X Forowy Wyspowy Zlot Brześć Kujawski 2016

Oficjalne zloty Miłośników Samochodzikowej Przygody
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Roch pisze: dobrze, że w terenie jest Hanka i .
jestem, i proszę o mnie nie zapominać jak się przejeżdża przez Brześć :) Czekam na Was Kochani. Jak tylko będę umiała i mogła pomóc to chętnie to uczynię Rochu.
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

VdL pisze:
Hanka pisze:Są chętni to zlot się odbędzie. :-) :-) :-)
Moim zdaniem, niezależnie od tego czy zloty będą regularne czy nie, BRZEść wywarł na mnie duże wrażenie i przy jakiejkolwiek (najbliższej) okazji będę odwiedzał. Podstawa to klimat, a klimat robi swoje.
Ja lubię ciepło, a w Brześciu, kiedy jest Hanka jest zawsze ciepło. . Nie wyobrażam sobie , aby było inaczej.
Hanka, dlaczego jeszcze nie ma zdjęcia tablicy w Wikipedliiiiiiiiiiii ? ;) nie wspomnię już o wiekopomnym jej otwarciu. :-D
A co trzeba zrobić żeby było to zdjęcie VdL???? :)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Hanka pisze:
VdL pisze:
Hanka pisze:Są chętni to zlot się odbędzie. :-) :-) :-)
Moim zdaniem, niezależnie od tego czy zloty będą regularne czy nie, BRZEść wywarł na mnie duże wrażenie i przy jakiejkolwiek (najbliższej) okazji będę odwiedzał. Podstawa to klimat, a klimat robi swoje.
Ja lubię ciepło, a w Brześciu, kiedy jest Hanka jest zawsze ciepło. . Nie wyobrażam sobie , aby było inaczej.
Hanka, dlaczego jeszcze nie ma zdjęcia tablicy w Wikipedliiiiiiiiiiii ? ;) nie wspomnię już o wiekopomnym jej otwarciu. :-D
A co trzeba zrobić żeby było to zdjęcie VdL???? :)
Zrobić zdjęcie... :-D
... i wrzucić na wiki.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

2. Czesio1


Początek zlotu


Dziś piątek, 26 sierpnia 2016r. Dzień ten długo wyczekiwany przez wszystkich, którzy chcieli być świadkami doniosłego wydarzenia w Brześciu Kujawskim, jakim miało się stać uroczyste otwarcie wyspy złoczyńców na jeziorze Cmentowo. Dla wielu z nas będzie to powrót do miejsc, które odwiedziliśmy dwa lata temu, dla kilku osób z kolei ma być to pierwsza wizyta w mieście Łokietka. Odliczaliśmy na forum miesiące, tygodnie, dni, a wreszcie godziny i minuty do rozpoczęcia X Forowego Wyspowego Zlotu. Na miejscu Hanka, po kolejnej nieprzespanej nocy, dopinała wszystko na ostatni guzik, gdy tymczasem z całej Polski Zlotowicze wyruszyli swoimi wehikułami na spotkanie przygody.
Jak pierwsza wyruszyła w długą podróż Brunhilda z dalekiego Sydney. Tak, tak, nie przesłyszeliście się, to nasz gość specjalny z Australii. Aby zdążyć na czas wsiadła na pokład samolotu chyba ze trzy dni wcześniej. Dwa międzylądowania po drodze, noclegi w dalekich krajach i w piątkowe południe lądowanie w Warszawie. A tam oczekiwał na Nią już johny z Wilhelmem Tellem.


Obrazek
Brunhilda z johny'm na lotnisku w Warszawie
fot. johny

Korzystając z okazji udali się do radiowej Trójki, gdzie Brunhilda chciała spotkać się z Markiem Niedźwieckim.

Obrazek
Brunhilda z johny'm przed radiową Trójką
fot. johny

Dzięki temu johny miał okazję spełnić jedno ze swoich marzeń, czyli odwiedzić ulubioną stację radiową, której na co dzień słucha w pracy.

Obrazek
Johny prezenterem radiowej Trójki
fot. johny

Nie omieszkał przy tym przekazać na antenie pozdrowień dla całego forum i zadedykować jednej z piosenek Iron Maiden.

