Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje okołozlotowe
Autor Wiadomość
VdL
Zlotowicz

Wysłany: 2019-05-14, 09:11   Dyskusje okołozlotowe

Yvonne napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
Yvonne napisał/a:
A mnie w weekend dopadł majówkowy efekt uboczny.
Znów jestem chora. I to tak mocno, jak dawno nie byłam :-(
To już trzeci raz w ciągu pięciu lat, że choruję po majówce właśnie.
Z tego powodu nie będziemy raczej jeździli na majówkowe zloty. To chyba nie jest dla mnie dobry termin...

Yvonne ale zlot się skończył już ponad tydzień temu. Twoja choroba to na pewno wpływ atmosfery tego miasteczka pod Toruniem. ;-)
Zdrówka życzę!!
A w Twoją deklarację i tak nie wierzę.

Ale mi od zlotu było ciągle zimno i nie mogłam się ogrzać dostatecznie. Aż w końcu mnie rozłożyło.. Mówię poważnie, Czesio. Terminy majówkowe u nas odpadają na wypady w Polskę. Jednak jest wtedy jeszcze zimno.
Od czerwca do września mogę jeździć :-)

Można zmienić formułę, np: ,, Stolicę Europy" . Paryż już zaliczony, w planach Praga. Pozostałe miasta p. Rzym, Budapeszt, Madryt stoją przed nami otworem. Wydaje mi się, że maj byłby idealny.
Ostatnio zmieniony przez Czesio1 2019-05-15, 08:09, w całości zmieniany 1 raz  

oldmalarz
Głodny przygód
artysta malarz

Wysłany: 2019-05-14, 12:52   

Yvonne napisał/a:

Z tego powodu nie będziemy raczej jeździli na majówkowe zloty. To chyba nie jest dla mnie dobry termin...

..no coś ty?? :shock: zlot bez Ciebie??? ..co stoi na przeszkodzie skorzystać z naszych rozwiązań ? skoro rzeczywiście twój organizm zle znośi takie "majówkowe upały" to alternatywa nasuwa sie sama..

VdL napisał/a:
Można zmienić formułę, np: ,, Stolicę Europy" . Paryż już zaliczony, w planach Praga. Pozostałe miasta p. Rzym, Budapeszt, Madryt stoją przed nami otworem. Wydaje mi się, że maj byłby idealny.

Oj było by cudownie!!!! wdrożyć ten pomysł w życie u mnie już w tegorocznym terminie majówkowym Wilno zaliczone :D ..ja bym proponował w następnej kolejności Monachium , Londyn , Wenecję , Wiedeń ... a no i ta Prowansja
Ostatnio zmieniony przez oldmalarz 2019-05-14, 13:04, w całości zmieniany 4 razy  

VdL
Zlotowicz

Wysłany: 2019-05-14, 13:37   

oldmalarz napisał/a:
Yvonne napisał/a:

..no coś ty?? :shock: zlot bez Ciebie??? ..co stoi na przeszkodzie skorzystać z naszych rozwiązań ? skoro rzeczywiście twój organizm zle znośi takie "majówkowe upały" to alternatywa nasuwa sie sama..

VdL napisał/a:

Oj było by cudownie!!!! wdrożyć ten pomysł w życie u mnie już w tegorocznym terminie majówkowym Wilno zaliczone :D ..ja bym proponował w następnej kolejności Monachium , Londyn , Wenecję , Wiedeń ... a no i ta Prowansja

Prowansja to już temat na zlot. Podobno Lion jest wspaniały.

