Wybieram się do...

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym przygód na żywo
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

My planujemy śmignąć na krokusy w tym roku.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Kto by poza Czesiem pisałby się na GSB ?

https://8a.pl/8academy/jak-przejsc-glow ... beskidzki/
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

RobertH pisze:Kto by poza Czesiem pisałby się na GSB ?

https://8a.pl/8academy/jak-przejsc-glow ... beskidzki/
Moja przyjaciółka chce przejść w tym roku. Bardzo mnie kusi, ale mam też jakieś Tatry na oku..
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

A kiedy Czesio startujesz?
Trening widzę idzie na całego.
Idziesz solo?
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze:A kiedy Czesio startujesz?
Trening widzę idzie na całego.
Idziesz solo?
W przyszłym roku planuję.
Tak, na razie plan jest solo.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2021, 12:20 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Ale że 2022?

Wchodzę w to.

Jeśli można, bo może chcesz samotnie przejść całość i zrobić rozrachunek ze swoim dotychczasowym życiem.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze:Ale że 2022?

Wchodzę w to.

Jeśli można, bo może chcesz samotnie przejść całość i zrobić rozrachunek ze swoim dotychczasowym życiem.
Tak, 2022 rok.
We dwóch też można zrobić rozrachunek ze swoim życiem. ;-)
A znacznie łatwiej powalczyć na szlaku ze swoimi słabościami. :-)
Wchodzę w to. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Otóż wybieram się Grecji. Urlop mam we wrześniu i nadal nie zdecydowałem czy to Rodos czy Zakynthos. Obawiam się, że wrzesień na Zakynthos może być już deszczowy. Macie może jakieś doświadczenie?
Ostatnio zmieniony 15 mar 2021, 16:10 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Fantomas pisze:Otóż wybieram się Grecji. Urlop mam we wrześniu i nadal nie zdecydowałem czy to Rodos czy Zakynthos. Obawiam się, że wrzesień na Zakynthos może być już deszczowy. Macie może jakieś doświadczenie?
Nie pomogę Ci niestety, bo nie byłam, ale to moje marzenie. Jakaś grecka wyspa.
Zatem jestem bardzo ciekawa Twojej relacji :-)
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Będę w Grecji po raz pierwszy. Na pewno na wyspie :-) W grze pozostają już tylko te dwie. Bardziej skłaniam się ku Rodos :-)
Ostatnio zmieniony 15 mar 2021, 17:46 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Kreta jest fajna, polecam.

Natomiast biorąc pod uwagę co się dzieje, to planowanie zagranicznych wakacji uważam za odważny optymizm. :/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

irycki pisze:Kreta jest fajna, polecam.

Natomiast biorąc pod uwagę co się dzieje, to planowanie zagranicznych wakacji uważam za odważny optymizm. :/
Właśnie Kreta mi się marzy. Albo Santorini. Albo Zakyntos.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

