Z przygodą na ty Strona Główna

Z przygodą na ty

Forum Miłośników Przygody im. Pana Samochodzika

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album
Puzzle
Forum w mediach

Pan Samochodzik Escape Room
Autor Wiadomość
PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-01-24, 21:41   

zbychowiec napisał/a:
Gdzie tu znaleźć jakiś złoty środek?

Proste. Zarzuciłeś temat, każdy może poczytać i się zarejestrować i pogadać. Ale nie ma powodu, żeby ktoś, przypadkiem, czy rozmyślnie, trafił tutaj i skopiował pomysły za darmo. Teraz świat jest tak skonstruowany, że nikt nie ma sentymentów a silny potrafi kraść bez żadnych skrupułów.

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-24, 21:49   

PawelK napisał/a:
zbychowiec napisał/a:
Gdzie tu znaleźć jakiś złoty środek?

Proste. Zarzuciłeś temat, każdy może poczytać i się zarejestrować i pogadać. Ale nie ma powodu, żeby ktoś, przypadkiem, czy rozmyślnie, trafił tutaj i skopiował pomysły za darmo. Teraz świat jest tak skonstruowany, że nikt nie ma sentymentów a silny potrafi kraść bez żadnych skrupułów.

To prawda. My byśmy chcieli troszkę zmienić ten świat. Przynajmniej na naszym mikroskopijnym poletku :) Proponuję założenie tematu na hasło dla tych, którzy mają ciekawy pomysł na temat pokoju zagadek i chcą się nim podzielić z innymi forowiczami, a nie chcą, żeby ten pomysł został skopiowany przez jakiegoś łotrzyka typu Waldemara Batury.

Krwawa Mary 
Przygodomaniak
Seta Żyleta

Wysłany: 2017-01-24, 21:52   

zbychowiec, sie zgadzam - mozna to podlaczyc pod +18

Rodząc się płaczemy,
Żeśmy na wielką błaznów przyszli scenę.

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-01-24, 21:57   

zbychowiec napisał/a:
My byśmy chcieli troszkę zmienić ten świat. Przynajmniej na naszym mikroskopijnym poletku

Znasz to? http://shoparttheft.com Takich przypadków jest mnóstwo. Syn mojego kolegi jest projektantem, nie tylko poznaje swoje projekty, które publikuje na swojej stronie, na wielkich imprezach przygotowane przez wielkich projektantów ale miewał przypadki, że ktoś mu coś zlecał, twierdził, że to jednak nie to a później widział w kolekcji to co zaprojektował.
Myślę, że warto zrobić coś ciekawego, udostępnić ludziom nawet za darmo, ale żeby nie zepsuć przyjemności osobom projektującym nie warto udostępniać nieznanym osobom zanim samemu się to zrobi. Jeśli później ktoś to wykorzysta, skopiuje, zmodyfikuje, ok, nie jest to robione dla pieniędzy ale nadal twierdzę, że wpierw warto to zrobić samemu.

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-24, 22:23   

PawelK napisał/a:
zbychowiec napisał/a:
My byśmy chcieli troszkę zmienić ten świat. Przynajmniej na naszym mikroskopijnym poletku

Znasz to? http://shoparttheft.com Takich przypadków jest mnóstwo. Syn mojego kolegi jest projektantem, nie tylko poznaje swoje projekty, które publikuje na swojej stronie, na wielkich imprezach przygotowane przez wielkich projektantów ale miewał przypadki, że ktoś mu coś zlecał, twierdził, że to jednak nie to a później widział w kolekcji to co zaprojektował.
Myślę, że warto zrobić coś ciekawego, udostępnić ludziom nawet za darmo, ale żeby nie zepsuć przyjemności osobom projektującym nie warto udostępniać nieznanym osobom zanim samemu się to zrobi. Jeśli później ktoś to wykorzysta, skopiuje, zmodyfikuje, ok, nie jest to robione dla pieniędzy ale nadal twierdzę, że wpierw warto to zrobić samemu.

Przekonałeś mnie. Faktycznie, myślę, że warto zabezpieczyć niektóre treści. Wiekszość dyskusji będzie tutaj, a pewne smaczki wydzieli się do osobnego tematu i udostępni dla osób uczestniczących w zabawie/projektowaniu.

Nietajenko 
Forowy Badacz Naukowy
Użytkownik chwilowo nieaktywny

Wysłany: 2017-01-25, 09:03   

VdL napisał/a:
Uważam , że jest to do zrealizowania w starym zamku.

