Muzyka naszych marzeń i snów

Dział poświęcony muzyce
ODPOWIEDZ
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Jeszcze kilka takich rzewnych piosenek, ale bez przesady, bo sam się zastrzelę z łuku:



w tym teledysku jest ciekawy dopisek, jeśli zechce Wam się go obejrzeć. :)





Te stare piosenki mają niesamowity klimat, przynajmniej dla mnie, tym bardziej, że można spokojnie przyjrzeć się wykonawcy, bez obawy o wzrok. W dzisiejszych teledyskach obraz zmienia się tak szybko, że ciężko nadążyć, ale to chyba wina naszych czasów. Kiedyś nie wystarczyło mieć wygląd, teraz tylko wygląd i znajomości. Sugeruję naprawdę posłuchać tych piosenek, a wpadniecie w nostalgiczny, refleksyjny nastrój(mówię o forowiczach w moim i przybliżonym wieku, czyli 80+ :D).
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Ciekaw jestem czy ktoś kojarzy tę kapelę. Jest punkrockowa i bardzo stara(rówieśniczka Ironów :) ). W swoim czasie miałem kilka płyt(na kasetach oczywiście, w dodatku kupionych na leżakach, jak disco polo :D). Bardzo szybka i melodyjna muzyka, nie żadni Pistolsi, Clashe czy Exploited., ot jajcarski i prześmiewczy Punk Rock, ale poprawia nastrój.

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Perełka:



To jest kawał historii Heavy Metalu, styczeń 81'. Kurde, byłem gnojem w drugiej klasie podstawówki. Nawet wtedy nie wiedziałem, że istnieje taka kapela! To jest praktycznie pierwszy skład, z nieodżałowanym Clivem na bębnach. Drugi kawałek Charlotte the Harlot(pierwsza płyta) grają niesamowicie! Miazga po prostu. Trzeci kawałek jest z Dwójki, potem ballada z jedynki....nie no, zaraz jak Ciszewski zacznę komentować cały koncert. :D Kurde, uwielbiam ich, nawet zakłócenia nie przeszkadzają, a dodają smaku. Oprócz siebie, znam tylko jednego fana(tyka) Ironów, muszę wymieniać? :D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Jeszcze odnośnie koncertu Iron Maiden, cholera jak zagrali Transylwanię to prawie odleciałem. Przy okazji, pytanie do johnyego, jeśli to w ogóle czyta, kto oprócz, wiadomo Steve'a, jest najwierniejszym członkiem Ironów? Johny, nie daj się prosić, wal! ;-)
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Ale te stroje to były obciachowe. :D W życiu bym czegoś takiego nie założył. Dopiero w epoce Bruce'a i dalszym rozwoju HM, weszły jeansy i białe sportowe buty. Nie było to zbyt gustowne, ale lepsze niż te obcisłe, gejowskie(przepraszam gejów, jeśli tu są :D), leginsy, czy coś takiego. Mówcie co chcecie, ale tak naprawdę, to Metallica pokazała całkowitą pogardę dla rodzaju stroju. Ich ascetyczne, czarne koszulki i spodnie, bez loga czy napisów, dawały możliwość zmiany "mundurka" na coś normalnego. Oczywiście oldsculowcy i nawiedzeni dalej chodzili w barwach ulubionych kapel, z wysmarowanymi na plecach Levisek(kupionych przez bogatych rodziców) logami AC/DC, czy Motorhead, znając najwyżej Ace of Spades :D. Ale generalnie nastąpiła odwilż odnośnie stroju, wymagany był jednak emblemat albo znaczek na ubraniu, ulubionej kapeli, ot tak, żeby było wiadomo kogo lać, a kogo zostawić w spokoju. Dodatkowym utrudnieniem było to, że jeśli nosiło się emblemat jakiejś kapeli, to trzeba było znać jej skład i płyty. Nie było miejsca na pozerów, co chwalę sobie do dziś. Ja miałem ten problem, że lubiłem nie tylko Heavy Metal, ale również Punk Rock(Wańka Wstańka, Sedes, Defekt Mózgu, Dezerter itd), więc musiałem kryć się przed metalowcami(bo była ich większość) z moimi preferencjami. Pomimo konspiracji i tak metalowcy wiedzieli, że lubię też PR, więc kazali mi głośno krzyczeć na korytarzach, że nienawidzę PN. Z kolei punkrockowcy, za taką obelgę ganiali mnie po całej szkole, zresztą, nie tylko mnie. Generalnie, w 80' było zajebiście i z wykopem. Jak dostałeś łomot od punków, to zawsze mogłeś na nich napuścić metali i odwrotnie. Sztuką było przekonać wariatów, że jesteś wariatem jeszcze większym. Zawsze mi się to udawało....o dziwo. :D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Przeleciałem tak szybko 80', w 90' przyznam szczerze, nie było jakichś fajerwerków, a później było tylko gorzej. KAT się rozpadł, inni przestali się liczyć. Znikliśmy na chwilę, ale Furia, Mgła, Kły i inne polskie blackmetalowe kapele, przywróciły nasze znaczenie w BM.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Von Dobeneck pisze:Ciekaw jestem czy ktoś kojarzy tę kapelę. Jest punkrockowa i bardzo stara(rówieśniczka Ironów :) ). W swoim czasie miałem kilka płyt(na kasetach oczywiście, w dodatku kupionych na leżakach, jak disco polo :D). Bardzo szybka i melodyjna muzyka, nie żadni Pistolsi, Clashe czy Exploited., ot jajcarski i prześmiewczy Punk Rock, ale poprawia nastrój.

