do Stanów spotkaliśmy sporą grupę Polaków, którzy kolejny rok z rzędu lecieli właśnie na taki urlop - kamper dla rodziny (4 czy pięć rodzin) i jazda w kraj. Jednocześnie, jedno z moich marzeń - Namibia - nie wyobrażam sobie, żeby można było zwiedzać inaczej niż samochodem z namiotem na dachu.
Takie coś.

Cały smak wyprawy, gdy jedzie się przez park narodowy i spotyka na drodze dzikie zwierzęta a nocuje się na kempingach ogrodzonych stalowym ogrodzeniem i drutem kolczastym (cały czas kojarzy mi się to z zeribą z W pustyni i w puszczy) ma właśnie taka konstrukcja samochodu. Wtedy można poczuć, że jest się w czarnej Afryce.

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-06-28, 20:03   

:573: [quote="PawelK"]
Cytat:

To wszystko zależy. My np. nie zdecydowaliśmy się na kampera w Australii, ale lecąc do Stanów spotkaliśmy sporą grupę Polaków, którzy kolejny rok z rzędu lecieli właśnie na taki urlop - kamper dla rodziny (4 czy pięć rodzin) i jazda w kraj. Jednocześnie, jedno z moich marzeń - Namibia - nie wyobrażam sobie, żeby można było zwiedzać inaczej niż samochodem z namiotem na
Cały smak wyprawy, gdy jedzie się przez park narodowy i spotyka na drodze dzikie zwierzęta a nocuje się na kempingach ogrodzonych stalowym ogrodzeniem i drutem kolczastym (cały czas kojarzy mi się to z zeribą z W pustyni i w puszczy) ma właśnie taka konstrukcja samochodu. Wtedy można poczuć, że jest się w czarnej Afryce.

Dokładnie, każdy coś dla siebie znajdzie.
Można też i tak:

http://www.chrisnet.webd....usczady2003.htm
Ja też dużego kamperami bym nie kupił, bo co z nim robić przez resztę roku. No chyba że VW t3 westfalię z podnosżony dachem . To takim autem można od biedy jeździć po mieście.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-06-28, 20:05   

VdL napisał/a:

Ja też dużego kamperami bym nie kupił, bo co z nim robić przez resztę roku.

Jak to co? Mieszkać w nim. :-)

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-06-28, 20:21   

Przedstawiałem Wam już przyczepę namiotową SkiF. Znalazłem kolejny plus tej przyczepy, mianowicie można ją przechowywać stawiając ją pionowo gdzieś pod ścianą na czarnych odbojnikach.
Obrazek

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-06-29, 19:58   

A coś takiego widzieli? Zdjęcie zrobione na granicy HR-SLO. Zbudowana Toyota Hilux. Dla mnie bomba!
Obrazek

Obrazek

Eksplorator63 
Żądny przygód

Wysłany: 2017-06-30, 05:53   

johny napisał/a:
A coś takiego widzieli? Zdjęcie zrobione na granicy HR-SLO. Zbudowana Toyota Hilux. Dla mnie bomba!
Obrazek

[url=https://s21.postimg.org/mkux0vxz7/20170625_
081728.jpg]Obrazek[/url]

Trafiłeś w mój czuły punk, to jest moje marzenie które może się spełnić. :564:

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-06-30, 17:03   

Bardzo fajny zestaw. Latem jed,i się zestawem, a po sezonie zrzuca skorupę i jeździsz nim na co dzień. Widziałem takiego Dodge Rama , fajny był. Mam chyba jeszcze gd,ienes zdjęcia.

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-09-06, 12:50   

Ten tez fajny! :-)
https://www.facebook.com/...?type=3&theater

Anna 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-09-06, 20:37   

Tutaj tubylcy rozwiazuja problem kampera i dojazdu w ten sposob, ze ciagna za kamperem na sztywnym holu maly samochodzik. A z tylu kampera standardowo rowery, kajaki etc.

Kamper chcialabym miec, jezdzilam -oprocz wad, glowna zaleta to to, ze mozna nocowac w miejscach w ktorych po prostu nie ma noclegu. Nie ma w ogole.
O moim braku entuzjazmu dla sportow ekstremalnych juz pisalam.
NB.Uzywane kampery nie sa drogie, koszt przerobki (takiej jak powyzej) moze okazac sie wyzszy...