Kolego, chyba nie bardzo zdajesz sobie sprawę ze schodów formalnoprawnych jakie niesie za sobą taka inicjatywa. W grę wchodzą nie tylko przepisy wynikające z Ustawy Prawo Budowlane ale także Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Korowód formalności z tym związany jest zbyt spory niż korzyści z tym związane. To już bardziej widziałbym stworzenie escape roomu w budynku sąsiadującej restauracji. Tam niezbędne byłoby jedynie dostosowanie pomieszczenia i wystąpienie do gminy o pozwolenie na zmianę sposobu użytkowania nieruchomości. Podejrzewam także, że niezbędne byłoby rozszerzenie zakresu decyzji sanepidu oraz uzgodnienia ppoż. Co innego stworzenie gry terenowej w ramach obecnego sposobu użytkowania. Do niej wystarczą ruchome rekwizyty, a z uwagi na rozległość i atrakcyjność elementów architektonicznych zabytku istnieje duże pole do popisu w rozmieszczeniu "stacji" tej gry. Nie widzę jednak przeszkód by równolegle stworzyć scenariusz gry terenowej i pokoju ucieczek. Jedno drugiego nie wyklucza, a i promocja większa. :-)

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-01-26, 14:59   

Moim zdaniem powinniśmy mieć jakiś nakreślony plan, wizję jak to ma wyglądać. Rozplanować całą zabawę. Następnie przedstawić go najemcy i "sprzedać" pomysł. Jeśli chwyci, możemy zająć się szczegółami. Z naszej strony zainteresowany powinien otrzymać pomoc i nadzór merytoryczny, tematyczny.

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-26, 15:08   

VdL napisał/a:
Moim zdaniem powinniśmy mieć jakiś nakreślony plan, wizję jak to ma wyglądać.

Już mam nawet połowę posta napisanego na ten temat :) Miałem wrzucić "za chwilę" i się chwila przeciągnęła. Mam nadzieję, że dzisiaj uda mi się dokończyć.
VdL napisał/a:
Rozplanować całą zabawę. Następnie przedstawić go najemcy i "sprzedać" pomysł. Jeśli chwyci, możemy zająć się szczegółami. Z naszej strony zainteresowany powinien otrzymać pomoc i nadzór merytoryczny, tematyczny.

Ja bym raczej stawiał na taki model, gdzie nieodpłatnie udostępniamy nasze scenariusze i pomysły a wzamian przybytek nas poleca. Wtedy niekomercyjny charakter forum zostanie utrzymany.

VdL 
Zlotowicz

Wysłany: 2017-01-26, 15:17   

Przede wszystkim to najemca musi być tym zainteresowany.

zbychowiec napisał/a:

Ja bym raczej stawiał na taki model, gdzie nieodpłatnie udostępniamy nasze scenariusze i pomysły a wzamian przybytek nas poleca. Wtedy niekomercyjny charakter forum zostanie utrzymany.

To właśnie miałem na myśli pod pojęciem "sprzedaż" :-) W końcu chcemy tez osiągnąć jakąś korzyść.
Ostatnio zmieniony przez VdL 2017-01-26, 15:31, w całości zmieniany 3 razy  

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-27, 22:13   

Zgodnie ze swoimi groźbami sprzed kilku dni, publikuję kilka wolnych przemyśleń na temat pokoju zagadek. Proszę wybaczyć chaotyczną formę, próbuję spisywać te myśli zanim ulecą :)
Na początek: jak tu ugryźć scenariusz, żeby właściciele przybytków byli skłonni się nim zainteresować. Temat pod tytułem "Pan Samochodzik i ..." może być niewystarczająco nośny, ale coś z "Templariusze" w tytule już tak. Może "Sekret Templariuszy", "Skarb Templariuszy"? Nawiązaniem do Pana Samochodzika może być na przykład fakt, że podczas gry:
- wcielamy się w Pana Samochodzika i jego pomocników
- podążamy śladem Pana Samochodzika
- korzystamy z pamiętników Pana Samochodzika
... jednocześnie odkrywając sekrety (np. Templariuszy).

Przykładowe scenariusze:
1) Jesteśmy uwięzieni w tajemniczej bibliotece szalonego poszukiwacza skarbów, niegdyś konkurenta Pana Samochodzika w wyścigu po skarb Templariuszy. Ów rzezimieszek zamknął nas tutaj celowo w ramach zemsty na Panu Samochodziku. Teraz mamy godzinę na rozwiązanie jego zagadek, bo jeśli nie to... marny nasz los.
2) Zostajemy uwięzieni w podziemnej komnacie podczas poszukiwania skarbów Templariuszy. W komnacie znajduje się szkielet (w domyśle innego poszukiwacza skarbów) a obok niego odręczna notatka nieszczęśnika...
3) Zostajemy zamknięci w bibliotece z zegarem w ponurym zamczysku. Biblioteka jest pełna symboli masońskich...

Na podforum dedykowanym tematowi pokoju zagadek (Pan Samochodzik i Zbigniew Nienacki -> Pokój Zagadek Pana Samochodzika) opisałem owe trzy przykładowe typy scenariuszy wraz z propozycjami rekwizytów i ich potencjalnego wykorzystania.
Zgodnie z sugestią PawłaK nowo utworzone forum jest dostępne tylko dla osób, które znamy z forum i zainteresowanych tematyką. Proszę osoby chętne do dołączenia do grupy o zgłaszanie się do mnie (wstęp wolny dla każdego zainteresowanego pod warunkiem, że jest to osoba nam znana).
Dlaczego nowe forum jest niewidoczne dla osób spoza grupy? Ze względu na to, że gdyby nie było ukryte, to użytkownicy nie należący do grupy dostawaliby przypominajki o nieprzeczytanych postach w forum, do którego nie mają dostępu (jest to bardzo wkurzające).

