Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album
Puzzle
Forum w mediach

Śladami Pana Samochodzika
Autor Wiadomość
Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2014-05-18, 19:06   Śladami Pana Samochodzika

Na nasz forowy chomik wrzuciłem wszystkie dotychczasowe mapki robione przy okazji naszych zlotowych spotkań. Można je pobrać tutaj:
MAPKI MIEJSC SAMOCHODZIKOWYCH
Każda mapka jest w dwóch formatach: bmp i jpg i posiada dodatek w formie pliku tekstowego zawierającego legendę. Są to te same mapy, które zostały zamieszczone w foto-albumach robionych z poprzednich zlotów.
Podobną mapę robię również z okazji Złoczyńcowego Zlotu, mam nadzieję, że na dniach uda mi się ją skończyć.
Docelowo chciałbym, żebyśmy zrobili mapki większości kanonicznych części. Nie piszę, że wszystkich bo o ile Fantomas nie jest tak bardzo nierealny o tyle UFO raczej odpada. Chyba, że PawelK ruszy kiedyś śladami Pana Tomasza do Bogoty i liższych i dalszych okolic.
Chciałbym przy okazji tych map również zrobić coś a'la przewodnik samochodzikowy pt. "Śladami Pana Samochodzika". Oprócz map, opisów danych punktów, cytatów z książek opisujących te miejsca wrzucalibyśmy również zdjęcia tych miejsc. Takie źródło informacji mogłoby się okazać niezwykle pomocne dla tych, którzy chcieliby ruszyć tropem Pana Tomasza w różne miejsca Polski i nie tylko.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

johny 
Moderator

Wysłany: 2014-05-18, 22:20   

Czesiu, zacna, zacna inicjatywa! Powiem tak sam zacząłem coś tam rzeźbić jeżeli chodzi o mapki z Niewidzialnych ale żem noga z komputerów to mi to za bardzo nie wychodziło! :-/ Ale z chęcią pomogę i mogę też udostępnić zdjęcia z tych miejsc samochodzikowych, które uwieczniłem! :-)
http://johny.uchwycone-chwile.pl

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2014-05-19, 12:21   

Czesio1 napisał/a:
Chyba, że PawelK ruszy kiedyś śladami Pana Tomasza do Bogoty

Czesio, Pawel już prawie był w Bogocie :-)

Obrazek

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2014-05-19, 13:00   

PawelK napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
Chyba, że PawelK ruszy kiedyś śladami Pana Tomasza do Bogoty

Czesio, Pawel już prawie był w Bogocie :-)

[url=http://i1116.photobu...515.jpg]Obrazek[/URL]

Załączyłeś jakiś link ale niestety nie otwiera się u mnie. :-/

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2014-05-19, 13:11   

Czesio1 napisał/a:
Załączyłeś jakiś link ale niestety nie otwiera się u mnie.

Nie wiem dlaczego, u mnie bardzo dobrze wygląda.

DSCN5515.JPG (61,41 KB)
Obrazek

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2014-05-19, 13:20   

PawelK napisał/a:

Nie wiem dlaczego, u mnie bardzo dobrze wygląda.

O, teraz już doskonale widzę. :-)

johny 
Moderator

Wysłany: 2014-05-24, 16:43   

A ja dzisiaj zrobiłem zdjęcie willi panny Krostek na łódzkim Julianowie. :-)

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2014-05-24, 18:18   

johny napisał/a:
A ja dzisiaj zrobiłem zdjęcie willi panny Krostek na łódzkim Julianowie. :-)

To trzymaj fotkę, przyda się jak ruszymy z mapami z Niewidzialnych :564:

johny 
Moderator

Wysłany: 2014-05-24, 22:59   

Proszę, to nasz Julianów

a tak mogła wyglądać willa Krostka

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2014-07-09, 21:38   

Słowo się rzekło kobyłka u płotu. Pora ruszyć śladami Pana Samochodzika.
W pierwszej wersji planowałem wydzielić temat, bądź dział forum, który poświęcony byłby książkowym miejscom odnalezionym w rzeczywistości. Zrobiłem już pewien rys z początku "Wyspy złoczyńców". Potem przyszła refleksja, że przecież ten nasz przewodnik będzie żył, rozwijał się (a przynajmniej taką mam nadzieję), będziemy wrzucać coraz to nowe zdjęcia, które uda się nam robić w przyszłości. Trudno by więc było wstawiać coś nowego w posty już istniejące, nie byłyby takie dopiski, uzupełnienia widoczne w postach nieprzeczytanych. A gdyby tak przyszło pomiędzy wierszami wstawić coś czego do tej pory nie było w ogóle to powstałoby niezłe zamieszanie.
Postanowiłem więc stworzyć subdomenę do naszego forum, gdzie będziemy mogli bez problemu wstawiać w dowolne miejsca to co nam przyjdzie do głowy, co się przypomni, co się uda w międzyczasie uwiecznić na kliszach ( ;-) ) naszych aparatów.

