Belfer 2

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Kto ogląda drugi sezon Belfra?
My oglądamy, ale opinię napiszę po ostatnim odcinku.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2017, 19:06 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Yvonne pisze:Kto ogląda drugi sezon Belfra?
My ogładamy, ale opinię napiszę po ostatnim odcinku.
Ja oglądam, zrobiło się z tego kino sensacyjne, pościgi, strzelanki, trup ściele się gęsto. Pierwszy sezon dla mnie był dużo ciekawszy i bardziej wiarygodny.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

My też, pierwsza seria była lepsza choć i tak twierdzę, że nie było to nie wiadomo co jak to niektórzy przedstawiają.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze:
Yvonne pisze:Kto ogląda drugi sezon Belfra?
My ogładamy, ale opinię napiszę po ostatnim odcinku.
Ja oglądam, zrobiło się z tego kino sensacyjne, pościgi, strzelanki, trup ściele się gęsto. Pierwszy sezon dla mnie był dużo ciekawszy i bardziej wiarygodny.
Ja również oglądam i mam dokładnie taki same odczucia jak Ty Barabaszu. Pierwszy sezon był ciekawszy, mnie było tam brutalności, zabijania. I wątek był bardziej przejrzysty a nie tak zagmatwany jak tutaj.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze: Barabasz napisał/a:
Yvonne napisał/a:
Kto ogląda drugi sezon Belfra?
My ogładamy, ale opinię napiszę po ostatnim odcinku.


Ja oglądam, zrobiło się z tego kino sensacyjne, pościgi, strzelanki, trup ściele się gęsto. Pierwszy sezon dla mnie był dużo ciekawszy i bardziej wiarygodny.

Ja również oglądam i mam dokładnie taki same odczucia jak Ty Barabaszu. Pierwszy sezon był ciekawszy, mnie było tam brutalności, zabijania. I wątek był bardziej przejrzysty a nie tak zagmatwany jak tutaj.
Adam zgadza się z Wami. Też uważa, że pierwsza część Belfra była bardziej wiarygodna i dużo lepsza.
Ja natomiast nie. Mnie zdecydowanie bardziej podoba się część druga. Chociaż ostatni odcinek mnie zdenerwował, a raczej główny bohater grany przez Stuhra mnie wkurzył. Nie zmienia to faktu, że druga część jest według mnie ciekawsza fabularnie i jakaś bliższa mi, może dlatego, że akcja dzieje się w liceum w mieście, a nie w małej miejscowości.
W części pierwszej natomiast bardzo podobała mi się kreacja Grzegorza Damięckiego i to jedyny aktor, którego mi w drugiej części brakuje.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2017, 19:07 przez Yvonne, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

No tak. O ile pierwsza seria była reklamowana jako polskie Twin Peaks, była jednak bardziej swojska i bez nieprawdopodobnych zdarzeń, o tyle druga poszła już zdecydowanie w stronę Lyncha.
Początek powiedzmy, że jeszcze normalny, ale kompletnym przegięciem było gdy młoda wlazła do kanału wypełnionego wodą po brzeg. Nie wiedziała, jaki długi jest kanał, dokąd zmierza, czy w ogóle da się z niego wyjść. Nie miała żadnego sprzętu, oprócz chyba latarki. Mimo to jej się udało. Normalnie podziw dla odwagi i fury szczęścia :-/
Ostatni odcinek mnie zaskoczył zupełnie. Zginęli wszyscy źli więc wydawało się że koniec jest bliski. Kompletnie umknęło mi że ciało zostało ułożone tak jak w pierwszej serii, co odrzuca podejrzenia od tych ziutków od broni. I... zaczęło mi się podobać.
Zmieniłem nastawienie do tego filmu, na bardziej twinpeaksowskie i czekam na dalsze odcinki. Nie spodziewam się, że będzie zawsze z sensem, ale będzie ciekawie.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2017, 22:59 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze: Zmieniłem nastawienie do tego filmu, na bardziej twinpeaksowskie i czekam na dalsze odcinki. .
Mysikróliku, nie odcinki tylko odcinek. Bo dziś już ostatni odcinek serialu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Czesio1 pisze:Mysikróliku, nie odcinki tylko odcinek. Bo dziś już ostatni odcinek serialu.
To proszę niczego nie mówić, a raczej nie będę wchodził do czwartku na ten temat, bo dopiero wtedy go obejrzę.
W niedzielę pierwszeństwo ma Star Wars.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Łał,skorzystałem z uprawnień moderatora i udało mi się wydzielić temat. :-D Chyba się zgodzicie? Wart założenia bo i Belfer 2 zrobił na mnie po ostatnim odcinku duże wrażenie.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

No i cóż po obejrzeniu całości akcje Belfra znacznie, znacznie wzrosły! Początkowo podchodziłem do tego serialu tak jak to opisywał Barabasz.
Barabasz pisze:Ja oglądam, zrobiło się z tego kino sensacyjne, pościgi, strzelanki, trup ściele się gęsto. Pierwszy sezon dla mnie był dużo ciekawszy i bardziej wiarygodny.
Ale... ostatni odcinek zmienił moje nastawienie w zasadniczy sposób i teraz tę serię stawiam znacznie, znacznie wyżej niż "jedynkę". Mnogość wątków, uwikłanie całej akcji mistrzowskie! Bardzo, bardzo przypominało mi to styl prozy, narrację prowadzoną przez Nesbo! Oczywiście nie obyło się bez pewnych przegięć ale miejmy na uwadze, że jest to rozrywkowa fabuła a nie film dokumentalny.

