01 - "Podróż za jeden uśmiech" - wątek konkursowy

Dział poświęcony konkursom i zabawom forowym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
misia
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1244
Rejestracja: 10 lip 2013, 22:32
Miejscowość: miasto Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: misia »

johny pisze:No to misiu może spróbujemy???
Wolałabym brać udział jak być organizatorem :-) Sprawę zostawiam otwartą, a może ktoś inny się zgłosi (może Yvonne :-) ). Teraz nie mam czasu ani głowy do tego :-/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim za­wadza" - Arystoteles
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Jak się zmobilizuję to się postaram! :-)
misia pisze:a może ktoś inny się zgłosi (może Yvonne )
Chyba raczej nie:
Po pierwsze ona nie trawi Misia
A po wtóre w ogóle bardzo rzadko ostatnio się tu udziela.

Ja dam radę!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Kynokephalos
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1066
Rejestracja: 07 sie 2013, 14:01
Miejscowość: z dużego miasta
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kynokephalos »

Przepraszam, że musiałem się odłączyć zaraz po ostatniej zagadce. Pozwólcie, że z opóźnieniem podziękuję Czesiowi za pomysł, ułożenie pytań i prowadzenie zabawy, a misi, Tomaszowi, johny'emu i Milady za współuczestnictwo. Szkoda, że kłopoy techniczne i zobowiązania nie pozwoliły każdemu na obecność w każdej sesji, ale tym większe gratulacje należą się zdibywcom czołowych miejsc. Mimo kameralnego składu sytuacja w tabeli przez cały czas była niestabilna, dodając nieco pikanterii do i tak już emocjonującej rozwrywki.

Pozwólcie też, że pokuszę się o krótkie podsumowanie konkursu ze swojego punktu widzenia.

Uważam, że bardzo dobrym pomysłem było wyjście z samochodzikowego kręgu w stronę innej przygodowej literatury. I bardzo dobrym pomysłem był wybór tematu konkursu. Początkowo byłem trochę zaskoczony. "Podróż za jeden uśmiech" już wcześniej czytałem, ale nie wyróżniałem w szeregu innych młodzieżowych. Teraz widzę, że przygoda jest w niej opisana w sposób wyjątkowo atrakcyjny, świeży i bezpretensjonalny, w ogóle i w szczególe.

Niektórzy sądzą, że pytania były zbyt "ebookowe". Prawdę mówiąc zgodziłbym się z taką opinią z tym zastrzeżeniem, że nigdy nie organizowałem konkursu; nie doświadczyłem więc na własnej skórze czy łatwo jest opracować sto pytań w ten sposób, by pasowały do "szybkiej" formuły a jednocześnie nie dawały materiału do natychmiastowego odszukania tekstu w pliku. Myślę, że w wielu przypadkach możliwa byłaby zmiana słownictwa w pytaniu tak, by nie powtarzać literalnie wyrażeń z powieści ale i nie pozostawić wątpliwości (u kogoś, kto dobrze zna tekst) o którą sytuację chodzi. Być może poprawiłoby to poziom wzajemnego zaufania. Na korzyść pytań Czesia przemawia na pewno to, że z nielicznymi wyjątkami zawsze łatwo było rozstrzygnąć o poprawności odpowiedzi przez co uniknęliśmy innego rodzaju sporów.

Oprócz wspólnej zabawy największą zaletą takich konkursów jest okazja do dogłębnego poznania treści książki. Gdyby Adam Bahdaj poprosił nas o korektę przed wydaniem książki, na pewno do druku poszłoby dzieło o wiele lepsze :-D (no, powiedzmy: trochę spójniejsze). O dwie niekonsekwencje zahaczyliśmy w trakcie konkursu (chodzi mi o imię ojca Poldka i imię jego mamy). Zauważyłem kilka innych podobnych potknięć i kilka sytuacji które, choć mogły mieć miejsce, budzą moje wątpliwości. Jeśli ktoś jest zainteresowany rozdzobywaniem szczegółów akcji, chętnie zamieszczę ich zestawienie w odpowiednim dziale byśmy mogli porozmawiać. Postaram się też napisać za co cenię "Podróż za jeden uśmiech", ale to pewnie zajmie mi więcej czasu bo łatwiej i przyjemniej jest wytykać detaliczne błędy niż sformułować ocenę całości.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
Obrazek Obrazek
Wonderful things...
Awatar użytkownika
Kynokephalos
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1066
Rejestracja: 07 sie 2013, 14:01
Miejscowość: z dużego miasta
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kynokephalos »

johny pisze:Ja dam radę!
Tak jest, johny, otwórz oczy niedowiarkom!