Natomiast fakt pozostaje faktem, urlop to 5 tyg/rok; a reszta roku?

Kamper, to chyba jednak dobry zakup dopiero juz na emeryturze, wtedy mozna jezdzic kilka miesiecy w roku, wrocic do domu, odpoczac, i znowu jechac. Tak przynajmniej zamierzam zrobic juz za kilka(nascie) lat...

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-09-06, 21:40   

Anna napisał/a:
koszt przerobki (takiej jak powyzej) moze okazac sie wyzszy...

To nie przeróbka tylko regularny model fałwej! :-)

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-09-06, 21:55   

johny napisał/a:
Ten tez fajny! :-)
https://www.facebook.com/...?type=3&theater

Szkoda, że wnętrza nie widać. Oglądałem Atlantic -chyba , to dawna Westfalia. Też fajny, na codzień bus, na weekend kamper z podnosżonym dachem. . Mi taki pasi.

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-09-06, 21:57   

VdL napisał/a:
Szkoda, że wnętrza nie widać

Jak nie widać? Pelno zdjęć jest
Obrazek

Ostatnio zmieniony przez johny 2017-09-06, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  

Anna 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-09-06, 22:08   

johny napisał/a:

To nie przeróbka tylko regularny model fałwej! :-)

To niemozliwe!!! Tzn. Absolutnie Ci wierze, ale dla czego to to wyglada tak, jakby bylo mlotkiem klepane w garazu u jakiegos domoroslego mechanika?!
g:o

Ostatnio zmieniony przez zbychowiec 2017-09-06, 22:27, w całości zmieniany 3 razy  

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-09-06, 22:15   

Anna napisał/a:
To niemozliwe!!! Tzn. Absolutnie Ci wierze, ale dla czego to to wyglada tak, jakby bylo mlotkiem klepane w garazu u jakiegos domoroslego mechanika?!

Aż tak Ci się nie podoba? Wiesz Niemcy mistrzami samochodowej stylistyki nie są. A mi się on podoba. W porównaniu do ostatnich generacji wozidła passat - cudo! :-D

Obrazek

Anna 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-09-06, 22:33   

To nawet nie chodzi o podoba/nie podoba mi sie;
a bardziej to jest takie jakies takie strasznie kanciaste, niewygladzone, ze zwisajacymi kablami (dla czego); te drzwi i to cos na nich powieszone(schodki?) -sprawiaja wrazenie -bazuje tylko na tej fotografii- samorobki; pojazdu zrobionego domowym sposobem.

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-09-06, 22:40   

Anna napisał/a:
a bardziej to jest takie jakies takie strasznie kanciaste,

Teraz wszystkie auta z koncernu VAG są kanciaste
Anna napisał/a:
ze zwisajacymi kablami (dla czego)

Do prądu pewnie. To z pewnością można ukryć pod zaślepkami.

Anna 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-09-06, 22:52   

Chyba sie nieprecyzyjnie wyrazilam. Piszac "dlaczego" nie mialam na mysli dla czego sa kable (domyslilam sie ze prad, byc moze dodatkowe swiatla stopu?), tylko dlaczego te kable sa nieukryte (albo przynajmniej nie poprowadzone jakos tak bardziej niewidocznie).
Co do kanciatosci - po prostu nie mam wiedzy/doswiadczenia. Za malo sie znam na samochodach. Kampery ktore znam, to byly fordy i fiaty.

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-09-06, 22:54   

Cytat:
tylko dlaczego te kable sa nieukryte (albo przynajmniej nie poprowadzone jakos tak bardziej niewidocznie).

To reklama tego jakie to auto funkcjonalne jest. Musieli odkryte pokazać.

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2017-09-07, 07:53   

Przepraszam, ale czy Wy (Anna, VdL i johny) mówicie o tym samym kamperze California XXL?

Wg mnie zdjęcia są aż nadto wyretuszowane i samochód jest pokazany bardzo ładnie. Nie widzę tam żadnych kabli oprócz tych za odkrytą specjalnie klapką, aby je właśnie pokazać.
Ostatnio zmieniony przez Mysikrólik 2017-09-07, 07:54, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu