Ciekawostki z Australii

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym przygód na żywo
ODPOWIEDZ
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Hitle4 przemawiający znowu. W tle chyba wycinanki....

Obrazek

Tak, wycinanki, można sobie niemieckich żołnierzy z papieru wyciąć.

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

I wycinanki dla dziewczynek, instruktażowe, można powiedzieć...

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Taaak. Ciekawostka. I to tu? W Australii? Skąd te zabawki? Postaram się dowiedzieć. Chyba nie chodzi o sympatie, bo właściciel zrobił polityczna karierę, sędzia Sądu Najwyższego. Nie może wiec to być to. W ogóle, ze aż tu dotarły! I aż tyle! Chyba, ze kupował je prawdziwy,zapalony kolekcjoner z tej rodziny. I przywoził tutaj. Bo jedyni hitelrowcy jakich spotkałam, przyjechali po wojnie, zeszli ze statku? Uciekli? Rozproszyli się w zawierusze powojennej? Zabawek wiec nie przywozili. Zreszta jak przyjechali byli raczej samotnymi mężczyznami. Z kim się żenili? Nie pamietam ich żon. Mieszkali w osadzie pod Sydney. Tez ciekawostka....
Ostatnio zmieniony 16 cze 2019, 09:41 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Dziwne wrażenie robią te zabawki hitlerowskie.. to była ostatnia atrakcja muzeum, wyszłam, popatrzyłam filozoficznie na ławeczkę z napisem Leningrad cyrylica... sędzia miał lewicowe poglądy, wiec może ławeczka i na miejscu? Zreszta samo wyeksponowanie zdjęcia z Molotowem! ciekawe co to za ludzie? Musze się dowiedzieć :) no., w wolnej chwili... :-D zdam zaraz relacje!

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

I dla rozluźnienia po tym zabawkowym szoku, zima w górach :)

[img]http://[/img] Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 cze 2019, 09:39 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Przepraszam uprzejmie, a w Krużewnikach była?
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A nie była!
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Bzy, jaśminy pachniące. Słowiki spiewajo.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Ale, ze co? Ze wracaj do Brunhildo do Starego Kraju? Powąchać bzy i jaśminy? Posłuchać słowików? Czyzbys mnie Dobbenecku zapraszał? Przypomniało mi się ze starych czasów, ze już mnie na jakiś bigos czy coś zapraszałes właściwie! :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Jeśli nie znasz tych tekstów, to wyjaśniam, że to z Kochaj albo rzuć. Jaśminy i słowiki były na cmentarzu. :-D
A odnośnie zaproszenia na bigos, to pisałaś mi, że nie wyrobisz się czasowo. :-D
Ostatnio zmieniony 16 cze 2019, 18:47 przez Von Dobeneck, łącznie zmieniany 1 raz.
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Von Dobeneck pisze:Jeśli nie znasz tych tekstów, to wyjaśniam, że to z Kochaj albo rzuć. Jaśminy i słowiki były na cmentarzu. :-D
A odnośnie zaproszenia na bigos, to pisałaś mi, że nie wyrobisz się czasowo. :-D
Dobek bigos gotuje chyba w dużych ilościach bo juz kilka osób na niego zapraszał :-D
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Hanka pisze:
Von Dobeneck pisze:Jeśli nie znasz tych tekstów, to wyjaśniam, że to z Kochaj albo rzuć. Jaśminy i słowiki były na cmentarzu. :-D
A odnośnie zaproszenia na bigos, to pisałaś mi, że nie wyrobisz się czasowo. :-D
Dobek bigos gotuje chyba w dużych ilościach bo juz kilka osób na niego zapraszał :-D
Właśnie Hanko! Proponuje, żebyśmy połączyły siły i zajechały, niech w końcu zrobi ten bigos a nie tylko obiecuje!!!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Von Dobeneck pisze:Jeśli nie znasz tych tekstów, to wyjaśniam, że to z Kochaj albo rzuć. Jaśminy i słowiki były na cmentarzu. :-D
D
Ludzie święci! A po co ja miałabym na cmentarz? Bigos tam jeść?
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A swoją droga, Dobek jak Cię nie ma to Cię nie ma, ale jak się pojawiasz! Fiu, fiu! W każdym temacie von Dobeneck aktywny! Wracając do bigosu, rozumiem , ze ciagle aktualny bo my z Hanka się wybieramy. Kontempluje kwestie przyjazdu do Starego Kraju ( to tez zdaje się z Kochaj albo Rzuć?) w listopadzie. A może w sierpniu.... zależy kiedy ten bigos będzie!
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Hanka pisze:Dobek bigos gotuje chyba w dużych ilościach bo juz kilka osób na niego zapraszał
Tak, w betoniarce. :-D
Brunhilda pisze:Właśnie Hanko! Proponuje, żebyśmy połączyły siły i zajechały, niech w końcu zrobi ten bigos a nie tylko obiecuje!!!
A potem się dziwią, że mnie nie ma na forum. :-D
Brunhilda pisze:Ludzie święci! A po co ja miałabym na cmentarz? Bigos tam jeść?
Cmentarze są ciekawsze niż różne pałacyki i zamki, w dodatku bardziej klimatyczne. :-)
Brunhilda pisze:A swoją droga, Dobek jak Cię nie ma to Cię nie ma, ale jak się pojawiasz! Fiu, fiu! W każdym temacie von Dobeneck aktywny!
A tak na chwilę wpadłem...z tragarzami. :-D
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Brunhilda pisze: Kontempluję kwestie przyjazdu do Starego Kraju ( to tez zdaje się z Kochaj albo Rzuć?) w listopadzie. A może w sierpniu.... zależy kiedy ten bigos będzie!
Jeżeli w sierpniu, to zapraszamy na mini-zlot w Kościelisku.
Bigosu Dobenecka nie jadłem, ale jadłem smażone rybki. Genialne ! Malutkie, panierowane w mące i smażone w głębokim tłuszczu.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Póki co, to wybieram się do mojego Przyjaciela z jego ulubionym daniem, tylko czasu mi brakuje. :/
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Ooo no tak! Dziekuje. A w jakich dniach sierpnia będzie? Zlot w Koscielisku? A w listopadzie nic się nie planuje?
Ostatnio zmieniony 16 cze 2019, 20:13 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 2 razy.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

