Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
"Pan Samochodzik i ...skarby Muzeów"
Autor Wiadomość
johny
Moderator

Wysłany: 2019-11-23, 20:54   

PałacSchoena napisał/a:
VdL - serdecznie zapraszam jak co😁pisz wczesniej na maila do mnie żebym była w pracy, trochę plakatów zostało to dam Ci więcej dla forowiczów przy okazji

Może z vdl-em się wybiorę! To skarbnica pomysłów! Pan Michał u Was to pokłosie pewnej kawy u mnie w biurze1 :-D
XIII VII III I V XX XIV 1

johny
Moderator

Wysłany: 2019-11-23, 21:01   

Aldona napisał/a:
Bardzo się cieszę, że mogłam spotkać delegatów w odświętnych kreacjach i w podniosłych nastrojach, na takiej imprezie.
Misia - rozwaliłaś mnie swoją przemianą. Hanka - jak miło było Ciebie znów zobaczyć. johny - Ty nic się nie zmieniasz :) TomaszKu - może kiedyś na szybką kawę w Krakowie? Pozdrawiam również Beatę, miło było Cię poznać. Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam.
Czesio - również Ciebie pozdrawiam serdecznie i wszystkich stąd.

Aldona,fajnie że byłaś! Tak jak Ci już mówiłem w Sosnowcu, nie mów, że macie fajne forum, tylko że mamy fajne forum. To miejsce od samego początku było tak samo moje jak i twoje. Tym bardziej zrobiło nam się przykro, ze w pewnym momencie zniknęłaś. Trzymam Cię za słowo, że zadomowisz się u nas z powrotem na stałe! :-)

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-11-23, 21:15   

PałacSchoena napisał/a:
Czesio1 - do nauki od Was przede wszystkim
A wiesz, że pasujesz do jednej z postaci o przygodach Pana Samochodzika, Babiego Lata z książki "Uroczysko" ? Jest o tym kilka postów wyżej.
Zapraszamy do bliższego kontaktu z naszym forum. Tu jest bardzo dużo archeologii.
http://www.pansamochodzik...hp?t=87&start=0
http://www.pansamochodzik...?t=1312&start=0
http://www.pansamochodzik...hp?t=73&start=0
I czekamy na informacje o frekwencji na nowej wystawie.
Ostatnio zmieniony przez TomaszK 2019-11-23, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  

Babie Lato
Poszukiwacz przygód

Wysłany: 2019-11-23, 21:25   

TomaszK - fiu fiu to zaszczyt dla mnie😌i zawstydza😊

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2019-11-23, 21:27   

TomaszK napisał/a:
A wiesz, że pasujesz do jednej z postaci o przygodach Pana Samochodzika, Babiego Lata z książki "Uroczysko" ? Jest o tym kilka postów wyżej.

Hmmm, ciekawe kogo masz na myśli? :027:

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

johny
Moderator

Wysłany: 2019-11-23, 21:28   

PałacSchoena napisał/a:
TomaszK - fiu fiu to zaszczyt dla mnie😌i zawstydza😊

No teraz to musowo zadomowić Ci się u nas trzeba! :-)
p.s. Mamy nowe pomysły związane z p. Michałem!

Babie Lato
Poszukiwacz przygód

Wysłany: 2019-11-23, 21:28   

Czesio1 - 😉 ciekawe czy ktoś skapuje😅

johny
Moderator

Wysłany: 2019-11-23, 21:30   

Matko, na forum cuda się dzieją! Pałace zamieniają się w ludzi! :shock: :shock: :shock:

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2019-11-23, 21:30   

Babie Lato napisał/a:
Czesio1 - 😉 ciekawe czy ktoś skapuje😅

Nawet nie licz na to, że nie. :564:

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-11-23, 23:12   

Czesio1 napisał/a:
Nie czytałeś, to nie łapiesz. Radzę w końcu przeczytać :-D

Wiwat Babie Lato ! A jak tam zwiedzający dzisiaj ? Przyszedł ktoś ?
Bo jakby co, to mamy pomysły na nowe wystawy, tylko trzeba uruchomić Muzeum Archeologii w Łodzi. Że nie wspomnę o nowo powstajacym muzeum w Brześciu Kujawskim.

