Prowansja 2021-22

Oficjalne zloty Miłośników Samochodzikowej Przygody
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Prowansja 2021-22

Post autor: oldmalarz »

Jako ze nikt nie kwapi sie z założeniem tematu ..pokusiłem sie o otwarcie go i mam nadzieje kontynuacje aż do szczesliwego końca jego realizacji..
Pytanie pierwsze ile jest osób chetnych i napalonych (na dzień dzisiejszy) (oprócz tych znanych) :) ? bo wiadomo ze to sie zmieni .. a czas mija szybko .. bo nie wiadomo czy jest sens rozwijac ten plan dla szerszego grona ( bo ja i tak pojade niezaleznie czy ten plan wypali czy nie)
wstepnie trasa wynosi ok 2000 km.. 20 godzin jazdy .. czyli jakieś 800zł 2000km czyli 1600-2000 zł tam i z powrotem dla osobówki z niskim spalaniem ..

wynajecie domku np w Reillanne czterosobowego to 1.050 PLN za tydzień..
czyli srednio wychodzi to 1000zł za osobe bez żarcia i od tego punktu moglibyśmy wyjsc w góre jako temat do dyskusji ..licze na odzew i zdanie innych ..zainteresowanych..
Załączniki
prowancja.jpg
Ostatnio zmieniony 01 lip 2019, 17:24 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 4 razy.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

My wchodzimy w to, choćby nie wiadomo co. Temat nam się bardzo podoba.
I tak jak poprzednio pewnie w zależności od chętnych dopasujemy transport. Busy lub autokar.

Powinniśmy również wpisywać miejsca w których warto być, osobiście jeszcze się tym nie zająłem.

Jako miejsce do zaliczenia proponuje:
1.ogrody Moneta, Maneta i Cesanne
Ostatnio zmieniony 01 lip 2019, 18:21 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

Też w to wchodzę! :564: Mam teraz klienta, który wynajmuje autobusy, dowiem się co i jak. A auta ma zacne. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

johny pisze:Też w to wchodzę!
no ciebie Vdl'a i fantomasa licze jako pewniaków.. tylko co na to reszta?
bo jak nas było by mało to bus w zupełnosci starczy .. tak myslelismy ze bus albo dwa..:)
trzeba bedzie przeliczyc ile taki bus pali i ile wyjdzie paliwo . bo z tego co wszedzie pisza najlepiej po prowansji poruszac sie własnie samochodami ..sadze że z Fantomasem i Ywonne jakos to ogarniemy niezaleznie od frekfencji...:)
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

johny pisze:Też w to wchodzę! :564: :-)
ja też :-) (ale nie swoim samochodem )
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Doskonały pomysl niech kazdy pisze swoje miejsca żebysmy wszyscy byli zadowoleni i aby plan zlotu (wycieczki) był naszym wspólnym dziełem ! :)

Jako miejsce do zaliczenia proponuje:
1.ogrody Moneta, Maneta i Cesanne
2.Dom Cezanne na 9 Avenue Paul Cézanne w Aix-en-Provence.
3.Arles, czyli miejsce, gdzie tworzył boski Vincent van Gogh
The Renoir museum in Cagnes-sur-mer
http://www.cezanne-en-provence.com/les- ... e-cezanne/

pewnie tez jakaś winnica by sie przydała ale to pewnie Fantomas bedzie wiedział która jest najlepsza..
Hanka pisze:
johny pisze:Też w to wchodzę! :564: :-)
ja też :-) (ale nie swoim samochodem )
tak po cichu na ciebie liczyłem ale siedziałem cicho aby nie zapeszyć :D

Lista zdecydowanych

Johny +...
VDL+..
Oldmalarze+...
Hanka
Fantomas

Ywonne +...
Ostatnio zmieniony 07 lip 2019, 00:20 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 7 razy.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

znalazłem tez taki artykuł z opcją samolotową ..ale do tego potzrebna jest Ywonne bo nie wiem czy dalibysmy rade z TGV :) a na miejscu tzreba by i tak wynając jakies srodek transportu ..

