Muzyka naszych marzeń i snów

Dział poświęcony muzyce
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

johny pisze:Swym wpisem sugerujesz, że reszta to dno?
Nie broń boże, ale cały czas od zmiany władz radia znikają wartościowe audycje i prezenterzy i radio traci na jakości, takiej czystki nie było od czasów kiedy zamknięto kultowe Polskie Radio BIS w 2007 r..
Jednak zwolnienie Dariusza Rosiaka naprawdę mnie rozwścieczyło, słuchałem go od lat i naprawdę uważałem go za profesjonalistę i w miarę obiektywnego dziennikarza, a program Raport o Stanie świata był ARCYCIEKAWY, coś jak kiedyś telewizyjny "7 dni świat" albo "Bliżej świata". Tym bardziej, że nie zajmował się sprawami krajowymi.

Ogólnie polityki w tym i żadnym radiu w ogóle nie słucham bo nie sprawia mi to przyjemności, więc nie będę tych audycji oceniać ani dobrze ani źle.

Na szczęście muzycznie jest nadal dobrze, chociaż świetną audycję muzyczną Krzysztofa Zalewskiego "Zalef zgiełku" też zlikwidowali z niejasnych powodów. Audycji Manna i Niedźwieckiego też za bardzo nie słucham, bo ich gust muzyczny nie do końca mi podchodzi, chociaż lubię jak prowadzą audycje, ale Michała Margańskiego i jego Anagrammargana oraz Potrójne pasma przenoszenia i Agnieszki Szydłowskiej z "Programem Alternatywnym" nie odpuszczam.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2020, 21:16 przez Barabasz, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Dzisiaj tylko tak!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

johny pisze:Dzisiaj tylko tak!

dla mnie tylko tak

KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Oj, to ja za johnym. To jest muza!

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Skoro dziś Walentynki, to nawrzucam pościelówek ile wlezie. :-D Kochajmy się, bracia i siostry(zwłaszcza siostry niech mnie kochają :-D )
Dwie piosenki poświęcone nieodżałowanemu Patrickowi:

R.I.P


Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Tę bardzo lubię, może nawet najbardziej. Solówka jest przecudna, no i tekst:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Oto najstarszy boys band i chociaż nie przepadam za nimi, to jednak piosenka ewidentnie o miłości. Oj te kobiety, czasami lecą na pozory. ;-)

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Uwielbiam ten kawałek, a głos Halforda nieprzeciętnie liryczny:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Na pewno większość, która zasługuje na wstawienie zapomnę, ale nie może zabraknąć ballady o miłości ojca do córki. :-P :-D
Wspaniałe czasy, kiedy Romek z Piotrkiem tworzyli takie ponadczasowe numery i nieśmiertelny, magiczny wers:
"...za mną car, loch i potop, mijałem słońca i trwam..."

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Klasyka, bez dwóch zdań:





Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Fajna balladka z teledyskiem z Wojny Secesyjnej:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Teraz parę kawałków Mety, z ponadczasową Fade to Black. Ten kawałek jest przewspaniały, brak słów. Solówka, tekst, piórkowanie, no genialna. Nie wiem czy ktoś wie, może johny, że Kirk był technicznym, dopóki nie wyleciał ze składu Dave Mustaine. Tylko że te ballady nie są o miłości. :-P





Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Tutaj ballada o toksycznej, morderczej miłości, ale takie też się zdarzają, więc uważajcie... :-P

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Bardzo liryczny tekst, poetycki, ale mistrzowski, bez fałszu. Tak grali mistrzowie, z niepowtarzalnym wokalem Gillana:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Może trochę z naszego podwórka. Moja pierwsza trochę już dojrzała miłość(właściwie to jedyna), miała tak na imię, więc mam do tej piosenki sentyment, no i rzeczywiście o benzynę musiałem żebrać, konkretnie do Jawy 350. :-D Ale teraz, jak pomyślę, ona dwoje dzieci, mąż, stagnacja, nuda, a ja PS4, Days Gone, The Last of Us, coraz nowsze laptopy i wolny jak dzik na zakręcie, to już nie wiem czy żałować, czy się cieszyć. :-D

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Klasyka polskich pościelówek, aczkolwiek Stan Borys był jednak artystą bardziej ambitnym, chociażby Jaskółka, czy Popiół i diament, które to niezwłocznie przytoczę:





naprawdę świetne.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Jeśli Oddział, to tylko z Jarym. No i życiowy tekst. Też byłem w takiej sytuacji w Warszawie(tylko już bez tego hotelu, kogo było na to stać). :-D

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Zespół, za którym nie przepadam od początku, ale to im się udało, tylko nie wiem czy sami napisali tekst:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Nie ma sensu dalej szukać jakichś fajnych balladek, więc na koniec dowalę hardcorem :-D

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Teraz przebiję wszystko. Nie wiem co to za produkcja, bo opis jest nic nie znaczący, ale chyba Gadowski śpiewa. Wychodzi na to, że jak chcesz to runą mury i nawet rak się wycofa. Dlaczego się kur*wa nie wycofał dla mojej Wiktorii, kiedy walczyła, a ja czekałem i gryzłem palce? Pierdolenie o cudzie może jest i dobre, ale nie dla mnie.