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2019-11-24, 01:12   

TomaszK napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
Nie czytałeś, to nie łapiesz. Radzę w końcu przeczytać :-D

Wiwat Babie Lato ! A jak tam zwiedzający dzisiaj ? Przyszedł ktoś ?
Bo jakby co, to mamy pomysły na nowe wystawy, tylko trzeba uruchomić Muzeum Archeologii w Łodzi. Że nie wspomnę o nowo powstajacym muzeum w Brześciu Kujawskim.

Poznałem pewnego archeologa z łódzkiego muzeum, jak poszukiwałem informacji dot. Skarbu Parzęczewskiego. Można odświeżyć kontakt.
Ostatnio zmieniony przez VdL 2019-11-24, 22:17, w całości zmieniany 2 razy  

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2019-11-24, 07:57   

TomaszK napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
Nie czytałeś, to nie łapiesz.

Tak, tak, a Kopernik był kobietą.

Hanka 
Zlotowicz
Hanka

Wysłany: 2019-11-24, 09:52   

TomaszK napisał/a:

może do samego dyrektora trzeba się dostać? prof. dr hab. Ryszard Grygiel to honorowy obywatel Brześcia Kujawskiego, zaprzyjaźniony z wieloma osobami w Brześciu, może będę mogła pomóc :-)

TomaszK 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-11-24, 20:23   

Tam chyba zaszły zmiany. Na ich stronie są już inne nazwiska http://www.maie.lodz.pl/p...-organizacyjna/ Ale chyba nadal chcą, żeby ich odwiedzał ktoś inny, niż tylko szkolne wycieczki. A Pan Samochdzik, to jest dobry temat, rokujący dużą liczbę zwiedzających.
Ostatnio zmieniony przez TomaszK 2019-11-24, 20:27, w całości zmieniany 2 razy  

Hanka 
Zlotowicz
Hanka

Wysłany: 2019-11-24, 21:13   

Aldona napisał/a:
Bardzo się cieszę, że mogłam spotkać delegatów w odświętnych kreacjach i w podniosłych nastrojach, na takiej imprezie.
Hanka - jak miło było Ciebie znów zobaczyć. .

mnie również było bardzo miło :-)

Hanka 
Zlotowicz
Hanka

Wysłany: 2019-11-24, 21:26   

Babie Lato napisał/a:
poznałam tak wiele kochanym i wspierających ludzi z forum, którzy służyli mi swoimi radami w istotnym czasie

:-D
Moim zdaniem wystawa wspaniała, przemyślana, ciekawa, bogata w niezwykłe eksponaty, interesująca dla dzieci i dorosłych, w ślicznych, pałacowych wnętrzach. Zachęcam do zwiedzania, ja wyszłam niezwykle szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w jej otwarciu, poznać uroczą, sympatyczną, miłą Panią Kustosz a teraz już naszą forową koleżankę Babie Lato oraz Pana Dyrektora Pawła Duszę, posłuchać ciekawych anegdot Pana Michała Szewczyka.

