Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album
Puzzle
Forum w mediach

XIII Forowy Zlot Frombork 2017
Autor Wiadomość
zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-24, 21:21   

Otrzymałem dzisiaj telefon od oldmalarza, który jest w jakichś ostępach bez Internetu. Mam przekazać wiadomość następującej treści:
XIII Forowy Zlot we Fromborku odbędzie się w dniach: 11-15 Sierpnia 2017. Nasza baza będzie w Braniewie, w bardzo klimatycznym miejscu opisanym już wcześniej w tym wątku przez oldmalarza. Oldmalarz podjął taką decyzję, aby wybrać jeden termin i wokół niego skupić wysiłki organizacyjne. Niedługo zaczniemy zbierać ekipę na zlot. Proszę o Wasze komentarze, uwagi, przemyślenia. Również jeśli ktoś zna jakieś szczególnie ciekawe miejsca w okolicy, godne polecenia, to proszę się podzielić :)

Krwawa Mary 
Przygodomaniak
Seta Żyleta

Wysłany: 2017-01-24, 21:35   

Ja chetnie pojade :D

Rodząc się płaczemy,
Żeśmy na wielką błaznów przyszli scenę.

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-24, 21:50   

Krwawa Mary napisał/a:
Ja chetnie pojade :D

Tak jest! :564:

Barabasz 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-01-24, 22:09   

Szkoda, że nie będzie ankiety co do terminu. :-/

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-24, 22:21   

Barabasz napisał/a:
Szkoda, że nie będzie ankiety co do terminu. :-/

Barabaszu, nie bardzo było jak ją zrobić, bo nasza baza noclegowa była dostępna w określonym terminie. Oldmalarz też nie ma tutaj dużego wyboru, a pamiętajmy, że to on jest organizatorem i bez niego zlotu nie będzie.
Swoją drogą jaki termin chciałeś zaproponować?

TomaszK 
Moderator

Wysłany: 2017-01-24, 22:33   

zbychowiec napisał/a:
XIII Forowy Zlot we Fromborku odbędzie się w dniach: 11-15 Sierpnia 2017.
Ja jadę na pewno.
Poprzedni zlot we Fromborku, też był w sierpniu.

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-24, 22:35   

TomaszK napisał/a:
zbychowiec napisał/a:
XIII Forowy Zlot we Fromborku odbędzie się w dniach: 11-15 Sierpnia 2017.
Ja jadę na pewno.
Poprzedni zlot we Fromborku, też był w sierpniu.

Pięknie :564:

Barabasz 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-01-24, 22:39   

zbychowiec napisał/a:

Barabaszu, nie bardzo było jak ją zrobić, bo nasza baza noclegowa była dostępna w określonym terminie. Oldmalarz też nie ma tutaj dużego wyboru, a pamiętajmy, że to on jest organizatorem i bez niego zlotu nie będzie.

Ok w porządku, wcześniej ktoś wspominał coś o ankiecie. Ale jak już termin ustalony to nie ma co się rozwodzić.

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-24, 22:43   

Barabasz napisał/a:
zbychowiec napisał/a:

Ok w porządku, wcześniej ktoś wspominał coś o ankiecie. Ale jak już termin ustalony to nie ma co się rozwodzić.

No tak, tylko, że ankieta była rozważana gdy mieliśmy kilka opcji do wyboru. Dzisiaj okazało się, że Brzostowisko nie jest dostępne, a Braniewo możemy "zaklepać" na długi weekend. Opcje nam się siłą rzeczy zawęziły...

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-01-24, 23:02   

No mnie tym razem na 99,9% nie będzie.
Osiołkowi w żłoby dano...
http://johny.uchwycone-chwile.pl

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-01-25, 09:25   

Barabasz napisał/a:
Szkoda, że nie będzie ankiety co do terminu.

Popieram, powinna być.
Z tego co pamiętam, kilka osób pisało, że w długi weekend sierpniowy nie może. Panna Monika chyba.
Mnie akurat ten termin pasuje, ale uważam, że byłoby w porządku, jakby wszyscy mogli się wypowiedzieć.

Tak to do tej pory było. Może Oldmalarz nie zna tej reguły? Która była uczciwa, moim zdaniem.

zbychowiec napisał/a:
No tak, tylko, że ankieta była rozważana gdy mieliśmy kilka opcji do wyboru. Dzisiaj okazało się, że Brzostowisko nie jest dostępne, a Braniewo możemy "zaklepać" na długi weekend. Opcje nam się siłą rzeczy zawęziły...

To nie jest argument. Myślę, że jakbyśmy poszukali, to znalazłaby się odpowiednia miejscówka.

