Muzyka naszych marzeń i snów

Dział poświęcony muzyce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Znamy! :-)
One Hot Minute Red Hotów bardzo mi się podobał! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Fajny kawałek z pierwszą damą metalu:


Powiem szczerze, że nie zachwycał mnie Warlock w latach świetności, a obecnie, jak próbowałem na nowo słuchać stare kawałki Warlocka, to było to samo. Jak dla mnie zbyt miałka muzyka, nie mająca tego "czegoś", nie mająca charakteru....Ot, bardzo ładna dziewczyna(teraz już zdecydowanie kobieta w zaawansowanym wieku), śpiewająca rockowe piosenki, które znikły w nurcie podobnych, drętwych piosenek o niczym, z poprawną brzmieniowo muzyką, która wylatywała z uszu po pierwszym przesłuchaniu. To samo mam z DIO. Przesłuchałem ostatnio większość dyskografii tej kapeli i doszedłem do wniosku, że szkoda na to czasu. Ronnie miał świetny głos, ale jego dokonania były mizerne, jak dla mnie. Tylko jako wokalista Sabbathów pokazał, że naprawdę ma moc.
Co do Amon Amarth, to nie wiem dlaczego wszyscy(nawet wikipedia) piszą, że jest to melodic Death Metal. Przecież to jest zwykły Heavy Metal, okraszony growlem, przynajmniej dla mnie, no może ocierający się o Thrash. Ostatnio kupiłem tę właśnie płytę i bardzo mi się podoba, zwłaszcza jest dobra do jazdy samochodem. Mają zadzierzystą muzykę, trochę agresywną, ale bez przesadyzmu, Death Metal jednak opiera się na zupełnie innych riffach i tematach utworów. Jak dla mnie, to najwyżej Viking Metal. Pozdrawiam tych, którym zechce się przebrnąć przez ten wykład. :D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Jeszcze raz Wam zawrócę głowę. Tu macie próbki prawdziwego Death Metalu:




To są różne kapele deathmetalowe, grające ten gatunek metalu. Jeśli ktoś z Was chociaż spróbował posłuchać nawet fragmentów tych utworów, to powinien od razu wychwycić różnicę pomiędzy tymi kapelami a Amon Amarth. Pewnie nikt, ale staram się być konsekwentny. :D
Czesiu, może Ty? Ile w końcu można słuchać Again??? :-P :-D
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Dzięki za pozdrowienia! :-D
Ja słucham nowej płyty Metal Allegiance! Bardzo zróżnicowany materiał. A to świetny kawałek/kawałki:
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2018, 22:43 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Ja odkryłem dwie polskie kapele blackmetalowe, Mgła i Furia. Zwłaszcza Furia jest świetna, ale nie będę wstawiał, bo i tak nikt tego nie strawi. :D
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Dziś zagram tak :564:
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

We shall kill... :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Z pozdrowieniami i na zachętę dla Czesia! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Kolejna rocznica... Spoczywaj w pokoju Cliff...
Obrazek

Ostatnio zmieniony 27 wrz 2018, 11:31 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

24 lata??? :-(
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:24 lata??? :-(
Ano 24 lata... I nie żadne dragi czy wóda. Ot jadąc z koncertu na koncert w Szwecji ekipa Metalliki miała wypadek autobusowy. Cliff wypadł przez okno i został przygnieciony...
To był absolutny mistrz basu... I do tego ten hipisowski styl...

Ilekroć tego słucham mam ciarki...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Właściwie to chyba Cliffowi zawdzięczamy kierunek, w którym podążyła Metallica. Pamiętam trochę wywiad z Jamesem, Kirkiem i Larsem, w którym chyba wspominali, że kiedy Cliff, na próbie pojechał po basie, to oniemieli, zresztą słychać to na Kill'em All. To była miazga.
śmierć Cliffa Burtona to jeden z największych ciosów dla muzyki metalowej. Nie tylko dlatego, że był bardzo młody, ale również dlatego, że miał ogromny potencjał, pomysły i niesamowity instynkt muzyczny. Kto wie czy, gdyby przeżył ten wypadek, doczekalibyśmy St. Anger i innych koszmarków(sorry johny).
Druga wielka strata, to odejście Jasona z zespołu. Przyznam, że bardzo mnie to przygnębiło. Skończył się dla mnie pewien okres w muzyce, chociaż Roberto nie jest zły. :)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Właściwie to chyba Cliffowi zawdzięczamy kierunek, w którym podążyła Metallica.
Tak, słyszałem o tym. ponoć był wiodącą postacią.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:
Właściwie to chyba Cliffowi zawdzięczamy kierunek, w którym podążyła Metallica.
Tak, słyszałem o tym. ponoć był wiodącą postacią.
No właśnie słabo pamiętam ten wywiad, ale Cliff wywarł na nich wielki wpływ, chociaż właściwie mieli już zespół. Musiał mieć charyzmę, ale też wiedział czego chce i jak powinna brzmieć Metallica.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Ostatnio byłem cztery dni na Podlasiu, u staruszków i chcąc nie chcąc, musiałem obejrzeć M jak miłość. :D
W serialu tym gra aktor Robert Moskwa. Jak dla mnie, jest bardzo podobny do perkusisty i założyciela Dezertera, Krzysztofa Grabowskiego. Kto zna Grabowskiego, chyba przyzna mi rację, a kto nie zna, niech obejrzy zdjęcia obu panów w necie(na niektórych nie są podobni).
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Johny, znasz tę kapelę? Ciężko mi powiedzieć co grają, ba za bardzo mieszają gatunki. Trochę Thrash, trochę Death, trochę ch**j wie czego. Jak na mój gust, za szybko i zbyt bezładnie, ale chętnie poznam Twoją opinię.