Dojazd
• Najszybciej do Prowansji dostaniemy się samolotem. Za przelot w obie strony z Warszawy do Marsylii zapłacimy od 319 zł (Air France). Możemy również polecieć do Paryża, płacąc w obydwie strony od 258 zł (Air France), a stamtąd, szybką koleją TGV, w ciągu niespełna trzech godzin dotrzemy do Marsylii. Z Nicei blisko jest do wschodniej Prowansji, na Lazurowe Wybrzeże i do Monako. Cena biletu z Warszawy (w obie strony) od 311 zł. www.tgv.com

• Znacznie więcej czasu i pieniędzy poświęcimy na podróż pociągiem. Z Polski do Francji nie ma bezpośredniego połączenia. Na trasie z Warszawy do Paryża trzeba się przesiadać m.in. w Berlinie i Kolonii, a podróż zajmuje około 16 godzin. A stamtąd jeszcze ponad 500 km do Prowansji! Bilety na trasie Warszawa–Paryż kosztują od 500 zł w jedną stronę. Z Paryża do Marsylii dotrzemy w ciągu trzech godzin pociągiem TGV – za ok. 90 euro (315 zł). • Podróż autokarem również jest czasochłonna i wcale nie najtańsza. Za bilet na trasie Warszawa–Paryż zapłacimy od 225 zł. www.eurolines.pl • Jadąc własnym samochodem, należy liczyć się z kosztem około 1200 zł za benzynę. Autostrady są płatne 3,5–33 euro w zależności od długości odcinka. Dlatego warto korzystać z sieci dróg lokalnych. Trzeba jednak uważać na ograniczenia prędkości i rygorystycznych policjantów wypatrujących piratów drogowych z lornetką (nie ma z nimi dyskusji, a mandaty potrafią sięgać kilkuset euro).

http://www.national-geographic.pl/trave ... szczednych
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Nie miałem odwagi zaproponować, ale jeśli udałoby nam się jeszcze wygospodarować 2 dni w Paryżu, byłoby SUPER!
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

oldmalarz pisze:Za przelot w obie strony z Warszawy do Marsylii zapłacimy od 319 zł (Air France). Możemy również polecieć do Paryża, płacąc w obydwie strony od 258 zł (Air France)
Nie chce mi się wierzyć w te ceny :shock:
Air France?
Poważnie?
To nie wiem, kiedy trzeba rezerwować.
Mnie do tej pory najtaniej udało się lecieć nie tanimi liniami za 550 zł. kupując bilety w lutym na lipiec.

Ale kto wie ... kto wie ...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

A teraz poważnie - wątek super, Oldmalarzu! :-)
Plan super, tylko ... my nie wiemy, kiedy będziemy mogli uczestniczyć w takich wydarzeniach.
W styczniu bowiem powiększy nam się rodzina i nie wiem, jak szybko zdecydujemy się podróżować w takim dość intensywnym trybie. A nasze zloty są przecież zawsze intensywne :-)

Ale planować mogę, a co? Kto mi zabroni?
Osobiście uważam, że busy najlepsze.

Co do miejsc, które ja na pewno chciałabym zobaczyć, to oczywiście najważniejsza trójca miejska - Cannes, Nicea i Saint-Tropez.
Z innych miejsc koniecznie - Grasse, czyli stolica perum i Arles, czyli miejsce, gdzie tworzył boski Vincent van Gogh.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2019, 20:52 przez Yvonne, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Yvonne pisze:A teraz poważnie - wątek super, Oldmalarzu! :-)
Plan super, tylko ... my nie wiemy, kiedy będziemy mogli uczestniczyć w takich wydarzeniach.
.
..doskonale to rozumiem ..dlatego wpisałem date 2021 lub 2022 ..i dpisałem cie do listy z szacunku..miejmy nadzieje że to sie jakoś rozzwiąże pozytywnie do tego czasu..
sadze że jakoś w mire możliwościpomożes nam też w poszukiwaniu czy dogadaniu sie na kwatere..... zresztą pogadamy na żaglach ...
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

oldmalarz pisze:dlatego wpisałem date 2021 lub 2022 ..i dpisałem cie do listy z szacunku..miejmy nadzieje że to sie jakoś rozzwiąże pozytywnie do tego czasu..
Jasne, że się rozwiąże :-D
Nie jestem wszak słonicą :-D
oldmalarz pisze:sadze że jakoś w mire możliwościpomożes nam też w poszukiwaniu czy dogadaniu sie na kwatere
Jasne, że tak!
Zresztą mam nadzieję, że uda nam się pojechać.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Yvonne pisze:
oldmalarz pisze:dlatego wpisałem date 2021 lub 2022 ..i dpisałem cie do listy z szacunku..miejmy nadzieje że to sie jakoś rozzwiąże pozytywnie do tego czasu..
Jasne, że się rozwiąże :-D
Nie jestem wszak słonicą :-D
oldmalarz pisze:sadze że jakoś w mire możliwościpomożes nam też w poszukiwaniu czy dogadaniu sie na kwatere
Jasne, że tak!
Zresztą mam nadzieję, że uda nam się pojechać.
Nie wyobrażam sobie Sobie, że Was nie będzie. Planujemy wspólnie, zlot i plan się dopasuje. Mamy dużo czasu aby to zorganizować. Trzymany kciuki!!!
Ostatnio zmieniony 01 lip 2019, 21:25 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

VdL pisze: Planujemy wspólny złotych i plan się dopasuje. Mamy dużo czasu aby to zorganizować.
Otóż to!
A ja niedługo będę miała bardzo dużo czasu, zatem postaram się przygotować ciekawy plan.