irycki no chyba nie będzie tak źle. W ubiegłym roku zadziałało. Były wyjazdy zagraniczne. Sam się wystraszyłem, a miałem nagrany wyjazd do Kalabrii. W tym roku postanowiłem się nie dać. Chciałbym też latem na kilka dni pojechać do Przyjezierza. Pamiętasz Naszą miejscówkę? Myślę też o Cyprze w przyszłości, a potem Kreta :-)
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Fantomasie na wspomnianych wyspach przez Ciebie nie byłem , ale ....z całego serca polecam wyspę Korfu i szczególnie miejscówkę Palaiokastritsa ( plażę i widoki). :-D
Można zwiedzać całą wyspę wynajętym samochodem,lub na dziko ,autobusem jak to zrobiliśmy z Gosią parę lat temu.
Jest bardzo urozmaicona ,bez nudy.Można nawet zaplanować wejście na najwyższy szczyt Pantokrator. :-D :-D ,
lub przepłynięcie promem na ląd w celu dalszej wyprawy na południe lub Thesalonik i Istambułu.
Załączniki
11.JPG
0.JPG
9.JPG
8.JPG
7.JPG
6.JPG
5.JPG
4.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG
Ostatnio zmieniony 15 mar 2021, 20:44 przez RobertH, łącznie zmieniany 2 razy.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Porównując Kretę i Rodos. Mnie bardziej spodobała się Rodos. Jest więcej zieleni, jest mniejsza i mniej gorąco ale może akurat tak trafiłem. Ale przyznam się że całej Krety nie zwiedziłem bo było tak gorąco, że nie miałem ochoty ponadto jest 10x większa. Za to Rodos przejechałem samochodem wszerz i wzdłuż. Można zarówno popływać, wspinać na góry jak i zwiedzać miasta i zabytki. Starożytne miasto Rodos przepiękne ale z kolosa Rodyjskiego nic nie zostało.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2021, 09:33 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Zawsze przed wjazdem robię rozeznanie co do możliwości miejsca. Trochę poszperałem i moje zdanie o Krecie jest takie, że jest zdecydowanie przereklamowana :-) Możliwość rozminięcia się rzeczywistości z oczekiwaniami jest duża. Spośród wielu greckich wysp nie wybrałbym jej w pierwszej kolejności bo może okazać się wtopą. Przekonałem się też, że miejsca mocno promowane i wychwalane w przewodnikach potrafią mocno rozczarować tak było np. podczas mojej wyprawy na Sycylię albo w Prowansji. Trochę obawiam się opadów we wrześniu dlatego skłaniam się ku Rodos. Leży zdecydowanie bardziej na południe niż pozostałe wyspy i ma najmniejszą amplitude opadów we wrześniu. Jednak gdybym leciał wcześniej to zgadzam się, że i Korfu i Zakynthos są super wyborem.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Wszystko zależy czego oczekujesz. Na Rodos nie byłem, nie wypowiem się która lepsza. Z opinii które słyszałem, to to że jest mała i można ją objechać w jeden dzień, dlatego przesuwałem ją na dalszy plan i wybierałem dotychczas inne miejsca.

Kreta jest duża, co za tym idzie różnorodna. Każdy znajdzie coś dla siebie. Faktem jest, że to największa wyspa Grecka, ma 120km szerokości. Zwiedzilismy ją prawie całą, ale bardzo ogólnie. Warto wynająć samochodzik na kilka dni.
Można zwiedzaćstare miasta jak Chania, Heraklion. Architektura wenecka, różne kulturowe dzielnice, arabskie czy żydowskie, klimatyczne targowiska. Sporo jest dawnych świątyń i twierdz. Polecam wycieczkę zwiedzania wąwozów, są dwa, Samaria bardziej znany i komercyjny. Zdecydowanie więcej ludzi. Można też zwiedzić okoliczne wysepki w tym Trędowatych. Jeśli ktoś lubi plaże to warto odwiedzić te na wschodzie wyspy np. Wai, gdzie jest klimat bardziej karaibski. Białe plaże i naturalny las palmowy.

Muzeum archeologiczne w heralionie moim zdaniem jest ciekawe, konossos zdecydowanie przereklamowane, dużo betonu szarego w rekonstrukcji. Natomiast Gortyna dawna stolica Krety zrobiła na mnie ogromne wrażenie. To już droga na południe i paza Matala, też warto zobaczyć.
Wyprawy samochodem po przełęczach górskich również polecam, niesamowite widoki. I te wiatraki kreteńskie. Malina.
Warto pomyśleć o rejs ie na Santorini. My byliśmy na jednodniowej. To jednak zdecydowanie zakrutko. Ale podobno są, a przynajmniej były takie wycieczki, że ostatnie 2 dni spędzało się na Santorini, taka zdecydowanie polecam.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

VdL pisze:Kreta jest duża, co za tym idzie różnorodna. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Dokładnie :)
Chania jest bardzo klimatyczna - mówię oczywiście o starej zabudowie. Iraklion przeleciałem w pędzie, więc trudno mi sie wypowiadać. Poleciłbym jeszcze Agios Nikolaos i starą twierdzę/więzienie/azyl trędowatych na wyspie Spinalonga.