To jest wybrany na prędce numer, bez specjalnych przesłuchań. Na "prędce" wyświetliło mi, że błąd, ja jeszcze jestem w Polsce? :D
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Tak dziś
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

To dla Krwawej Mary, już Ona wie za co. ;-)

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Jeden z najpiękniejszych utworów Pink Floyd, poświęcony Sydowi Barretowi, byłemu członkowi i założycielowi zespołu. Jego miejsce zajął David Gilmour, a jego głos rozpoznaje pewnie większość z Was. Dla mnie ta muzyka jest magiczna.

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Niemiecka kapela, grająca Heavy Metal przemieszany z Power i Speed Metalem. Moim zdaniem całkiem przyjemne rzępolenie, zwłaszcza do jazdy samochodem.

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Gdybym stał z gitarą przed taką publiką, wyjącą melodię, to z wrażenia dostałbym zapalenia płuc :D

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Von Dobeneck pisze:Niemiecka kapela, grająca Heavy Metal przemieszany z Power i Speed Metalem. Moim zdaniem całkiem przyjemne rzępolenie, zwłaszcza do jazdy samochodem.

:564:
Ha, kumpel ze stadionu namawia mnie do słuchania Primal Fear! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

johny pisze:
Von Dobeneck pisze:Niemiecka kapela, grająca Heavy Metal przemieszany z Power i Speed Metalem. Moim zdaniem całkiem przyjemne rzępolenie, zwłaszcza do jazdy samochodem.

:564:
Ha, kumpel ze stadionu namawia mnie do słuchania Primal Fear! :-D
Powiem, że warto, naprawdę nieźle łoją. Tylko że dla mnie obecnie jest to zbyt szybkie i .....nie wiem jak to ująć...zbyt radosne? Ostatnio wolę bardziej stonowane i trochę(:D) mroczniejsze rytmy.
Wstawię cały album kapeli blackmetalowej, polskiej! I zapewniam Was, że jest to kapela najwyższych lotów. Oni naprawdę potrafią grać i robią to niesamowicie. Tylko wiadomo, nie podoba się nikomu. No trudno, jakoś przeżyję. ;-)
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Nie zachęcam, bo nie ma powodów. Powiem tylko, że jest to muzyka bardziej prawdziwa niż większość obecnie podawanej.

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

A to jest też dedykowane Krwawej Mary. Może Jej to nie rusza, ale dla mnie to jest jeden z najlepszych kawałków w historii mojego słuchania muzyki. Tu jest wszystko w moim postrzeganiu muzyki: dramat, nadzieja, brak nadziei, przyjaźń, samotność, rozdarcie wobec przyjaźni. Dla mnie jest to utwór kompletny, całkowicie oddający uczucia miotające bohaterem filmu(serialu), ale też moimi, bo bardzo się identyfikowałem z bohaterami tego serialu. Więc chyba mam prawo zemdleć?
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

A tutaj obiecany hit"

Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Cały wieczór za mną chodzi
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Zadziwiające ile jest polskich kapel BM, w dodatku są bardzo cenione na świecie. Czyżby NBM się kończył? Odkąd Ghal ogłosił, że jest gejem, jakoś nieciekawie się zrobiło. Natomiast nasze rodzime kapele mają się świetnie, w dodatku grają świetnie:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Ale, żeby nie było, że tylko metal, to proszę coś takiego:

Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Mamy jesień(moja ukochana pora roku), więc ta piosenka powinna być właściwa:

ODPOWIEDZ