Pozdrawiam,
Kynokephalos
Obrazek Obrazek
Wonderful things...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Kynokephalos pisze:Przepraszam, że musiałem się odłączyć zaraz po ostatniej zagadce. Pozwólcie, że z opóźnieniem podziękuję Czesiowi za pomysł, ułożenie pytań i prowadzenie zabawy,
Cała przyjemność po mojej stronie Kyno. :564:
Kynokephalos pisze: Niektórzy sądzą, że pytania były zbyt "ebookowe". Prawdę mówiąc zgodziłbym się z taką opinią z tym zastrzeżeniem, że nigdy nie organizowałem konkursu; nie doświadczyłem więc na własnej skórze czy łatwo jest opracować sto pytań w ten sposób, by pasowały do "szybkiej" formuły a jednocześnie nie dawały materiału do natychmiastowego odszukania tekstu w pliku. Myślę, że w wielu przypadkach możliwa byłaby zmiana słownictwa w pytaniu tak, by nie powtarzać literalnie wyrażeń z powieści ale i nie pozostawić wątpliwości (u kogoś, kto dobrze zna tekst) o którą sytuację chodzi. Być może poprawiłoby to poziom wzajemnego zaufania. Na korzyść pytań Czesia przemawia na pewno to, że z nielicznymi wyjątkami zawsze łatwo było rozstrzygnąć o poprawności odpowiedzi przez co uniknęliśmy innego rodzaju sporów.
Tak, dokładnie, chciałem przede wszystkim uniknąć sporów, które znane są nam dobrze z poprzednich konkursów. A wiadomo, że zamiana jednego słowa na drugie może czasem prowadzić do odmiennego zrozumienia sensu pytania a co za tym idzie i padania alternatywnych odpowiedzi.
Generalnie rzecz ujmując w konkursie nie było zakazu korzystania z ebooka, zresztą odpowiedzi często padały tak szybko, że nie było jak sądzę czasu żeby zajrzeć do ebooka.
Kynokephalos pisze: Oprócz wspólnej zabawy największą zaletą takich konkursów jest okazja do dogłębnego poznania treści książki. Gdyby Adam Bahdaj poprosił nas o korektę przed wydaniem książki, na pewno do druku poszłoby dzieło o wiele lepsze :-D (no, powiedzmy: trochę spójniejsze). O dwie niekonsekwencje zahaczyliśmy w trakcie konkursu (chodzi mi o imię ojca Poldka i imię jego mamy). Zauważyłem kilka innych podobnych potknięć i kilka sytuacji które, choć mogły mieć miejsce, budzą moje wątpliwości. Jeśli ktoś jest zainteresowany rozdzobywaniem szczegółów akcji, chętnie zamieszczę ich zestawienie w odpowiednim dziale byśmy mogli porozmawiać. Postaram się też napisać za co cenię "Podróż za jeden uśmiech", ale to pewnie zajmie mi więcej czasu bo łatwiej i przyjemniej jest wytykać detaliczne błędy niż sformułować ocenę całości.
Taka szczegółowa analiza mogłaby być dość ciekawa, bo o ile książki Nienackiego były już rozłożone wielokrotnie na czynniki pierwsze to pozycji Bahdaja chyba nikt nie ruszał. Idą długie jesienno-zimowe wieczory więc warto pokusić się o to.

