Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album
Puzzle
Forum w mediach

TOP10 Pana Samochodzika (kontynuacje też się liczą)
Autor Wiadomość
templariusz72 
Głodny przygód
opis w budowie :)

Wysłany: 2017-05-24, 07:33   

Czesio1 napisał/a:

Poza tym bez Wyspy nie byłoby Pana Samochodzika bo to przecież tu Tomasz otrzymał w spadku wehikuł.

Dokładnie :564:
TomaszuL bez obrazy ale Twoja teoria ni kupy ni dupy sie nie trzyma ;-)

TomaszL 
Głodny przygód

Wysłany: 2017-05-24, 13:19   

Po to jest forum żeby dyskutować :)

Pozwolę zacytować samego siebie:

Wydaje mi się, że takim wspólnym elementem książek o Panu Samochodziku jest to, że w poszukiwaniu skarbów natrafia na przeciwników, którzy początkowo wodzą Pana Samochodzika za nos, ale w ostatniej chwili to Pan Samochodzik pokazuje wszystkim, gdzie raki zimują.

Tego zdania będę nadal bronił. Przekonajcie mnie, że w Wyspie przeciwnicy początkowo wodzą Pana Samochodzika za nos w takim stopniu jak w późniejszych samochodzikach, to zgodzę się na Wyspę.

Wyspa jest pierwsza z samochodzikiem, ale ja bym ją uznał jako swego rodzaju pomost pomiędzy Uroczyskiem i Atanarykiem (archeolodzy) a resztą (poszukiwanie skarbów, samochodzik, początkowe problemy i końcowe zwycięstwo dzięki intelektowi i szczęściu). Nie ma wszystkich cech tylko jednej grupy, ma natomiast cechy wspólne.

templariusz72 
Głodny przygód
opis w budowie :)

Wysłany: 2017-05-24, 14:35   

TomaszL napisał/a:

Wydaje mi się, że takim wspólnym elementem książek o Panu Samochodziku jest to, że w poszukiwaniu skarbów natrafia na przeciwników, którzy początkowo wodzą Pana Samochodzika za nos, ale w ostatniej chwili to Pan Samochodzik pokazuje wszystkim, gdzie raki zimują.

Tego zdania będę nadal bronił. Przekonajcie mnie, że w Wyspie przeciwnicy początkowo wodzą Pana Samochodzika za nos w takim stopniu jak w późniejszych samochodzikach, to zgodzę się na Wyspę.

Wyspa jest pierwsza z samochodzikiem, ale ja bym ją uznał jako swego rodzaju pomost pomiędzy Uroczyskiem i Atanarykiem (archeolodzy) a resztą (poszukiwanie skarbów, samochodzik, początkowe problemy i końcowe zwycięstwo dzięki intelektowi i szczęściu). Nie ma wszystkich cech tylko jednej grupy, ma natomiast cechy wspólne.

Oczywiscie masz prawo miec własne zdanie, ale zauważ ze w przeciwiestwie do wiekszosci kontynuacji( wyjatkowo naiwnych i do bólu przewidywalnych) , kazda część przygód Tomasza napisana przez Nienackiego jest na swoj sposób inna.
Ostatnio zmieniony przez templariusz72 2017-05-24, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2017-05-24, 14:38   

TomaszL napisał/a:

Nigdy na to nie patrzyłem. Z resztą niedawno dopiero przeczytałem Uroczysko. Rzeczywiście Wyspie Złoczyńców bliżej do Uroczyska i Atanaryka niż PSów.
Wychodzi na to, że ulubiona Czesiowa część nie jest samochodzikiem :shock: :shock: :shock:

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-05-24, 14:43   

Mysikrólik napisał/a:
Wychodzi na to, że ulubiona Czesiowa część nie jest samochodzikiem

Tym samym w Czesiowym rankingu zwolniło się miejsce na UFO, które samochodzikiem jest :-D

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-05-24, 14:59   

Mysikrólik napisał/a:

Wychodzi na to, że ulubiona Czesiowa część nie jest samochodzikiem :shock: :shock: :shock:

Yvonne napisał/a:
Tym samym w Czesiowym rankingu zwolniło się miejsce na UFO, które samochodzikiem jest :-D

Niech mnie rower Yvonne przejedzie!! Co Wy tu za bajdy opowiadacie?? :shock: :shock: :shock:

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

seth_22 
Uwielbia przygody

Wysłany: 2017-05-24, 15:04   

Proponuję wyłonić komisję (społeczną, rzecz jasna), żeby raz na zawsze ustalić, które części są samochodzikowe, a które nie i dlaczego ;)
Ostatnio zmieniony przez seth_22 2017-05-24, 15:05, w całości zmieniany 1 raz  

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-05-24, 15:08   

seth_22 napisał/a:
Proponuję wyłonić komisję (społeczną, rzecz jasna), żeby raz na zawsze ustalić, które części są samochodzikowe, a które nie i dlaczego ;)

Można też rozegrać jakiś mecz.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-05-24, 15:12   

seth_22 napisał/a:

Ja na wszelki wypadek wezmę ze sobą granat bo sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie :-D

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-05-24, 15:27   

zbychowiec napisał/a:
seth_22 napisał/a:

Albo możemy zagrać w paintball! :-D
http://johny.uchwycone-chwile.pl

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-05-24, 15:28   

johny napisał/a:
Albo możemy zagrać w paintball!

