Forowa lista przebojów. Premierowe notowanie

Dział poświęcony muzyce
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

irycki pisze:
Albo w tej wersji :-D

Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Szczerze mówiąc zgadzam się z Yvonne.
Nie jest to utwór wybitny. Rozumiem, że są ludzie, którym się podoba więcej niż kilkadziesiąt sekund wskazanych przez Czesia ale zwycięstwo takiego utworu z mojego punktu widzenia całkowicie podważa kontynuację tej zabawy w tak ograniczonej grupie osób. Już wiemy, że pięć osób ma taki a nie inny gust muzyczny szansa, że w przyszłości wygrają utwory z innej sfery muzyki jest praktycznie zerowa. A to zabija sens zabawy.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Zaraz, zaraz :-) 10 piosenek z Listy spada. To te z zerowym dorobkiem. Podamy po 2 nowe piosenki. Może ktoś wyskoczy z pewniakiem np. z "Yesterday" Beatlesów i z łatwością zdetronizuje "Again". Kto powiedział, że "Again" musi się obronić. Poza tym skład całej dziesiątki świadczy o tym, że gust forowiczów jest raczej hmm klasyczno rockowy. Może ktoś zechce do głosujących dołączyć. Ergo, niech "Again" się obroni, potem sobie pomarudzimy :-D Następna Lista już za miesiąc :564:
Ostatnio zmieniony 18 cze 2020, 14:41 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Co to w ogóle za nagonka(hejt) na ten zwycięski utwór? :027:
Przecież to jest zabawa, zdobył uczciwie najwięcej punktów i wygrał! :564: więc uszanujmy nasz wspólny wybór.
Pierwszy raz spotkałem się z taką negatywną oceną tego utworu u niektórych. Nie wszyscy uważają go za wyżyny muzyki ale zawsze każdy go doceniał. Zawsze jest też w czołówce Topu Wszechczasów Trójki .
Ja też głosowałem na tę piosenkę, dla mnie ten utwór jest genialny i wzruszam się za każdym razem jak go słyszę, ale nie będę się teraz licytował dlaczego jest lepszy od innych. Muzyka to jest sztuka, a nie produkt rzemieślniczy i ocenia się go jako całość, a nie czy ma lepszy riff czy może jest za długi itd.
Oczywiście liczy się tylko wersja oryginalna 16m19s.
Pierwszy raz usłyszałem go na studiach na domówce 20 lat temu i się w nim zakochałem jak i w całej twórczości zespołu Archive. Dlatego dziwię się Yvonne z wydziału obok, że go nigdy nie słyszała. Dla mnie po Floydach to najważniejszy zespół w moim życiu. Z tym że że Pink Floydzi grali zanim zacząłem słuchać muzyki a z Archive spotkałem się najlepszym momencie życia i są ze mną do dzisiaj mimo pewnego obniżenia lotów na ostatnich płytach. Jesienią w Gdańsku z żoną byłem na ich koncercie i było cudownie spotkać ludzi, którzy kochają ten zespół, usłyszeć między innymi Again na żywo i zdobyć plakat ze autografami członków.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Każdemu inaczej gra w duszy. Moimi pierwszymi poważnymi zainteresowaniami muzycznymi były grupy The Cure, The Smiths, Joy Division i Bauhaus. Pierwsza miłość zostaje na całe życie. Potem doszły inne zespoły jak Pixies, JAMC, Sonic Youth, wiele grup punkowych jak choćby Sex Pistols, Ramones, Buzzcocks...naprawdę wiele innych. Nie podzielam zachwytów nad Pink Floyd, czy The Doors wręcz przeciwnie. Led Zeppelin, Deep Purple to samo wszystko z mojej czrnej listy :-) Jednak to nasza lista, nie moja :564: taki jest gust większości, a Archive wygrało bez żadnego ale.
:564:
Ostatnio zmieniony 18 cze 2020, 15:19 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Co to w ogóle za nagonka(hejt) na ten zwycięski utwór?
Dodajmy do tego opieprz za inny gust. To rzeczywiście pomoże w dalszej zabawie. Skutecznie zniechęcacie. Miłej zabawy.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Przecież to jest zabawa, zdobył uczciwie najwięcej punktów i wygrał! :564: więc uszanujmy nasz wspólny wybór.
Ale ja nie podważam, tego że wygrał uczciwie, tylko mówię że jest smętny. Jedyne pretensje mogę mieć do TomaszKa, Hanki, Atera, Winnetou, Psychologa, czy Pitta, bo nie głosowali.