Babie Lato
Poszukiwacz przygód

Wysłany: 2019-11-24, 22:11   

Hanka - pełna wzajemność dla Twoich ciepłych słów 😘🥰

Hanka 
Zlotowicz
Hanka

Wysłany: 2019-11-24, 22:37   

Może jeszcze kilka słów o tym, co najbardziej mi się podobało (choć prawie wszystko) :-D
- sam pałac: gdy podjechaliśmy wieczorem niesamowite wrażenie robi ten podświetlony budynek otoczony parkiem,
- w środku obejrzałam z ogromnym zainteresowaniem stałą wystawę bo zgromadzony tam unikatowy zbiór szkła użytkowego to jedyna tak liczna i różnorodna kolekcja rodzimego designu szkła w Polsce,
- część oficjalna – powitania, podziękowania, rozmowa z Michałem Szewczykiem – wszystko nie za długo, z humorem, sympatycznie i co fajne przybyłe na otwarcie dzieci były zaproszone na górę , gdzie opiekunki z muzeum bawiły się z nimi w specjalnie przygotowanym miejscu - było im wesoło bo co chwile słychać było wybuchy śmiechu,
- eksponaty wypożyczone w muzeów czyli skarby – ucha gliniane może nie były bardzo ładne ale z pewnością cenne – choć z Tomaszkiem myślimy że inne skarby cenniejsze,
- pokój z meblami Zbigniewa Nienackiego – są bardzo nietypowe, mnie się podobały i z pewnością pasowały do jego domu nad jeziorem,
- kolekcja książek (wiadomo dlaczego ;-)
- gablota z forowymi eksponatami,
- szkielet nawiązujący do kości które pojawiały się w kanonie – ciekawa rzecz dla młodych zwiedzających, (gdy zaczął opowiadać o nim Tomaszek to dla pracowników muzeum także)
- manekin przebrany za poszukiwacza skarbów,
- rysunki Szymona Kobylińskiego, super sprawa,
- oryginalne scenariusze do filmów kręconych na podstawie książek Nienackiego,
- fotosy z filmów – coś ładnego dla oka na wystawie,
- na końcu zwiedzania odkrywało się skarb w tajemniczej skrzyni i można było go sobie zabrać (pieniądze z czasów Krzyżaków – szkoda ze to wybite kopie),
- after party – serniczek pyszny i bigos smaczny, :564:
- katalog wystawy - pięknie wydany, plakaty i zaproszenia też
- cieszy też frekwencja, dużo ludzi z zainteresowaniem oglądało wystawę
- atmosfera – sami mili, życzliwi, sympatyczni, kulturalni ludzie lubiący Pana Samochodzika.
Nooo, jednym słowem super!!! :-D
Ciekawe co myśli reszta co była i nic nie pisze.

johny
Moderator

Wysłany: 2019-11-24, 22:59   

Hanka napisał/a:
Może jeszcze kilka słów o tym, co najbardziej mi się podobało (choć prawie wszystko) :-D
- sam pałac: gdy podjechaliśmy wieczorem niesamowite wrażenie robi ten podświetlony budynek otoczony parkiem,
- w środku obejrzałam z ogromnym zainteresowaniem stałą wystawę bo zgromadzony tam unikatowy zbiór szkła użytkowego to jedyna tak liczna i różnorodna kolekcja rodzimego designu szkła w Polsce,
- część oficjalna – powitania, podziękowania, rozmowa z Michałem Szewczykiem – wszystko nie za długo, z humorem, sympatycznie i co fajne przybyłe na otwarcie dzieci były zaproszone na górę , gdzie opiekunki z muzeum bawiły się z nimi w specjalnie przygotowanym miejscu - było im wesoło bo co chwile słychać było wybuchy śmiechu,
- eksponaty wypożyczone w muzeów czyli skarby – ucha gliniane może nie były bardzo ładne ale z pewnością cenne – choć z Tomaszkiem myślimy że inne skarby cenniejsze,
- pokój z meblami Zbigniewa Nienackiego – są bardzo nietypowe, mnie się podobały i z pewnością pasowały do jego domu nad jeziorem,
- kolekcja książek (wiadomo dlaczego ;-)
- gablota z forowymi eksponatami,
- szkielet nawiązujący do kości które pojawiały się w kanonie – ciekawa rzecz dla młodych zwiedzających, (gdy zaczął opowiadać o nim Tomaszek to dla pracowników muzeum także)
- manekin przebrany za poszukiwacza skarbów,
- rysunki Szymona Kobylińskiego, super sprawa,
- oryginalne scenariusze do filmów kręconych na podstawie książek Nienackiego,
- fotosy z filmów – coś ładnego dla oka na wystawie,
- na końcu zwiedzania odkrywało się skarb w tajemniczej skrzyni i można było go sobie zabrać (pieniądze z czasów Krzyżaków – szkoda ze to wybite kopie),
- after party – serniczek pyszny i bigos smaczny, :564:
- katalog wystawy - pięknie wydany, plakaty i zaproszenia też
- cieszy też frekwencja, dużo ludzi z zainteresowaniem oglądało wystawę
- atmosfera – sami mili, życzliwi, sympatyczni, kulturalni ludzie lubiący Pana Samochodzika.
Nooo, jednym słowem super!!! :-D
Ciekawe co myśli reszta co była i nic nie pisze.

