Książki i filmy na Boże Narodzenie

Dział poświęcony literaturze
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:
Czesio1 pisze:No i wreszcie się doczekałem! Będzie "Potop" w dni świąteczne! Wprawdzie na nielubianej przeze mnie stacji TVN ale jednak będzie
Sprawdzę, kiedy i jak będzie mi pasowało, to też obejrzę :-)
Godziny raczej kiepskie. W niedzielę od 9:30 do 12:45 a w poniedziałek od 10:00 do 12:50.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

W sobotę: na Polsacie będzie Kevin sam w domu :-D a na TVN Shrek. TVP misyjnie jedzie z kolędami i live z Rzymu. A, po 1 w nocy można sobie o papieżu film obejrzeć ;-) ale spoko, na TVN o 2 w nocy Harry Potter :D Czyli chłam x1

W niedzielę : TVP2 przed południem Kochaj albo rzuć, na TVP1 po 15 jakiś polski przygodowy z 2012 roku i po północy na Polsacie nowi Trzej Muszkieterowie. Po za tym chłam x2.

W poniedziałek: o 10 na TVN Potop, o 12 na TVP2 dobry western i powtórka muszkieterów o 20 na Polsacie i po 2 w nocy na TVN dobry wojenny. A tak chłam x 3.

Wniosek, wszystko co wartościowe obejrzeć można kiedy się chce i bez reklam, znaczków i innych takich :-P zatem wyłączcie tv i spędzajcie czas z rodziną :564:
Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Roch pisze:W sobotę: na Polsacie będzie Kevin sam w domu
Nigdy tego nie oglądałem i nie mam zamiaru. Czy naprawdę nie mogą się odbyć święta bez tego Kevina?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Czesio1 pisze:
Roch pisze:W sobotę: na Polsacie będzie Kevin sam w domu
Nigdy tego nie oglądałem i nie mam zamiaru. Czy naprawdę nie mogą się odbyć święta bez tego Kevina?
NIE! :-D
Obejrzyj, raz można. Całkiem to zabawne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Roch pisze:
Czesio1 pisze:
Roch pisze:W sobotę: na Polsacie będzie Kevin sam w domu
Nigdy tego nie oglądałem i nie mam zamiaru. Czy naprawdę nie mogą się odbyć święta bez tego Kevina?
NIE! :-D
Obejrzyj, raz można. Całkiem to zabawne.
No nie żartuj Rochu. :-/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Czesio1 pisze:
Roch pisze:
Czesio1 pisze:
Roch pisze:W sobotę: na Polsacie będzie Kevin sam w domu
Nigdy tego nie oglądałem i nie mam zamiaru. Czy naprawdę nie mogą się odbyć święta bez tego Kevina?
NIE! :-D
Obejrzyj, raz można. Całkiem to zabawne.
No nie żartuj Rochu. :-/
No nie żartuję, ja oglądałem i mogę mieć zdanie na ten temat wyrobione - za pierwszym razem nawet zabawne. Ty nie oglądałeś i nie masz zamiaru, zatem na podstawie czego osądzasz film? Recenzji z Promyczka Dobra ? :-P :-D
Ostatnio zmieniony 19 gru 2016, 21:03 przez Nemsta, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Filmem bez którego nie wyobrażam sobie świąt, są "Wariackie święta" ze Stevem Martinem. Komedia o niezwykłym Bożym Narodzeniu pracowników Telefonu Zaufania. Trailer po angielsku, bo po polsku nie znalazłem.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2016, 22:41 przez TomaszK, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Roch pisze: No nie żartuję, ja oglądałem i mogę mieć zdanie na ten temat wyrobione - za pierwszym razem nawet zabawne. Ty nie oglądałeś i nie masz zamiaru, zatem na podstawie czego osądzasz film? Recenzji z Promyczka Dobra ? :-P :-D
Na podstawie reklamowych urywków, fragmentów, mnie ta twarz w ogóle nie śmieszy. A do tego to cykliczne powtarzanie w święta jakby telewizja nie miała naprawdę nic godnego do przekazania.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Fajny polski film na święta Wesołych świąt z 1977 r. z Krzysztofem Majchrzakiem w roli głównej. Dwóch kolegów przyjeżdża do stolicy z choinkami na sprzedaż. Stare dobre polskie kino.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Roch napisał/a:
W sobotę: na Polsacie będzie Kevin sam w domu

Nigdy tego nie oglądałem i nie mam zamiaru. Czy naprawdę nie mogą się odbyć święta bez tego Kevina?
A my oglądamy z harcerzami CO ROK i za każdym razem śmiejemy się do łez - poważnie.
Pewnie jakbym go oglądała sama, to tak by mnie to nie śmieszyło, ale jak oglądamy wspólnie i dorzucamy komentarze, to jest naprawdę fajna atmosfera i dużo, dużo śmiechu.
Dlatego w tym roku też pewnie obejrzymy.
Poza tym Kevin to nie tylko humor (dla niektórych pewnie nieśmieszny). Są tam również wątki bardzo mądre i wartościowe, jak choćby samotność starego człowieka, dobre serce właściciela sklepu z zabawkami czy mój ulubiony z Gołębiarką z "Kevina w Nowym Jorku". Ta nić porozumienia zawiązująca się między Kevinem a Gołębiarką to mój ulubiony fragment filmu. A ten moment, kiedy Kevin wręcza jej jedną z pary turkawek, autentycznie mnie wzrusza. Moim zdaniem jest to zdecydowanie świąteczny film.
Dlatego również uważam, Czesio, że raz możesz obejrzeć :-)