Obrazek
W radiowej Trójce
fot. johny

Obrazek
W radiowej Trójce
fot. johny

Obrazek
W radiowej Trójce
fot. johny

Obrazek
W radiowej Trójce
fot. johny

W tym samym czasie gdy johny oczekiwał na Brunhildę na lotnisku, Czesio1 dotarł już do Brześcia Kujawskiego. Zaparkował niedaleko Biblioteki skąd wkrótce wyszła ku Niemu na spotkanie Hanka. I znów przez chwilę wróciły wspomnienia pięknych przygód, które przeżyliśmy na bieszczadzkiej w zeszłym i mazurskiej ziemi w tym roku. Czy teraz przygoda znów da nam znać o sobie? Co do tego nie mieliśmy żadnych wątpliwości.

Obrazek
Witamy na X Wyspowym Zlocie - wspaniałe
dzieło Hanki

fot. Czesio1

Miejsce pracy Hanki jest wspaniałe. Regały pełne równiutko poustawianych książek pośród których z wielką radością odnalazłem również twórczość Nienackiego z przygodami naszego ulubionego bohatera.

Obrazek
Hanka sprawdza gotowość sprzętu
fot. Czesio1

A obok przy małym stoliczku ujrzeliśmy młodziutką czytelniczkę, zagłębioną w lekturze jakiejś książki. Dziś, w dobie komputerów i telefonów, to już niezwykle rzadki widok. Nie omieszkałem więc uwiecznić go na kliszy aparatu.

Obrazek
Najmłodszy czytelnik w bibliotece u Hanki
fot. Czesio1

Nie zdążyliśmy jeszcze zaparzyć kawy gdy zadzwonił telefon. Oto kolejny Zlotowicz dotarł na miejsce. To nowa twarz, jeszcze nam nie znana – Eksplorator63. Nasze Forum jest magiczne, przyciąga coraz to nowe osoby, tak jak my pozytywnie zakręcone.

Obrazek
Czesio1, Hanka i Eksplorator63
fot. Czesio1

Wypiliśmy kawę, chwilę porozmawialiśmy, po czym Eksplorator63 wyszedł na spacer po Brześciu Kujawskim a ja z Hanką pojechaliśmy czynić dalsze przygotowania. Dokonaliśmy zakupu niezbędnych artykułów spożywczych, zawieźliśmy resztę sprawunków do naszej bazy noclegowej w Szkole Rolniczej, na miejscu uzgodniliśmy ostatnie szczegóły z przemiłą panią Krysią i skąpani w strugach palącego słońca powróciliśmy do Biblioteki oczekując na przyjazd kolejnych Forowiczów.
Kolejno pojawiali się już nam znani z poprzednich zlotów: TomaszK, VdL, Lolo, panna Monika, Yvonne z Adamem, Wiewiórką i Sokolim Okiem, Brunhilda, johny, Wilhelm Tell, zbychowiec a także nowo poznane osoby: Barabasz, TomaszL, irycki i Vasco.


Obrazek
TomaszK
fot. Czesio1

Obrazek
Panna Monika
fot. Czesio1

Obrazek
Yvonne
fot. Czesio1

Obrazek
Brunhilda
fot. Czesio1

Obrazek
VdL
fot. Czesio1

Obrazek
Lolo
fot. Czesio1

Obrazek
Vasco
fot. Czesio1

Obrazek
Eksplorator63
fot. Czesio1

Obrazek
TomaszL
fot. Czesio1

Obrazek
fot. Czesio1

Rozpoczęły się pierwsze rozmowy przy bibliotecznych stolikach.

Obrazek
TomaszL i Eksplorator63
fot. Czesio1

Aby wczuć się w „złoczyńcowy” nastrój Hanka uruchomiła projektor i oto na ekranie ukazał się Pan Samochodzik w osobie Jana Machulskiego pędzący na spotkanie przygody. A z głośników popłynęły dźwięki piosenki „Chodź ze mną” w wykonaniu Marty Kotowskiej. Tak, to film „Wyspa złoczyńców”, którego projekcja była jednym z pierwszych punktów Wyspowego spotkania.

