Tatry 2015 vol. 3

Nieoficjalne spotkania Miłośników Samochodzikowej Przygody
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Tatry 2015 vol. 3

Post autor: PawelK »

Wykorzystaliśmy jeszcze jeden słoneczny weekend aby odwiedzić Taterki.
W piątek wyszliśmy wcześniej z pracy i testując nowe połączenie - estoński Lux Express - pojechaliśmy do Krakowa. Autobus niczego sobie, cena rewelacyjna (10 zeta od osoby), tyle że korki przy wyjeździe z Warszawy spowodowały, że spóźniliśmy się do KRK 50 minut. Trzeba jednak zauważyć, że stali pasażerowie zauważają obniżenie jakości obsługi (pewnie na początku pilnowano się i standardów, a gdy polscy kierowcy zobaczyli, że nikt nie kotroluje...)
Później już szybko Szwagropolem do Zako i o 23:30 wylądowaliśmy w domu.
Następnego dnia rano Anka zameldowała się o 8:15 przy łóżku w pełnym rynsztunku, z tekstem "Jak nie idziesz, to idę sama" :-)
O 9 wyszliśmy z domu. Busik do Kuźnic i robimy trasę częściowo nową dla mnie:
Kalatówki - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka - Małołączniak.
Tutaj myślałem, że już koniec mojej męki ale złudne to były nadzieje.
Na górze wiało straszliwie, więc ograniczyłem ilość zdjęć do minimum, żeby mi aparatu nie wyrwało.
Wracając do trasy - zaczęliśmy schodzić do doliny Małej Łąki. Fajna łagodna ścieżka w dół. Niestety po przejściu obleganej przez turystów polanki okazało się, że teraz schodzimy żlebem pionowo aż do... łańcuchów. Łańcuchów, których ponoć nie ma na żadnej mapie. Niby łańcuchy krótkie i nie nad przepaścią ale mnóstwo ludzi, którzy nie byli do tego przygotowani (głównie mentalnie). Schodzili wisząc na łańcuchach lub jeźdżąc tyłkiem po skale, twarzą do przodu.
Korek się zrobił. W oczekiwaniu na naszą kolej straciliśmy kolejne pół godziny, a przy okazji popsułem sobie kolano i musiałem zwolnić przy schodzeniu.
Po dotarciu na Przysłop Miętusi wpadłem na pomysł zaesemesować do TomaszKa. Okazało się, że trwa właśnie zlot Tomaszowej grupy studenckiej i zostaliśmy zaproszeni na wieczorną imprezkę.
Pospiesznie dotarliśmy do domu (busikiem) i o 20 wybraliśmy się na przystanek busików przy Krupówkach (wcześniej potwierdzając u kierowcy, czy jeszcze o tej porze jeżdżą). Okazało się, że jeżdżą... o 19:30 i 22:15.
Pozostała taksówka.
TomaszKowi dziękujemy za zaproszenie, krupnik i przywiezioną przez gości kminkówkę a Beacie za worek smakołyków, które jeszcze jemy :-)
Właśnie zaraz zabieram się do szarlotki :-)
Wracamy oczywiście taksówką, ale żeby było trochę emocji, to Tomasz postraszył nas misiami. Mając już kanadyjskie doświadczenia z niedźwiedziami stawiliśmy czoła głośno rozmawiając po drodze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez PawelK, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Cudnie Paweł! :-) :564:
Jak mało ludzi...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

johny pisze:Cudnie Paweł! :-) :564:
Jak mało ludzi...
Właśnie, jak nie u nas .
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Tatry 2015 vol. 3

Post autor: TomaszK »

PawelK pisze:TomaszKowi dziękujemy za zaproszenie,
Niestety nie ma ani jednego zdjęcia, gapy z nas.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

O kurka, ale piękne widok! Pozazdrościć wyprawy. I ten fragment z łańcuchami, nie wiedziałem, że w tym miejscu są jakieś sztuczne usprawnienia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze:Niestety nie ma ani jednego zdjęcia, gapy z nas.
A ten aparat to był fejkowy?
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Sprawdzilem obydwa aparaty ktore mielismy w Kościelisku, ale niestety na żadnym z nich nie ma zdjęć z wieczoru. W tym jeden okazał sie zepsuty.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze:Sprawdzilem obydwa aparaty ktore mielismy w Kościelisku, ale niestety na żadnym z nich nie ma zdjęć z wieczoru. W tym jeden okazał sie zepsuty.
Jedna z pań bliźniaczek robiła zdjęcia (albo udawała), ten aparat też sprawdzałeś?
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

No co Ty. Następny raz zobaczymy się za rok, na kolejnym spotkaniu.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze:No co Ty. Następny raz zobaczymy się za rok, na kolejnym spotkaniu.
No przecież one z KRK :-P
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Aleście utrafili pogodę! Mój ulubiony typ chmurek :) I ten spokój na szlaku. Ech...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
bans
Poszukiwacz przygód
Poszukiwacz przygód
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2015, 15:47
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Tatry 2015 vol. 3

Post autor: bans »

PawelK pisze:Niestety po przejściu obleganej przez turystów polanki okazało się, że teraz schodzimy żlebem pionowo aż do... łańcuchów. Łańcuchów, których ponoć nie ma na żadnej mapie.

