Miasto skarbów

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Miasto skarbów

Post autor: oldmalarz »

Pan samochodzik w spódnicy ..

no moze nie całkiem :) ..ale jest dobra Pani muzealnik i zła siostra złodziejka :) odpowiednik Batury .. sa skradzione obrazy . złote dukaty ..co prawda Pani muzealnik nie jeżdzi brzydkim Ferrari ale starym o dziwo Volvo .. :) no rzecz dzieje sie w Krakowie .. pieknym zabytkowym miescie ..
Załączniki
mc.jpg
Ostatnio zmieniony 01 paź 2017, 00:48 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

no niestety jest wiecej takich "niuansów" :)
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

no to Zbyniu jesteś bbarrdziej krytyczny co do polskiego kina a myslałem że tylko ja jestem na anty polskiej kinematografii :-D
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Miasto Skarbów [ serial 2017]

Post autor: Barabasz »

Czy może ktoś z forowiczów poświęcił czas serialowi "Miasto Skarbów". Ja właśnie obejrzałem pierwszy odcinek. Serial co ciekawe jest troszeczkę samochodzikowy, gdyż mamy pracownika ministerstwa kultury i sztuki, walczącą ze złoczyńcami. Więc jest trochę związane także z tematem zlotu en France.
A teraz coś na temat samej fabuły. Głównym tematem jakim zajmują się nasi bohaterowie to podrabianie i kradzież obrazów w Polsce chyba w Krakowie na zlecenie zagranicznych kolekcjonerów. Serial nie osiągnął dużej popularności, przegrał w cuglach z nową Watahą i Belferm, ja jednak go nie przekreślam, mimo powolnej akcji dosyć mnie zaciekawił i na pewno obejrzę kolejny odcinek, zobaczymy jak się akcja rozwinie (można oglądać na vod.tvp.pl). Przynajmniej na nim nie usnąłem jak na Belle Epoque.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2018, 11:07 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze:Czy może ktoś z forowiczów poświęcił czas serialowi "Miasto Skarbów". Ja właśnie obejrzałem pierwszy odcinek. Serial co ciekawe jest troszeczkę samochodzikowy, gdyż mamy pracownika ministerstwa kultury i sztuki, walczącą ze złoczyńcami. Więc jest trochę związane także z tematem zlotu en France.
A teraz coś na temat samej fabuły. Głównym tematem jakim zajmują się nasi bohaterowie to podrabianie i kradzież obrazów w Polsce chyba w Krakowie na zlecenie zagranicznych kolekcjonerów. Serial nie osiągnął dużej popularności, przegrał w cuglach z nową Watahą i Belferm, ja jednak go nie przekreślam, mimo powolnej akcji dosyć mnie zaciekawił i na pewno obejrzę kolejny odcinek, zobaczymy jak się akcja rozwinie (można oglądać na vod.tvp.pl). Przynajmniej na nim nie usnąłem jak na Belle Epoque.
No patrz! Ja nawet o nim nie słyszałam.
Chętnie obejrzę :-)
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Yvonne pisze:
Barabasz pisze:Czy może ktoś z forowiczów poświęcił czas serialowi "Miasto Skarbów". Ja właśnie obejrzałem pierwszy odcinek. Serial co ciekawe jest troszeczkę samochodzikowy, gdyż mamy pracownika ministerstwa kultury i sztuki, walczącą ze złoczyńcami. Więc jest trochę związane także z tematem zlotu en France.

A teraz coś na temat samej fabuły. Głównym tematem jakim zajmują się nasi bohaterowie to podrabianie i kradzież obrazów w Polsce chyba w

Krakowie na zlecenie zagranicznych kolekcjonerów. Serial nie osiągnął dużej popularności, przegrał w cuglach z nową Watahą i Belferm, ja jednak go nie przekreślam, mimo powolnej akcji dosyć mnie zaciekawił i na pewno obejrzę kolejny odcinek, zobaczymy jak się akcja rozwinie (można oglądać na vod.tvp.pl). Przynajmniej na nim nie usnąłem jak na Belle Epoque.
No patrz! Ja nawet o nim nie słyszałam.
Chętnie obejrzę :-)
Ja też :-)
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

:-)
Ostatnio zmieniony 08 sty 2018, 12:47 przez Barabasz, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Nadal dozuje sobie kolejne odcinki tego (troszke samochodzikowego) serialu, cały postaram się zrecenzować po obejrzeniu kompletu tj. 13 odcinków.

W ostatnim obejrzanym odcinku tematem była kradzież dukata Zygmunta III Wazy. Co ciekawe właśnie w Stanach Zjednoczonych Ameryki na aukcji licytowana jest ta moneta czyli złote 100 dukatów Zygmunta III Wazy i podobno jest to obecnie najdroższa złota moneta świata - zachowało się 6 egzemplarzy a powstała w mennicy Bydgoskiej. Jest to ta sama moneta co Yvonne z TomaszKiem oglądali w Krakowie.

Po ostatnim odkryciu złotych monet w katedrze bydgoskiej i historii tej monety Bydgoszcz zaczyna mi się kojarzyć ze złotym kruszcem.

Obrazek
zdj.:gazeta.pl
Ostatnio zmieniony 08 sty 2018, 10:46 przez Barabasz, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze:Po ostatnim odkryciu złotych monet w katedrze bydgoskiej i historii tej monety Bydgoszcz zaczyna mi się kojarzyć ze złotym kruszcem.
Przypominam, że mam duży ogród, który pomieści kilkadziesiąt namiotów.
Dodam również, że mieszkam nad rzeką.
Możemy latem zorganizować obóz poszukiwaczy złota :-D

Zapraszam serdecznie :-)
Ostatnio zmieniony 08 sty 2018, 11:10 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Właśnie przeczytałam, że:

"Jedna z najdroższych monet świata - 100 dukatów Zygmunta III Wazy - sprzedana na aukcji w Stanach Zjednoczonych za 2.160.000 dolarów"
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Wreszcie skończyłem oglądać ten serial, a raczej wymęczyłem. Produkcja zapowiadała się bardzo ciekawie, jednak z kryminału o kradzieżach dzieł sztuki zrobił się kolejny serial mocno sensacyjny, w którym z każdym kolejnym odcinku było coraz mniej o dziełach sztuki, a coraz więcej trupów. Ponadto serial trochę robiony jako noir, ale raczej im nie wyszło. Najbardziej mnie denerwowały dialogi, były drętwe, i bardzo sztuczne. nawet jak osoby rozmawiały w sytuacjach intymnych to jakoś tak nienaturalnie jakby prowadziły ze sobą cały czas jakąś grę. Szkoda bo aktorzy z nazwisk raczej dawali nadzieje na coś dobrego ale nie uratowali tej produkcji. Scenariusz okazał się naprawdę kiepski.
Na plus jedynie strona techniczna serialu, czyli zdjęcia, dźwięk i muzyka na solidnym poziomie.

Naprawdę niewykorzystany potencjał, drugi raz raczej nie poświęcę czasu i nie polecam. Ocena 4/10 :-/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Ja z założenia nie oglądam TV ale dziękuję za ostrzeżenie.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”