I powtarzam - mnie akurat ten termin pasuje, ale obawiam się, że niektórzy mogą się poczuć tak, jakby ich zdanie nie było brane pod uwagę.

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-01-25, 09:28   

Yvonne napisał/a:
Barabasz napisał/a:
Szkoda, że nie będzie ankiety co do terminu.

Popieram, powinna być.
Z tego co pamiętam, kilka osób pisało, że w długi weekend sierpniowy nie może. Panna Monika chyba.
Mnie akurat ten termin pasuje, ale uważam, że byłoby w porządku, jakby wszyscy mogli się wypowiedzieć.

Tak to do tej pory było. Może Oldmalarz nie zna tej reguły? Która była uczciwa, moim zdaniem.

zbychowiec napisał/a:

To nie jest argument. Myślę, że jakbyśmy poszukali, to znalazłaby się odpowiednia miejscówka.

I powtarzam - mnie akurat ten termin pasuje, ale obawiam się, że niektórzy mogą się poczuć tak, jakby ich zdanie nie było brane pod uwagę.

Mnie nie będzie ale rozumiem, że dla większości jest to właściwie najlepszy termin także nie wiem czy jest sens robić ankietę.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-01-25, 09:31   

johny napisał/a:
Mnie nie będzie ale rozumiem, że dla większości jest to właściwie najlepszy termin także nie wiem czy jest sens robić ankietę.

johny, Ty już w tym roku jeden zlot opuściłeś :-D

Zamierzasz tak łatwo się poddać i ominąć kolejny? ;-)

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2017-01-25, 09:31, w całości zmieniany 1 raz  

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-01-25, 09:35   

Yvonne napisał/a:
amierzasz tak łatwo się poddać i ominąć kolejny?

Nie to, że zamierzam. Wiem, że mnie nie będzie (w tym terminie), vis maior. Ale obiektywnie rzecz ujmując jest to termin optymalny. Nigdy wszystkim nie będzie w 100% wszystko pasowało. A szkoda żeby większość na tym cierpiała.

Ostatnio zmieniony przez johny 2017-01-25, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-01-25, 09:37   

Yvonne napisał/a:
Może Oldmalarz nie zna tej reguły?

Nie ma żadnych reguł. Nie ma regulaminów organizowania wyjazdów (dzięki Bogu). Wszyscy to znaczy nikt. Jeśli ktoś chce jechać to powinien zrobić wszystko żeby jechać, jeśli komuś nie pasuje to może nie jechać albo samemu zorganizować wyjazd w terminie dogodnym dla siebie.
Facet chce coś zrobić, chce zrobić coś fajnego a WY zaczynacie od rzucania mu kłód pod nogi bo... nie ustalił z każdym indywidualnie terminu wyjazdu. Patrząc na to co się działo dotychczas, ustalenie terminu w drodze głosowania nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji dla głosujących, w szczególnym przypadku może się zdarzyć, że ci, którzy głosowali za wygranym terminem w tym terminie nie pojadą. I nie myślę tutaj o chorobie czy śmierci w rodzinie ale o opowieściach dziwnej treści typu "nie wiedziałem, że to tak daleko".
Może zróbmy tak - ankieta w postaci przelewów zaliczki na konto organizatora - w tytule przelewu wpisywany jest termin. Organizator odda pieniążki tym, którzy głosują na inny termin i wybrany termin im nie pasuje.

A czy ktoś się zastanowił, czy organizatorowi pasuje inny termin? Ktoś się spytał człowieka o to? Może ON musi sobie ten czas zorganizować i nie ma czasu na handryczenie się z innymi, którzy nie wiedzą, zastanowią się a później dzień przed przyjazdem odwołają.

Nietajenko 
Forowy Badacz Naukowy
Użytkownik chwilowo nieaktywny

Wysłany: 2017-01-25, 09:42   

PawelK napisał/a:
Może zróbmy tak - ankieta w postaci przelewów zaliczki na konto organizatora - w tytule przelewu wpisywany jest termin. Organizator odda pieniążki tym, którzy głosują na inny termin i wybrany termin im nie pasuje.

Rozbawił mnie ten pomysł do łez. Naturalnie zdaję sobie sprawę z praprzyczyn dla tego typu pomysłów. Rozmawialiśmy już na ten temat w kontekście zlotu we Francji tylko nie pamiętam już gdzie. Fakt, deklaracja pod rygorem utraty zadatku jest dużo silniejsza. :-)

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-01-25, 09:44   

Cytat:

Yvonne napisał/a:
Może Oldmalarz nie zna tej reguły?