Wszystko wyłuszczyłaś idealnie! :-)

Vasco 
Głodny przygód

Wysłany: 2019-11-24, 23:41   

Byłem i ja (w sobotę). Podobało mi się! Największe (pierwsze) wrażenie chyba zrobiły na mnie te duże fotosy z serialu. A powinien chyba pokój ZN. Za moich czasów już nie było tych mebli w Jerzwałdzie. Ucieszyłem się też, że pojawią się 2 nowe książki, w tym jedna Berty.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2019-11-24, 23:48   

Vasco napisał/a:
Byłem i ja (w sobotę). Ucieszyłem się też, że pojawią się 2 nowe książki, w tym jedna Berty.

O! A coś więcej? Co się ukaże i kiedy?

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Babie Lato
Poszukiwacz przygód

Wysłany: 2019-11-25, 08:17   

Kochani :)

Przyszedł czas na podziękowania :)

W ten weekend w Muzeum było ponad 100! Osób - wow - serdecznie Wam dziękuję, bo wiem, że niektórzy jechali i dotarli do nas z bardzo daleka :)

Wszystkim, którzy od wielu miesięcy przyłożyli się w jakikolwiek sposób w pomoc dla mnie przy tworzeniu ekspozycji po 100 kroć dziękuję. Dziękuję za mnóstwo informacji na mailu (archeologia@muzeum.org.pl), dziękuję tym którzy pomagali oficjalnie oraz tym którzy okazywali swoją pomoc mniej oficjalnie :)

Reasumując - bez Was ta wystawa nie byłaby taka jaką jest.

Myślę, że to wspólny sukces nas Wszystkich :)

Vasco 
Głodny przygód

Wysłany: 2019-11-25, 16:42   

Yvonne: Berta wyda książkę "Na tropie Pana Samochodzika" - przewodnik po miejscach, które były inspiracjami oraz zrobi ilustracje do wznowienia biografii autorstwa Mariusza Szylaka.

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-11-25, 18:41   

Ekstra, a na kiedy są planowane oba wydawnictwa?

Vasco 
Głodny przygód

Wysłany: 2019-11-26, 02:05   

Przewodnik podobno na styczeń, a biografia "w 2020".

Babie Lato
Poszukiwacz przygód

Wysłany: 2019-11-26, 09:22   

Kochani - sam wernisaż wystawy i jej ekspozycja do 12 stycznia 2020 r. to nie wszystko co dla Was przygotowaliśmy :)

W ten czwartek 28.11.2019 r. o 18:00 cykl wykładów o wybranych skarbach, prezentowanych przez wybitnych fachowców tematyki, a już 07.12.2020 r. - Nocny Maraton z Panem Samochodzikiem :)

Szczegóły tutaj:

https://pl-pl.facebook.com/muzeumwsosnowcu/

Zapraszamy :)

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2019-11-26, 09:55   

Babie Lato napisał/a:
a już 07.12.2020 r. - Nocny Maraton z Panem Samochodzikiem :)

O takim nocnym maratonie z Panem Samochodzikiem myślę od jakiegoś czasu na jakiś nasz zlot. Dodatkowo byłaby to wersja wzbogacona o nasze filmowe ujęcia. :-)

RobertH
Głodny przygód

Wysłany: 2019-11-28, 10:09   

Pytanie odnośnie otrzymanych fotosów. Jak są one wykonane ,wydrukowane na papierze i naklejone na jakąś płytkę ,czy bezpośredni druk ? Widzę na zdjęciach ,że jakość jest bardzo dobra, a bym sobie takie elementy dekoracji stworzył w mieszkaniu :)

johny
Moderator

Wysłany: 2019-11-28, 10:26   

Bezpośredni druk! Są super!!! Jeszcze raz dziękuję Babiemu Lecie (?) :027:

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2019-11-28, 10:27   

johny napisał/a:
Bezpośredni druk! Są super!!! Jeszcze raz dziękuję Babiemu Lecie (?) :027:

Chyba Babiemu Lato. Ale tu niech siewypowie nasza forowa ekspertka od języka polskiego czyli Yvonne.

Odpowiedz do tematu