Osoby chcące się podzielić swoimi pomysłami tutaj mogą nadal śmiało to czynić. To, czy publikować swoje pomysły tutaj, czy na forum dla grupy, jest indywidualną decyzją każdego/każdej z Was, jak również to, które z tych pomysłów opublikować na forum ogólnodostępnym, a które nie.

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-01-27, 22:18   

zbychowiec napisał/a:
Pokój Zagadek Pana Samochodzika

To brzmi prawie jak "Komnata tajemnic" z HP :564:

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-27, 22:26   

Zmieniłem trochę swój poprzedni wpis sprzed paru minut (dorzuciłem kilka zajawek scenariuszy).

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-01-28, 21:08   

Jestem zainteresowany! :-)
http://johny.uchwycone-chwile.pl

Nietajenko 
Forowy Badacz Naukowy
Użytkownik chwilowo nieaktywny

Wysłany: 2017-01-29, 08:28   

Byłbym chętny.

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-29, 13:56   

johny napisał/a:
Jestem zainteresowany! :-)

Dodany.

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-29, 13:56   

Nietajenko napisał/a:
Byłbym chętny.

Dodany.

Mysikrólik 
Zlotowicz
harcerz

Wysłany: 2017-01-29, 17:25   

A ja?

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-29, 18:15   

Mysikrólik napisał/a:
A ja?

Dodany :)

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-29, 21:38   

Na podforum grupy pokojowo-zagadkowej wrzuciłem propozycję plakatu dla pokoju zagadek o tematyce templariuszowej. Tutaj daję miniaturkę, pełna wersja dostępna na podforum grupy.

Yvonne 
Moderator

Wysłany: 2017-01-30, 10:27   

Ja też poproszę :-)

http://odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez zbychowiec 2017-01-30, 11:09, w całości zmieniany 2 razy  

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-30, 11:09   

Yvonne napisał/a:

Dodana :)

Milady 
Moderator

Wysłany: 2017-01-30, 12:06   

zbychowiec napisał/a:
Yvonne napisał/a:

A o co prosicie, bo ja nie rozumiem...

PawelK 
Moderator

Wysłany: 2017-01-30, 12:08   

Milady napisał/a:

O wjazd do specjalnej strefy ze szczegółami :-)

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-01-30, 12:46   

Milady napisał/a:
zbychowiec napisał/a:
Yvonne napisał/a:

No bo jakbyś uważnie czytała forum (a szczególnie ten wątek) to byś wiedziała :) Cofnij się o parę wpisów w tył.
Podpowiedź (nie jestem sadystą): mój wpis z 27 stycznia.

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-02-07, 12:17   

http://lodz.wyborcza.pl/l...l#BoxLokLodzImg
Łodzianie (i nie tylko), wybierzemy się? :027:

Krwawa Mary 
Przygodomaniak
Seta Żyleta

Wysłany: 2017-02-07, 13:01   

Zrobmy to!

Rodząc się płaczemy,
Żeśmy na wielką błaznów przyszli scenę.

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-02-07, 13:34   

johny napisał/a:
http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,21341420,morderstwo-w-muzeum-w-manufakturze-otworzyli-pokoj-zagadek.html#BoxLokLodzImg

Pomysł dobry. Dlaczego ten pokój zagadek zwrócił Twoją uwagę?

johny 
Moderator

Wysłany: 2017-02-07, 13:52   

zbychowiec napisał/a:
johny napisał/a:
http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,21341420,morderstwo-w-muzeum-w-manufakturze-otworzyli-pokoj-zagadek.html#BoxLokLodzImg

Zupełnie przez przypadek. Dzięki Tobie w ogóle dowiedziałem się o czymś takim, przeglądając dzisiaj neta zobaczyłem ten artykulik. :-)

zbychowiec 
Administrator

Wysłany: 2017-02-07, 23:41   

johny napisał/a:
zbychowiec napisał/a:
johny napisał/a:

Zupełnie przez przypadek. Dzięki Tobie w ogóle dowiedziałem się o czymś takim, przeglądając dzisiaj neta zobaczyłem ten artykulik. :-)

Na pewno warto się zainteresować tematem. W Łodzi macie mnóstwo ciekawych pokoi zagadek. Są nawet rankingi w sieci, gdzie ludzie oceniają pokoje pod względem różnych kreteriów - może pomóc w doborze pokoju, tematyki i trudności. Samą lokacją bym się bardzo nie kierował. To, że pokój jest w Manufakturze niekoniecznie musi oznaczać, że jest czymś ekstra. W końcu zamykają Cię w pokoju (często pokoi jest więcej niż jeden i je sobie po kolei otwierasz) i nie ma dla Ciebie znaczenia otoczenie samego pokoju. Proponuję, żebyś zrobił sobie rundkę po kilku pokojach dla złapania klimatu i wtedy można będzie wybrać coś w lokalu, gdzie miałeś najciekawsze przeżycia (takie przybytki mają po kilka pokoi i przeważnie jak jeden jest ciekawy, to pozostałe też).

Odpowiedz do tematu