Po ośmiu odcinkach u mnie mocne 9/10
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

zbychowiec pisze:
johny pisze:Łał,skorzystałem z uprawnień moderatora i udało mi się wydzielić temat. :-D Chyba się zgodzicie?
Gratuluję udanej operacji :) Pacjent przeżył, pierwsze koty za płoty :564:
:aa008:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:Łał,skorzystałem z uprawnień moderatora i udało mi się wydzielić temat.
Brawo johny! Zapiszę się do Ciebie na kurs :-)
johny pisze:Ale... ostatni odcinek zmienił moje nastawienie w zasadniczy sposób i teraz tę serię stawiam znacznie, znacznie wyżej niż "jedynkę". Mnogość wątków, uwikłanie całej akcji mistrzowskie! Bardzo, bardzo przypominało mi to styl prozy, narrację prowadzoną przez Nesbo! Oczywiście nie obyło się bez pewnych przegięć ale miejmy na uwadze, że jest to rozrywkowa fabuła a nie film dokumentalny.
Ósmy odcinek jeszcze przed nami, ale po takim opisie wprost nie mogę się go doczekać :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Kurczę, a mnie ostatni odcinek totalnie rozczarował :027:
Podobało mi się pierwsze 6 odcinków. Bardziej niż sezon 1.
Przedostatni odcinek mnie wkurzył, a ostatni totalnie zirytował. Przegięcie. Spodziewałam się czegoś bardziej sensownego.
Tymczasem mój Adam, który do seonu drugiego podchodził sceptycznie, po ostatnim odcinku stwiedził, że mu się podobało :shock:

Ja tu chyba czegoś nie rozumiem.
Zresztą, nie uzyskałam odpowiedzi na co najmniej kilka pytań :-/
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:Tymczasem mój Adam, który do seonu drugiego podchodził sceptycznie, po ostatnim odcinku stwiedził, że mu się podobało
To identycznie jak u mnie.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Yvonne pisze:Zresztą, nie uzyskałam odpowiedzi na co najmniej kilka pytań :-/
A jakie?
Może razem coś sklecimy, bo każdy mógł wyciągnąć coś innego.

Mnie się podobał, ale też spodziewałem się innego zakończenia. Nie wiem jakiego, ale innego :-D
Główny motyw, czyli akcja wywiadu, nie jest nieprawdopodobna, choć w naszym kraju wywoływać może uśmiech z politowaniem. Ale co to my gorsi, niż jakieś Amerykany, czy inne?

Z resztą pamiętam jaką bekę miał cały kraj, gdy Lepper "bredził" o Klewkach.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2017, 00:05 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Ostatni odcinek to już sensacja pełna gębą i to na poziomie państwowym (agencje wywiadu). Mimo iż był on dosyć ciekawy, trzymał w napięciu to i tak uważam, że Belfer poszedł w złą stronę. Serial z kryminalnej zagadki w prowincjonalnym miasteczku zamienił teren w głębokie środowisko kryminalne (przemytnicy broni, grupy terrorystyczne)i to w powiązaniu z najtajniejszymi państwowymi agencjami. Ale chyba seriale już tak mają, że każdy kolejny sezon musi walić po głowie jeszcze mocniej. Zostaję przy zdaniu i oceniam pierwszy sezon na 4+ a drugi na 4-.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2017, 09:44 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Mysikrólik pisze:Główny motyw, czyli akcja wywiadu, nie jest nieprawdopodobna, choć w naszym kraju wywoływać może uśmiech z politowaniem.
Oczywiście, że nie jest nieprawdopodobna. Wszak walka z dilerami czy chuligańskimi bojówkami kibiców w znacznej mierze opiera się na pracy undercover. śmiem tylko twierdzić, że jednak młodzież licealna to nie ten "target" dla służb. Prędzej bym widział taką akcję gdzieś na wyższej uczelni. No ale tak jak pisałem to tylko rozrywkowa fabuła i można przymknąć na to oko. Nie ma też się co śmiać z "pana od biologii". Wszak prawdziwy to taki, który nie rzuca się w oczy i jak to mówili w Kingsajzie ma być nijaki taki.
Mocno naciągane jest za to przedstawienie w końcowej sekwencji Magdy jako oficera prowadzącego Belfra... W wieku 23 lat można dopiero szkolić się w okolicach Starych Kiejkut biegając po lasach (a jest, gdzie, widziałem to na własne oczy) a nie być pełnoprawnym oficerem służb specjalnych. Z tego to beka.
Suma summarum jednak, odwrotnie jak Barabasz seria 2 - 4+ , "jedynka" - 4 -
Ostatnio zmieniony 12 gru 2017, 12:51 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”