Można zastanowić się nad tym. Tak Yvonne pisała , ostatnio majowe weekendy chłodne. Można pomysleć nad wyjazdem np. do Madrytu, Rzymu czy innego miasta samolotem na kilka dni.
Ostatnio zmieniony przez VdL 2019-05-14, 13:40, w całości zmieniany 2 razy  

oldmalarz
Głodny przygód
artysta malarz

Wysłany: 2019-05-14, 13:48   

VdL napisał/a:
[

Popieram całym sercem i duszą.. :564:

VdL
Zlotowicz

Wysłany: 2019-05-14, 14:07   

oldmalarz napisał/a:
VdL napisał/a:
[

Ustalmy program, ja (my) wchodzimy w to.

oldmalarz
Głodny przygód
artysta malarz

Wysłany: 2019-05-14, 14:47   

Barabasz napisał/a:
Na razie to trzeba zorganizować Pragę i na tym się skupmy :-)

Sadze że my to nie musimy sie skupuac ..Ywonne szefuje tej imprezie wiec .. my nie mamy nad czym...:)
kto raz sie sprawdził w organizowaniu zagranicznej imprezy tak jak Ywonne to ja jade bez pytań za nia w ciemno ... troche popodrózowałem swego czasu po europie wiec wiem jak to smakuje .. tak doskonałego organizatora wycieczek zagranicznych dawno nie widzaiłem(i trzeba to wykorzystac ten talent)... (że użyje takie go sfromułowania :) ) ..(maximum atrakcji+ miniumum czasu+ rozsądne pieniądze) .. wiem kadze troche ;-) ale nie zmienia to faktu ze tak było ..chyba kazdy kto był we Francji to potwierdzi że Ywonne spisała sie i nawet śmiem twierdzic ze ma do tego talent ....Ja bardzo zasmakowałem z wami takie podróże "europejskie" i chciałbym kontynuowac te tourne'e
..Co do prowansji czy innych wycieczek jednak uważąm że że trzeba planowac te imprezy z wyprzedzeniem minimum rocznym ..bo kasa ,bo urlopy, bo zanim sie wszyscy zadeklaruja na 1000% ,bo zaleznosci rodzinne ,etc etc..nie mówiąc o innych przygotowaniach a wiemy z doswiadczenia że rok peka jak z bicza strzelił ..

w/g mnie warto!! i jesli bede wiedziaął ze planowana jest podróz zagraniczna to zrezygnowałbym ze wszyskich podrózy krajowych aby pojechac z wami na taki wypad..
Ostatnio zmieniony przez oldmalarz 2019-05-14, 14:58, w całości zmieniany 5 razy  

oldmalarz
Głodny przygód
artysta malarz

Wysłany: 2019-05-14, 15:10   

VdL napisał/a:
oldmalarz napisał/a:
VdL napisał/a:
[

było by fajnie zrobic ankiete kto jest za Prowansją za dwa lata i ile osób się deklaruje jakie obiekty chcemy zwiedzic gdzie chcemy baze etc . etc ..(a może wogóle za czymś innym..) ..(Ywonne proponowała "szlakiem win")

.. załozyć dział czy temat "Nasze wycieczki zagraniczne" i tam poruszac wszyskie sprawy propozycje z tym związane ..planowania ciekawe i użyteczne informacje z tym związane..(o Fantomas ma tez o ile pamietam duzą wiedze w tym temacie ..)

VdL
Zlotowicz

Wysłany: 2019-05-14, 16:22   

oldmalarz napisał/a:
VdL napisał/a:
oldmalarz napisał/a:
VdL napisał/a:
[

było by fajnie zrobic ankiete kto jest za Prowansją za dwa lata i ile osób się deklaruje jakie obiekty chcemy zwiedzic gdzie chcemy baze etc . etc ..(a może wogóle za czymś innym..) ..(Ywonne proponowała "szlakiem win")

.. załozyć dział czy temat "Nasze wycieczki zagraniczne" i tam poruszac wszyskie sprawy propozycje z tym związane ..planowania ciekawe i użyteczne informacje z tym związane..(o Fantomas ma tez o ile pamietam duzą wiedze w tym temacie ..)