Nie ma żadnych reguł.

Może źle się wyraziłam. Może powinnam użyć słowa "tradycja" :-)
Do tej pory tak to funkcjonowało i było dobrze. Większość decydowała i uważam, że to było sprawiedliwe.

PawelK napisał/a:
A czy ktoś się zastanowił, czy organizatorowi pasuje inny termin? Ktoś się spytał człowieka o to?

Wyobraź sobie, że TAK!
Mam stały kontakt z Oldmalarzem i wiem, że praktycznie przez cały sierpień będzie tam przebywał.

Ja się bardzo cieszę na ten zlot i zrobię wszystko, aby na nim być.
Chodziło mi tylko o możliwość zagłosowania przez wszystkich zainteresowanych, czego zabrakło.

PawelK napisał/a:
Facet chce coś zrobić, chce zrobić coś fajnego a WY zaczynacie od rzucania mu kłód pod nogi bo... nie ustalił z każdym indywidualnie terminu wyjazdu.

Teraz przesadziłeś trochę, Pawle.
Jasne, że doceniamy i to bardzo! Tylko akurat tak się składa, że TERMIN jest elementem kluczowym w całej sprawie.

Jeśli chodzi o miejscówkę do spania, program itd, to tutaj jak najbardziej się nie wtrącam. Decyduje Organizator. Ale uważam, że termin powinien być wybrany wspólnie.

irycki 
Żądny przygód
Pan Motocyklik

Wysłany: 2017-01-25, 09:44   

Yvonne napisał/a:

Tak to do tej pory było.

Ja jeszcze nie wiem, czy mi pasuje. Ale z tego co zrozumiałem, jest to jedyny termin który w tamtym miejscu wchodzi w rachubę. Więc alternatywa jest taka - nie jechać tam, albo jechać w podanym terminie. Co zmieniła by ankieta?

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-01-25, 09:48   

Yvonne napisał/a:
Może źle się wyraziłam. Może powinnam użyć słowa "tradycja" :-)
Do tej pory tak to funkcjonowało i było dobrze. Większość decydowała i uważam, że to było sprawiedliwe.

Yvonne, niestety nie ma terminu idealnego. Zawsze komuś nie będzie pasowało choćbyśmy nie wiem jak się starali.
Decydujący głos powinien mieć Organizator, a ankieta jest jedynie podpowiedzią, pomocą dla niego, jeżeli nie jest zdecydowany na konkretną opcję.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-01-25, 09:48   

irycki napisał/a:
Ja jeszcze nie wiem, czy mi pasuje. Ale z tego co zrozumiałem, jest to jedyny termin który w tamtym miejscu wchodzi w rachubę. Więc alternatywa jest taka - nie jechać tam, albo jechać w podanym terminie. Co zmieniła by ankieta?

Choćby to, że może pojechałyby osoby, które w długi weekend nie mogą?
Niekoniecznie do tej miejscówki, ale innej, również wybranej przez Organizatora, żeby było jasne :-)

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-01-25, 09:50   

Yvonne napisał/a:
Ale uważam, że termin powinien być wybrany wspólnie.

Ale Yvonne, wiadomo z oczywistych względów, że dla większości ten termin będzie najlepszy i ja to rozumiem.
Co innego jakbyśmy mieli dwa długie weekendy tak jak było na Mazurach. Wtedy można dywagować.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-01-25, 09:52   

Być może niepotrzebnie zabrałam głos, przepraszam.
Chodzi mi tylko, że ja, jako organizatorka konkursu nawet, zawsze konsultuję z Wami termin konkursu i pytam, czy może być, a nie wrzucam od razu, że konkurs wtedy i wtedy.
Daję Wam możliwość negocjacji i zaproponowania innego terminu.

Ok, wiem, że teraz pewnie odezwie się Paweł i powie, że właśnie z tego powodu mój zlot nad Loarą jeszcze nie doszedł do skutku. A niech tam - pisz, Pawle! I w tym punkcie będziesz miał rację :-D

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2017-01-25, 09:54, w całości zmieniany 2 razy  

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-01-25, 09:53   

Yvonne napisał/a:
Teraz przesadziłeś trochę, Pawle.
Jasne, że doceniamy i to bardzo! Tylko akurat tak się składa, że TERMIN jest elementem kluczowym w całej sprawie.