Ile osób zagłosowało?
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze:Co to w ogóle za nagonka(hejt) na ten zwycięski utwór?
Bez przesady. Jaki hejt?
Po prostu wyraziłam swoje zdumienie, że taki niemrawy i nudny moim zdaniem utwór zajął pierwsze miejsce. Ja naprawdę nie widzę w nim niczego, co przyciągnęłoby moją uwagę na tyle, aby na niego zaglosować.
Barabasz pisze:Pierwszy raz usłyszałem go na studiach na domówce 20 lat temu i się w nim zakochałem jak i w całej twórczości zespołu Archive. Dlatego dziwię się Yvonne z wydziału obok, że go nigdy nie słyszała.
Yvonne podczas studiów pałała taką zaślepioną miłością do Francji i wszystkiego, co francuskie, że słuchała tylko muzyki z tego pięknego kraju. Poważnie. Całe studia słuchałam tylko muzyki francuskiej. A całe stypendium wydawałam na płyty, które kupowałam w sklepie muzycznym na Szewskiej. Pamiętasz ten sklep? Był wspaniały. Mieli wszystko. Ech, szkoda, że takie sklepy też już poznikały na rzecz tych badziewnych empików :-(
Ostatnio zmieniony 18 cze 2020, 16:29 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Fantomas pisze:Pierwsza miłość zostaje na całe życie. [...] Nie podzielam zachwytów nad Pink Floyd, czy The Doors wręcz przeciwnie. Led Zeppelin, Deep Purple to samo wszystko z mojej czrnej listy :-)
Właśnie, zostaje na całe życie... Moje pierwsze rockowe wzruszenia to był "Smoke On The Water" który usłyszałem kiedyś przypadkiem w Szczyrku z "gigantofonów" na stoku narciarskim, i prawie jak w Autobiografii "nie mogłem w nocy spać...". Potem kumpel w szkole metodą łańcuszkową dotarł do kilku płyt (a właściwie nagrań) Purpli, straszliwie "zajechanych" na zdartej kasecie, ale to nic, kopiowaliśmy je namiętnie i słuchało się tego w "bazie" u kumpla na strychu w jednym z domów na Starówce :)

Potem doszli Led Zeppelin, Uriah Heep, Nazareth i cała reszta gigantów, Floydzi i podobne klimaty, potem Marillion...

I jakoś tak wyszło, że nigdy, poza Perfectem i wczesną BS (którą zresztą odkryłem po latach) nigdy nie wsiąkłem w polską muzykę rockową.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Forowicze, którzy zagłosowali to:
Yvonne
Anna
Aldona
Piratka
misia
Mysikrólik
PawelK
irycki
TomaszL
Czesio1
RobertH
Hertel
Barabasz
Fantomas
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

irycki pisze:wczesną BS
OMG przeczytałem Barbrą Streisand, a dopiero później doczytałem, że chodziło Ci o polskiego wykonawcę.

Aczkolwiek jej Woman in love leciało chyba wszędzie.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

PawelK pisze:
irycki pisze:wczesną BS
OMG przeczytałem Barbrą Streisand, a dopiero później doczytałem, że chodziło Ci o polskiego wykonawcę.

Aczkolwiek jej Woman in love leciało chyba wszędzie.
Tak się właśnie kończy pisanie akronimami :-)
Każdy sobie odczyta na swój sposób.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Yvonne pisze: Tak się właśnie kończy pisanie akronimami :-)
Słuszna uwaga. Zwłaszcza że dany akronim może być średnio albo mało czytelny dla kogoś o innych gustach. Postaram się więcej tak nie robić, chociaż akronimy do tytułów serii samochodzikowej chyba są oczywiste dla wszystkich na forum?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Dokładnie o to chodzi irycki. Każdy ma swój gust muzyczny i nie ma potrzeby tego naginać :-) Pamiętam koncert The Cure w Łodzi i to jak w pracy pukali się w głowę jak się dowiedzieli ile zapłaciłem za bilet oraz, że stałem w deszczu 2 godziny żeby wejść. Nie rozumieli, że gdyby trzeba było to bym zapłacił 10 razy więcej bo The Cure znaczy wszystko. Przyjaciele, pierwsza miłość...lata, które już nie wrócą :-)
Ostatnio zmieniony 18 cze 2020, 16:31 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

A ja pamiętam Nazarethów na Torwarze w Warszawie i Marillion w hali widowiskowej w Zabrzu (o ile dobrze pamiętam...), na których byłem z kumplem. "Ynternetów" wtedy nie było, bilety rozprowadzała jakaś państwowa agencja rozrywkowa, w Warszawie bilety się rozeszły ale kolega dostał cynk że w Katowicach jest dużo, więc wsiadłem w pociąg, pojechałem do Kat., nawet długo nie stałem w kolejce, kupiłem bilety dla siebie i kumpla, a że miałem ponad dwie godziny do powrotnego pociągu, to poszedłem do kina na film... Horror to miał być. Nie pamiętam tytułu, "koneserzy" takich "dzieł" pewnie by wiedzieli, była tam urocza scena jak psychopata zabijał dziewczynę przy pomocy wiertarki, przewiercając się przez nią na wylot :/

A potem jazda pociągiem na koncert, sam koncert, i powrót nocnym do Warszawy. Ech, to byli czasy...

