Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Dane_osobowe • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Listy z Rosji [Teatr TV] 2017 r.
Autor Wiadomość
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-12-03, 22:44   Listy z Rosji [Teatr TV] 2017 r.

W Poniedziałek w telewizji obejrzałem wspaniały spektakl Teatru Telewizji z 2017 r. pt. "Listy z Rosji" w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego.

Spektakl jest interpretacją książki Astolphe'a de Custine'a pod tym samym tytułem opisującej jego autentyczna podróż do Imperium Rosyjskiego prawie 180 lat temu.
Tematem jest przebieg podróży, a faktycznie spostrzeżenia autora na temat Rosji próby jej zrozumienia, poznanie ustroju tam panującego, mechanizmu władzy i jej wpływ na życie innych ludzi i narodów.
Całość przypomina troszeczkę "Dżentelmena w Moskwie", tylko tutaj sztuka bardziej skupia się na stosunku władzy do ludu, a nie życiu codziennemu.

Całość świetnie zrealizowana, piękna scenografia, choreografia i muzyka. W rolach głównych świetnie pasujący Piotr Adamczyk.
W pozostałych rolach m.in Adam Ferency, Piotr Mastalerz i mnóstwo świetnych aktorów drugoplanowych.

>>>zapowiedź spektaklu 1
>>>zapowiedź spektaklu 2

Warto!
Ostatnio zmieniony przez Barabasz 2019-12-03, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  

Barabasz
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-12-05, 09:40   

Prześledziłem dokonania reżysera tego spektaklu Wawrzyńca Kostrzewskiego i muszę stwierdzić, mimo iż jego dorobek jest skromny to wszystko co wyszło z pod jego ręki bardzo mi się podobało.
Jego niedawna interpretacja "Wesela" Wyspiańskiego mnie urzekła, teraz "Listy z Rosji", a także okazało się że uwielbiany przeze mnie serial "La La Poland" - dla mnie odkrycie satyryczne ostatnich lat też on reżyserował. Widać, że aktorów ma ulubionych i głównie korzysta ze sprawdzonej ekipy.
Czekam zatem na jakiś fabularny debiut filmowy.

encyklopediateatru.pl

La La Poland interia.pl

Jak ktoś nie oglądał odcinków "La La Poland" to polecam !!! Czuć tutaj ducha Stanisława Barei, a aktorstwo wyśmienite :-D
>>>LA LA Poland do obejrzenia na vod.tvp.pl

Odpowiedz do tematu