Gra o Tron

Dział poświęcony literaturze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Gra o Tron

Post autor: Waldemar_B »

Jak się zapatrujecie? Czyta / ogląda ktoś?
Obrazek
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1218
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

Właśnie zerkam na pierwszy odcinek
Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Waldemar_B »

O, to kolega "do tyłu", ale polecam. Ja najpierw czytam a potem patrze i jest ciekawie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Waldemar_B »

Bardzo proszę. W Tolkienie linia podziału dobrzy - źli jest dość wyraźnie zarysowana, tu po przemyśleniu uznałem, że nie ma postaci jednoznacznych. Nawet Ci najgorsi mają swoją pozytywną stronę, którą czasem zaskakują. Z tego powodu historia jest bardziej realistyczna i "przyziemna". Postacie są naprawdę fenomenalne, los "gry" się często odwraca. Sam film jest nakręcony bardzo sprawnie, aktorzy dobrani tak, że trudno wyobrazić sobie kogoś innego - nie gra tam nikt z szerzej znanych osób, przez co zaszufladkowali się już na Grę. Polecam jednakże książkę, jako, że film jest nieco uproszczony z przyczyn scenariuszowych, jednakże zrobiono tro bardzo zgrabnie (sam Martin konsultował scenariusz).

Czekam na odzew - Winter is coming!
Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11646
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Mi również wiele osób polecało Grę o tron i w efekcie przeczytałem pierwszy tom. Nie powiem czytało się nawet przyjemnie ale zachwytów innych nie podzielam. Ot sprawnie napisana powieść, która dzieje się w trochę odrealnionym świecie. Zacząłem tom drugi ale dobrnąłem ledwie do połowy gdy dowiedziałem się, że w kolejce czeka jeszcze kilka książek każda po ok. 1000 stron. Chyba lepiej dla mnie przynajmniej poświęcić czas na inne pozycje np Dzieci Jerominów... Ale nie powiem serial obejrzałbym z chęcią.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

A ja zaczęłam oglądać serial i muszę powiedzieć, że nie mam ochoty oglądać tego nigdy więcej. Dla mnie jest niesamowicie płytki i ta gra aktorska... Masakra! Jak dla mnie to taka telenowela tylko osadzona w nieco innych realiach.
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Waldemar_B »

oj...
Załączniki
images.jpg
images.jpg (9.82 KiB) Przejrzano 14251 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Waldemar_B »

Hmm, żeby nie spojlerować, to trup się tam ściele gęsto i rotacja jest niemała :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1218
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

Trupów jest dość sporo i sexu w różnej postaci
Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Ja przeczytałem wszystko co było wydane, trzy lata temu. W tej książce nie należy się przyzwyczajać zbytnio do bohaterów... Ale najciekawszy jak dla mnie wątek, to kraina mrozu i śniegu za Murem, a najmniej ciekawy to panna ze smokami i Dothrakami.
Ogólnie, książka do przeczytania jeden raz.
Serial ujdzie, są gorsze... :-D
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Waldemar_B »

Ja pewnie wrócę do tej historii. Mój afekt to "gry" wynika być może z zamiłowania do gier fabularnych w takich własnie klimatach i ta złożoność bohaterów mi się z tego względu podoba szczególnie. A Khalieesi jest cool, jak to było w teledysku - parodii "I've got dragons bitch!"
Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Waldemar_B pisze:. A Khalieesi jest cool, jak to było w teledysku - parodii "I've got dragons bitch!"
Eeee...Mdła i tyle. Nie porwałaby mnie za sobą. Dobrze, że nie ma jej braciszka, tamten to był dopiero oszołom. ;-)
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Waldemar_B »

Ciii, bo obudzisz smoka :-D
Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Niestety, z jego wyglądem, to mógłbym co najwyżej obudzić niemowlaka, który tego smoka ssie. :-P :-D :-D :-D
Ale napiszę o moich ulubionych bohaterach.
Na pierwszym miejscu Thyrion Lannister, bo jest cyniczny, inteligentny, ale ma też w sobie litość, czego nie można powiedzieć o jego siostrzyczce Cersei.
Jaimie Lannister, Królobójca, pomimo kazirodczego związku z Cersei. W następnych tomach odpokutował za Brana Starka i zaczął się zmieniać na lepsze.
Ogar, brutal, ale mający dość serca i litości, żeby ocalić starszą córkę Starka.
Góra Która Jeździ, starszy brat ogara, barbarzyńca, najsilniejszy i największy facet w tym dziwnym świecie.
John Snow, bękart Neda Starka, chyba jedyny porządny facet.
A najbardziej osłabiali mnie m. in. Rycerz Kwiatów, niby wielki szermierz, ale straszny pederasta. :-D
I ten zdrajca z Wysp, nie pamiętam jak się nazywał.
Kurde, i tak dużo pamiętam po trzech latach. ;-)
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Waldemar_B »

Theon Greyjoy z Żelaznych Wysp. Mi także podobają się wymienione postacie, zresztą niemal każda mi sie podoba, bo nie są jednoznaczne. Therion Lannister jest najjaskrawszym przykładem, to zresztą postać bardzo smutna, bo próbuje zaimponować ojcu a ten uważa go za wynaturzenie.