Ale oczywiście piszcie wszyscy zainteresowani zlotem, co byście chcieli zobaczyć.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Yvonne pisze:
oldmalarz pisze:Za przelot w obie strony z Warszawy do Marsylii zapłacimy od 319 zł (Air France). Możemy również polecieć do Paryża, płacąc w obydwie strony od 258 zł (Air France)
Nie chce mi się wierzyć w te ceny :shock:
Air France?
Poważnie?
To nie wiem, kiedy trzeba rezerwować.
Mnie do tej pory najtaniej udało się lecieć nie tanimi liniami za 550 zł. kupując bilety w lutym na lipiec.

Ale kto wie ... kto wie ...
Pewnie da się za ca. 200 złotych w jedną stronę ale:
a) nie ma bezpośredniego lotu tylko w Paryżewie trzeba przejechać z de Gaulle'a na Orly i w drodze powrotnej w drugą stronę.
b) to są ceny z bagażem podręcznym co w wypadku podróżowania z dziećmi jest nierealne.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

no gdzie ? to są ceny z 2010 spórzcie na artykuł ..
http://www.national-geographic.pl/trave ... szczednych
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

Jeśli chodzi o Prowansję, to na miejscu środek transportu jest raczej niezbędny, jeśli chcemy w kilka dni zobaczyć wiele miejsc.
Moim zdaniem w grę wchodzą tylko busy, albo samochody własne.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6390
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 201 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

oldmalarz pisze:no gdzie ? to są ceny z 2010 spórzcie na artykuł ..
http://www.national-geographic.pl/trave ... szczednych
No tak, wtedy było znacząco taniej. Loty zaczęły gwałtownie drożeć ca. 4 lata temu.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

A właśnie chciałem zaproponować jako pierwszy dom Cezanna w Aix-en-Provence. To bardzo miłe miasto. W pobliżu jest góra św. Wiktorii, którą Cezanne tak chętnie malował. Z Krzyżem Prowansji na samym szczycie i opuszczonym klasztorem pod nim. Podejście jest raczej z tych lżejszych, chociaż w upale to wszystko męczy :-). Na mnie ogromne wrażenie zrobiło Arles oraz Awinion i te miejsca wam proponuję. Piękne jest też Baux de Provence i akwedukt Pont du Gard. Osobiście chciałbym zobaczyć Aigues Mortes, Camargue oraz Przełom Verdon. Jestem za tym, żeby uroki przyrody i przygody połączyć z zabytkami. Co do lotów to ja latałem z Modlina do Marsylii. Lot 2 godziny 10 minut. Przewoźnik Ryanair, cena około 400 zł w dwie strony od osoby. Lot jest fantastyczny jeśli jest dobra pogoda bo ogląda się Alpy z góry to raz, a dwa trochę przygody przy lądowaniu :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

Fantomas pisze: Co do lotów to ja latałem z Modlina do Marsylii. Lot 2 godziny 10 minut. Przewoźnik Ryanair, cena około 400 zł w dwie strony od osoby. Lot jest fantastyczny jeśli jest dobra pogoda bo ogląda się Alpy z góry to raz, a dwa trochę przygody przy lądowaniu
No tak, ale co potem na miejscu?
Jak się przemieszczałeś?
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Fantomas pisze: Lot 2 godziny 10 minut. Przewoźnik Ryanair, cena około 400 zł w dwie strony od osoby. Lot jest fantastyczny jeśli jest dobra pogoda bo ogląda się Alpy z góry to raz, a dwa trochę przygody przy lądowaniu :-)
no samolot tańszy bezapelacyjnie ..i nie meczy jak 20 godzinna jazda ..ale jestesmy bez srodka transportu ..chyba że jest opcja na miejscu wynając za rozsądna kwote busa inaczej z bólem serca trzeba tę opcje odrzucić...
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