Tak na początek wygląda to tak:

ŚLADAMI PANA SAMOCHODZIKA

Wszystko póki co jest umowne, wszystko można edytować, zmieniać, nawet wyróżnik subdomeny. Zapraszam Was wszystkich do wspólnego budowania przewodnika. Każda uwaga jest mile widziana, będziemy dyskutować nad propozycjami. Jeśli macie jakieś zdjęcia, szczególnie te robione podczas prywatnych wypraw (bo zlotowe chyba wszystkie powinienem mieć u siebie) i chcielibyście się nimi podzielić to podsyłajcie do mnie. Pamiętam, że PawelK ruszył kiedyś tropem Pana Tomasza po Pradze, Milady jeśli mnie pamięć nie myli poszukiwała śladów swojej ulubionej części (czyt. "Niewidzialnych") we Frankfurcie nad Menem, Czesio1 swego czasu przeżył niesamowitą przygodę odnajdując wiele miejsc opisanych w tychże "Niewidzialnych" na warmińsko-mazurskiej ziemi. A jak sądzę to nie wszystkie nasze samodzielne wyprawy.
Zatem zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy, z której może powstać naprawdę nieocenione źródło informacji dla wszystkich, którzy zechcą kiedyś w przyszłości odnaleźć miejsca opisanego przez Nienackiego na kartach kanonu samochodzikowego.

johny 
Moderator

Wysłany: 2014-07-10, 07:38   

To ja tak, każdy chyba wie o co chodzi! ;-) :-)

johny 
Moderator

Wysłany: 2014-07-10, 07:39   

I jeszcze Fort Lyck...

Milady 
Moderator

Wysłany: 2014-07-11, 09:23   

Czesio1 napisał/a:
Milady jeśli mnie pamięć nie myli poszukiwała śladów swojej ulubionej części (czyt. "Niewidzialnych") we Frankfurcie nad Menem

Milady jakiś czas temu złośliwością dysku twardego niestety straciła większość zdjęć ze swoich wypraw. :-(

Von Dobeneck 
Zlotowicz

Wysłany: 2014-07-11, 11:39   

Milady napisał/a:

Milady jakiś czas temu złośliwością dysku twardego niestety straciła większość zdjęć ze swoich wypraw. :-(

Podejrzewam, że to nie złośliwość "twardziela", a raczej Kuwasy, pozwolenie wejścia na strychy musiało kosztować. :P :D

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2014-07-11, 14:02   

Milady napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
Milady jeśli mnie pamięć nie myli poszukiwała śladów swojej ulubionej części (czyt. "Niewidzialnych") we Frankfurcie nad Menem

No nie mów, poważnie?? I nie robisz żadnych kopii zdjęć???? :-(

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2014-07-19, 19:53   

Dokonałem aktualizacji strony:
o kolejne cytaty i zdjęcia z Wyspy złoczyńców. Niestety nie wszystko udało się nam w czasie zlotu odnaleźć, część cytatów pozostaje zatem bez oprawy zdjęciowej.
Ciąg dalszy nastąpi...

bigos 
Lubi przygody
bigos

Wysłany: 2014-07-19, 23:14   

Jak ja żałuję, że tą stronę znalazłem kilka tygodni po Waszym ostatnim zlocie. Pozwoliłem sobie popatrzeć na fotki. Te zloty to jest klasa. Podziwiam. Chciałbym kiedyś tak podreptać śladami Tomasza.
A najlepsze jest to, że tam już nawet nie dwa a trzy pokolenia.
Mam nadzieję, że swoje berbecie też kiedyś zarażę Samochodzikiem. Na razie ćwiczymy literki.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2014-07-20, 07:02   

bigos napisał/a:
Jak ja żałuję, że tą stronę znalazłem kilka tygodni po Waszym ostatnim zlocie. Pozwoliłem sobie popatrzeć na fotki. Te zloty to jest klasa. Podziwiam. Chciałbym kiedyś tak podreptać śladami Tomasza.