Co do Rycerza kwiatów to w książce tego wątku aż tak mocno z tego co pamiętam nie podkreślano, w filmie zaś sceny były bardzo dosadne.
Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Faktycznie, Theon Greyjoy. Dzięki. :564:
Właśnie to, że wszystkie postaci są bardzo niejednoznaczne, jest najmocniejszą stroną książki. Ja zacząłem czytać książkę po obejrzeniu pierwszego odcinka pierwszej serii. A powodem, przynajmniej najważniejszym było ścięcie, wiesz kogo(nie chcę pisać konkretnie, bo być może ktoś zechce przeczytać, więc zepsułbym mu przyjemność dowiedzenia się ze stron książki).
Rycerz Kwiatów, hehe.... Chyba masz rację, w filmie nie było niedomówień. Nawet aktora wybrali ze zniewieściałą facjatą. :-D
beny
Poszukiwacz przygód
Poszukiwacz przygód
Posty: 6
Rejestracja: 07 lis 2013, 09:50
Miejscowość: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Gadu Gadu: 23142564
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: beny »

Ja ksiązki nie czytałem ale oglądnełem cały 1 i 2 sezon , nie wiem jak ksiązka ale serial jest poprostu rewelacyjny ! Bardzo lubie takie klimaty i ta nuta niewiedzy i strachu przed dzikimi :D
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Waldemar_B »

Ja w zasadzie już niemal kończę całość i nie wiem jak z tego da się serial zrobić. Się sam Martin namęczyć będzie musiał jak nic.
Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Waldemar_B pisze:Ja w zasadzie już niemal kończę całość i nie wiem jak z tego da się serial zrobić. Się sam Martin namęczyć będzie musiał jak nic.
Ale kończysz ostatni tom? Bo jak ja czytałem 2 lata temu, to nie było jeszcze wszystkiego. Nawet nie pamiętam w którym momencie się kończyła akcja.
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Waldemar_B »

Czytam I Tom Tańca Smoków, czy przedostatnią dostępną książkę. Jest w niej zapowiedź kolejnych dwóch po "Tańcu". Czekamy dalej, choć ja mam już swój typ zakończenia - tylko z obecnym tempem akcji to jeszcze z 6 książek potrzeba :-D
Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Waldemar_B pisze:Czytam I Tom Tańca Smoków, czy przedostatnią dostępną książkę. Jest w niej zapowiedź kolejnych dwóch po "Tańcu". Czekamy dalej, choć ja mam już swój typ zakończenia - tylko z obecnym tempem akcji to jeszcze z 6 książek potrzeba :-D
No właśnie, :/ Martin pisze fajnie, ale za dużo czasu mu to zajmuje. Ja już prawie nic nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Waldemar_B »

Eee, "przysiądziesz" i nadrobisz :-D
Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Waldemar_B pisze:Eee, "przysiądziesz" i nadrobisz :-D
Nie sądzę, żebym jeszcze raz to czytał, to nie Samochodziki.
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Waldemar_B »

Ja mam zamiar, ale co z tego wyjdzie to nie wiadomo. Albo inaczej - kiedy to zrobię, na emeryturze czasu dużo i biblioteki pod nosem, na kino pewnie kasy nie będzie...
Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11646
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Ja przeczytałem I część, pół drugiej ale stwierdziłem, że szkoda mi czasu na resztę. Owszem książki były niezłe ale nie do takiego stopnia żeby pochłonąć się w nich bez reszty. Do tego każdy tom po ok. 900 stron. Szkoda czasu... Takie Dzieci Jerominów o wiele bardziej warte były uwagi! Zakupiłem sobie za to serial (I serię) i z chęcią go sobie obejrzę. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
złoczyńca
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 355
Rejestracja: 26 mar 2014, 14:09
Tytuł: rozglądam się
Miejscowość: ćmiłów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: złoczyńca »

ja tylko oglądam, wziąłem kiedyś książkę do ręki ale jakoś nie znalazłem czasu i dałem spokój, za to oglądam na bieżąco. Według mnie jest to sprawnie, z wielkim rozmachem zrealizowany serial z ciekawą fabułą (oczywiście jeśli ktoś lubi fantasy) i rzeczywiście zaskakującymi zwrotami akcji, przez co ogląda się go z dużym zainteresowaniem czekając na kolejne odcinki. Przy okazji okraszony dużą dozą przemocy jak i seksu. Może wydawać się, że to nie dla płci pięknej ale nie wiedzieć czemu moja żona i koleżanki z pracy pieją z zachwytu - Kal Drogo ;-)
Awatar użytkownika
Krwawa Mary
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1826
Rejestracja: 18 mar 2015, 12:28
Tytuł: Seta Żyleta
Miejscowość: Chełm / Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Krwawa Mary »

Von Dobeneck, faktycznie jest z czego niezmiernie się bardzo mocno cieszę jak nie wiem :D zaraz nowy sezon i już się nie mogę doczekać!
Obrazek
Czemu mowy mojej nie rozumiecie?
Bo wy z ojca diabła jesteście.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Widzisz niewiasto? Jam Alfem i Omegą. :p :D
Awatar użytkownika
Krwawa Mary
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1826
Rejestracja: 18 mar 2015, 12:28
Tytuł: Seta Żyleta
Miejscowość: Chełm / Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Krwawa Mary »

Von Dobeneck, dobra! przyznaję Ci rację :D
Obrazek
Czemu mowy mojej nie rozumiecie?
Bo wy z ojca diabła jesteście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”