Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamiast Bogoty, pod hasłem dalej niż daleko...
Autor Wiadomość
PiTT
Żądny przygód

Wysłany: 2019-10-31, 17:23   Zamiast Bogoty, pod hasłem dalej niż daleko...

Wiem, że planów tu bardzo wiele, ale tego nigdy za wiele 😉

Moi drodzy, bardzo wstępnie w takim razie. Zainspirowany przyszłorocznym Złombolem specjalnym do Kazachstanu (na który na pewno jedzie jedna znajoma ekipa, a ja bardzo bym chciał) rzucam temat.

Ałbazin 2021.

Kusi mnie od lat.
To jest realne.
Co Wy na to?

oldmalarz
Żądny przygód
artysta malarz

Wysłany: 2019-10-31, 18:40   

a wrócimy żywi ? :shock:

co? gdzie? kiedy? i za ile? standatrowe pytania ... i pewnie mi pzryjdzie doczytac do końca pozwolenie na pzrewóz lwa :/

johny
Moderator

Wysłany: 2019-10-31, 18:56   

Moje marzenie! :-)
XIII VII III I V XX XIV 1

johny
Moderator

Wysłany: 2019-10-31, 18:57   

oldmalarz napisał/a:
a wrócimy żywi ?

Żywi pewnie wrócimy ale pamiętaj oldi, że NFZ nie refunduje przeszczepu wątroby! :-D
XIII VII III I V XX XIV 1

PiTT
Żądny przygód

Wysłany: 2019-10-31, 20:38   

To jest na razie tylko rozeznanie.

Ogólnie tam się da dotrzeć oczywiście autem, nawet całkiem dobre drogi, ale to duża odległość i niewielu będzie miało tyle czasu.

Stąd aktualnie moja najbardziej optymalna wersja to: samolot do Moskwy (można oczywiście nawet do Irkucka, co skraca czas), potem kolej transsyberyjska (ok. 5 dni) do najbliższej stacji - Skovorodino. Pozostaje do pokonania tylko 85 km do Ałbazina - transport trzeba by zorganizować, ale to jest do zrobienia.

Mam też obliczenia wstępne kwotowe, ale jest dużo zmiennych, więc nie ma teraz sensu podawać.

To jest całkiem realne.

PiTT
Żądny przygód

Wysłany: 2019-10-31, 23:23   

Dodam jako ciekawostkę, że podczas analizy informacji nt. Ałbazina dowiedziałem się, że miejscowość ta i współcześnie ma pewne znaczenie. Dla Rosji jest to symbol osadnictwa na Syberii poprzedzającego XIX w. Inwestują w badania naukowe, programy edukacyjne na ten temat itp. Pod względem - nazwijmy to tak - propagandowym jest to dla nich istotne miejsce. Planowane jest nawet zbudowanie repliki twierdzy, choć w innej lokalizacji.

Czasy są inne, na youtube znaleźć można filmy o Ałbazinie, są też ujęcia współczesne. Trochę przez to mniej jest ten Ałbazin tajemniczy.

Jest to strefa przygraniczna, są tam jakieś formalności z tym związane, ale można dotrzeć. Gdzieś znalazłem informację, że nawet autobus tam jeździ ze Skowrodina.

VdL
Zlotowicz

Wysłany: 2019-11-01, 12:43   Re: Zamiast Bogoty, pod hasłem dalej niż daleko...

PiTT napisał/a:
Wiem, że planów tu bardzo wiele, ale tego nigdy za wiele 😉

Moi drodzy, bardzo wstępnie w takim razie. Zainspirowany przyszłorocznym Złombolem specjalnym do Kazachstanu (na który na pewno jedzie jedna znajoma ekipa, a ja bardzo bym chciał) rzucam temat.

Ałbazin 2021.

Kusi mnie od lat.
To jest realne.
Co Wy na to?

Świetny pomysł, jestem za, chciałbym się podłączyć do wyprawy. Kiedyś robiłem wstępną wyliczankę, myślę, że w 1000$/os. Się zmiescimy.

Można się zastanowić na planem podróży.
Proponuję kilka dni w Moskwie, potem lot na miejsce jak najszybciej, następnie powrót przynajmniej częściowo koleją transsyberyjską, tak aby przegadać temat i podać się refleksji.
Ostatnio zmieniony przez VdL 2019-11-01, 12:48, w całości zmieniany 3 razy  

Fantomas
Żądny przygód

Wysłany: 2019-11-01, 13:17   

Plan świetny. Jestem zainteresowany :-) Nigdy nie byłem w Rosji. Potrzebne będą ważne paszporty i wizy.

Odpowiedz do tematu