A od kilku lat oglądamy też przed świętami "Listy do M". Co prawda niemiłosiernie denerwuje mnie w tym filmie Karolak i Dygant, których nie cierpię, ale za to gra Agnieszki Wagner i Wojciecha Malajkata wynagradza mi wszystko :-)
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, 09:23 przez Yvonne, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Dlatego również uważam, Czesio, że raz możesz obejrzeć :-)
Nie dam się namówić Yvonne. :-P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:
Yvonne pisze:
Dlatego również uważam, Czesio, że raz możesz obejrzeć

Nie dam się namówić Yvonne
A szkoda. Pewnie się nasłuchałeś negatywnych opinii, które Cię zniechęciły.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Widzę, że więcej piszecie teraz o filmach niż o książkach świątecznych, dlatego zmieniłam nazwę wątku na "Książki i filmy na Boże Narodzenie" :-)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Yvonne pisze:wręcza jej jedną z pary purchawek
Turkawek, turkawek, Yvonne. Gdyby wręczał purchawki to nawet Czesio by się uśmiał.

Obrazek
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

PawelK pisze: Yvonne napisał/a:
wręcza jej jedną z pary purchawek


Turkawek, turkawek, Yvonne. Gdyby wręczał purchawki to nawet Czesio by się uśmiał.
He he.
A wiesz, że najpierw napisałam "turkawki", a potem zmieniłam?
Nie wiem czemu :-D
Jakoś tak słowo "purchawka" bardziej mi się kojarzy z czymś pierzastym.
Zresztą Czesio i tak nie chce obejrzeć, więc bez różnicy, co on jej tam wręcza ;-)

Poprawiłam.
Dzięki, Pawle, za czujność ;-)
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, 09:32 przez Yvonne, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Zresztą Czesio i tak nie chce obejrzeć, więc bez różnicy, co on jej tam wręcza ;-)
Masz absolutną słuszność Yvonne :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Jeżeli ktoś nie ma czasu w święta na książkę, nie pasuje mu żaden film to proponuje przepiękną opowieść obrazkową (komiks) Łauma Karola "Kaerel" Kalinowskiego.

"Dorotka, dziewczynka z dużego miasta, wyrusza do Łojm, wsi malowniczo położonej w sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Ale cel tej wizyty szybko przestaje być tylko turystyczny. Na miejscu okazuje się bowiem, że jej babcia zginęła w tajemniczych okolicznościach. Po pogrzebie rodzina postanawia w Łojmach zostać. Choć to dla nich szokująca odmiana, mimo paru niewygód życie w chatce na skraju lasu zaczyna im się podobać. I wszystko byłoby pięknie, gdyby pewnego razu tata Dorotki nie zabił węża, mieszkającego pod kredensem...A wszystko to głęboko zanurzone w jaćwieskich wierzeniach i legendach."

Obrazek
Obrazek

Obecnie III wydanie jest już wyprzedawane na pniu. świetna opowieść dla młodych i starszych. W sam raz na świąteczne, zimowe wieczory.

PS. Też lubię Kevina :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Czesio1 pisze:
Roch pisze: No nie żartuję, ja oglądałem i mogę mieć zdanie na ten temat wyrobione - za pierwszym razem nawet zabawne. Ty nie oglądałeś i nie masz zamiaru, zatem na podstawie czego osądzasz film? Recenzji z Promyczka Dobra ? :-P :-D
Na podstawie reklamowych urywków, fragmentów, mnie ta twarz w ogóle nie śmieszy. A do tego to cykliczne powtarzanie w święta jakby telewizja nie miała naprawdę nic godnego do przekazania.
Nie oceniamy książki po okładce. Biblia też jest w każdej księgarni ;-)
Oglądaj Potop w złej TVN, ten równie nic nie wartościowy i niegodny film powtarzany co święto jakieś :563: :-D

