Ciekawostki z Australii

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym przygód na żywo
ODPOWIEDZ
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Eksplorator63 pisze:Bardzo lubię podziwiać zachód słońca.
Ooo, to będę miała dla Ciebie zdjęcia z boskiego zachodu słońca na Magnetic Island..
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Proszę!

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 mar 2020, 17:01 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Brak słów.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A to jeszcze nie wszystko Exploratorze! :-) tylko, ze oczy mi się kleją, 3:24 w nocy... ide spać... jutro..!
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Tomaszku, a to.. cotton top tamarin, kolejna smieszna malpka.. jak po Polsku?

Ostatnio zmieniony 01 kwie 2020, 14:39 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

I zachód słońca cd... Boże, jak tam pięknie było....


Obrazek

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Takie dramatyczne chmury..

Obrazek

I kikut palmy, ściętej bo wyschła czy co?


Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

I sucha gałązka palmy z owocami






Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

I dalej...

Obrazek

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

I taki show..

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A u nas dzisiaj nareszcie coś dobrego! Kardynał Pell uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Historyczny werdykt.
Był skazany w pathetic procesie za pedofilię. Nikt w to nie wierzył. Naciągane, historyczne.. nie no! nie moge powiedzieć dowody! Dowodów właśnie nie było.
Hura!
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2020, 16:43 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Jak dzisiaj był różowy perigee- syzygy księżyc to u nas oczywiście zachmurzone...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Brunhilda pisze:A u nas dzisiaj nareszcie coś dobrego! Kardynał Pell uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Historyczny werdykt.
Był skazany w pathetic procesie za pedofilię. Nikt w to nie wierzył. Naciągane, historyczne.. nie no! nie moge powiedzieć dowody! Dowodów właśnie nie było.
Hura!
Bruniu, dla niektórych to i tak będzie zbok w czarnej sukience. A wyrok? Wuj z wyrokiem, my swoje wiemy. Co innego gdyby było w drugą stronę. Smutne,
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Brunhilda pisze:I zachód słońca cd... Boże, jak tam pięknie było....


Obrazek

Obrazek
Pięknie :-)
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

johny pisze:
Brunhilda pisze:A u nas dzisiaj nareszcie coś dobrego! Kardynał Pell uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Historyczny werdykt.
Był skazany w pathetic procesie za pedofilię. Nikt w to nie wierzył. Naciągane, historyczne.. nie no! nie moge powiedzieć dowody! Dowodów właśnie nie było.
Hura!
Bruniu, dla niektórych to i tak będzie zbok w czarnej sukience. A wyrok? Wuj z wyrokiem, my swoje wiemy. Co innego gdyby było w drugą stronę. Smutne,
No tak, oczywiście nikt nie przeczy temu, ze wśród kleru są pedofile. No i Kościół tego nie rozwiązywał i nie rozwiązuje jak trzeba. Ciagle jeszcze są praktyki z przeniesieniem do innej parafii. A jednak, jak już kiedyś pisałam, statystycznie kler się prezentuje tak samo jak reszta społeczeństwa, jak nauczyciele, trenerzy czy żonaci mężczyźni. Chodzi o pedofilie.
Nie tłumacze ich bo księża szczególnie powinni być ludźmi, którym można zaufać. Tak jak nauczyciele.
Z drugiej strony są tacy sami jak reszta społeczeństwa.
Ale w kwestii kardynała to nie był fair proces, to był proces pokazowy, skazali go mimo braku dowodow, pod naciskiem obecnie panującej antykatolickiej mody. Pod publikę. Kozioł ofiarny. To byłoby, gdyby Sąd Najwyższy podtrzymał ten wyrok, fiasko sadownictwa australijskiego..
Zniszczono go, nawet po oczyszczającym wyroku bo do poprzedniej funkcji już nie wróci....nie zasłużył na to. Ani jako osoba duchowna ani jako człowiek.
Ciesze się bo nigdy nie wierzyłam w jego winę. Cieszę się bo jednak można odbudować wiarę w sprawiedliwość. Pytanie, które teraz jest zadawane, to czy do takich przypadków powinni być powoływani ławnicy?
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

VdL pisze:
Brunhilda pisze:I zachód słońca cd... Boże, jak tam pięknie było....


