Muzeum Warmii i Mazur

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym twórczości Zbigniewa Nienackiego
ODPOWIEDZ
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Muzeum Warmii i Mazur

Post autor: TomaszK »

Badacze z równoległego forum samochodzikowego net.pl odkryli, że Muzeum Warmii i Mazur w Olsztnie zamieściło fragmenty maszynopisów książek Nienackiego http://muzeum.olsztyn.pl/szukaj/nienacki . Mnie szczególnie zainteresowało "Uroczysko", którego konspekt zamieszcza Muzeum. W konspekcie główny bohater nosi nazwisko Nienacki, co oznacza, że jest to konspekt tej pierwszej wersji ksiązki, którą Nienacki próbował wydać jeszcze pod własnym nazwiskiem - Nowicki. Z innych ciekawostek, grobowiec Regirungsratha opisany jest jako "grobowiec rodzinny w spalonych zabudowaniach dworskich". Myślę, że gdybyśmy na miejscu zajrzeli do pełnego tekstu (muzeum zamieszcza tylko kilka stron), znaleźlibyśmy dużo więcej ciekawych rzeczy. Moim zdaniem kolejny zlot powinien odbyć się na Mazurach, z wizytą w Olsztnie.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

TomaszK pisze:Moim zdaniem kolejny zlot powinien odbyć się na Mazurach, z wizytą w Olsztnie.
Jestem tego samego zdania!!! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Na stronie muzeum są osobne strony, poświęcone poszczególnym książkom Nienackiego. Nie wiem jak to sie stało, że nikt z nas wcześniej tego nie znalazł. Myślę, że możemy nawiązać z nimi oficjalny kontakt, zwłaszcza, że możemy zaoferować wiele rzeczy promujacych Zbigniewa Nienackiego i jego twórczość - z naszych pracowań, ze zlotów, z audiobooków. A my z kolei moglibyśmy liczyć na szerszy dostęp do spuścizny Mistrza, co z kolei pomogłoby w dalszym opracowywaniu jego twórczości.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

TomaszK pisze:Na stronie muzeum są osobne strony, poświęcone poszczególnym książkom Nienackiego.
Oglądałem to wczoraj! Super! Genialne są listy, głównie, nastolatek do Nienackiego. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

TomaszK pisze:Na stronie muzeum są osobne strony, poświęcone poszczególnym książkom Nienackiego. Nie wiem jak to sie stało, że nikt z nas wcześniej tego nie znalazł. Myślę, że możemy nawiązać z nimi oficjalny kontakt, zwłaszcza, że możemy zaoferować wiele rzeczy promujących Zbigniewa Nienackiego i jego twórczość - z naszych opracowań, ze zlotów, z audiobooków. A my z kolei moglibyśmy liczyć na szerszy dostęp do spuścizny Mistrza, co z kolei pomogłoby w dalszym opracowywaniu jego twórczości.
Tak sobie pomyślałem, że bardzo często w różnych wątkach odwołujemy się do materiałów MWiM i chyba jest to najwyższy czas aby zebrać pytania dotyczących naszych wątpliwości dotyczących twórczości Nienackiego z podziałem na utwory i umieścić w jednym wątku.

Będąc na miejscu w MWiM postaramy się na nie odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

VdL pisze:Tak sobie pomyślałem, że bardzo często w różnych wątkach odwołujemy się do materiałów MWiM i chyba jest to najwyższy czas aby zebrać pytania dotyczących naszych wątpliwości dotyczących twórczości Nienackiego z podziałem na utwory i umieścić w jednym wątku.

Będąc na miejscu w MWiM postaramy się na nie odpowiedzieć.
świetny pomysł!
Jestem za :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Pan Samochodzik i Nienacki”