Jako osoba wrzucając w tym temacie kapele punkowe i chyba największy w tym zacnym gronie fan punka :564: czuje się wywołany do tablicy :-D. Kojarzę :-D wiem, że Toy Dolls i UK Subs były bardzo popularne. Dziś dorzucę te kapele:

Ostatnio zmieniony 06 paź 2018, 14:26 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:gejowskie(przepraszam gejów, jeśli tu są :D ),
Homosiów Dobek, homosiów! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:Jeszcze odnośnie koncertu Iron Maiden, cholera jak zagrali Transylwanię to prawie odleciałem. Przy okazji, pytanie do johnyego, jeśli to w ogóle czyta, kto oprócz, wiadomo Steve'a, jest najwierniejszym członkiem Ironów? Johny, nie daj się prosić, wal! ;-)
Dobek, dla mnie jest Maiden... a potem pozostała muzyka! Kocham tę kapelę w każdej konfiguracji. Dwie pierwsze płyty cudo... śmiem twierdzić, że Paul nawet lepiej pasował ze swoim głosem do tych kompozycji i do tej produkcji. Co więcej The X Factor i Virtual XI też uważam za świetne płyty choć tu głos Bruce'a bardziej mi pasuje. Clansman w jego wykonaniu to majstersztyk! :-)
Co do twojego pytania, jeśli dobrze zrozumiałem, Dave Murray jest jedynym członkiem poza Stevem grającym na wszystkich płytach.

UP THE IRONS!!!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Dziś fajne imprezowe piosenki:

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Jak Billy Idol to koniecznie to!

Facet bronił się do 4'37, ja bym chyba wcześniej się poddał! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

johny pisze:Jak Billy Idol to koniecznie to!

Facet bronił się do 4'37, ja bym chyba wcześniej się poddał! :-D
No i to jest imprezowa muzyka. W sam raz na sylwestrową playlistę. Ja bym od razu podniósł ręce do góry :-D. Piękna kobieta.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2018, 13:19 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Zajebista ballada PRIMAL FEAR...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Perełka! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Fan tomas pisze:
Jako osoba wrzucając w tym temacie kapele punkowe i chyba największy w tym zacnym gronie fan punka :564: czuje się wywołany do tablicy :-D. Kojarzę :-D wiem, że Toy Dolls i UK Subs były bardzo popularne. Dziś dorzucę te kapele:

[/quote]

No kurde, Fanie tomasa ;-) powiem Ci, że jestem zawstydzony. Kompletnie nie znam obu tych(nie bosych :-D ) kapel! Zwłaszcza pierwsza jest warta uwagi, Teenage Kicks zaje...bisty kawałek. Może poszedłem wtedy zbyt głęboko w Metal. Miałem swojego punkrockowego mentora, miał ksywkę Bałagan(co ciekawe, był bardzo porządkowy i schludny :D), i to on miał najlepsze i najnowsze wieści o kapelach PN, ale o tych kapelach pierwsze słyszę. Dzięki za wstawkę. :564:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:
Von Dobeneck pisze:gejowskie(przepraszam gejów, jeśli tu są :D ),
Homosiów Dobek, homosiów! :-D
No tam...niech im będzie. Nie jestem w temacie. :D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze: śmiem twierdzić, że Paul nawet lepiej pasował ze swoim głosem do tych kompozycji i do tej produkcji
Kurna, johny(te kurna to specjalnie, żebym mógł napisać johny z małej litery, bo wiem, że On tak woli :D), ja tak samo myślę. Paul był idealny do tych kawałków, bo Ironi wtedy dopiero się tworzyli. Dwie pierwsze płyty to Heavy Metal, ale z domieszką Punk Rocka(chociaż, jak dla mnie, Transylwania mocno temu przeczy :D). Steve od początku wiedział co chce grać, ale musieli się dotrzeć i właśnie Paul był wtedy idealny. Ale jak Bruce w Numerze Bestii zawył, to wiadomo było, że to będzie ten właściwy! :564:
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:(te kurna to specjalnie, żebym mógł napisać johny z małej litery, bo wiem, że On tak woli :D )
:564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Fan tomas pisze:Dziś fajne imprezowe piosenki:

Fajne kawałki, ale ja jakoś Billy'ego Idola nigdy nie kojarzyłem z Punk Rockiem, raczej ze zwykłym rockiem, co nie zmienia faktu, że bardzo go lubię do dziś . :) :564:
Ostatnio zmieniony 10 paź 2018, 14:09 przez Von Dobeneck, łącznie zmieniany 1 raz.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze: Co do twojego pytania, jeśli dobrze zrozumiałem, Dave Murray jest jedynym członkiem poza Stevem grającym na wszystkich płytach.

UP THE IRONS!!!
No dokładnie, ostatni, ale zawsze pierwszy, zawsze w cieniu Steve'a i Bruce'a, ale zawsze wierny kapeli i nigdy nie szukający innych. Adrian też go nie namówił na rozłam. Szanuję go za to bardzo. :564:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Teraz wstawię kawałek bardzo ciekawy, przynajmniej dla mnie. Usłyszałem ten utwór oglądając horror(tylko horrory oglądam , dlatego dziewczyny mnie nie lubią :-P :D). Jednym z założycieli jest koleś z Quens of the Stone Age. Tylko uprzedzam, to jest tzw. Garage Rock, więc muzyka raczej surowa, jednak do mnie bardzo przemawia, a teledysk jest właśnie z tego horroru, a aktorka w nim grająca, bardzo ładna. Z taką dziewczyną mógłbym się bać do woli. :D :D :D Dziewczyna jedzie, śpiewa razem z kapelą, aletekst powinien ją zaniepokoić... :-P

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Z***a piosenka na tak wujowe dni jak ten... Za to kocham metal!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Jeszcze jedna piosenka do imprezowej playlisty :-). U kumpla na imprezie zawsze odśpiewywalismy w całości, podobnie jak pierwszą płytę Big Cyca w całości :564:
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Fan tomas pisze:Jeszcze jedna piosenka do imprezowej playlisty :-). U kumpla na imprezie zawsze odśpiewywalismy w całości, podobnie jak pierwszą płytę Big Cyca w całości :564:
:564:
świetny kawałek!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

No to ja pojadę czymś w podobie. Jedna z najwspanialszych ballad z niesamowitego albumu 1987 , i ten głos Coverdale'a... Mam wielkie marzenie żeby zobaczyć Whitesnake na żywo!

Dziewczyny w tych teledyskach były zjawiskowe! :-)
Ostatnio zmieniony 14 paź 2018, 11:42 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

johny pisze:No to ja pojadę czymś w podobie. Jedna z najwspanialszych ballad z niesamowitego albumu 1987 , i ten głos Coverdale'a... Mam wielkie marzenie żeby zobaczyć Whitesnake na żywo!

Dziewczyny w tych teledyskach były zjawiskowe! :-)
Bo to był wspaniały rok w muzyce. Nie wierzycie? To sami zobaczcie, każdy znajdzie coś dla siebie :-) Chociaż będzie trochę prywaty :564: Jeśli macie ochotę uzupełniajcie tą listę :-)






Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Oglądam sobie film, a w tle pojawia się coś, co by pasowało do naszych odwiedzin na cmentarzu Pere Lachaise
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Czas dać upust uczuciom targającym moją rogatą duszą. :D

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Kurde, wsłuchałem się w słowa. Przecież to jest poezja. Tylko że refren o szaleństwie jego wybranki kompletnie nie odzwierciedla jej zachowania. Ona była zwykła, natomiast on był niespełna rozumu i w każdym zachowaniu swojej wybranki widział szaleństwo. Gdyby wziąć na poważnie słowa tej piosenki, to autor powinien wylądować w Tworkach. Ale cóż, miłość nie wybiera. Moim zdaniem, miłość powinna nie mieć prawa głosu! :D :-P
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Lubię ten kawałek, więc wstawię jeszcze raz:

ODPOWIEDZ