Ojojoj, mapa nie jest od tego, żeby ci każdy łańcuch opisywać. Tak to się kończy, kiedy się człowiek nie przygotuje do wycieczki. Akurat łańcuchy w Kobylarzowym Żlebie to rzecz oczywista i znana od lat.

Inna sprawa, że amatora od razu poznaje się po tym, że na słowo "łańcuch" zaczyna się bać, a bezmyślnie idzie tam, gdzie jest trudno, a łańcuchów brak...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Tatry 2015 vol. 3

Post autor: Czesio1 »

bans pisze: Ojojoj, mapa nie jest od tego, żeby ci każdy łańcuch opisywać. Tak to się kończy, kiedy się człowiek nie przygotuje do wycieczki. Akurat łańcuchy w Kobylarzowym Żlebie to rzecz oczywista i znana od lat.
Jak widać nie każdemu znana bo ja choć od kilku lat szwendam się latem po Tatrach akurat tego nie wiedziałem.
bans pisze: Inna sprawa, że amatora od razu poznaje się po tym, że na słowo "łańcuch" zaczyna się bać, a bezmyślnie idzie tam, gdzie jest trudno, a łańcuchów brak...
Na podstawie czego wydajesz takie osądy na temat "amatora" bansie? Masz ku temu jakieś konkretne przesłanki? Bo akurat Paweł jest częstym bywalcem Tatr i z tego co wiem bywa bardzo dobrze przygotowanym do wędrówek po tatrzańskich szlakach. A że nie lubi łańcuchów to chyba nie przestępstwo?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Dzięki Czesio1. Amatorem jestem. Oczywiście. I co z tego? Czyżbyś bansie miał bardzo popularny wśród PROFESJONALISTÓW pogląd, że amatorzy nie powinni się pętać pod nogami bo przeszkadzają?
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

Ja na pewno jestem amatorem (3 razy w życiu byłem w górach) i uwielbiam wszelkiego rodzaju klamry i łańcuchy :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Konfiturek pisze:Ja na pewno jestem amatorem (3 razy w życiu byłem w górach) i uwielbiam wszelkiego rodzaju klamry i łańcuchy :)
No masz Ci los, "amator". Na dzień dobry pierwszego dnia pobytu w Tatrach od razu zdobył Kozi Wierch.
A w tym roku pyrkał po Orlej perci jak kozica. O Rysach to już nie wspomnę nawet.
Ostatnio zmieniony 07 paź 2015, 12:14 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Captain Nemo
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 193
Rejestracja: 14 sie 2013, 16:09
Tytuł: z jedzeniem na TY...
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Captain Nemo »

Piękne widoczki i super spotkanko :) ja ostatnio tez polubiłem góry niestety jako taternik jestem na poziomie Nosala, Kasprowego i Ciemniaka :) :) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Niedawno turysta spadł ze świnicy:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/smiertelny-wypadek-w-tatrach-nie-zyje-turysta,605840.html

a tu kolejny wypadek w Tatrach:

http://wiadomosci.onet.pl/krakow/turystka-spadla-ze-szlaku-w-rejonie-orlej-perci-trwa-akcja-topr/yfl2q6

Nie lubię zima chodzić po szlakach a już Orlą czy nawet na świnicę w grudniu bym się nie wybrał. Rozumiem, że jak ktoś jeździ na nartach to ok, ale szwendać się po zaśnieżonych szlakach i do tego tak ekstremalnie trudnych? Po co?
Ostatnio zmieniony 08 lip 2018, 17:59 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:Po co?
Bo góry zimą są piękne. Problem jest w tym, że to zupełnie inny sport niż chodzenie latem a ludzie tego nie rozumieją.
My najdalej się pewnie wybierzemy na Kondratową o ile nie będzie padało. Dotychczas w zimie najbardziej ekstremalnie doszliśmy do Stawu Smreczyńskiego i to już była wyprawa /śnieg przy schronisku na Hali Ornak był do połowy ud/ :-)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Jak tak dalej pójdzie to sami się wykruszą...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l#MTstream
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez PawelK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: Bo góry zimą są piękne.
Kwestia gustu. Ja zdecydowanie wolę letnie widoki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Ostatnio zmieniony 08 lip 2018, 17:59 przez PawelK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Oj sypnęło ostatnio wypadkami w Tatrach. :-/

"TOPR prosi o niewychodzenie w wysokie góry" a turyści i tak swoje robią.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Selekcja naturalna w tym sezonie niesamowita. Ciekawe, może ktoś będzie kandydował do nagrody Darwina?

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-c ... Id,1947730
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez PawelK, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania nieoficjalne”