Wszystko przed Tobą bigosie, nasze drzwi do samochodzikowej przygody na zlotach stoją szeroko otwarte. :564:

bigos napisał/a:

A najlepsze jest to, że tam już nawet nie dwa a trzy pokolenia.
Mam nadzieję, że swoje berbecie też kiedyś zarażę Samochodzikiem. Na razie ćwiczymy literki.

Świetny początek. A później układaj literki w wyrazy czytając Samochodziki. :564:

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2014-08-01, 21:16   

Wrzuciłem kilka kolejnych cytatów z "Wyspy złoczyńców" oraz kilka zdjęć z naszego Złoczyńcowego Zlotu ze śladami przygód Pana Tomasza:

panna Monika 
Zlotowicz

Wysłany: 2014-08-02, 17:08   

Fantastyczna inicjatywa, Czesiu! Naprawdę fantastyczna. Wszystko zebrane w jednym miejscu, uporządkowane. Nawet kiedyś się zastanawiałam, czy nie zebraliście już tyle materiału, żeby jakiś przewodnik wydać. Może wszystko przed Wami...

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2014-08-02, 17:57   

panna Monika napisał/a:
Fantastyczna inicjatywa, Czesiu! Naprawdę fantastyczna. Wszystko zebrane w jednym miejscu, uporządkowane. Nawet kiedyś się zastanawiałam, czy nie zebraliście już tyle materiału, żeby jakiś przewodnik wydać. Może wszystko przed Wami...

Przed NAMI panno Moniko, przed NAMI nie Wami. Toż przecież Ty również brałaś udział w naszych zlotach.
Materiału rzeczywiście mamy już sporo, ale jak sądzę jeszcze mamy sporo do odkrycia. Czekają przecież Bieszczady, Mazury, że o Francji i Kolumbii nie wspomnę. Powoli, małymi kroczkami idziemy do przodu.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2014-08-06, 21:46   

Dokonałem pierwszych wpisów z "Niewidzialnych".

Śladami Pana Samochodzika - PS i Niewidzialni

Na razie są tylko cytaty, zdjęcia i mapki pojawią się później. Gdyby ktoś miał jakieś zdjęcia z wymienionych punktów to podeślijcie, będę się starał na bieżąco wrzucać na stronkę.

TomaszK 
Moderator

Wysłany: 2014-08-18, 20:02   

Klikam na stronę "Śladami Pana Samochodzika" i chyba coś nie działa, bo nie otwiera mi się, ani "Uroczysko", ani "Atanaryk, ani "Nieuchwytny kolekcjoner"...

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2014-08-18, 20:15   

TomaszK napisał/a:
Klikam na stronę "Śladami Pana Samochodzika" i chyba coś nie działa, bo nie otwiera mi się, ani "Uroczysko", ani "Atanaryk, ani "Nieuchwytny kolekcjoner"...

Może brakuje na Twoim komputerku jakiejś wtyczki? :027:
TomaszKu, powoli, dopiero się rozkręcamy. zobaczymy co się da zrobić.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2014-08-30, 10:46   

Wrzuciłem kilka nowych map z "Niewidzialnych":

TomaszK 
Moderator

Wysłany: 2014-08-30, 14:07   

Imponujące ! Nawet jeżeli nie wydasz tego w postaci książki, to będzie doskonały przewodnik na "niewidzialny" zlot.

johny 
Moderator

Wysłany: 2014-08-30, 14:32   

Nie no Czesiu jestes gosc! Niesamowite!

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2014-08-30, 16:04   

Dziękuję Panowie, ale to jeszcze nie koniec.
A co do "Niewidzialnego" zlotu to jak się uda go zorganizować to będziemy mogli te wszystkie miejsca skonfrontować z rzeczywistością. I ubrać naszą stronę w fotki. Kilka fotek mam, postaram się je wkleić na wolnym czasie.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2014-09-03, 21:54   

Wrzuciłem kilka fotek z "Niewidzialnych", powoli, małymi kroczkami ubieramy tą naszą niewidzialną choinkę. :-)

TomaszK 
Moderator

Wysłany: 2014-09-04, 14:48   

A kiedy byłeś w Wejsunach i nad Śniardwami ? Po pierwszym zlocie, wtedy co w Jastrzębiej Górze ?

Odpowiedz do tematu