:564:

johny
Moderator

Wysłany: 2019-05-14, 17:26   

oldmalarz napisał/a:
Barabasz napisał/a:
Na razie to trzeba zorganizować Pragę i na tym się skupmy :-)

Sadze że my to nie musimy sie skupuac ..Ywonne szefuje tej imprezie wiec .. my nie mamy nad czym...:)
kto raz sie sprawdził w organizowaniu zagranicznej imprezy tak jak Ywonne to ja jade bez pytań za nia w ciemno ... troche popodrózowałem swego czasu po europie wiec wiem jak to smakuje .. tak doskonałego organizatora wycieczek zagranicznych dawno nie widzaiłem(i trzeba to wykorzystac ten talent)... (że użyje takie go sfromułowania :) ) ..(maximum atrakcji+ miniumum czasu+ rozsądne pieniądze) .. wiem kadze troche ;-) ale nie zmienia to faktu ze tak było ..chyba kazdy kto był we Francji to potwierdzi że Ywonne spisała sie i nawet śmiem twierdzic ze ma do tego talent ....Ja bardzo zasmakowałem z wami takie podróże "europejskie" i chciałbym kontynuowac te tourne'e
..Co do prowansji czy innych wycieczek jednak uważąm że że trzeba planowac te imprezy z wyprzedzeniem minimum rocznym ..bo kasa ,bo urlopy, bo zanim sie wszyscy zadeklaruja na 1000% ,bo zaleznosci rodzinne ,etc etc..nie mówiąc o innych przygotowaniach a wiemy z doswiadczenia że rok peka jak z bicza strzelił ..

w/g mnie warto!! i jesli bede wiedziaął ze planowana jest podróz zagraniczna to zrezygnowałbym ze wszyskich podrózy krajowych aby pojechac z wami na taki wypad..

Zgoda w 100%
Yvonne przebiła wszystko co było i co pewnie będzie.
XIII VII III I V XX XIV 1

Fantomas
Żądny przygód

Wysłany: 2019-05-14, 18:17   

Oldmalarzu, w Prowansji mogę pomóc w planowaniu atrakcji. Od razu mówię, że Awinion, Arles oraz Les Baux de Provence to obowiązek :-) duże wrażenie robi także Akwedukt Pont-du-Gard, Zamek na Wyspie If oraz Saint Maximin la Sainte Baume. Aix-en-Provence też pewnie byś chciał odwiedzić, gdyż jest tam muzeum Cezanne'a :-) . W okolicy jest Góra Św. Wiktorii, na jej szczycie jest Krzyż Prowansji. Tak można godzinami :-) Ja chętnie bym zobaczył Camargue oraz zamek Aigues Mortes. Dla mnie super :-) Jednak chętnie też wrócę do Paryża i obejrzę Musee d'Orsey, Luwr, Nakropolię królewską w Saint Dennis oraz Sainte Chepelle. Oczywiście jeśli Francja to Chartres być musi :564:

oldmalarz
Głodny przygód
artysta malarz

Wysłany: 2019-05-14, 18:45   

no to już jest nas czterech zadeklarowanych :564:

VdL
Zlotowicz

Wysłany: 2019-05-14, 20:21   

Fantomas napisał/a:
Oldmalarzu, w Prowansji mogę pomóc w planowaniu atrakcji. Od razu mówię, że Awinion, Arles oraz Les Baux de Provence to obowiązek :-) duże wrażenie robi także Akwedukt Pont-du-Gard, Zamek na Wyspie If oraz Saint Maximin la Sainte Baume. Aix-en-Provence też pewnie byś chciał odwiedzić, gdyż jest tam muzeum Cezanne'a :-) . W okolicy jest Góra Św. Wiktorii, na jej szczycie jest Krzyż Prowansji. Tak można godzinami :-) Ja chętnie bym zobaczył Camargue oraz zamek Aigues Mortes. Dla mnie super :-) Jednak chętnie też wrócę do Paryża i obejrzę Musee d'Orsey, Luwr, Nakropolię królewską w Saint Dennis oraz Sainte Chepelle. Oczywiście jeśli Francja to Chartres być musi :564:

Jak dozucimy Wersal, jestem content.

No to program już mamy. Termin prawie też. Antonio może szykować nowy wóz.

Świnka pusta, ale wkładam piątka, na ten cel. Do czasu wjazdu będzie full.
:564:

CHBA TRZEBA ZAŁOŻYĆ NOWY W@TEK
Ostatnio zmieniony przez VdL 2019-05-14, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2019-05-14, 20:53   

VdL napisał/a:

Ale się rozmarzyłeś, VdL :-)
Czemu nie?
W majówkę stolice Europy, a polskie zakątki w ciepłe miesiące.
Jestem za!

