Trójka

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym wolnych dyskusji o wszystkim
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16402
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:
Czesio1 pisze:Piotr Metz w rozmowie z Monika Olejnik
Odszedł z 3.
Tak wiem, złożył wypowiedzenie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6394
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Piotr Kaczkowski też.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3886
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

To chyba już koniec radiowej Trójki, pozostali nieliczni. Dzisiaj Piotr Kaczkowski - legenda od 56 lat związany z radiem, odchodzi nawet popularyzator nauki Tomasz Rożek. Michał Olszański też zapowiedział, że wstrzymuje pracę dopóki nie przeproszą Niedźwieckiego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3886
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Mnie już pozostały dwie audycje, które słucham regularnie to AnagrammarganA i Potrójne pasmo przenoszenia autorstwa Michała Margańskiego. Ale postanowiłem, że będę słuchał ich tylko z odsłuchu ze strony internetowej, radio tradycyjne na tę chwilę u mnie zamilkło.
Mam nadzieję, że to wszystko kiedyś wróci i będzie jak dawniej, chociaż patrząc na skutki gdy to samo zrobili z radiem BIS w 2008 , boję się że już się że Trójka tak jak tamto radio się nie odbuduje.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 534
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Post autor: Ater »

Barabasz pisze: Mam nadzieję, że to wszystko kiedyś wróci i będzie jak dawniej, chociaż patrząc na skutki gdy to samo zrobili z radiem BIS w 2008 , boję się że już się że Trójka tak jak tamto radio się nie odbuduje.
Barabasz , tylko, że BIS to było niszowe radio o profilu popularno-naukowym i nie było tak rozpoznawalne jak Trójka. To jest dla władz większy problem i jeśli mają trochę rozumu, będą musieli przeprosić i zmienić dyrekcję. Likwidacja radia BIS była bez porównania mniej nagłośniona. Jak dla mnie większą stratą była likwidacja BIS-ki, Trójki nie słucham i teraz nie mogę jej przestać słuchać bo jej nigdy nie słuchałem.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3886
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Aterze ,Trójka też jest tak naprawdę niszowa jej słuchalność to ok 5%.
Natomiast ja postrzegałem Radio BIS przede wszystkim jako stacje publicystyczno-muzyczną, tej sfery popularnonaukowej jakoś nie zauważałem ona chyba była później właśnie po zmianach.

...BIS to radio publiczne, któremu udało się zdobyć grono wiernych młodych słuchaczy. Grało muzykę, która nie pojawiała się w innych rozgłośniach (m.in. hardcore, punk, metal, tzw. nowe brzmienia), nie bało się podejmować w kontrowersyjny sposób trudnych tematów (np. do transmitowanej na żywo debaty po śmierci Jana Pawła II zaproszono nie tylko katolików, ale też np. działaczy lewicujących organizacji i mniejszości seksualnych). Reklamowało się jako Bardzo Inna Stacja....

Większość audycji były to audycje autorskie. Były one super jak np. Masala Maxa Cegielskiego, audycje muzyczne Oli Kaczkowskiej, Liga Punk Rocka Kuby Wątłego, Novika, Kamil Dąbrowa i Grzegorz Markowski i ich kultowa niedzielna "Antena RTV". Pasmo "Nocne Mocne" z ostrą muzyką w guście Johnego. Jacek Hawryluk i Mariusz Gzyl, Pan duże Pe, Lexus i dużo dużo więcej...
W 2008 po zmianie władzy dyrektorem został Jacek Sobala, który po kolei wyrzucał dziennikarzy doprowadzając do zmiany nazwy i charakteru radia. Później gdy został dyrektorem w Trójce robił to samo.

Obrazek

Do dzisiaj mam na płytach wielogodzinne nagrania audycji z tego radia, które czasami sobie przypominam. Radio padło z hukiem dosłownie, na antenie dziennikarze wykrzykiwali sami o upadku tego radia:
>>>Cisza i Spokój - Otwarty List do Radia BIS

Przeciwko zmianom w radiu były nawet manifestacje w Warszawie, ale nie było jeszcze wtedy mediów społecznościowych i powszechnego internetu i takiego oddźwięku jak teraz.