Obrazek

Obrazek
Pięknie :-)
Tak.. wiesz? Pięknie tam było... dobrze, szczególnie teraz właśnie powspominać.. kiedy nie wiadomo kiedy wrócimy do poprzedniej wolności, do wyjazdów choćby za miasto...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Brunhilda pisze: Ciesze się bo nigdy nie wierzyłam w jego winę.
Mogę spytać dlaczego, Bruniu, nie wierzyłaś?
Znasz go osobiście?
Absolutnie nie podważam Twojej wiary ani wyroku sądu. Skoro taki zapadł, to zapewne jest niewinny. Zresztą nie znam człowieka ani sprawy.
Tak mnie tylko zainteresowało to, co napisałaś. Że nie wierzysz w jego winę.
I skojarzyło mi się z wieloma znanymi przypadkami seryjnych morderców, których znajomi i sąsiedzi nie mogli uwierzyć w ich bestialskie czyny. Przecież to byli tacy spokojni, mili ludzie, zawsze mówili "dzień dobry" ...
Przepraszam za drastyczny przykład, ale uważam, że nie znając nikogo bardzo dobrze nie wie się nic o człowieku ...
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2020, 09:37 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Yvonne pisze:Mogę spytać dlaczego, Bruniu, nie wierzyłaś?
Znasz go osobiście?
Ja bym się posłużył fragmentem z filmu "Chłopaki nie płaczą".
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

No tak, oczywiście nikt nie przeczy temu, ze wśród kleru są pedofile. No i Kościół tego nie rozwiązywał i nie rozwiązuje jak trzeba. Ciagle jeszcze są praktyki z przeniesieniem do innej parafii. A jednak, jak już kiedyś pisałam, statystycznie kler się prezentuje tak samo jak reszta społeczeństwa, jak nauczyciele, trenerzy czy żonaci mężczyźni. Chodzi o pedofilie.
Nie tłumacze ich bo księża szczególnie powinni być ludźmi, którym można zaufać. Tak jak nauczyciele.
Z drugiej strony są tacy sami jak reszta społeczeństwa.
W 100% się zgadzam! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Mysikrólik pisze:
Yvonne pisze:Mogę spytać dlaczego, Bruniu, nie wierzyłaś?
Znasz go osobiście?
Ja bym się posłużył fragmentem z filmu "Chłopaki nie płaczą".
😁😁😁😁😁😁😁😁😁
Uśmiałam się. Ten Pazura Jest świetny. A co z nim? Dawno go nie widziałam w nowych filmach...
Dzięki Mysikroliku.
Ręki to może bym nie dała bo z zasady nie jestem skóra do takich gestów, ale po prostu nie wierzyłam w jego winę.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Brunhilda pisze:A co z nim?
Głownie gra epizodyczne role . Ma też swój kanał na YouTube.

https://www.filmweb.pl/person/Cezary.Pazura
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Yvonne pisze: Mogę spytać dlaczego, Bruniu, nie wierzyłaś?
Znasz go osobiście?
Absolutnie nie podważam Twojej wiary ani wyroku sądu. Skoro taki zapadł, to zapewne jest niewinny. Zresztą nie znam człowieka ani sprawy....
To długa i głośna sprawa była wiec trudno tak w paru słowach. Osobiście go nie znam ale otarłam się o jego kazania, Msze Sw, wypowiedzi, był kiedyś nawet w polskim kościele. To wspaniały człowiek, o żelaznych zasadach. Nie wierze, ze ktoś, kto twardo i głośno mówi o swoich poglądach mógłby być tak zakłamany. Pell jest człowiekiem, który gdyby zawinił w czymkolwiek, powiedziałby: tak, zawiniłem.
Nie jestem tez zwolenniczka odpowiedzialności zbiorowej. A Pell jest ofiara wszystkich niedociągnięć i uchybień w tej kwestii, Kościoła Katolickiego.

