Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wszystkie wydania okładki
Autor Wiadomość
Milady 
Przygodomaniak

Wysłany: 2017-04-06, 16:05   

zbychowiec napisał/a:
Dla mnie lepsze od tzw. białej serii (przepraszam wszystkich, mam nadzieję, że nie zostanę pobity, ale mi się okładka z białej serii nie podoba :) ) ale są jeszcze lepsze.

Ja do białej serii mam sentyment chyba przez ilustracje Szymona Kobylińskiego, na pewno nie przez okładki..

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-05-08, 20:14   

W interencie znalazłem jeszcze takie wydanie wydawnictwa Literatura z 2008. Nigdy go wcześniej nie widziałem. Okładka jak dla mnie trochę dziecinna, no i harcerze są w cywilu. A jak było w książce, chodzili w cywilu czy w mundurkach, ktoś pamięta?

templariusze2008.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 2.31 MB

Ostatnio zmieniony przez Barabasz 2017-05-09, 10:44, w całości zmieniany 1 raz  

seth_22
Żądny przygód

Wysłany: 2017-05-09, 07:22   

To ja trochę szerzej ugryzę temat.

Bardzo podobała mi się okładka "Templariuszy" z Naszej Księgarni. Prosta i klimatyczna. Biała seria także ma swój urok (aczkolwiek niektóre okładki z tej serii są ciekawsze, bardziej tajemnicze - przykładowo Tajemnica tajemnic, albo Księga Strachów), ale do mnie najbardziej trafiły te z kolorowej - uważam, że znakomite, może poza Fantomasem. Moim faworytem jest okładka z Niesamowitego Dworu. Za to ta z Księgi Strachów na szczególne walory propagandowe - pająk (zapewne krzyżak ;) Słabe.

Porównując białą i kolorową serię, przyznam, że bardziej odpowiada mi format tej pierwszej, bardziej podatnej na rozklejanie, za to idealnej do czytania.

Bardzo dobre wrażenie robią okładki i wklejki Siedmiorogu. Świetne. Żal tylko, że nie posiadają rysunków, bo wtedy byłoby to moje ulubione wydanie.
Ostatnio zmieniony przez seth_22 2017-05-09, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  

johny
Moderator

Wysłany: 2017-05-09, 08:00   

seth_22 napisał/a:

Bardzo dobre wrażenie robią okładki i wklejki Siedmiorogu.

Tak, są świetne!
seth_22 napisał/a:
al tylko, że nie posiadają rysunków, bo wtedy byłoby to moje ulubione wydanie.

Oj bardzo szkoda, byłaby seria idealna! :-)
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
XIII VII III I V XX XIV 1

Piratka 
Żądny przygód

Wysłany: 2017-06-04, 14:53   

Von Dobeneck napisał/a:
Hmmm.... to ja odwrotnie niż zbychowiec, powiem, że Biała Seria najbardziej mi się podoba i mam nadzieję, że z kolei Piratka nie pobije mnie. :027:
Biała Seria też mi się podoba, na ogół.

- A czy nie ma dobrych piratów?
- Nie. Bo to się mija z samym założeniem piractwa.

Von Dobeneck
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-04, 18:32   

Piratka napisał/a:
Biała Seria też mi się podoba, na ogół.

Kamień spadł mi z miejsca po sercu. ;-)

Winnetou
Zlotowicz

Wysłany: 2017-10-31, 19:32   

Barabasz napisał/a:
Ale fajnie, czy to już wszystkie wasze wydania? Ja u siebie znalazłem jeszcze jedno, oto skan. No i mamy wydania zagraniczne nie wiedziałem, że język czeski i słowacki tak się różnią (Pan Autak - Pan Tragacik)

Obrazek
Rok 2001
Wydawnictwo: Siedmioróg
Projekt Okładki: Artur Łobuś
Liczba stron: 272
Okładka miękka [200x142mm]

Nie wiem w czym problem, ale zakupiłem ostatnio to wydanie - bo zacząłem zbierać wszystkie wydania Pana Samochodzika i odkryłem, że data w stopce książki podaje rok 2003 ???
O co chodzi - czy były jakieś dodruki, czy to coś innego ?
Także serwis nienacki.art.pl nie odnotowuje w seriach miękkich Siedmioroga takiej pozycji ?