Dzisiaj szczątki tego radia ma nazwę "Czwórka" i można je usłyszeć jedynie w internecie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16402
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Siedzę od kilku dni na forum Trójki, czytam. czytam i nie wierzę w to wszystko co się dzieje. Mam wrażenie że to jakiś sen, jakiś koszmar, że wkrótce się obudzę i wszystko wróci do normalności.
Jak można zniszczyć takie radio? Dzieło wielu, wielu lat, pracę tylu ludzi?? NO JAK???
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 534
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Post autor: Ater »

Barabaszu to mówimy o dwóch różnych etapach tej stacji. "Przez pierwsze lata działalności (od 1976 roku do 2004) nadawała głównie program popularnonaukowy, skierowany do uczniów i nauczycieli." i wtedy słuchałem tego radia. Po zmianie na młodzieżowo-muzyczny w 2004, przestałem słuchać :)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2020, 11:38 przez Ater, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6394
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:Siedzę od kilku dni na forum Trójki, czytam. czytam i nie wierzę w to wszystko co się dzieje. Mam wrażenie że to jakiś sen, jakiś koszmar, że wkrótce się obudzę i wszystko wróci do normalności.
Jak można zniszczyć takie radio? Dzieło wielu, wielu lat, pracę tylu ludzi?? NO JAK???
Normalnie. Byli nie po linii i na bazie. Bez sentymentów.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3886
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Trójka dogorywa, odwracają się dziennikarze, muzycy, reklamodawcy , artyści itd. Może niektórzy otworzą wreszcie oczy.
Mam nadzieję, że chociaż niektórych usłyszymy w tworzonym Radiu Nowy świat. Wiem, że to będzie tylko namiastka, ale może kiedyś wszystko wróci do normy i znowu usłyszymy wszystkich z powrotem w Trójce.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1750
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

Na dzień dzisiejszy można posłuchać archiwalnych audycji prowadzonych przez Manna i Niedźwieckiego na: radioexpert.net.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16402
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16402
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

https://www.senat.gov.pl/transmisje/biezace-transmisje/

Obejrzę dopiero na spokojnie w domu. Chyba będzie można. Chociaż czy to da się na spokojnie oglądać to wątpię.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1750
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

Jestem bardzo ciekawy, co jutro (piątek) będzie w Trójce po 19.00.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5283
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Jestem bardzo ciekawy, co jutro (piątek) będzie w Trójce po 19.00.
19.01 :-D
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1750
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

Mysikrólik pisze:
Jestem bardzo ciekawy, co jutro (piątek) będzie w Trójce po 19.00.
19.01 :-D
No tak, na Mysikrólika zawsze można liczyć :)

Ale wracając do tematu, wczorajsza popołudniowa audycja "Zapraszamy do Trójki" prowadzona przez Kubę Strzyczkowskiego była pełna wypowiedzi słuchaczy. Dzisiaj leci sama muzyka i reklamy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5283
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

TomaszL pisze:Kubę Strzyczkowskiego
A on został?
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1750
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

Mysikrólik pisze:
TomaszL pisze:Kubę Strzyczkowskiego
A on został?
Cytuję głos z forum, z którym się całkowicie zgadzam, bo słuchałem wczorajszej audycji: "dał się słuchaczom wypłakać".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16402
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszL pisze:
Mysikrólik pisze:
Jestem bardzo ciekawy, co jutro (piątek) będzie w Trójce po 19.00.
19.01 :-D
No tak, na Mysikrólika zawsze można liczyć :)