A wracając jeszcze na chwilę do frekwencji konkursowej to jestem bardzo ciekaw jakie były powody absencji wielu osób. Brak czasu, niedogodna pora konkursu czy po prostu słabe zainteresowanie Bahdajem?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
misia
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1244
Rejestracja: 10 lip 2013, 22:32
Miejscowość: miasto Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: misia »

A co Kyno wybrałeś na nagrodę? :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim za­wadza" - Arystoteles
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

misia pisze:A co Kyno wybrałeś na nagrodę? :-)
Kyno wybrał nagrodę numer 1 czyli książkę "Niezwykłe perypetie odkryć i wynalazków". Teraz kolej na Ciebie misia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
misia
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1244
Rejestracja: 10 lip 2013, 22:32
Miejscowość: miasto Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: misia »

Czesio1 pisze:
misia pisze:A co Kyno wybrałeś na nagrodę? :-)
Kyno wybrał nagrodę numer 1 czyli książkę "Niezwykłe perypetie odkryć i wynalazków". Teraz kolej na Ciebie misia
O, to super, bo ja sobie upatrzyłam nagrodę nr 2 g:P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim za­wadza" - Arystoteles
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Czyli dla TomaszKa pozostaje nagroda numer 3. Teraz proszę o cierpliwość a na pewno już wkrótce zapuka do Was listonosz z przesyłką.
Aha, misia i TomaszK, poproszę o aktualne adresy do wysyłki. Oczywiście na priv. :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Prawdę mówiąc od dawna marzyłem o przeczytaniu książki "Gdzie twój dom Telemachu", podobno był z tego film. A może to był "Telemach w dżinsach" ? Tak czy owak cieszę się z nagrody, adres bez zmian.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Prawdę mówiąc od dawna marzyłem o przeczytaniu książki "Gdzie twój dom Telemachu", podobno był z tego film. A może to był "Telemach w dżinsach" ? Tak czy owak cieszę się z nagrody, adres bez zmian.
TomaszKu a podesłałbyś dla pewności adres na priv? Bo nie wiem czy gdzieś go mam.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

A Nietajenko siedzi w kąciku i ze wstydu pazury obgryza bo... książki nie przeczytał. :-(
Gratuluję zwycięzcom, uczestnikom i organizatorowi. Chociaż jak zobaczyłem, że Kyno bierze udział to wiedziałem, że walka toczyć się będzie o drugi plac.
Kynokephalos dokonał pewnego ciekawego spostrzeżenia, o którym więcej rozpiszę się w temacie sprawy forum.
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Nietajenko pisze:A Nietajenko siedzi w kąciku i ze wstydu pazury obgryza bo... książki nie przeczytał.
A czym Ty się przejmujesz??? :027: Żeby to tak eufemistycznie określić, ja też byłem do konkursu średnio przygotowany ale te 46 pkt jakoś się zebrało! :-D Najważniejsze, że była fajna zabawa i mile spędzane wieczory w towarzystwie fajnych osób! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
misia
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1244
Rejestracja: 10 lip 2013, 22:32
Miejscowość: miasto Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: misia »

Dzisiaj właśnie dostałam paczuszkę, z której się bardzo cieszę :564:
Pan Bahdaj u mnie zaraz po Panu Nienackim, dzięki Czesio za miły prezent gD> gD> gD>
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim za­wadza" - Arystoteles
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

misia pisze:Dzisiaj właśnie dostałam paczuszkę, z której się bardzo cieszę :564:
Pan Bahdaj u mnie zaraz po Panu Nienackim, dzięki Czesio za miły prezent gD> gD> gD>
Cała przyjemność po mojej stronie. Zatem komplet nagród już u adresatów. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
złoczyńca
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 355
Rejestracja: 26 mar 2014, 14:09
Tytuł: rozglądam się
Miejscowość: ćmiłów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: złoczyńca »

ale Wam fajnie, że mogliście wziąć udział w takim super konkursie... kiedy następny tego typu? choćby się waliło i paliło to ja biorę udział ;-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

złoczyńca pisze:ale Wam fajnie, że mogliście wziąć udział w takim super konkursie... kiedy następny tego typu? choćby się waliło i paliło to ja biorę udział ;-)
Super!! To nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować kolejny, tym razem samochodzikowy konkurs. Wakacje raczej odpadają na tego typu zabawy więc albo w czerwcu coś zmontujemy albo już po wakacjach. Na razie ogarniam temat zlotowy jak zakończymy temat to pomyślimy coś.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
złoczyńca
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 355
Rejestracja: 26 mar 2014, 14:09
Tytuł: rozglądam się
Miejscowość: ćmiłów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: złoczyńca »

super, super, super!!! będę czekał z niecierpliwością ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przygoda z konkursami”