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2019-05-14, 20:54   

oldmalarz napisał/a:
Oj było by cudownie!!!! wdrożyć ten pomysł w życie u mnie już w tegorocznym terminie majówkowym Wilno zaliczone ..ja bym proponował w następnej kolejności Monachium , Londyn , Wenecję , Wiedeń ... a no i ta Prowansja

Kolejne piękne propozycje.
Prowansja też mi się marzy. Nigdy nie byłam ...

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2019-05-14, 20:55   

oldmalarz napisał/a:
moja propozycja inkonki zlotowej ....jakies uwagi mile widziane..

Wspaniała! Piękna!
Poproszę taką :-)

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2019-05-14, 20:57   

oldmalarz napisał/a:
chyba kazdy kto był we Francji to potwierdzi że Ywonne spisała sie i nawet śmiem twierdzic ze ma do tego talent ....Ja bardzo zasmakowałem z wami takie podróże "europejskie" i chciałbym kontynuowac te tourne'e

Dziękuję za miłe słowa, Oldmalarzu :-)
Wasza satysfakcja i zadowolenie ze zlotu, a także piękne wspomnienia są dla mnie największą radością z organizacji :-)

Ja również chciałabym kontynuować tę zagraniczną przygodę z Wami. Zgrana z nas ekipa przecież :-)

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2019-05-14, 21:00   

Fantomas napisał/a:
Oldmalarzu, w Prowansji mogę pomóc w planowaniu atrakcji. Od razu mówię, że Awinion, Arles oraz Les Baux de Provence to obowiązek duże wrażenie robi także Akwedukt Pont-du-Gard, Zamek na Wyspie If oraz Saint Maximin la Sainte Baume. Aix-en-Provence też pewnie byś chciał odwiedzić, gdyż jest tam muzeum Cezanne'a . W okolicy jest Góra Św. Wiktorii, na jej szczycie jest Krzyż Prowansji. Tak można godzinami Ja chętnie bym zobaczył Camargue oraz zamek Aigues Mortes.

No i Grasse! Grasse! Stolica perfum. Koniecznie!

VdL
Zlotowicz

Wysłany: 2019-05-14, 21:13   

Yvonne napisał/a:
VdL napisał/a:

Ale się rozmarzyłeś, VdL :-)
Czemu nie?
W majówkę stolice Europy, a polskie zakątki w ciepłe miesiące.
Jestem za!

Jesteś wspolartorką tego pomysłu, zainspirował mnie Twój wpis. Cieszę się że Ci się podoba. Mamy plan na 2021.

Czesio wydziel temat!
Ostatnio zmieniony przez VdL 2019-05-14, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  

Fantomas
Żądny przygód

Wysłany: 2019-05-15, 16:15   

Co do Prowansji to zawsze się piszę :-) Co do miast gorąco majówkowych to może głosowanie? Moje propozycje to: Budapeszt, Lizbona, Madryt, Rzym, Ateny i Stambuł :-)
Ostatnio zmieniony przez Fantomas 2019-05-15, 16:18, w całości zmieniany 1 raz  

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2019-05-15, 18:06   

Ja bym była za Rzymem i Lizboną.

johny
Moderator

Wysłany: 2019-05-15, 19:17   

Ja, Lizbona!!!!
XIII VII III I V XX XIV 1

Ostatnio zmieniony przez johny 2019-05-15, 19:30, w całości zmieniany 1 raz  

PawelK
Moderator

Wysłany: 2019-05-15, 19:22   

Jeśli ktoś by miał ochotę na przedłużony weekend w Bukareszcie to można coś zorganizować.

Yvonne
Moderator

Wysłany: 2019-05-15, 19:51   

PawelK napisał/a:
Jeśli ktoś by miał ochotę na przedłużony weekend w Bukareszcie to można coś zorganizować.

Ale chciałbyś zorganizować, Pawle?
Jeśli tak, to świetnie!
Chętni na pewno się znajdą :-)

Odpowiedz do tematu