Swoją drogą purchawka chropowata fajna jako dodatek do sosów, daje aromat ;) Turkawki nie jadłem :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Roch pisze: Oglądaj Potop w złej TVN, ten równie nic nie wartościowy i niegodny film powtarzany co święto jakieś :563: :-D
Mam inne zdanie na ten temat Rochu i jeśli czas pozwoli to z przyjemnością obejrzę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze:PS. Też lubię Kevina
Cieszę się, że nie jestem tu sama.
Podobnie jak z UFO ;-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:
Barabasz pisze:PS. Też lubię Kevina
Cieszę się, że nie jestem tu sama.
Oj Yvonne, na razie to ja jestem sam jako ten nie lubiący Kevina. :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Oj Yvonne, na razie to ja jestem sam jako ten nie lubiący Kevina
Ależ, Czesio, Ty przecież nawet nie wiesz, czy go lubisz czy nie, skoro nie oglądałeś ;-)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Yvonne pisze:Ależ, Czesio, Ty przecież nawet nie wiesz, czy go lubisz czy nie, skoro nie oglądałeś
Czesio tak ma, intuicyjnie wie, że nie lubi. Znam parę osób, które tak mają nie trawią Harrego Pottera, mimo że do ręki jednej książki nie wzięli, nie lubią Dody, mimo że nie słyszeli ani jednego jej utworu. Uprzedzają się do otoczki.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: Czesio tak ma, intuicyjnie wie, że nie lubi. Znam parę osób, które tak mają nie trawią Harrego Pottera, mimo że do ręki jednej książki nie wzięli,
Hehehe, ja też nigdy nie miałem w ręku ani jednej książki Harrego i jakoś mnie do nich nie ciągnie. Ale nie wciągaj mnie na listę tych osób co go nie trawią bo ja mam tylko stosunek obojętny do Pottera.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Ależ, Czesio, Ty przecież nawet nie wiesz, czy go lubisz czy nie, skoro nie oglądałeś ;-)
Oj Yvonne, jak Ci mówię, że go nie lubię to nie lubię. Paweł piszę, że intuicyjnie to wiem i że dla niektórych ludzi otoczka jest wystarczająca do wydawania oceny. Być może po części tak jest, bo co święta to w telewizji Kevin i Kevin jakby nic innego ciekawszego nie mogło być. Ja wolę obejrzeć Potop dla mnie ten film ma większą wartość niż Kevin.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Czesio1 pisze:Oj Yvonne, na razie to ja jestem sam jako ten nie lubiący Kevina.
Nie jesteś sam.Być może moje towarzystwo w tym samym klubie nie ceniących tej produkcji nie będzie Ci bardzo w smak, ale mam chroniczną alergię na wszystkie Keviny, Wakacje w krzywym zwierciadle, Głupich i głupszych, Ace'ów Venturów, Asterixów i innych wynalazków tego typu. Po prostu nie bawi mnie humor gdzie ktoś kogoś wali młotem, kopie, zrzuca ze schodów itp. Co innego absurdy typu Monty Python, Leslie Nielsen we wszystkich odsłonach lub Czy leci z nami pilot. W tym rozsmakowuję się bez pamięci. :-)
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, 13:03 przez Nietajenko, łącznie zmieniany 1 raz.
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Ja wolę obejrzeć Potop dla mnie ten film ma większą wartość niż Kevin.
Dla mnie również, ale jednak bardziej rodzinnym filmem do obejrzenia z dziećmi jest bez wątpienia Kevin.
Próbowałam ostatnio obejrzeć Potop z chłopcami i stwierdziłam, że jest tam jednak sporo okrutnych scen, które są pokazane naprawdę bardzo obrazowo. Mój Dominik się trochę przestraszył i przestał oglądać.
Nie wspominając już o tym, że dialogi w polskich filmach są ciężkie w odbiorze, jeśli chodzi o ich zrozumiałość. Dla mnie również, a co dopiero dla dzieci :-/
Ja sama wielokrotnie oglądałam podczas świąt Potop z moim Tatą, ale chyba jednak byłam starsza.
Zatem, podsumowując, jeśli chce się obejrzeć w ten świąteczny czas jakiś film razem z dziećmi, to Kevin się do tego bardziej nadaje :-)
I może właśnie dlatego jest emitowany co rok.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, 12:35 przez Yvonne, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

A ja powiem tak "Kevin sam w domu" to jest lekka komedia, na którą warto popatrzeć niezależnie od przekazywanych wartości wspomnianych przez Yvonne. Po prostu popatrzeć, pośmiać się, wyluzować, oderwać od codziennego kieratu.
A poza tym jest to film, który pojawił się w polskiej telewizji dokładnie 25 grudnia 1992 roku, gdy jeszcze takich filmów było jak na lekarstwo i dzięki temu pozwala przypomnieć wielu ludziom beztroskie lata dziecięce lub (mi np.) studenckie. I tego nikt temu filmu nie odbierze. :-)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Nietajenko, ale chociaż Ty napisz, że Kevina oglądałeś i na podstawie tego masz zdanie wyrobione.

zbychowiec, wygrałeś :564:
Czesio1, z Potopem to była ironia, obejrzałbyś Kevina to byś zrozumiał co to ;) Potop sobie na wieczór ustawiłem, jak wrzucę coś obiecanego w innym wątku :-D
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, 12:46 przez Nemsta, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

PawelK pisze:A ja powiem tak "Kevin sam w domu" to jest lekka komedia, na którą warto popatrzeć niezależnie od przekazywanych wartości wspomnianych przez Yvonne
Byłam przekonana, że od dzisiaj zaczniesz na mnie mówić "Purchawka" :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”