A pierwszy mój koncert to Perfect w sali kongresowej w Wawie, z którego pamiętam już tylko to że byłem :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

A jeszcze mi się przypomniało, że miałem w pewnym momencie fazę na muzykę elektroniczną i byłem na warszawskim koncercie Klausa Schulze na Torwarze. Z trasy po Polsce powstał potem album "Dziękuję Poland" i na tej płycie, gdzieś tam wśród wrzasków rozentuzjazmowanego tłumu, jest także mój głos :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

irycki pisze:A jeszcze mi się przypomniało, że miałem w pewnym momencie fazę na muzykę elektroniczną i byłem na warszawskim koncercie Klausa Schulze na Torwarze. Z trasy po Polsce powstał potem album "Dziękuję Poland" i na tej płycie, gdzieś tam wśród wrzasków rozentuzjazmowanego tłumu, jest także mój głos :)
Fajnie :-)
Ale zaraz, zaraz ...
Nie wyobrażam sobie Ciebie wrzeszczącego :shock:
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Yvonne pisze: Ale zaraz, zaraz ...
Nie wyobrażam sobie Ciebie wrzeszczącego :shock:
Wiem że trudno teraz w to uwierzyć, ale ja też byłem kiedyś młody :-P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

irycki pisze: Wiem że trudno teraz w to uwierzyć, ale ja też byłem kiedyś młody :-P
Nadal jesteś irycki. Wszyscy jesteśmy młodzi...duchem. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
seth_22
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 476
Rejestracja: 23 maja 2016, 22:15
Miejscowość: Dolny śląsk
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: seth_22 »

Każdy może lubić taką muzykę, jaką chcę. Każdy ma też prawo powiedzieć, że coś mu się nie podoba. Na marginesie, pragnę zaznaczyć, że zdaję sobie również sprawę z tego, iż często jakiś utwór staje się nam niewyobrażalnie bliski ze względu na moment, w jakim go usłyszeliśmy, pewne skojarzenia, czy wspomnienia i emocje, jakie się z nim wiążą. Innymi słowy, to, co tak zgrabnie ujął Fantomas, pisząc o "pierwszej miłości, przyjaciołach i latach, które już nie wrócą" ;)

Zacznę od głosowania. Jeśli chodzi o mnie, to zrezygnowałem. Stało się tak dlatego, że nie odsłuchałem rzeczy, których nie znałem. W tej kategorii znalazł się także "Again" Archive.
Dziś przesłuchałem ten utwór i... No właśnie, rozumiem, że wielu z Was ten numer może się podobać. Do mnie jednak nie dotarł, mówiąc najkrócej.

Być może dlatego, że jakbym już to gdzieś słyszał. Mam nieodparte wrażenie, że Archive inspirowało się starszymi kolegami, co samo w sobie nie jest złe i nie stanowi zarzutu. W "Again" pobrzmiewa mi Pink Floyd, Led Zeppelin i parę innych kapel. Tyle tylko, że bez tamtej świeżości, magii i maestrii w sferze muzycznej. Interpretacyjnie i tekstowo "Again" też nie rzucił mnie na kolana.

Przepraszam Czesio1, ale nie dostrzegam geniuszu we wskazanym przez Ciebie fragmencie. Słyszę natomiast inspirację "Pigs" Floydów.

Podsumowując moją wypowiedź, "Again" nie jest złym utworem, ale moim zdaniem mocno wtórnym. Raczej nie wrócę do niego.

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem moją opinią ;)
Ostatnio zmieniony 20 cze 2020, 23:53 przez seth_22, łącznie zmieniany 7 razy.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

seth_22 pisze:Tyle tylko, że bez tamtej świeżości, magii i maestrii w sferze muzycznej.
A może dlatego, że usłyszałeś go 20 lat za późno? Czy jakbyś dziś przeczytał pierwsze samochodziki to też byś miał taki odbiór kiedy czytałeś będąc nastolatkiem?

