Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album
Puzzle
Forum w mediach

Blade Runner
Autor Wiadomość
johny 
Moderator

Wysłany: 2017-10-04, 00:19   Blade Runner

Jakoś tak zeszło mi się z Mateuszem na to, że ma być niedługo w kinach kolejna część Blade Runnera (wolę ten tytuł niż polskie tłumaczenie Łowca androidów). Poczytałem recenzję - bardzo dobre. I tak mnie tknęło żeby przypomnieć sobie ten pierwszy film. Oglądałem go bardzo dawno temu i pamiętam, że wywarł na mnie wielkie wrażenie. Do kompa zatem i szukać. Na cda.pl znalazłem bardzo przyzwoitą wersję. Usiadłem i odpłynąłem. Film jest mądry, cudowny, doskonale zagrany etc. etc. Do tego zjawiskowa muzyka Vangelisa. To bezapelacyjnie jedno z tych moich filmowych trzęsień ziemi. Po jego obejrzeniu człowiek już nie będzie taki sam. Polecam wszystkim serdecznie!
http://johny.uchwycone-chwile.pl

Ostatnio zmieniony przez johny 2017-10-04, 00:20, w całości zmieniany 1 raz  

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-10-04, 00:26   Re: Blade Runner

johny napisał/a:
Jakoś tak zeszło mi się z Mateuszem na to, że ma być niedługo w kinach kolejna część Blade Runnera (wolę ten tytuł niż polskie tłumaczenie Łowca androidów). Poczytałem recenzję - bardzo dobre. I tak mnie tknęło żeby przypomnieć sobie ten pierwszy film. Oglądałem go bardzo dawno temu i pamiętam, że wywarł na mnie wielkie wrażenie. Do kompa zatem i szukać. Na cda.pl znalazłem bardzo przyzwoitą wersję. Usiadłem i odpłynąłem. Film jest mądry, cudowny, doskonale zagrany etc. etc. Do tego zjawiskowa muzyka Vangelisa. To bezapelacyjnie jedno z tych moich filmowych trzęsień ziemi. Po jego obejrzeniu człowiek już nie będzie taki sam. Polecam wszystkim serdecznie!

Ma się rozumieć :) Dla mnie również to film kultowy. Jest on zresztą jedną z najznamienitszych manifestacji filmowych gatunku Cyberpunk. Jako ciekawostkę dodam, że producent gry komputerowej Wiedźmin pracuje nad grą "Cyberpunk 2077", przypuszczalnie w klimacie "Blade Runnera".

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-10-04, 00:29   

zbychowiec napisał/a:
Dla mnie również to film kultowy. Jest on zresztą jedną z najznamienitszych manifestacji filmowych gatunku Cyberpunk.

No właśnie Mateusz mnie dzisiaj uświadamiał, że ten film to nie SF ale cyberpunk. Nawet nie wiem o co chodzi... Ale czy to ważne!
http://johny.uchwycone-chwile.pl

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-10-04, 00:40   

johny napisał/a:
zbychowiec napisał/a:
Dla mnie również to film kultowy. Jest on zresztą jedną z najznamienitszych manifestacji filmowych gatunku Cyberpunk.

No właśnie Mateusz mnie dzisiaj uświadamiał, że ten film to nie SF ale cyberpunk. Nawet nie wiem o co chodzi... Ale czy to ważne!

Cyberpunk to rodzaj SF. Bardzo specyficzny i nie jestem pewien, czy byś go bardzo polubił. Myślę jednak, że inne książki Philipa K. Dicka bardzo by Ci się spodobały.

Barabasz 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-10-04, 08:30   

Łowca androidów z 1982r. można było wczoraj obejrzeć w TV nie pamiętam na jakim programie.
To chyba najlepsza ekranizacja prozy Dicka. Wspaniały wizualnie, muzyki Vangelisa to nawet nie da się opisać tak współgra z obrazem, ponadto w miarę wolne tempo, spokojne dialogi nie to co dzisiejsze płytkie komiksowe ekranizacje SF, na których od ilości, intensywności scen można dostać po filmie padaczki.
Osobiście uważam, że powieści i opowiadania Dicka są trudne do zekranizowania. W książkach dużo dzieje się w głowie bohaterów, a to trudno jest pokazać na filmie. Ta jest wyjatkowo udana ale zabrakło mi jedynie kwestii zwierząt w życiu bohaterów, a odgrywały one duży wpływ na ich psychikę. Ale jak to w filmach zawsze z czegoś się rezygnuje. Co ciekawe film ma dwie wersje (a ostatnio chyba pojawiła się jeszcze jedna) z innym zakończeniem.

Dla fanów Dicka polecam najnowszy serial angielski "Elektryczne sny Philipa K. Dicka" (Philip K. Dick's Electric Dreams) na razie do obejrzenie tylko w Channel 4

Ostatnio zmieniony przez Barabasz 2017-10-04, 09:22, w całości zmieniany 1 raz  

grim_reaper 
Głodny przygód

Wysłany: 2017-10-04, 23:41   

Blade Runner to kultowy film.
Jeden z moich ulubionych. Pamiętam jak sie do kina na ten film chodziło. :-D
Czekam niecierpliwie na Blade Runner 2049.

Jest jeszcze kilka innych kultoywch filmow w gatunku cyberpunk:
Terminator
Robocop
Johnny Mnemonic
Matrix

Choć ja osobiście preferuje steampunk i gothic.

PiTT 
Uwielbia przygody

Wysłany: 2017-10-10, 00:19   

Byłem na prapremierze. IMHO warto. Dzień wcześniej byłem na Wiedźminie w muzycznym w Gdyni. Z tych dwóch wieczorów BR 2049 lepiej zapamiętam.

BTW. była gra Blade Runner - przygodówka. Bardzo to było, w czasach Windows 95, zacne dziełko. Ciekawe, czy dziś byłoby grywalne...
Ostatnio zmieniony przez PiTT 2017-10-10, 00:20, w całości zmieniany 1 raz  

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-10-10, 08:01   

PiTT napisał/a:
Dzień wcześniej byłem na Wiedźminie w muzycznym w Gdyni.

I jak? I jak?

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Vasco 
Uwielbia przygody

Wysłany: 2017-10-10, 10:06   

Bo u mnie płyta z muzyką leci zapętlona ;)

PiTT 
Uwielbia przygody

Wysłany: 2017-10-10, 20:28   

Yvonne napisał/a:
PiTT napisał/a:
Dzień wcześniej byłem na Wiedźminie w muzycznym w Gdyni.

I jak? I jak?

Można obejrzeć, jest trochę ciekawych pomysłów inscenizacyjnych, wizualnie robi wrażenie.

Z trzech rzeczy, które widziałem tam w miarę ostatnimi czasy (dzwonnik, Wiedźmin i Piotruś Pan) to trzecie wygrywa bezapelacyjnie, nawet w kategorii dla dorosłego widza.

Odpowiedz do tematu