Ale wracając do tematu, wczorajsza popołudniowa audycja "Zapraszamy do Trójki" prowadzona przez Kubę Strzyczkowskiego była pełna wypowiedzi słuchaczy. Dzisiaj leci sama muzyka i reklamy.
Bo nie ma kto prowadzić audycji. Przecież dyrektor nie siądzie przed mikrofonem.
Kuba chyba jest na zwolnieniu na razie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16402
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Obejrzałem wczoraj cały program z Komisji senackiej w sprawie Trójki. Całe 2 godziny 41 minut. I jestem porażony. Takiej gamy uczuć jakie wczoraj przeżyłem dawno nie pamiętam.
Wzruszenie i podziw gdy wypowiadali się dziennikarze, to z jakim oddaniem i emocjami opowiadali o swojej pracy, nie, nie pracy, tylko misji w Trójce. Ernest Zozuń, Bartosz Gil, Michał Nogaś, Tomasz Zimoch, Agnieszka Szydłowska to byli już dziennikarze Trójki którzy pojawili się w Senacie.
Zdziwienie i zażenowanie gdy głos zabrała dyrektor polskiego radia pani Kamińska. Jej arogancja gdy w tylko jednym zdaniem odniosła się do listy osób którzy w ciągu ostatnich kilku lat odeszli z Trójki, gdy na zarzut spadku słuchalności Trójki chcąc zabłysnąć zwaliła wszystko na dziennikarzy, swoich przecież pracowników. Wywołało to ogromne zaskoczenie nawet u samej przewodniczącej komisji. Na poparcie słuszności działań przytoczyła kilka hejterskich postów z internetu.
Dalej prostactwo, brak ogłady, nieumiejętność wypowiadania się u dyrektora Kowalczewskiego który zamiast wypowiadać się to dosłownie dukał wyrazy. W każdym jego wyrazie słychać było fałsz i zakłamanie. Nie wiem czy można do tego stopnia bać się wyżej postawionych przełożonych? Czy do tego stopnia ważniejszy dla niego jest stołek niż szacunek podwładnych, do niedawna przecież jego kolegów z tego samego studia. Gdyby mi ktoś wyrzucił tyle gorzkich słów prawdy prosto w oczy (a musi wiedzieć że to była prawda) bez zastanowienia się złożyłbym dymisję jeszcze tego samego dnia, w tym studio. Ale on uparcie twierdzi, że nie popełnił żadnego błędu. Ma poparcie przełożonych i dalej brnie w tym bagnie.
Wreszcie na koniec wściekłość, smutek i żal, że to już koniec. Koniec Listy Przebojów, koniec Trójki. I to wszystko przez działanie jednego człowieka umiejętnie sterowanego przez nasze władze.
Szok i niedowierzanie, że to się dzieje naprawdę, że to nie sen. Karma wróci do nich, tego jestem pewien. Ale co z tego skoro Trójki już nie będzie.

Jak ktoś z was ma czas i chęć to posłuchajcie dziś Trójki od 15-ej. Podobno ma prowadzać Kuba Strzyczkowski jak co piątek ale tym razem ma być inaczej. Ma być tylko muzyka i telefony od słuchaczy. Ale czy tak będzie? Trudno powiedzieć bo sytuacja jest dynamiczna. Wczoraj nie miał kto prowadzić popołudniowej audycji.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6394
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze: Gdyby mi ktoś wyrzucił tyle gorzkich słów prawdy prosto w oczy (a musi wiedzieć że to była prawda) bez zastanowienia się złożyłbym dymisję jeszcze tego samego dnia, w tym studio.
Dlatego nie jesteś politykiem.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16402
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:
Czesio1 pisze: Gdyby mi ktoś wyrzucił tyle gorzkich słów prawdy prosto w oczy (a musi wiedzieć że to była prawda) bez zastanowienia się złożyłbym dymisję jeszcze tego samego dnia, w tym studio.
Dlatego nie jesteś politykiem.
Fakt. :-D

I jeszcze jedno odnośnie wczorajszej komisji. Wiem, że to polityka ale wybaczcie że w tym miejscu.
Znamienny jest fakt, że na wczorajsze posiedzenie komisji mimo zaproszenia nie pojawił się nikt z partii rządzącej. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Czabański powinien być tam z obowiązku. Ale po co stanąć oko w oko z prawdą jak lepiej w tym samym czasie zająć się nominacja dla Kurskiego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Czesio1 pisze:Zdziwienie i zażenowanie gdy głos zabrała dyrektor polskiego radia pani Kamińska.
Jakie zdziwienie na osobę ,która by mogła być córką niektórych prowadzących redaktorów i dopiero się od nich uczyć ? Od stycznia tego roku dopiero jest szefowa 3-ki. To i tak początek jej końca . Lizanie butów na dłużą sprawę sprowadza się do tego ,że masz brudną mor....ę :)
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16402
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Lista Przebojów odwołana. Trójki już nie ma. :-(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Aldona
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 992
Rejestracja: 11 lip 2013, 19:10
Tytuł: Aldona
Miejscowość: Z nikąd
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: Aldona »

Czesio1 pisze:Trójki już nie ma.
Trójki już nie ma.