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Dla równowagi i spokoju ducha:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Kurde, zapomniałbym o takiej pościelówie, że wstyd:

Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

dla mnie tylko tak

Na taką imprezę też bym się przeszedł. :-D
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Dzisiaj przez przypadek znalazłem takie coś.
Uwaga bo lekko depresyjne.
Bardzo mi się podoba jej muzyka.
Przypomina mi Iana Curtisa z Joy Division. Niestety podobnie skończyła.

http://yanka.narod.ru/mp3/tumen/05_Osobiy_Rezon.mp3
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Ach te lata 80'...:

Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Von Dobeneck pisze:Ach te lata 80'...:

Dramat :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Mysikrólik pisze:
Von Dobeneck pisze:Ach te lata 80'...:

Dramat :-D
Ty, no kurde niby tak, ale jak słyszę Wawę, Vox i inne stacje, to słabo. To już wolę te właśnie stare komercyjne kapele, udające twardzieli, wyjące o miłości niż obecnych teraz Zenków i Boysów. Takiego zdziadzienia mediów nie pamiętam. To było dobre w Polsacie, ale w publicznej? Człowieku, w gali sylwestrowej jubileusz Zenka Martyniuka? Kto to k**** jest? Facet, który wypłynął na fali szamba? Mając jeden swój własny przebój? Zgroza, degrengolada i ostateczny upadek wszelkiego przebłysku myśli twórczej.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2020, 10:52 przez Von Dobeneck, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:
Mysikrólik pisze:
Von Dobeneck pisze:Ach te lata 80'...:

Dramat :-D
Ty, no kurde niby tak, ale jak słyszę Wawę, Vox i inne stacje, to słabo. To już wolę te właśnie stare komercyjne kapele, udające twardzieli, wyjące o miłości niż obecnych teraz Zenków i Boysów. Takiego zdziadzienia mediów nie pamiętam. To było dobre w Polsacie, ale w publicznej? Człowieku, w gali sylwestrowej jubileusz Zenka Martyniuka? Kto to k**** jest? Facet, który wypłynął na fali szamba? Mając jeden swój własny przebój? Zgroza, degrengolada i ostateczny upadek wszelkiego przebłysku myśli twórczej.
Zgadzam się z Dobkiem. Ostatnio kupiłem winyl Bon Jovi - Slippery When Wet. świetna płyta! Niczego nie udaje, ot porządny radiowy glam metal ale zrobiony na najwyższym poziomie i ze świetnymi kompozycjami! Jechać disco polo! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:
Von Dobeneck pisze:
Mysikrólik pisze:
Von Dobeneck pisze:Ach te lata 80'...:

Dramat :-D
Ty, no kurde niby tak, ale jak słyszę Wawę, Vox i inne stacje, to słabo. To już wolę te właśnie stare komercyjne kapele, udające twardzieli, wyjące o miłości niż obecnych teraz Zenków i Boysów. Takiego zdziadzienia mediów nie pamiętam. To było dobre w Polsacie, ale w publicznej? Człowieku, w gali sylwestrowej jubileusz Zenka Martyniuka? Kto to k**** jest? Facet, który wypłynął na fali szamba? Mając jeden swój własny przebój? Zgroza, degrengolada i ostateczny upadek wszelkiego przebłysku myśli twórczej.
Zgadzam się z Dobkiem. Ostatnio kupiłem winyl Bon Jovi - Slippery When Wet. świetna płyta! Niczego nie udaje, ot porządny radiowy glam metal ale zrobiony na najwyższym poziomie i ze świetnymi kompozycjami! Jechać disco polo! :-D
I chwała Ci johny. Bo to znaczy, że są ludzie, którzy jeszcze pamiętają te czasy, kiedy to była muzyka chodnikowa i tylko tam można było ją kupić, a nie w ekskluzywnych sklepach. Toż to brakoróbstwo, brak jakiegokolwiek muzycznego gustu i żerowanie na gustach gawiedzi, nie mającej nic wspólnego ze znawstwem jakiegokolwiek rodzaju muzyki, poza seksualnym wyżyciem się, przy okazji robiąc niespodziewanie potomka, który przysporzy pięć stów!. Gdybym był w rządzie, to zakazałbym tej muzyki pod groźbą chłosty i wytrzebieniem. :-D
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Von Dobeneck pisze: Ty, no kurde niby tak, ale jak słyszę Wawę, Vox i inne stacje, to słabo. To już wolę te właśnie stare komercyjne kapele, udające twardzieli, wyjące o miłości niż obecnych teraz Zenków i Boysów
Moment. Nie porównujcie muzyki do Zenków i innych tym podobnych. Trudno jednak nie dopatrzeć się kiczu w Mötley Crüe.
ODPOWIEDZ