Do każdego utworu można się przyczepić, każdy inaczej je odbiera, a lista tylko uśrednia nasze gusta. Ale po co tak ostro krytykować te wybory, po to żebym drugim razem na niego nie zagłosował, skoro mi się jednak podoba?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
seth_22
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 476
Rejestracja: 23 maja 2016, 22:15
Miejscowość: Dolny śląsk
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: seth_22 »

Barabasz pisze:
seth_22 pisze:Tyle tylko, że bez tamtej świeżości, magii i maestrii w sferze muzycznej.
A może dlatego, że usłyszałeś go 20 lat za późno? Czy jakbyś dziś przeczytał pierwsze samochodziki to też byś miał taki odbiór kiedy czytałeś będąc nastolatkiem?

Do każdego utworu można się przyczepić, każdy inaczej je odbiera, a lista tylko uśrednia nasze gusta. Ale po co tak ostro krytykować te wybory, po to żebym drugim razem na niego nie zagłosował, skoro mi się jednak podoba?
Tak to odebrałeś?

Wydawało mi się, że dość jasno uzasadniłem swoją wypowiedź. Na pytanie mimo wszystko odpowiem - "Wish You Were Here" też usłyszałem wiele lat później, podobnie "Stairway to Heaven", "Smoke on the Water" czy "Bohemian Rhapsody". Czas w najmniejszym stopniu nie zakłócił mi odbioru.

Podkreślę raz jeszcze, bo może nie wybrzmiało to dość jasno, rozumiem, że "Again" może się podobać. W porównania z literaturą dla dzieci wchodzić nie będę.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2020, 23:55 przez seth_22, łącznie zmieniany 1 raz.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Nie chodziło mi konkretnie o twoją wypowiedź. Każdemu utworowi można coś zarzucić i każdy go inaczej odbiera.
Podane przez Ciebie przykłady też mają swoje wady mimo iż te utwory bardzo lubię.
Brzmienie w Smoke on the Water dla mnie brzmi już staro, Bohemian Rhapsody ociera się o kicz, a utwór Starway to Heaven jest plagiatem. Ale jak ktoś na nie zagłosuje to się nie zdziwię bo są całkiem dobre.

Głosujmy na to co lubimy i szanujmy wybory innych bo przepychanki tutaj nie mają sensu. Kilka osób wysoko punktowało Archive - Again i dlatego wygrał, nikt nie głosował przeceż przeciw swoim odczuciom.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Barabasz pisze:Głosujmy na to co lubimy i szanujmy wybory innych bo przepychanki tutaj nie mają sensu. Kilka osób wysoko punktowało Archive - Again i dlatego wygrał, nikt nie głosował przeceż przeciw swoim odczuciom.
Czyli nie dyskutujmy o wyborach. Najlepiej nie dyskutujmy wcale. A tak generalnie po co głosować skoro każdy wybierze to co i tak w jego mniemaniu jest najlepsze a ponieważ nie wolno dyskutować to nie dowie się dlaczego inni mają inne odczucia. Dlatego napisałem to co napisałem, w tak nielicznej i stałej grupie tego typu głosowanie nie ma sensu.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
seth_22
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 476
Rejestracja: 23 maja 2016, 22:15
Miejscowość: Dolny śląsk
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: seth_22 »

Barabasz pisze:Nie chodziło mi konkretnie o twoją wypowiedź. Każdemu utworowi można coś zarzucić i każdy go inaczej odbiera.
Podane przez Ciebie przykłady też mają swoje wady mimo iż te utwory bardzo lubię.
Brzmienie w Smoke on the Water dla mnie brzmi już staro, Bohemian Rhapsody ociera się o kicz, a utwór Starway to Heaven jest plagiatem. Ale jak ktoś na nie zagłosuje to się nie zdziwię bo są całkiem dobre.

Głosujmy na to co lubimy i szanujmy wybory innych bo przepychanki tutaj nie mają sensu. Kilka osób wysoko punktowało Archive - Again i dlatego wygrał, nikt nie głosował przeceż przeciw swoim odczuciom.
I dlatego zacytowałeś fragment mojej wypowiedzi?

Nikt ani Tobie, ani innym nie narzuca wyborów. Kilkoro z nas po przesłuchaniu "Again" napisało jedynie, że nie poczuło bluesa (jeśli chodzi o mnie, to trochę precyzyjniej uzasadniłem swoje nie). I tyle. Gdzie tu brak szacunku?