To, czego wczoraj byłam świadkiem - relacja internetowa spod Myśliwieckiej i cichy protest.... spowodowało, że uwierzyłam, że coś jeszcze z tego będzie. Że są ludzi, którym zależy, którzy wyszli na ulicę żeby dać temu wyraz.... Mnóstwo młodzieży i sporo osób starszych było spokojnie rozpędzane przez służby aż w końcu relacja została przerwana.
Co się działo dalej nie wiem.

Wiem, że mój świat zamknął kolejną szufladkę. Nie, już nigdy nie będzie takiej Trójki. Nie będzie takich piątków....nie będzie Listy, Topu, audycji, które lubiłam i często wracałam do archiwum.

Może ktoś powie, że to tylko stacja radiowa, jest ich dzisiaj dziesiątki, a do tego muzyka ogólnie dostępna itd. Ale Trójka to było coś więcej niż radio.

Czuję ogromny żal, że to się wszystko stało, że to się dzieje....
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16402
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Aldona pisze: Może ktoś powie, że to tylko stacja radiowa, jest ich dzisiaj dziesiątki, a do tego muzyka ogólnie dostępna itd. Ale Trójka to było coś więcej niż radio.
Dokładnie tak. Szkoda że dyrekcja tej stacji tego nie rozumie. Albo ma zakaz rozumienia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5283
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

A ja byłem sceptycznie nastawiony, do tego, że można ich odsunąć od władzy wprzewidywalnym okresie, ale teraz mam nadzieję, że wiele osób przejrzało na oczy. Oby upadek Trojki nie poszedł na marne i stał się sygnałem do jeszcze lepszej zmiany.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3886
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Red. Kuba Strzyczkowski zastąpił Tomasza Kowalczewskiego na stanowisku dyrektora Programu Trzeciego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16402
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 389 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze:Red. Kuba Strzyczkowski zastąpił Tomasza Kowalczewskiego na stanowisku dyrektora Programu Trzeciego.
wyborcza.pl:

Kuba Strzyczkowski chce, by w Trójce znów była grana Lista Przebojów z Markiem Niedźwieckim i by politykę mogli komentować dziennikarze z prawa i z lewa, w tym i zakazanej dotąd "Wyborczej".

- Dostałem taką propozycję i ją przyjąłem - mówi Strzyczkowski "Wyborczej". Liczy, że dziennikarze, którzy złożyli wypowiedzenia w ostatnich dniach, je wycofają.

Strzyczkowski zaczyna pracę w Trójce od razu, czyli w poniedziałek. Zajmuje miejsce Tomasza Kowalczewskiego, który przed ponad tygodniem unieważnił głosowania na Listę Przebojów Trójki, gdy wygrał ją Kazik z utworem „Twój ból jest większy niż mój” o Jarosławie Kaczyńskim. Kowalczewski twierdził, że głosy zostały zmanipulowane, oskarżył o to Marka Niedźwieckiego.

Z Trójki odszedł Niedźwiecki, a potem m.in. Marcin Kydryński, Hirek Wrona, Marcin Łukawski. Pospadały kolejne audycje, zamiast nich leciała muzyka, nawet bez zapowiedzi.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Strzyczkowski wszystkich dziennikarzy namawia właśnie do powrotu. Parę osób już się zgodziło. Strzyczkowski ma też namawiać Niedźwieckiego, by znowu poprowadził LP3. - Kuba jest pełen dobrych myśli - twierdzą na Myśliwieckiej 3/5/7.

