Muzyka naszych marzeń i snów

Dział poświęcony muzyce
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Jak ja nienawidzę, jak śpicie tak długo w niedzielę. Nie cierpię niedzieli. :( Dla mnie 5:00 to już późno, mimo że spałem o 1-1:30 do 4:30. Kurna co z Wami jest? Tylko byście się wylegiwali, a gdzie przygoda? śpiochy cholerne. :-P :-D
Wstawać i gramy!

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:Jak ja nienawidzę, jak śpicie tak długo w niedzielę. Nie cierpię niedzieli. :( Dla mnie 5:00 to już późno, mimo że spałem o 1-1:30 do 4:30. Kurna co z Wami jest? Tylko byście się wylegiwali, a gdzie przygoda? śpiochy cholerne. :-P :-D
Wstawać i gramy!

śpimy bo długo w nocy oglądaliśmy film o ostatnim koncercie Black Sabbath!!! Zajebisty! Trzej starsi panowie opowiadali o tym jak doszli do swej pozycji. Łezka się w oku zakręciła.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:
Von Dobeneck pisze:Jak ja nienawidzę, jak śpicie tak długo w niedzielę. Nie cierpię niedzieli. :( Dla mnie 5:00 to już późno, mimo że spałem o 1-1:30 do 4:30. Kurna co z Wami jest? Tylko byście się wylegiwali, a gdzie przygoda? śpiochy cholerne. :-P :-D
Wstawać i gramy!

śpimy bo długo w nocy oglądaliśmy film o ostatnim koncercie Black Sabbath!!! Zajebisty! Trzej starsi panowie opowiadali o tym jak doszli do swej pozycji. Łezka się w oku zakręciła.
Też oglądałem. Geezer Butler w środku, jak boss. Kawał wielkiej historii. Nie przegapiłbym tego. :564:
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Johny, ale ta piosenka dotyczy Ciebie jak najbardziej. Jesteś rodzicem i bierz głęboko do serca jej przekaz. Wstawiłem wyżej, ale pewnie przeleciałeś po łebkach, a to jest mistrzostwo świata:

To samo sugeruję Yvonne, jako przyszłej mamie. Posłuchaj i zachwyć się. Ja co prawda nie mam dzieci(dzięki dziewczyny :-D ), ale mam zamiar adoptować jakiegoś kotecka i też go wychowam tak, żeby wyszedł na ludzi. :-D :564:
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Von Dobeneck pisze:, ale mam zamiar adoptować jakiegoś kotecka i też go wychowam tak, żeby wyszedł na ludzi. :-D :564:
może to jest myśl bo dotychczasaowy system słabo sie sprawdza.. ..
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Z koteckami jest o tyle prościej, że o ile zorganizujesz mu kuwetę i papu, to nie ma problemu. W nagrodę przyjdzie spać razem i jeszcze mruczy na dobranoc.

Może muzyki nie za dużo, ale ubaw po pachy. :-D

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Na wieczór trochę pościelówy. David dobry jest w te klocki! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:Na wieczór trochę pościelówy. David dobry jest w te klocki! :-)
Robert Plant go nie lubił. Nazwał go David Cover-version. Po latach David wyciągnął pierwszy dłoń na zgodę, ale jak zareagował Plant?
https://www.terazmuzyka.pl/aktualnosci/ ... atach.html
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Sorry, ale wstawiam kolejny raz kawałek Death, Flesh And The Power It Holds, jest po prostu niesamowity. Tak mi szkoda Chucka...

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Nie tylko muzyka jest świetna. Ich image także bardzo mi się podoba, jak Metallica za swoich dobrych czasów, bo teraz , na koncertach też już się przebierają w jakieś udziwnione uniformy. Prostota i oszczędność w "mundurkach" jest dla mnie ważna prawie na równi z muzyką. Nie znoszę przebierańców. Tutaj czterech gości wyszło na scenę skromnie ubranych w jeansy i t-shirty, a dali takiego czadu, że aż mam ciarki. I te gitary, bez jakichś przesadnych ozdobników, czarne i tyle.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Powtarzam moje fascynacje niektórymi kawałkami kapel, których właściwie nie słucham, oprócz właśnie tych wybranych.

Ten kawałek przewija się w moich odsłuchach bardzo często ze względu na świetny zwrotkowy riff i wspaniały refren, z ciężarem gitar, no i ze względu na tematykę utworu. Mrok, zagrożenie, śmierć w szponach potworów, to lubię. :-P :-D

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Kolejna kapela, która oprócz tego jednego kawałka, nie ma mi nic do zaoferowania, a próbowałem słuchać więcej:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Jeśli chodzi o Black Metal, to mam kilka utworów, które są zajebiste, ale całość mnie nudzi, zwłaszcza, że irytuje mnie blackmetalowy image. Staram się zaakceptować fakt, że malowanie się na pandę(jak to dowcipnie nazwał Quorthon), jest nieodzownym elementem wytworzenia klimatu i wyrażenia siebie przez blakmetalowców, zwłaszcza norweskich, ale na dłuższą metę jest to zabieg komiczny, przynajmniej dla mnie, tym bardziej, że są kapele blackmetalowe nie robiące z siebie pośmiewiska, a grające dużo lepiej chociażby polskie. Ale najpierw kilka norweskich pand:

Ten jest najlepszy pod każdym względem, mistrzostwo:


Ci z kolei może nie są tak sławni jak Gorgoroth, ale są w 200% black. Pomimo sukcesów na rynku muzycznym, nie przyjęli żadnej nagrody. Są w podziemiu i chcą tam pozostać - szacunek:



Tutaj klasyk BM, jeden z najważniejszych bandów tego nurtu. Muzyka kompletnie inna niż u powyższych, ale równie niepokojąca i brutalna. Jak dla mnie, ten kawałek jest naprawdę świetny:



No i można powiedzieć, Lucyfer Black Metalu. Kapela mroczna, destrukcyjna i niepodważalnie królująca w BM. Nie bez powodu zresztą. To są mistrzowie ciężkiego grania i jedni z pierwszych:



To co kocham w Black Metalu, ależ to daje kopa:



Daję 2% szans, że ktoś to przesłucha, chociaż jeden numer. :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

W polskim Black Metalu jest ruch i to całkiem spory. Powstają kapele, które grają naprawdę rewelacyjnie. A to kilka przykładów, sorry, ale wstawiam całe płyty, pojedynczych numerów się nie da:


Ten kawałek jest cudowny(chodzi o pierwszy):






Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

A teraz niespodzianka! Jak dla mnie, najlepszy obecnie zespół heavymetalowy to Nocny Kochanek. Muzyka jest po prostu genialna, nie ustępuje Ironom nawet o cal. W dodatku prześmiewcze, dowcipne teksty. Bo kto powiedział, że teksty w metalu mają być poważne, ponure czy zaangażowane?
Moim zdaniem są zajebiści:







Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Ilekroć oglądam ten teledysk to mam ciary na plecach!


Ronnie James Dio wielkim artystą był i basta!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Słyszałeś Dobek, że zmarł kolejny gościu, który był związany z DEATH? Niejaki Sean Reinert, nagrał z Chuckiem płytę Human. Miałem ją na kasecie.
Ten kawałek miażdży!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:Słyszałeś Dobek, że zmarł kolejny gościu, który był związany z DEATH? Niejaki Sean Reinert, nagrał z Chuckiem płytę Human.
Kurde, brak mi słów. Human to starsza płyta, Chuck jeszcze normalnie growluje, dopiero potem przeszedł na wyższe rejestry. Ta nazwa chyba przynosi pecha. :/
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Tu mam przykład utworu, który swoim istnieniem nie prowokuje nic. Jest tak blady, bez wyrazu, muzycznie nijaki, melodycznie schematyczny, że słuchanie aż boli. W dodatku wokal beznadziejny, wtórny(w kosmicznie złym tego słowa znaczeniu). Po prostu nie wiem co ta kapela robi na rynku Doom Metalu, w dodatku z sukcesami:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

A tu potwierdzenie tego co napisałem wyżej. Jeśli ktoś się nie nadaje, to powinien dać sobie spokój. Zespół rozpadł się po nagraniu jednej płyty:

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:Tu mam przykład utworu, który swoim istnieniem nie prowokuje nic. Jest tak blady, bez wyrazu, muzycznie nijaki, melodycznie schematyczny, że słuchanie aż boli. W dodatku wokal beznadziejny, wtórny(w kosmicznie złym tego słowa znaczeniu). Po prostu nie wiem co ta kapela robi na rynku Doom Metalu, w dodatku z sukcesami:

Wiesz co Dobek, widać, ze zafascynowani Dio ale porównać ich do Dio to tak jak czekoladę do wyrobu czekoladopodobnego. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Wooooo, aż powiało śmiercią. Obituary koncertowo:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Nie wiem jak Wy, ale ja zaraz się walę spaść po nieprzespanej nocy, więc na dobranoc:

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Wczoraj tak siedzę sobie wieczorkiem i doszedłem do wniosku, że czegoś mi brakuje! Nagle odkrycie, eureka, dawno nie słuchałem UFO! :-)

Tak, to było to... :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:Wczoraj tak siedzę sobie wieczorkiem i doszedłem do wniosku, że czegoś mi brakuje! Nagle odkrycie, eureka, dawno nie słuchałem UFO! :-)

Tak, to było to... :-)
A może dawno nie czytałeś "UFO"?
Tak, to chyba to :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze: A może dawno nie czytałeś "UFO"?
Ja w ogóle raz UFO przeczytałem... :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1218
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

W tą wiosenną pogodę
Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Dzisiaj tylko tak... 58 urodziny... :-(
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Na szczęście w Trójce muzyka nadal trzyma poziom i przypominają takie mądre piosenki jak ta, które powinny trochę dać do myślenia władzom radia.
Natomiast Barbara Kraftówna nadal w dobrej formie. 150 lat Pani Barbaro! :564:
>>>Barbara Krafftówna & Jerzy Wasowski - Najwyższa mądrość
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Barabasz pisze: Na szczęście w Trójce muzyka nadal trzyma poziom
Swym wpisem sugerujesz, że reszta to dno? Ja słucham Trójki non-stop i nie odnoszę takiego wrażenia. Są super audycje Za a nawet przeciw, Myślidziecka 3/5/7, wieczorem 3 wymiary gitary, w piątek Mann może bezkarnie walić w PiS i Dudę (co szczerze powiedziawsze nie bardzo mi się podoba) etc. Owszem Lisicki to pisowski aparatczyk a dzisiaj nieprzyjemnie zaskoczyła mnie pani Michniewicz ciągle przerywając Arturowi Dziamborowi ale wcześniej było podobnie, tylko że wahadło odchylone było w platformerską stronę...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