Nie przesadziłem. Termin oczywiście jest kluczowy. Bo to nie tylko wakacje ale i długi weekend i za chwilę nie będzie tam miejsc. Media już od kilku miesięcy trąbią, że Polska jest jednym z nielicznych krajów w Europie gdzie można bezpiecznie pojechać na wakacje, wbrew pozorom to się przekłada na ilość turystów i wczasowiczów.
A skoro rozmawiałaś z organizatorem to mogłaś mu zwrócić uwagę telefonicznie a nie publicznie łajać, że wzoruje się na prezydencie Stanów a nie Ateńczykach z VI w pne.

irycki 
Żądny przygód
Pan Motocyklik

Wysłany: 2017-01-25, 09:54   

PawelK napisał/a:
Patrząc na to co się działo dotychczas, ustalenie terminu w drodze głosowania nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji dla głosujących, w szczególnym przypadku może się zdarzyć, że ci, którzy głosowali za wygranym terminem w tym terminie nie pojadą.

Dlatego na ogół staram się nie brać udziału w takich ankietach, bo trudno mi się z półrocznym wyprzedzeniem deklarować, a byłoby głupio, gdyby mój głos przeważył a ja bym potem nie pojechał.

A w ogóle przyszło mi do głowy na przyszłość, że być może ankieta powinna być ankietą negatywną, czyli ankietowani wybierają termin/terminy które im absolutnie nie odpowiadają.

Bo tak jak teraz, to może być sytuacja, że Iksińskiemu z czterech propozycji jeden zupełnie odpada, a pozostałe są ganc egal. Głosuje losowo na któryś z pasujących terminów, który przypadkowo niewielu pasuje, zatem jego głos jest zmarnowany.

Przy głosowaniu negatywnym brany byłby pod uwagę termin z najmniejszą liczbą negatywów.

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-01-25, 09:55   

Yvonne napisał/a:
Być może niepotrzebnie zabrałam głos, przepraszam.

Absolutnie dobrze, że zabrałaś głos i nie masz za co przepraszać. Im więcej rozmów, dyskusji tym lepiej/łatwiej będzie nam organizować kolejne spotkania. :-)

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-01-25, 09:56   

PawelK napisał/a:
A skoro rozmawiałaś z organizatorem to mogłaś mu zwrócić uwagę telefonicznie a nie publicznie łajać, że wzoruje się na prezydencie Stanów a nie Ateńczykach z VI w pne.

Chyba muszę napisać Ci to wielkimi literami: POWIEDZIAŁAM OLDMALARZOWI OSOBIŚCIE, ŻE WEDŁUG MNIE POWINIEN ZROBIĆ ANKIETĘ Z TERMINAMI!!! Zgodził się ze mną.
Po czym, jak widzisz, zadzwonił do Zbychowca i poinformował o terminie zlotu :-)

Nie chciałam w żaden sposób urazić Oldmalarza. Po prostu uważam, że termin nie powinien być narzucony, ale widzę, że jestem w swojej opinii osamotniona.
Zatem wycofuję moją propozycję.

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2017-01-25, 09:57, w całości zmieniany 1 raz  

Barabasz 
Forowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-01-25, 10:30   

Jestem krótko na forum i zauważyłem, że dotychczas takie ankiety były i dlatego o niej wspomniałem. Tym bardziej, że inne osoby w tym sam oldmalarz o takowej mówił. Rozumiem, że jest to jedyny możliwy termin więc sprawa jest już zaklepana i faktycznie obecnie ankieta nie ma sensu tym bardziej, ze większości pasuje. Dziękuję Ci Yvonne za twoje spostrzeżenia i za to że myślisz o innych.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-01-25, 10:36   

Barabasz napisał/a:
Dziękuję Ci Yvonne za twoje spostrzeżenia i za to że myślisz o innych.

Dziękuję Ci, Barabaszu, za docenienie tego :-)

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2017-01-25, 10:36, w całości zmieniany 1 raz  

Czesio1 
Administrator
Ojciec Prowadzący

Wysłany: 2017-01-25, 10:47   

PawelK napisał/a:

Nie przesadziłem. Termin oczywiście jest kluczowy. Bo to nie tylko wakacje ale i długi weekend i za chwilę nie będzie tam miejsc.

Dokładnie tak. Z mojego doświadczenia w sprawie rezerwacji noclegów dodam, że miejsce w Niedźwiedzim Rogu zaklepywałem już w grudniu poprzedniego roku. Przed pierwszym zlotem w Brześciu Kujawskim za długo zwlekaliśmy i wszystkie fajne miejscówki dla grupy była zajęte.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

Nemsta 
Forowy Badacz Naukowy
Łajza archeologiczna

Wysłany: 2017-01-25, 10:58   

PawelK, wybierasz się?

Odpowiedz do tematu