Strzyczkowski pracuje w Programie III od 1989 r. Liczy, że szybko wrócą poranne i popołudniowe „Zapraszamy do Trójki”. Od wielu lat sam prowadzi w piątki popołudniowe wydanie tego programu. A także od poniedziałku do czwartku, w samo południe, program "Za, a nawet przeciw".

Po odejściu Niedźwieckiego z Trójki Strzyczkowski nie zrezygnował z pracy. W piątkowym „Zapraszamy do Trójki” odzywał się oszczędnie. - Ograniczałem się do puszczania muzyki i „wpuszczania na antenę” słuchaczy oraz do rozmawiania z nimi. Ludzie dzwonili, by wyrazić swoją opinię na temat sytuacji w radiu. Mam przekonanie, że mają prawo mówić na antenie publicznego, otwartego dla wszystkich radia - tłumaczył potem. Jeszcze parę dni temu mówił: - Kiedy prowadziłem ostatnią audycję, miałem setki maili i dziesiątki telefonów od ludzi zaniepokojonych sytuacją w Trójce. Miałem łzy w oczach. Czy odejdę z Trójki? Nie wykluczam tego. Dałem sobie czas na podjęcie decyzji do momentu rozstrzygnięć politycznych, czyli decyzji o dalszych losach zarządzających radiem i anteną.
Trójka znów ma być otwarta

Już od kilku dni dochodziły słuchy z PiS, że partia chce szybko zakończyć potężny kryzys wokół Trójki, bo szkodzi on Dudzie w kampanii prezydenckiej. PiS chciał, by Trójką pokierował któryś z dziennikarzy pracujących na Myśliwieckiej od dawna. Była mowa m.in. o Michale Olszańskim (już raz był szefem Programu III) czy Piotrze Metzu. Ostatecznie to Strzyczkowski pokieruje Programem III. Dlaczego się zgodził? Jak słychać na Myśliwieckiej, „już wszyscy wiedzą, że Trójka w ruinie, ale jest cień szansy na uratowanie ludzkich żyć i anteny”. - Kuba ma duże zaufanie i wielu liczy, że spróbuje ratować Trójkę - słyszę od jednego z reporterów, który złożył wypowiedzenie. Czy teraz je wycofa? - Nie wiem, za wcześnie na decyzję - przyznaje.

Strzyczkowski ma w planach odbudowę anteny. Przyjmując nominację z rąk prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińskiej miał stawiać warunki (i miały one zostać przyjęte) - m.in., że ma wolną rękę w zatrudnianiu dziennikarzy, że antena będzie otwarta na komentatorów politycznych z prawa, i z lewa, czyli i np. z „Wyborczej”, choć tu nie mieli od dawna wstępu. Strzyczkowski ma też mieć obiecane, że serwisy Trójki będą autonomiczne - czyli nie będą przysyłane z radia na Malczewskiego. Tam tworzy je Informacyjna Agencja Radiowa wedle ścisłych wskazówek szefów radia, określając, co i jak mówić o PiS.

W Polskim Radiu mówią, że pani prezes musiała przyjąć warunki Strzyczkowskiego. - Bo to, co się stało, to jest wizerunkowa katastrofa. I zagrożenie dla kampanii Dudy - mówi „Wyborczej” jeden z reporterów. - Tak wielkiego kryzysu nie było nie tylko w Trójce, nie tylko w Polskim Radiu, ale w ogóle w historii radiofonii, i to nie tylko polskiej.

Na Myśliwieckiej mówią, że Strzyczkowski zapewnia, że „chce zrobić coś pożytecznego w ramach obozu 'dobrej zmiany', ale liczy się z tym, że po wyborach prezydenckich może zostać zwolniony”.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3886
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Czyli jest nadzieja, wszystko zależy jaką i na jak długo dadzą mu wolną rękę. Oby nie tylko do wyborów, a potem znowu zaczną swoje.
Pamiętam, że w piątek Kuba Strzyczkowski pierwszą piosenkę jaka puścił to:
>>>Krystyna Prońko - Psalm stojących w kolejce
z refrenem:

...Bądź jak kamień, stój, wytrzymaj
Kiedyś te kamienie drgną
I polecą jak lawina
Przez noc, przez noc, przez noc...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”