:-D :-D :-D

Eksplorator63 
Żądny przygód

Wysłany: 2017-05-24, 15:42   

johny napisał/a:
zbychowiec napisał/a:
seth_22 napisał/a:

Albo możemy zagrać w paintball! :-D

:564:

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-05-24, 17:36   

TomaszL napisał/a:
Przekonajcie mnie, że w Wyspie przeciwnicy początkowo wodzą Pana Samochodzika za nos w takim stopniu jak w późniejszych samochodzikach, to zgodzę się na Wyspę.

Nie będę Cię przekonywał do stopnia wodzenia za nos.
TomaszL napisał/a:

Postaram się wykazać (nie przekonać), że postawiona przez Ciebie teza o 'samochodzikowości' albo jest fałszywa, albo nie tylko Wyspa nie jest samochodzikowa.

Zacznijmy od, podobno, najbardziej samochodzikowego z Samochodzików czyli Templariuszy. Otóż zakładając, wedle tego co wcześniej napisałeś, że motywem przewodnim jest poszukiwanie skarbu, tutaj NIKT nie wodził Pana Tomasza za nos. Oczywiście maestro Nienacki stworzył pozory wodzenia za nos ale... wyłącznie w temacie Malinowskiego. A i tak główną osobą wodzoną za nos była Karen, która wpierw była robiona w trąbę przez Malinowskiego a na końcu dała się wrobić przez Tomasza.
Teraz przejdźmy do zupełnie, zgodnie z Twoją teorią, niesamochodzikowego samochodzika, czyli Złotej Rękawicy, gdzie wprawdzie 'skarb' istniał ale... Pan Tomasz go odkrył zanim zaczęła się wakacyjna przygoda. A i prawdziwa złota rękawica została odkryta przez niego zupełnie niezależnie.
Spójrzmy jeszcze na książkę, która wedle Twojej teorii nie ma żadnych cech samochodzikowych - Winnetou - nie ma skarbu=nie ma samochodzika.
CBDU :564:

TomaszL 
Głodny przygód

Wysłany: 2017-05-25, 09:49   

templariusz72 napisał/a:
TomaszL napisał/a:

Oczywiscie masz prawo miec własne zdanie, ale zauważ ze w przeciwiestwie do wiekszosci kontynuacji( wyjatkowo naiwnych i do bólu przewidywalnych) , kazda część przygód Tomasza napisana przez Nienackiego jest na swoj sposób inna.

Nie czytałem kontynuacji, ale zgadzam się, że przygody Tomasza są za każdym razem inne . I pomimo różnych rankigów "lepszości" przygód (każdy ma swoich faworytów, ja tez), każda z nich jest napisana na co najmniej dobrym poziomie. Jestem na forum od niedawna, ale to wystarczający czas żeby znaleźć potwierdzenie tego we wpisach forowiczów.

Templariuszu72: za inność samochodzików :564:

TomaszL 
Głodny przygód

Wysłany: 2017-05-25, 10:04   

PawelK napisał/a:
TomaszL napisał/a:
Przekonajcie mnie, że w Wyspie przeciwnicy początkowo wodzą Pana Samochodzika za nos w takim stopniu jak w późniejszych samochodzikach, to zgodzę się na Wyspę.

Nie będę Cię przekonywał do stopnia wodzenia za nos.
TomaszL napisał/a:

Postaram się wykazać (nie przekonać), że postawiona przez Ciebie teza o 'samochodzikowości' albo jest fałszywa, albo nie tylko Wyspa nie jest samochodzikowa.

Zacznijmy od, podobno, najbardziej samochodzikowego z Samochodzików czyli Templariuszy. Otóż zakładając, wedle tego co wcześniej napisałeś, że motywem przewodnim jest poszukiwanie skarbu, tutaj NIKT nie wodził Pana Tomasza za nos. Oczywiście maestro Nienacki stworzył pozory wodzenia za nos ale... wyłącznie w temacie Malinowskiego. A i tak główną osobą wodzoną za nos była Karen, która wpierw była robiona w trąbę przez Malinowskiego a na końcu dała się wrobić przez Tomasza.
Teraz przejdźmy do zupełnie, zgodnie z Twoją teorią, niesamochodzikowego samochodzika, czyli Złotej Rękawicy, gdzie wprawdzie 'skarb' istniał ale... Pan Tomasz go odkrył zanim zaczęła się wakacyjna przygoda. A i prawdziwa złota rękawica została odkryta przez niego zupełnie niezależnie.
Spójrzmy jeszcze na książkę, która wedle Twojej teorii nie ma żadnych cech samochodzikowych - Winnetou - nie ma skarbu=nie ma samochodzika.
CBDU :564:

TomaszL: Szanowny Panie Nienacki, ja protestuję ! W Winnetou nie ma skarbu !!!.

