Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
XVII Forowy Zlot - propozycja
Autor Wiadomość
oldmalarz
Przygodomaniak
artysta malarz

Wysłany: 2019-06-11, 12:23   

Czesio1 napisał/a:

Termin w drugim półroczu na jakiś oficjalny zlot jest jak najbardziej wolny więc szlak piastowski możemy za takowy uznać.
To tak po części może być to zlot książkowy. Śladami Dagome iudex, czyli XVII Forowy Zlot Piastowski. :564:

szlakiem.jpg
Plik ściągnięto 3496 raz(y) 98.78 KB

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-07-03, 21:51   

Przypominam, że zlot (czy jak go teraz nazwiemy) w Kościelisku jest aktualny. Jak rozumiem, nie ma więcej chętnych, a zatem razem z rodzinami mieścimy się u nas. Po zwalczeniu plagi myszy (sztuk jedna), domek czeka już na gości.

Hanka 
Zlotowicz
Hanka

Wysłany: 2019-07-03, 22:00   

TomaszK napisał/a:
Przypominam, że zlot (czy jak go teraz nazwiemy) w Kościelisku jest aktualny. Jak rozumiem, nie ma więcej chętnych, a zatem razem z rodzinami mieścimy się u nas. Po zwalczeniu plagi myszy (sztuk jedna), domek czeka już na gości.

Mogę przyjechać z kotem??

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2019-07-03, 23:44   

TomaszK napisał/a:

Jak Gosia dostanie urlop to może też wpadniemy gościnnie na kawę,jak i pochodzić po górach,a nocleg to w razie czego sobie załatwimy.Jeszcze konkretów nie mogę podać.
Nam wystarcza w razie gościnności Tomasza ,kawałek podłogi na karimatę :)

Ostatnio zmieniony przez RobertH 2019-07-03, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-07-04, 08:08   

Hanka napisał/a:
Mogę przyjechać z kotem??

Jak tylko nikt nie przyjedzie z psem, to kota można zabrać :-D

RobertH napisał/a:
Jak Gosia dostanie urlop to może też wpadniemy gościnnie na kawę,jak i pochodzić po górach,a nocleg to w razie czego sobie załatwimy.

Są jeszcze dwa miejsca do spania w salonie. Ale to dla osób które późno chodzą spać, bo w salonie życie kulturalne toczy się do późnej nocy.

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2019-07-18, 17:45   

Czesiek, jak tnie to po całości ;) wyciął mój wpis:

Jeśli nie pomieszają mi się plany urlopowe, to na 99%. Chętnie się z Wami zobaczymy w Kościelisku. Jeśli to możliwe poproszę o wzięcie nas pod uwagę w liczbie 4.

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2019-07-18, 19:54   

Gosia bierze urlop na te dni ,to też się piszemy na odwiedziny w Kościelisku. Jak mówiłem w razie gościnności wystarczy kawałek podłogi na karimaty :)
Poza wspólnymi spacerami zrobił bym sobie pętelkę górską z Gosią- z dołu na Giewont dalej Kasprowy i zejście lub zjazd .

Ostatnio zmieniony przez RobertH 2019-07-18, 19:55, w całości zmieniany 2 razy  

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-07-18, 20:00   

VdL napisał/a:
Jeśli nie pomieszają mi się plany urlopowe, to na 99%. Chętnie się z Wami zobaczymy w Kościelisku. Jeśli to możliwe poproszę o wzięcie nas pod uwagę w liczbie 4.

A kiedy będziesz wiedział na pewno ? Bo trzeba rezerwować pokój u sąsiadów.

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-07-18, 20:02   

RobertH napisał/a:
Poza wspólnymi spacerami zrobił bym sobie pętelkę górską z Gosią- z dołu na Giewont dalej Kasprowy i zejście lub zjazd .

Zjazd ? Ale śniegu już nie ma :-D

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2019-07-18, 20:09   

zjazd kolejką górską oczywiście :)

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2019-07-18, 21:13   

VdL napisał/a:
Czesiek, jak tnie to po całości ;) wyciął mój wpis:

Ale ja nic nie wycinałem tylko przerzuciłem posty do inszego działu. :-D

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2019-07-20, 23:31   

TomaszK napisał/a:
VdL napisał/a:

Raczej na 100%,ale potwierdzę w poniedziałek.

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2019-07-22, 12:16   

VdL napisał/a:
TomaszK napisał/a:
VdL napisał/a:

Raczej na 100%,ale potwierdzę w poniedziałek.

Mogę potwierdzić na 99.999999999999%, 4 osoby.

16tego ma być pełnia, może przywieźć teleskop?
Ostatnio zmieniony przez VdL 2019-07-22, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  

Ater 
Żądny przygód

Wysłany: 2019-07-22, 15:07   

Tylko, że jak jest pełnia to można obserwować tylko Księżyc (choć najlepsze warunki do obserwacji jego kraterów, dolin i zatok są inne fazy gdy jest gra cienia). Powinny być widoczne Saturn i Jowisz więc się przyda. Chyba, że je góry zasłonią.