Co do noclegów. Mój kolega z Londynu, Paweł, którego niektórzy mieli okazję poznać ma wspólnika Irlandczyka wynajmującego domy w okolicy Nicei. Zasięgnę zatem języka. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

johny z Nicei będzie daleko do wielu atrakcji Prowansji. Moje zdanie jest takie, że baza powinna być gdzieś w czworokącie: Nimes-Awinion-Aix-en-Provence-Arles. Dodałbym Sisteron do miejsc wartych zobaczenia :-)
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

tylko cały czas trzeba ustalić liczbe uczestników deklarujących sie na 1000% bo tak to nie ruszymy z miejsca i nie bedzie można rozglądać sie za kwaterą .. :-|
ani też nie bedzie wiadomo czy wziąć bus ..dwa busy czy własne wozio...
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Mam tutaj ciekawego bloga. Poczytajcie. Na pewno będą z nami mniejsze i większe dzieci. Popatrzcie na te miejsca. W części byłem i gwarantuję, że w większości być warto. Zastanówcie się jaki miesiąc wybrać na wyjazd. Jak długi pobyt planujemy? Ja osobiście proponowałbym 10 dni. Może czerwiec? Lipiec i Sierpień bywają bardzo upalne. Jeśli mamy coś zobaczyć na samym Lazurowym Wybrzeżu to może na początku lub na końcu wyjazdu. Na Lazurowym Wybrzeżu byłem w Cannes, Nicei, Frejus St. Raphael oraz Monte Carlo. Osobiście Cannes bym nie polecał. Może Nicea+Monte Carlo?
https://kidsandgo.pl/tag/wakacje-w-prowansji/
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

Fantomas pisze:Osobiście Cannes bym nie polecał.
Dlaczego?
W każdym razie jeśli pojadę, to na pewno wszystkie te 3 miasta chciałabym zobaczyć, zarówno Niceę, Cannes, jak i Saint-Tropez.
Najwyżej busiki się rozdzielą i jedni pojadą, a drudzy nie.
Tak jak w Paryżu Wieża i Luwr albo cmentarz i Montmartre.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Bo w Cannes nie ma nic wartego obejrzenia. Jest naprawdę piękna plaża oraz niezliczona ilość butików Dior, Prada, Miu Miu, Chanel i tysiąc innych i to wszystko :-). Są wyspy i te można byłoby sprawdzić, czy warto je zwiedzić :-). Zastanawiam się nad Marsylią. Mamy pewną nową tradycję płynięcia, a ze Starego Portu w Marsylii, który jest też bardzo ciekawy można popłynąć na Wyspę If. W Marsylii jest jeszcze do zwiedzenia Notre Dame de la Garde że wspaniałym punktem widokowym i jeszcze kilka innych atrakcji :-)
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Zrobiłem taką moją listę miejsc do zwiedzenia w Prowansji, zawierającą oczywiście sugestie Oldmalarza oraz Yvonne :-) Kolejność oczywiście robocza :-)
1. Monte Carlo i Nicea,
2. Awinion,
3. Kanion Verdon,
4. Arles,
5. Góra św. Wiktorii i Aix-en-Provence,
6. Baux de Provence i Pont du Gard,
7. Grasse
8. St. Tropez i Cannes
9. Camargue i Aigues Mortes
10. Twierdza Sisteron
Na liście rezerwowej można umieścić:
1. Marsylię wraz Calanque i Wyspą If,
2. Plażę w Cassis,
3. Miejsca związane z Kodem Leonarda Da Vinci jak Saint Maximin la Sainte Baume czyli Grota św. Marii Magdaleny i Bazylika św. Marii Magdaleny,
4. Nimes,
5. Opactwo St. Gilles
Lista nie jest zamknięta, a zatem dyskutujmy :-)
Ostatnio zmieniony 18 lip 2019, 17:38 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

pomyślmy nad wariantem podróży samolotem i wynajęcia samochodów na miejscu. Myslę, że jeśli wynajmie się auto na kilka dni, cena będzie porównywalna z trasą własnym autem. Będziemy na pewno mniej umęczeniu i zaoszczędzimy czas.

Tak sobie, że loty są za pewne przez Paryż, można zostać tam np 2 dni.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: Yvonne »

Fantomas pisze:Zrobiłem taką moją listę miejsc do zwiedzenia w Prowansji, zawierającą oczywiście sugestie Oldmalarza oraz Yvonne
Fantomasie, ja bym proponowała niektóre miejsca trochę opisać i przybliżyć potencjalnym Zlotowiczom o co chodzi.
Nie wszystkie z miejsc wymienionych przez Ciebie to jakieś znane ogólnie wszystkim.

Niektóre są oczywiste, wiadomo - Nicea, Cannes, Saint-Tropez, Monte Carlo, Awinion czy Marsylia.

Ale inne wymagają doprecyzowania DLACZEGO je proponujemy.

Kilka z nich:
1. Arles - miejsce, w którym swoje piękne dzieła tworzył Vincent van Gogh
2. Grasse - stolica perfum
3. Calanques - środziemnomorskie fiordy, wybrzeża o pięknej formie
4. Pont du Gard - rzymski akwedukt

Resztę zostawiam Tobie, Fantomasie :-)
Ostatnio zmieniony 18 lip 2019, 21:27 przez Yvonne, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