Obrazek
Projekcja "Wyspy złoczyńców" w bibliotece
w Brześciu Kujawskim

fot. Czesio1

Zlot zapowiada się rewelacyjnie...
Ostatnio zmieniony 03 lip 2018, 21:21 przez Czesio1, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Chyba jeszcze nikt się nie pochwalił pamiątkowym obrazkiem z naszego zlotu. Będę zatem pierwszy. Dumnie wisi u mnie na ścianie! :-)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 lip 2018, 21:22 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze: Chyba jeszcze nikt się nie pochwalił pamiątkowym obrazkiem z naszego zlotu. Będę zatem pierwszy. Dumnie wisi u mnie na ścianie!
U mnie też:
Załączniki
P1050558.JPG
P1050557.JPG
P1050553.JPG
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

5. Czesio1


Wieczorne ognisko


Pierwszy dzień zlotu powoli dobiega już końca. Za nami wzruszające powitania z dawno lub wcale niewidzianymi przyjaciółmi, spotkanie z przedstawicielami Brześcia Kujawskiego, projekcja „Wyspy złoczyńców” i zlotowego filmiku sprzed dwóch lat oraz niesamowicie intrygująca gra miejska zorganizowana przez Hankę. Słońce powoli chyli się ku zachodowi a to nieuchronny znak, że zbliża się najbardziej klimatyczny moment każdego zlotu.
Wieczorne ognisko.
Ileż to wspaniałych chwil przeżyliśmy wpatrzeni w trzaskający wesoło ogień? Czy to na dziedzińcu zamku w Radzyniu Chełmińskim, przed ośrodkiem w Moryniu, schowani przed wiatrem i chłodem w wiacie bieszczadzkiej w Myczkowcach czy też na wyspie Czarci Ostrów w samym środku największego polskiego jeziora śniardw. Ciepło bijące z ogniska, kiełbaski wesoło skwierczące w płomieniach i miłe pogawędki to jest to czego brakuje nam na co dzień.
Nie inaczej było w Brześciu Kujawskim. Nieocenieni organizatorzy przygotowali nam wspaniałe miejsce na ognisko. Usytuowane ono było tuż za szkolnym boiskiem. Gdy wreszcie tam się udaliśmy by rozpalić ogień było już ciemno. Przyświeciliśmy sobie latarkami i oto naszym oczom ukazał się stos równiutko poukładanych suchych polan. Och, jakże brakowało nam teraz Mysikrólika, który z taką cierpliwością rozpalał ogień na Czarcim Ostrowie, choć wszystko dookoła było mokre a z nieba siąpił deszcz.
Czesio zadzwonił do Mysikrólika aby czym prędzej przybywał na pomoc. Niestety, okazało się, że w tym czasie wypoczywa z rodziną gdzieś w bułgarskich Słonecznych Piaskach a ostatni PeKaeS właśnie odjechał.
Cóż, radzi nie radzi zmuszeni byliśmy sami zająć się rozpaleniem ognia. Na szczęście polana były suche, wystarczyło podłożyć trochę suchej ściółki, potrzeć zapałką o pudełko i buchnął wesoło ogień.


Obrazek
Płonie ognisko, płonie...
fot. Czesio1

A nam zrobiło się nie tylko cieplej na ciele ale i raźniej na duszy. Wokół ciemność, w górze księżyc, w oddali rozświetlony Brześć Kujawski a my gdzieś na uboczach przy ognisku, czekamy na resztę towarzystwa.
Z każdą chwilą przybywały kolejne osoby. Rozstawiliśmy co grubsze pniaczki wokół ogniska, żeby było na czym usiąść. Nasi wspaniali organizatorzy zadbali o to by nie zabrakło nam ani jadła ani napitku. Przygotowali nawet długie widelce do pieczenia kiełbasy. Czego chcieć więcej?
Usiedliśmy wokół ogniska, piekliśmy kiełbaski, popijaliśmy puszkowym napitkiem i wesoło gwarzyliśmy na różne tematy. Czas mijał szybko. Zbyt szybko. Chciałoby się powiedzieć: „chwilo trwaj…”.
Płomień ogniska długo jeszcze płonął w oddali, najwytrwalsi ułożyli się do snu gdy pierwsi mieszkańcy Brześcia Kujawskiego budzili się już do pracy…
Ostatnio zmieniony 03 lip 2018, 21:26 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

XI Forowy Zimowy Zlot Tatrzański już za nami a my dopiero kończymy relację z X Zlotu. Pozostał nam jeszcze jeden odcinek do publikacji i gdy to się stanie będziemy mogli ruszyć z drukiem foto-albumu. Czy są chętni?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Pozostał nam jeszcze jeden odcinek do publikacji i gdy to się stanie będziemy mogli ruszyć z drukiem foto-albumu. Czy są chętni?
Wiadomo!
Poproszę :-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Pytanie z kategorii retorycznych! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Czesio1 pisze: Pozostał nam jeszcze jeden odcinek do publikacji i gdy to się stanie będziemy mogli ruszyć z drukiem foto-albumu. Czy są chętni?
Ja też poproszę.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Ja! Ja! Ja! :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Czyli wstępna lista zapisów na foto-album z Brześcia Kujawskiego wygląda tak:

1) Czesio1
2) Yvonne
3) johny
4) TomaszK
5) irycki
6) zbychowiec


Czy ktoś jeszcze?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Ja też poproszę!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

i ja poproszę :-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

1) Czesio1
2) Yvonne
3) johny
4) TomaszK
5) irycki
6) zbychowiec
7) Barabasz
8) Hanka
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Ja też poproszę ;-)
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

A będę na zdjęciach? :-D
Ostatnio zmieniony 12 sty 2017, 20:29 przez Milady, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

zbychowiec pisze:
Milady pisze:A będę na zdjęciach? :-D
Nawet jak Cię nie ma, to pokaż na których chcesz być, i Cię dorobię.
Hahaha, nie mów mi takich rzeczy bo ja od razu sobie wyobrażam jakby to mogło wyglądać i mam przed oczami komedię. ;-) :-D
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Aktualna lista chętnych na foto-album z Brześcia Kujawskiego:

1) Czesio1
2) Yvonne
3) johny
4) TomaszK
5) irycki
6) zbychowiec
7) Barabasz
8) Hanka
9) Eksplorator63


Czy ktoś jeszcze chętny na albumik z jubileuszowego zlotu? Przy zamówieniu 10 sztuk mamy 10% zniżki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:Czy ktoś jeszcze chętny na albumik z jubileuszowego zlotu? Przy zamówieniu 10 sztuk mamy 10% zniżki.
To jak zamówisz 10, będzie kosztowało tyle co już 9 zamówionych a 1 możesz przekazać Burmistrzowi BK w ramach rekompensaty za mniejszą ilość głosów :-D
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

No ja, ale zbychowiec coś mi obiecał. ;-)
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Poproszę 1 sztukę. O kosztach juz wiadomo?
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

VdL pisze:Poproszę 1 sztukę. O kosztach juz wiadomo?
Cena wyjściowa to 55 zł. (plus przesyłka) za 60 stronicową foto-książkę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

9. TomaszK


Odsłonięcie tablicy przy jeziorze Cmentowo


Kulminacyjnym punktem całego zlotu, było odsłonięcie tablicy informacyjnej, zaprojektowanej przez nasze forum, ukazującej związki między Brześciem Kujawskim a Antoninowem. Tablica ufundowana przez władze miasta i ustawiona nad jeziorem Cmentowo, ukazuje miejsca w Brześciu opisane w „Wyspie Złoczyńców” i wymienia źródła inspiracji Nienackiego przy pisaniu tej książki. Jezioro jest obecnie poddawane rewitalizacji, w trakcie której zostaną usunięte porastające je trzciny, co w przyszłości pozwoli na podziwianie wyspy.

Obrazek
Wyspa złoczyńców na jeziorze Cmentowo
fot. Czesio1

Odsłonięcie tablicy miało bardzo uroczysty charakter. Oprócz nas zjawił się w komplecie Wydział Promocji Urzędu Miasta ze wszystkimi osobami, które poznaliśmy w czasie zlotu w 2014 roku. Było także kilku dziennikarzy reprezentujących miejscowe media: Gazetę Pomorską, włocławski portal internetowy q4, ddwloclawek oraz promocje włocławskie.

Obrazek
Tablica gotowa do uroczystego odsłonięcia
fot. zbychowiec

Obrazek
Przygotowania do odsłonięcia tablicy
fot. zbychowiec

Obrazek
Przygotowania do odsłonięcia tablicy
fot. zbychowiec

Przemawiali kolejno Tomasz Chymkowski z Działu Promocji, Hanka (bardzo wzruszająco) i burmistrz, Wojciech Zawidzki. Odsłonięcia tablicy burmistrz dokonał z pomocą Juliana, którego poprosił o wsparcie w tej uroczystej czynności.