Poza tym to było polowanie na czarownice, podsycane antykatolickim nastrojami. Policja nie powoływała świadków, do których doszła droga śledztwa. Policja ogłosiła: kto ma coś do zarzucenia, niech się zgłasza. No i zgłosił się. świadek J. Tak się o nim mówiło bo nie chciał nawet podać swojej tożsamości. I mu pozwolili (?) Występował niby w imieniu swoim i kolegi, który przedawkował, w domyśle w wyniku traumy. Ławnicy wyrośli z antykatolickiego podłoża.
Nie dopuszczono, żeby obrona w apelacji przedstawiła wszystkie argumenty. Właśnie tak. Czy to jest uczciwa rozprawa? Obrona miała między innymi symulacje domniemanego zdarzenia. Nie pozwolono tego przedstawić. Nie sluchano świadków. Bo są świadkowie, którzy byli wtedy w towarzystwie kardynała. Niespójności. świadek J powiedział, ze kardynał napadł ich tuż po Mszy św, w zakrystii. Ci forowicze, którzy chodzą do kościoła wiedza, ze po mszy w zakrystii jest mnóstwo ludzi. U nas jest tez taki zwyczaj, ze natychmiast po mszy, ksiądz wychodzi przeć kościół i wita się, żegna, zamienia pare słów z każdym. No, każdym kto chce rozmawiać itp. I na to są świadkowie. A gdyby jakimś cudem się rozdwoił i był przed kościołem i w zakrystii, w której przypominam jest rojno zwykle w tym momencie, to on, kardynał zbyt dużo by ryzykował, za dużo ludzi dookoła v a przede wszystkim, gdyby miał aż takie potrzeby seksualne, ze 5 minut po odprawieniu Mszy św nie mógł się powstrzymać, to miałby 200 różnych zarzutów, nie jeden. I dalej, czy osoba jego pokroju, inteligentna, ryzykowalaby i dopuściła się p4zeztepstwa przy świadku? Było niby dwóch chłopców... naraz.
Dlatego nie wierzyłam w jego winę.
To był paskudny i nieuczciwy proces.
Cieszę się, ze go uniewinnili bo nie może odpowiadać za winy innych.
Cieszę się, ze Sąd Najwyższy unieważnił ten wyrok bo już prawie straciłam wiarę w sądownictwo australijskie
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Dziękuję Ci Bruniu za ten wpis. Nie jest proste iść dzisiaj pod prąd. Za to łatwo jest generalizować, oceniać i zaszczuwać. Szczególnie tych, którym ciężko jest się bronić bo już sam fakt noszenia przez księży sutanny w wielu oczach ich stygmatyzuje.
Dla poparcia tego co napisałaś taka dygresja krótka o moim przyjacielu księdzu . Człowieku jakich rzadko spotyka się w życiu, pełnego empatii, szacunku do innego człowieka nawet tego, który jawnie zwalcza Kościół. Będąc kiedyś u niego na wakacjach na Mazurach umówiliśmy się, że spotkamy się nad jeziorem i skorzystamy z pięknej pogody. I faktycznie po zwiedzaniu podjechaliśmy nad jezioro. Patrzymy a obok Tomasza (nota bene) leży na kocu bardzo atrakcyjna młoda dziewczyna w skąpym bikini.
Okazało się, że to chórzystka z jego parafii, sama podeszła do niego i zapytała się czy może się poopalać koło księdza. :-D Boże jakie plotki powstały po wszystkim. Mała społeczność, wszyscy się znają. A Tomkowi po prostu głupio było aby poprosić ją aby jednak gdzie indziej się opalała. Tak to też wygląda. Dla zwykłego zaślepionego stereotypami człowieka przekaz był jasny. ksiądz ma , za przeproszeniem, dupę na boku. I tak bywa często, co nie znaczy, że różne godne pożałowania historie się nie zdarzają. Ale tak jak napisałaś nie dotyczy to tylko kapłanów...
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2020, 23:33 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Odnośnie celibatu ,to nie uczą w kościołach , że został wprowadzony setki lat po narodzeniu Jezusa. W innych krajach jest to normalne że duchowny ma rodzinę w religii chrześcijańskiej.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

RobertH pisze:W innych krajach jest to normalne że duchowny ma rodzinę w religii chrześcijańskiej.
No może nie "w innych krajach" tylko w innych religiach lub innych nurtach chrześcijańskich. Celibat nie zależy, tak jak post w Wigilię, od kraju, w którym się znajdujemy.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

RobertH pisze:Odnośnie celibatu ,to nie uczą w kościołach , że został wprowadzony setki lat po narodzeniu Jezusa. W innych krajach jest to normalne że duchowny ma rodzinę w religii chrześcijańskiej.
Czy masz na myśli inne religie?
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Nawet jeśli tak, to tez niezupełnie tak jest. W religii prawosławnej na przykład, pop zwykle ma żonę, tzw „matuszkę”. Ale jeśli chce piać się wyżej w hierarchii to musi być w celibacie.patriarcha nie ma przecież żony...
Pastor kościoła anglikańskiego, luteranskiego rzeczywiście może być żonaty. Nie jestem pewna czy to dotyczy wyższych rangą.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2020, 10:48 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

PawelK pisze:
RobertH pisze:W innych krajach jest to normalne że duchowny ma rodzinę w religii chrześcijańskiej.
No może nie "w innych krajach" tylko w innych religiach lub innych nurtach chrześcijańskich. Celibat nie zależy, tak jak post w Wigilię, od kraju, w którym się znajdujemy.
Przecież tak napisałem . W innych religiach chrześcijańskich , mogą być i nurty .
Napisałem w innych krajach ,gdzie bardziej dominują te inne nurty chrześcijańskie jak :

Luteranizm czyli czytaj protestantyzm, ewangelicyzm ( chyba z głowy nie poplątałem ?)
i inne ....

Dla mnie to czepianie się rąbka spódnicy :)

Napisałem w innych krajach ponieważ u nas panuje "CIEMNOGRÓD "

Zdrowych i spokojnych świąt wszystkim i z osobna !!! :589: :589: :589:
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2020, 11:36 przez RobertH, łącznie zmieniany 2 razy.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Z Przygodą na żywo”