Aaaaaa, jeszcze jedno. W Twojej wcześniejszej wypowiedzi szczególnie spodobał mi się fragment z "...zawsze każdy go doceniał". No tak, to zamyka dyskusję. Mamy dogmat. Koniec, kropka :)

Myślę, że PawelK ma rację.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 00:29 przez seth_22, łącznie zmieniany 4 razy.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Pierwsze miejsce spotkało się jednak z krytyką i zdziwieniem, że ktos glosowal na ten utwór i nie bylo to tylko o poczuciu bluesa. Ty dałeś argumenty o utworze again, posiłkując się innymi utworami więc ja napisałem zdanie o tych utworach. Seth_22 nie chcesz nie glosuj, mnie ta zabawa jedaak bardzo sie podoba.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
seth_22
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 476
Rejestracja: 23 maja 2016, 22:15
Miejscowość: Dolny śląsk
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: seth_22 »

Barabasz pisze:Pierwsze miejsce spotkało się jednak z krytyką i zdziwieniem, że ktos glosowal na ten utwór i nie bylo to tylko o poczuciu bluesa. Ty dałeś argumenty o utworze again, posiłkując się innymi utworami więc ja napisałem zdanie o tych utworach. Seth_22 nie chcesz nie glosuj, mnie ta zabawa jedaak bardzo sie podoba.
No i pudło, bo napisałem o jednym konkretnym utworze w kontekście "Again" - chodziło o fragment wskazany przez Czesia, który nasuwa mi skojarzenia z "Pigs" Pink Floyd. Wymienione przez Ciebie numery podałem z innego powodu.

Niepotrzebnie się napinasz.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 01:57 przez seth_22, łącznie zmieniany 1 raz.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Barabasz pisze:Pierwsze miejsce spotkało się jednak z krytyką i zdziwieniem, że ktos glosowal na ten utwór i nie bylo to tylko o poczuciu bluesa.
Tak, tylko ja nie rozumiem, co w tym złego. Każdy ma prawo wyrazić zdziwienie. Chyba że forowa lista ma służyć wyborowi jedynie słusznego utworu. To przepraszam.

Byłoby fajnie, gdyby przy okazji notowania mogła wywiązać się dyskusja o naszych muzycznych gustach, bez spiny i hejtu. Bo tylko to ma sens. Jak napisał Paweł, jest nas za mało, żeby takie notowanie pozwalało na wyciąganie jakichkolwiek wiążących wniosków. Myślalem, ze chodzi o zabawę i dyskusje o muzyce. A nie o wybór jedynie słusznej interpretacji.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

No właśnie nie wiem o co się spinacie. Jakbyśmy krytykowali czyjeś dziecko. Wtedy obrona byłaby zrozumiała. Też uważam że dyskusja, kulturalna oczywiście, jest jak najbardziej wskazana. Chyba żadna wypowiedź nie nosiła znamion hejtu.

Co do listy. Pytałem na początku czy głosujemy na top wszechczasów, czy nowości. I to jest kluczowe. Na nowości można głosować w krótszych cyklach, top wszechczasów ma rację bytu tylko ok. raz na rok.
Zdaje się że PR3 też częściej nikt tego nie robił.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 11:15 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Pax, pax Panowie!!
seth_22 pisze: Przepraszam Czesio1, ale nie dostrzegam geniuszu we wskazanym przez Ciebie fragmencie. Słyszę natomiast inspirację "Pigs" Floydów.
Nie masz za co przepraszać seth_22. Przecież to normalne że nie mogą się nam wszystkim podobać takie same kawałki. Dla mnie ten fragment jest genialny.
irycki pisze: Tak, tylko ja nie rozumiem, co w tym złego. Każdy ma prawo wyrazić zdziwienie. Chyba że forowa lista ma służyć wyborowi jedynie słusznego utworu. To przepraszam.
Forowa lista miała na celu wybranie ulubionych naszych utworów. I miała być tylko zabawą, bez zbędnej napinki. I ja tak to odbieram, Barabasz na pewno też i pozostali jak sądzę również. Chyba się nie mylę?

Paweł, iryckinie podchodźcie do tego kategoriami "za mało nas do tej zabawy". Każdy mógł oddać głos, rozesłałem do wszystkich wiadomość mailową. Może następnym razem będzie większa frekwencja? TomaszeK obiecał oddać głos, Hanka chyba też.
Mysikrólik pisze:No właśnie nie wiem o co się spinacie. Jakbyśmy krytykowali czyjeś dziecko. Wtedy obrona byłaby zrozumiała. Też uważam że dyskusja, kulturalna oczywiście, jest jak najbardziej wskazana. Chyba żadna wypowiedź nie nosiła znamion hejtu.
Dokładnie, kulturalna dyskusja jest wskazana. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