15-18 sierpnia, potem 22-23 września w Biskupinie. W listopadzie nic nie planujemy, chyba że z okazji Twojego przyjazdu :-)
Ostatnio zmieniony 16 cze 2019, 20:45 przez TomaszK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze:15-18 sierpnia, potem 22-23 września w Biskupinie. W listopadzie nic nie planujemy, chyba że z okazji Twojego przyjazdu :-)
A Sosnowiec?
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

No tak, 21 listopada.
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Brunhilda pisze: Wracając do bigosu, rozumiem , ze ciagle aktualny bo my z Hanka się wybieramy.
tak, potwierdzam, wybieramy się oczywiście :-D
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

TomaszK pisze:15-18 sierpnia, potem 22-23 września w Biskupinie.
przyjedz Bruniu do Starego Kraju, fajnie by było gdybyś trafiła na zlot, Krużewniki też możemy odwiedzić - jak już Dobek nas ugości bigosem
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

TomaszK pisze:Bigosu Dobenecka nie jadłem, ale jadłem smażone rybki. Genialne ! Malutkie, panierowane w mące i smażone w głębokim tłuszczu.
Chyba naprawdę musiały Ci smakować TomaszKu, skoro już któryś raz je wspominasz. ;-)
Hanka pisze:Krużewniki też możemy odwiedzić - jak już Dobek nas ugości bigosem
Musiałbym zmienić mój ukochany loch na normalne mieszkanie. :-D
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Eee, nie musisz. My z Hanka możemy na ten bigos przyjechać nawet do lochu, co tam!
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Dobrze psze Pani.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

No to świetnie! :-D teraz tylko musze pomyśleć kiedy. To szkolenie w listopadzie odwołane wiec listopad odpada. Niestety.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Obszary nawadniajace Budj Bim w zachodniej Victoria zbudowane przez Aborygenow 6600 lat temu trafiły na listę światowego Dziedzictwa UNESCO. Ludzie Gunditjmara wykorzystali wybuch wulkanu i powstały potok lawy, który ukształtował teren do stworzenia kanałów i stawów gdzi hodowali węgorze i w ogóle nawadniania teren.

Obrazek

Wokół tych kanałów powstały kamienne domostwa.

Tu widać pozostałości. To 20 Australijski obiekt/ miejsce na liście UNESCO.

Obrazek

The Age https://www.theage.com.au/politics/vict ... 524sa.html
Ostatnio zmieniony 07 lip 2019, 08:22 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 2 razy.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Przydarzyło nam się coś paskudnego. Otóż ktoś usiłował wejść tylnymi drzwiami, tymi od balkonu/ sunroom ( to wiadomość dla Tomaszka :))) mimo, ze wiedział, ze dom nie jest pusty. Wieczorem. Na szczęście te drzwi były zamknięte. Tydzień chyba nie spałam ze strachu, ze może ten ktoś jednak jeszcze się tu kręci. Następnie przyjęłam rozwiązania. Ring. Czyli dzwonek na drzwi, który ma kameręi głośnik. Może w Polsce tez jest. świetna rzecz. Reaguje na ruch. Na przykład przychodzi facet z poczty z przesyłka. Dzwoni, ja na mojej komórce sobie odbieram bo Ring podłączony jest do komórki. Pytam o co panu chodzi, on, ze paczka, ja proszę zostawić pod drzwiami. Do widzenia. Nie wiadomo czy jestem w do u czy nie. Uwielbiam. Widzę tez w końcu czym żywią się domownicy. Okazuje się, ze pod wieczór Uber dowozi różne niezdrowe rzeczy... widzę tez jasno po grafiku ruchów dookoła domu, ze wychodzę stanowczo za późno do pracy.... jak tu na przykład


Obrazek

Zachęcona, założyłam jeszcze po bokach domu dwie kamery. Gdyby ktoś się pobawił nieproszony moge zalać światłem, włączyć alarm albo/ i przemawiać do intruza. To wszystko pod warunkiem oczywiście, ze internet dobrze działa.... ogólnie pod wrażeniem...
Albo moge zobaczyć co tam akurat pod domem słychać.. włączyć funkcje na żywo.
Okazuje się, ze mamy kota-rezydenta.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 lip 2019, 17:20 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 2 razy.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

No ale bilans jest taki, ze przedtem nie spałam ze strachu a teraz tez noe śpię bo okazuje się, ze nocne życie w ogrodzie kwitnie.

Wspomniany kot rezydent na przykład kręci się bez ustanku, oczywiście wszystko się uruchamia, telefon dzwoni. Kilka razy na noc.

Obrazek

Zeszłej nocy z kolei jakiś wielki pająk upodobał sobie kamerę i tak przed nią do góry i na dół , do góry i na dół! A telefon dzwoni za każdym razem...

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Z Przygodą na żywo”