Obrazek
Pan Burmistrz z Julkiem gotowi do odsłonięcia tablicy
fot. zbychowiec

Obrazek
Przecinamy sznurek...
fot. zbychowiec

Obrazek
...i oto wspaniała tablica przy jeziorze Cmentowo odsłonięta!
fot. zbychowiec

Obrazek
Przemowa Pana Burmistrza
fot. zbychowiec

Obrazek
Przemowa Pana Burmistrza
fot. zbychowiec

Obrazek
Prezent dla władz Brześcia Kujawskiego od Zlotowiczów
fot. zbychowiec

Obrazek
Pamiątkowe zdjęcie Yvonne z Panem Burmistrzem
fot. zbychowiec

Kolejny punkt odbył się z udziałem jedynego profesjonalnego publicysty w naszym gronie – Brunhildy, która odczytała fragmenty „Wyspy Złoczyńców”, pokazujące że to właśnie Brześć był pierwowzorem książkowego Antoninowa. Było o czterech krzyżujących się ulicach, ryneczku z ratuszem i kościołem, cukrowni i kolejce wąskotorowej, sklepie Pilarczykowej–Jabłońskiej, studni Barabasza i badaniu cmentarza przy kościele św. Ducha.

Obrazek
Brunhilda czyta fragmenty "Wyspy złoczyńców"
fot. zbychowiec

Obrazek
Brunhilda czyta fragmenty "Wyspy złoczyńców"
fot. zbychowiec

Obrazek
Oklaski dla Brunhildy
fot. zbychowiec

Obrazek
Kilka wspomnień Pana Burmistrza
fot. zbychowiec

Uroczystość była obserwowana przez dziennikarzy, którzy dokumentowali ją, co zaowocowało późniejszymi relacjami w lokalnych mediach. Yvonne udzieliła w imieniu forum wywiadu, kilka słów dodał również TomaszK.

Obrazek
Yvonne i TomaszK udzielają wywiadu lokalnym mediom
fot. zbychowiec

Obrazek
Zlotowicze podziwiają tablicę
fot. zbychowiec

Obrazek
Rozmowy przy tablicy
fot. zbychowiec

Obrazek
TomaszK pokazuje zdjęcie fundamentów pod dawnym
sklepie pani Pilarczykowej

fot. zbychowiec

Obrazek
Tablica przy jeziorze Cmentowo z jednej...
fot. zbychowiec

Obrazek
...i z drugiej strony
fot. Czesio1

Obrazek
Gotowi na pamiątkową fotkę przy tablicy?
fot. zbychowiec

Obrazek
Zlotowicze przy tablicy przed jeziorem Cmentowo
fot. Czesio1

W ramach rewitalizacji wykonano już promenadę otaczającą jezioro i usunięto szuwary zasłaniające wyspę od strony północnej. Na zakończenie uroczystości przeszliśmy wszyscy na drugi koniec jeziora, pod wyspę, która z tej strony rzeczywiście wyglądała jak w książce Nienackiego. Padła nawet propozycja aby się na nią przeprawić (woda wyglądała na płytką), ale wobec niewielkiego czasu do następnego punktu programu (uroczystego obiadu), zostawiliśmy to na kolejny brzeski zlot.

Obrazek
Spacer wokół jeziora
fot. Czesio1

Obrazek
Wyspa złoczyńców
fot. Czesio1

X Forowy Wyspowy Zlot Brześć Kujawski 2016 część 9 - "Odsłonięcie tablicy przy jeziorze Cmentowo" (TomaszK)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez TomaszK, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Kończę powoli projekt foto-albumu z Brześcia Kujawskiego. Niestety jak to zwykle u mnie bywa nie zmieściłem się w 60 stronach, wyjdzie mi prawdopodobnie 84 strony. Cena albumu z taką ilością stron to 70 zł., jeżeli nie wystraszyła Was delikatna zwyżka i zamówimy minimum 10 sztuk to cena spadnie o 10% czyli koszt pojedynczego albumu wyniesie 63 zł. plus przesyłka. Przy czym koszt przesyłki to 14 zł. ale możemy umówić się tak, że ja te albumy przywiozę na Templariuszowy Zlot, wtedy zamiast 14 zł. zapłacimy po około 1,27 zł.
Aktualna lista zapisów wygląda następująco:

1) Czesio1
2) Yvonne
3) johny
4) TomaszK
5) irycki
6) zbychowiec
7) Barabasz
8) Hanka
9) Eksplorator63
10) Milady
11) VdL


Proszę o potwierdzenie wszystkich osób, jeśli akceptujecie koszt albumu w granicach 65 zł.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze: Proszę o potwierdzenie wszystkich osób, jeśli akceptujecie koszt albumu w granicach 65 zł.
Akceptuję :-)
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Dla mnie w porządku, potwierdzam zainteresowanie albumem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

Potwierdzam.
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Ja też.
ODPOWIEDZ