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2019-07-22, 22:29   

Ater napisał/a:
Tylko, że jak jest pełnia to można obserwować tylko Księżyc (choć najlepsze warunki do obserwacji jego kraterów, dolin i zatok są inne fazy gdy jest gra cienia). Powinny być widoczne Saturn i Jowisz więc się przyda. Chyba, że je góry zasłonią.

Zgadzam się, księżyc jest bardzo rozswitlony, wygląda zjawiskowo, chociaż kratery najlepiej widać już po pełni.

Von Dobeneck
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-24, 11:58   

Ater napisał/a:

Wenus chyba też widać...

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-07-28, 20:04   

Spotkanie (nie zlot) w Kościelisku zbliża się dużymi krokami, czas pomyśleć o programie. My z Beatą przyjeżdżamy w środę 14 sierpnia i wtedy też zapraszamy wszystkich, zwłaszcza, że większość nie ma daleko. Będą korki ale ja nie jeżdżę Zakopianką, co i Wam polecam.
W programie rozważam dwie dalekie wycieczki, jedna na Orawę, ze zwiedzaniem skansenu Ziemi Orawskiej w Zubrzycy Górnej. Druga wycieczka będzie w przeciwnym kierunku, do zamku Czorsztyn, po przeciwnej stronie jeziora Czorsztyńskiego niż zamek Niedzica, który mamy już zaliczony. Po drodze odwiedzilibyśmy zabytkowy kościółek w Dębnie (jedyny zachowany drewniany kościół gotycki, nominowany w konkursie siedmiu cudów Polski), miejsce katastrofy samochodowej w Maniowych z roku 1969, o której mało kto wie (10 ofiar śmiertelnych) oraz swoisty skansen w Kluszkowcach, złożony z zabytkowych, drewnianych willi, uratowanych przy tworzeniu zalewu Czorsztyńskiego. Z jedną z nich związana jest ponura tajemnica...
Pozostaje jeden dzień, można wtedy wybrać się w góry, ale to już pozostawiam Czesiowi. Ja osobiście marzę o zwiedzeniu Wąwozu Kraków i Jaskini Mylnej w Dolinie Kościeliskiej, nigdy tam nie byłem.
Ostatnio zmieniony przez TomaszK 2019-07-28, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2019-07-28, 21:12   

Ależ piękny program!
Zazdroszczę Wam.

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2019-07-30, 14:52   

Rewelacyjny program, bardzo nam się podoba. Skoro będziemy na morawach, może jest coś jeszcze ciekawego do zobaczenia.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2019-07-30, 15:17   

TomaszK napisał/a:
Pozostaje jeden dzień, można wtedy wybrać się w góry, ale to już pozostawiam Czesiowi. Ja osobiście marzę o zwiedzeniu Wąwozu Kraków i Jaskini Mylnej w Dolinie Kościeliskiej, nigdy tam nie byłem.

Rozumiem TomaszKu, że nie odmówisz tym razem wyjścia z nami w ten dzień w góry?

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Fantomas
Przygodomaniak

Wysłany: 2019-07-30, 15:31   

Byłem w Mylnej, a także w Wąwozie Kraków i Smoczej Jamie to fajny program. W jaskini Mylnej idzie się kolanach. Potrzebna będzie czołówka, kask i mapa jaskini. Jeśli będzie czas to z Doliny Kościeliskiej można jeszcze wejść do Jaskini Raptawickiej i Jaskini Obłazkowej.
Ostatnio zmieniony przez Fantomas 2019-07-30, 15:37, w całości zmieniany 1 raz  

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2019-07-30, 15:42   

VdL napisał/a:
Rewelacyjny program, bardzo nam się podoba. Skoro będziemy na morawach, może jest coś jeszcze ciekawego do zobaczenia.

Może dałoby się zaliczyć Wodospad Szutowski?

RobertH
Przygodomaniak
RobertH

Wysłany: 2019-07-30, 16:43   

Jak się nie obrazicie to ja się skupie tylko na codziennych wycieczkach wysokogórskich z zaliczeniem Giewontu.Kasprowego ,Jaskini Mylnej,Ciemniak , może coś jeszcze, jak pozwoli pogoda :) Jak ktoś ma ochotę dołączyć to zapraszam. Natomiast na wieczorne spotkaniach to zgłaszam się obowiązkowo z Gosią.

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-07-30, 17:28   

To w tej sytuacji zmieniam program: jeden dzień wyjazdowy, a dwa na wycieczki w góry.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2019-07-30, 17:53   

TomaszK napisał/a:
To w tej sytuacji zmieniam program: jeden dzień wyjazdowy, a dwa na wycieczki w góry.

Nie zmieniaj TomaszKu. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić dwie grupy zlotowe. Jedna objazdowa, druga wspinaczkowa.
Nie Giewont i ja planuje sobie hulnac.

Odpowiedz do tematu