Przygodo, gdzie jesteś?
O sobie daj znać.
Przygodo, gdzie jesteś?
Przyjdź, imię swe zdradź.

Winnetou
Zlotowicz

Wysłany: 2019-10-07, 12:23   

chkaplan napisał/a:
Barabasz napisał/a:
Ale fajnie, czy to już wszystkie wasze wydania? Ja u siebie znalazłem jeszcze jedno, oto skan. No i mamy wydania zagraniczne nie wiedziałem, że język czeski i słowacki tak się różnią (Pan Autak - Pan Tragacik)

Rok 2001
Wydawnictwo: Siedmioróg
Projekt Okładki: Artur Łobuś
Liczba stron: 272
Okładka miękka [200x142mm]

Nie wiem w czym problem, ale zakupiłem ostatnio to wydanie - bo zacząłem zbierać wszystkie wydania Pana Samochodzika i odkryłem, że data w stopce książki podaje rok 2003 ???
O co chodzi - czy były jakieś dodruki, czy to coś innego ?
Także serwis nienacki.art.pl nie odnotowuje w seriach miękkich Siedmioroga takiej pozycji ?

Zbadałem szerzej temat.

Niektóre wydawnictwa, w czym szczególnie celował Siedmioróg - wielokrotnie w kolejnych latach wydawał te same tytuły, zmieniając tylko rok wydania - poszczególne okładki, albo zupełnie się nie różniły, jak np. wydanie w twardej okładce Templariuszy z 2010 r. i z roku 2012 (które posiada Konfiturek !)

Konfiturek napisał/a:
Rok 2012
Wydawnictwo Siedmioróg
Projekt okładki: Katarzyna Kołodziej
Liczba stron: 362
Okładka: twarda 197x127 mm

albo też różnią się ledwie dostrzegalnymi szczegółami na okładce - tak jest np. z Templariuszami Siedmioroga (w miękkiej jeszcze okładce) - te które posiadam z lat 1998, 2000, 2001 (to ta, o której pisze Barabasz, a którą zakupiłem, bo byłem ciekaw różnic !), z 2003 (to ta o której pisałem !), z 2005 i 2006 - wszystkie powyższe mam w swoich zbiorach - różnią się one zupełnie (na pierwszy rzut oka, niemal niedostrzegalnie !!!) - tylko położeniem koła [i plamy kałuży obok niego] - te pierwsze wydania (szczególnie dobrze to widać na wydaniu z 2000 roku) mają wyraźnie uwypuklone tylne koło w pojeździe PS i wyraźną niebieska kałużę na ziemi pomiędzy kołami, to ostatnie (z 2006 roku) już dół tylnego koła maja niemal "obcięty", a kałuża jest już niewidoczna - wygląda to tak jakby edytor "odciął" dół okładki, przesuwając obrazek z okładki nieco do dołu.

Te uwagi - odnoszą się również do innych tytułów PS wydawanych w wydawnictwie Siedmioróg, w wydawanych okładkach Templariuszy z poszczególnych lat są szczególnie w bardzo wyraźne.

Sądzę, też, że w serwisie, nienacki.art.pl (patrz: https://www.nienacki.art.pl/o_templariusze.html) autor tylko przykładowo zamieścił dwa roczniki (w miękkich okładkach) Templariuszy z Siedmioroga z lat 2000 i 2005 tym bardziej, że oba się niemal nie różnią (niebieska plama na ich okładkach jest bardzo wyraźna !). Szkoda, że serwis nienacki.art.pl jest już od dawna nieaktywny i brak na nim ilustracji okładek, ale zainteresowani łatwo dotrą do odpowiednich pozycji.

Przygodo, gdzie jesteś?
O sobie daj znać.
Przygodo, gdzie jesteś?
Przyjdź, imię swe zdradź.

Odpowiedz do tematu