Knosos odradzam, można sobie zdjęcia w necie pooglądać. W sezonie dzikie tłumy. Wrażenia jak w sklepie za komuny kiedy rzucili szynkę - każdy się pcha do lady :/

Za to niedaleko Maili są ruiny minojskiego pałacu, i jak tam byliśmy, to było z nami kilkanaście osób. Zdecydowanie bardziej warto niż Knosos, dużo bardziej autentyczne.


Santorini jest malutka, za to cholerycznie droga. Tak było przynajmniej te kilkanaście lat temu, kiedy tam byłem. Ceny dużo wyższe niż na Krecie. Z Krety (z Iraklionu) pływał wodolot, rejs trwał chyba 2 godziny. Można obrócić w jeden dzień bez problemu, nie wiem co tam można robić dłużej. Trzeba uważać żeby się nie dać zadeptać, tyle ludzi. W sezonie oczywiście. W sumie jak będzie w tym roku to diabli wiedzą.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Zgadzam się z Iryckim. Byliśmy w tych samych miejscach. :-D
W Knossos byle o 9tej rano. Tłumów nie był , ale i tak raczej nie polecam.
Heraklon jest również klimatyczny, warto też zwiedzić port, fort i mury obronne. Klimat panowania Wenecjan.
Na Santorini byłem jeden dzień więc pieniędzy nie wydawałem, ale fakt droga. Ale warto widoki zapierają dech w piersiach. Na Santorini jest wiele ciekawych miejsc , ale podczas jednodniowej wycieczki nie dostępne. Trzebaby pojechać tam na kilka dni, juz oddzielnie. Ciekawe wykopaliska archeologiczne.
Agios Nikolaos ,też klimatyczne z jeziorkiem w środku miasta., niedaleko też jest ciekawa plaża zdaję się że w Istro.

No i Gortyna, super klimat.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2021, 19:19 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

VdL, irycki dziękuję, za Wasze opinie. To jak przedstawiacie Kretę zaczyna mi przypominać Sycylię. No to jednak muszę zrewidować swoje zdanie. :564:
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Przez 2 tygodnie pobytu na Krecie, byliśmy 2 razy na plaży, nie było czasu. Cały czad w ruchu.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Fantomas pisze:Trochę obawiam się opadów we wrześniu
W drugiej połowie września byłem w Dubrowniku ,wyspa Korcula, itd . Nocowałem w namiocie. było ciepło ,bezdeszczowo,to dalej na południe nie powinno być problemu .
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

My myśleliśmy wybrać się do Włoch autokarem. W tej sytuacji ,to chyba najgorsza opcja.
Szukałem wyprawy Yvonne ale nie mogę znaleźć.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2021, 13:53 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

VdL pisze:My myśleliśmy wybrać się do Włoch autokarem. W tej sytuacji ,to chyba najgorsza opcja.
Szukałem wyprawy Yvonne ale nie mogę znaleźć.
Proszę bardzo:

http://www.pansamochodzik.org.pl/viewtopic.php?t=1535
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Dzięki
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

VdL, a nie lepiej polecieć do konkretnego regionu Włoch. Założyć bazę i robić wypady turystyczne:-)
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Fantomas pisze:VdL, a nie lepiej polecieć do konkretnego regionu Włoch. Założyć bazę i robić wypady turystyczne:-)
O to to ,do Bari.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2021, 21:42 przez RobertH, łącznie zmieniany 2 razy.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Może być Bari. Może też być Kalabria. Piękne plaże, mało turystów możliwość plażowania nad Morzem Jońskim i Morzem Tyrreńskim. Do zwiedzania też się coś znajdzie :-)
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

We Włoszech nie byliśmy.Kazdy region jest dobry.
Wyprawa Yvonne mniej więcej pokrywa nasze plany, chociaż w pigułce, wszystko zorganizowane.

O Bari też myśleliśmy.
Pewnie skończy się na wyprawie autem.

Inny wariant , to wyprawa do Rzymu na kilka dni.Moj tata zatrzymał się w Polskim domu Pielgrzyma, prowadzonym przez siostry zakonne.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Słyszałem o tym miejscu. Ja też mam takie miejsca we Włoszech, gdzie chciałbym koniecznie pojechać Rawenna i Florencja to zdecydowanie dwa pierwsze miejsca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Z Przygodą na żywo”