Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Recenzje płyt
Autor Wiadomość
Fantomas
Przygodomaniak

Wysłany: 2019-09-25, 15:46   

Longplay Unknown Pleasures został wydany przez Joy Division w 1979 r. To właśnie ten winyl kupiłem jako pierwszy kompletując kolekcję czarnych płyt. Unknown Pleasures to zdecydowanie płyta, która była moją miłością od pierwszego wejrzenia (albo przesłuchania). Pierwszą prawdziwą miłością, która wyryła się w sercu na całe życie. Jest mroczna, nie każdy potrafi ją docenić, ale taki był Joy Division i Ian Curtis. 10 kawałków po 5 na każdej stronie zaczynając od Disorder a kończąc na I Remember Nothing. Ten środek Insight, New Dawn Fades, She's Lost Control oraz Shadowplay to moje ulubione utwory. Każdy inny, każdy chwytający za serce, wchodzący w głowę i natrętnie przypominający o sobie. O zespole wiedziałem niewiele. Nie istniał w MTV. Wiedziałem, że Ian Curtis powiesił się w swoim domu w maju 1980 r. Dopiero w późnych latach 90-tych Deborah Curtis spisała swoje wspomnienia w książce o tytule "Touching From A Distance" odwołującym się do słów "Transmission". Jeszcze później Anton Corbijn nakrecił "Control". Uważny słuchacz domyślał się jednak, że osoba frontmana zespołu kroczy inną drogą niż większość z nas i zamierza wybrać się w inną podróż. Mimo to, a może dlatego Joy Division podobnie jak Bauhaus czy nawet The Cure cieszył się sławą zespołu kultowego i elitarnego, tylko dla wtajemniczonych adeptów :-) Płyta Unknown Plasures nie była dziełem doskonałym. Całkowita przemiana zespołu w nieśmiertelną ikonę miała się dopiero dokonać. Jednak jej surowość i smutek i mrok i brak nadzieji do dziś robią wrażenie. Oceniam subiektywnie ale dla mnie i dla wielu późniejszych brytyjskich wykonawców to dzieło epokowe 10/10.

https://youtu.be/CbeNRHtpgOk
Ostatnio zmieniony przez Fantomas 2019-09-25, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  

johny
Moderator

Wysłany: 2019-09-25, 19:54   

A po śmierci Curtisa, jako New Order zaczęli grać prawie disco. :-)
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
XIII VII III I V XX XIV 1

Odpowiedz do tematu