Nienacki: Szanowny forowiczu, Winnetou jest nietypowym samochodzikiem, napisanym po namowach przyjaciół i czytelników. Powstał on nie tylko by bawić i uczyć, ale także kształtować obyczaje. Jak się bliżej przypatrzyć, to ten skarb jednak istnieje - jest to przyroda. Pan Samochodzik, tak jak w innych swoich przygodach, angażuje się w ochronę skarbu by został on we właściwym stanie i we właściwych rekach. Może nawet ten skarb jest cenniejszy od tych wszystkich świecidełek?
PS. proszę pozdrowić kolegę PawłaK i innych forowiczów - oni chyba znają samochodziki lepiej ode mnie

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-05-25, 10:17   

TomaszL napisał/a:
Jak się bliżej przypatrzyć, to ten skarb jednak istnieje - jest to przyroda. Pan Samochodzik, tak jak w innych swoich przygodach, angażuje się w ochronę skarbu by został on we właściwym stanie i we właściwych rekach. Może nawet ten skarb jest cenniejszy od tych wszystkich świecidełek?

Polać mu, bo mądrze prawi :564:

Zgadzam się z Tobą, TomaszuL :-)

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-05-25, 10:49   

TomaszL napisał/a:

Wydaje mi się, że takim wspólnym elementem książek o Panu Samochodziku jest to, że w poszukiwaniu skarbów

Skoro, zamiast w argumenty merytoryczne idziemy w ironię, to prosze bardzo.

Pan Tomasz poszukiwał skarbu i znalazł: las i wyspę i ptaszki i jezioro. Otóż Pan Tomasz nie wiedział, że przyroda to tak skarb i dopiero po poszukiwaniu dość długim, bo trwało to 8 części kanonu odnalazł ten skarb. Źli ludzie chcieli mu przeszkodzić w tych poszukiwaniach. Wodzili go długo za nos. Wpierw sądził, że skarbem jest jego wehikuł, później wydawało mu się, że jest to Krwawa Mary. W międzyczasie niektóre typy próbowały mu podstawić zamiast skarbu Miss Kapitan. Nam wszystkim wydawało się, że skarbem, który wreszcie odkrył jest przyroda. Ale to dotyczy tylko tych, którzy po odkryciu tego skarbu nie doczytali książki do ostatniego zdania. A w ostatnim zdaniu dopiero wszystko się wyjaśnia - skarbem, który rzeczywiście został odkryty była niejaka Milady vel Sosnowa Igiełka. Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje. Howgh, Я сказал.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-05-25, 10:54   

PawelK napisał/a:
Skoro, zamiast w argumenty merytoryczne idziemy w ironię, to prosze bardzo.

Pan Tomasz poszukiwał skarbu i znalazł: las i wyspę i ptaszki i jezioro. Otóż Pan Tomasz nie wiedział, że przyroda to tak skarb i dopiero po poszukiwaniu dość długim, bo trwało to 8 części kanonu odnalazł ten skarb. Źli ludzie chcieli mu przeszkodzić w tych poszukiwaniach. Wodzili go długo za nos. Wpierw sądził, że skarbem jest jego wehikuł, później wydawało mu się, że jest to Krwawa Mary. W międzyczasie niektóre typy próbowały mu podstawić zamiast skarbu Miss Kapitan. Nam wszystkim wydawało się, że skarbem, który wreszcie odkrył jest przyroda. Ale to dotyczy tylko tych, którzy po odkryciu tego skarbu nie doczytali książki do ostatniego zdania. A w ostatnim zdaniu dopiero wszystko się wyjaśnia - skarbem, który rzeczywiście został odkryty była niejaka Milady vel Sosnowa Igiełka. Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje. Howgh, Я сказал.

To Ci akurat, Pawle, nie wyszło.
Albo ja nie zrozumiałam :-/
Zdecydowanie wolę Twoje obrazki.
Może wyrazisz to komiksem? :-)

Von Dobeneck 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-05-28, 10:24   

Barabasz napisał/a:
Książka może się podobać lub nie ale nie odbierajcie jej prawa bycia samochodzikiem, gdyż w zamyśle autora i grona czytelników ona nim jest.

Myślę, że UFO to samochodzik, tylko Nienacki pisał go w stanie ograniczonej poczytalności. :D

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-05-28, 11:02   

Ten, że tego, miałem kontakt z autorem....

2017-05-28_115958_Fotor.jpg (65,9 KB)
Obrazek

Von Dobeneck 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-05-28, 12:41   

Czyli miałem rację. :D

Odpowiedz do tematu