Skarb Atanaryka - inspiracje

Dział poświęcony pozostałej twórczości Zbigniewa Nienackiego
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:
Czesio1 pisze: I czy dyskusja nie pozwala mieć swojego zdania na dany temat?
To nie jest tylko własne zdanie, bo tak ustawiłeś działy forum.
Tak było na starym forum więc tak też zrobiłem na nowym. Nikt nigdy nie zgłaszał do tego pretensji.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Wobec tego zgłaszam wniosek, o utworzenie szerszego działu, np. "cykl o przygodach Tomasza".
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Wobec tego zgłaszam wniosek, o utworzenie szerszego działu, np. "cykl o przygodach Tomasza".
Czy kontynuacje też mam uwzględnić w tym wniosku?
Ostatnio zmieniony 27 lis 2019, 18:59 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Czesio1 pisze:Czy kontynuacje też mam uwzględnić w tym wniosku?
Nie, bo nie pisał ich Nienacki.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:
Czesio1 pisze:Czy kontynuacje też mam uwzględnić w tym wniosku?
Nie, bo nie pisał ich Nienacki.
To sformuluj konkretnie wniosek. Które części Twoim zdaniem powinny być włączone w forowym drzewku do przygód Pana Samochodzika. Zrobię ankietę i poddamy Twój wniosek pod głosowanie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

TomaszK pisze:Gdyby "Zabójstwo Herakliusza Pronobisa" ukazało się jako książka, też zaliczałbym je do cyklu. Niestety ukazało się tylko w odcinkach, w czasopiśmie. Tamten Tomasz, to dalej ta sama postać, tropiciel zagadek historycznych, kobieciarz bez szczęścia do kobiet. Babie Lato to ta sama osoba co w "Uroczysku", ale tu już tylko jako była partnerka.
To masz baaaardzo liberalne kryteria, co jest kanonem, i może dlatego nie możemy się dogadac. Dla mnie "Zabójstwo" z samochodzikami nie ma nic wspólnego, oprócz tej nieszczęsnej Babie Lato (przedstawionej zresztą wyjątkowo wrednie - czy Nienacki nie odreagowywał jakichś swoich prywatnych urazów przy tej okazji?)
Inny styl, inny nastrój, elementy zupełnie niepasujące do cyklu - czy naprawdę w częsci dziejącej się w Borowie jest cokolwiek samochodzikowego? Zwłaszcza sceny z aktorką Rokoko zapewne :/

A co do różnic między wcześniejszymi a późniejszymi książkami, to w "kanonie", też mogę wykazać znaczące różnice pomiędzy poszczególnymi książkami, chociażby w "UFO". Zgadzam się z Iryckim, że nawet "Wyspa" odstaje od późniejszych książek - to zdecydowanie nie książka dla młodzieży, gdzie są ofiary śmiertelne a bohater popija piwo i pali papierosy, podobnie jak w "Uroczysku". Może Wasz "kanon" rzeczywiście powinien zaczynać się dopiero od "Templariuszy" ?
Problem z kryteriami jest taki, że zawsze można pytać, dlaczego są akurat takie, a nie inne. Zwyczajnie jakąś granicę trzeba postawić. Dla mnie kanon to przygody Pana Samochodzika, jegomościa wyposażonego w niezwykły samochód, muzealnika i detektywa. Dlatego pomimo wykazanych różnic, włączam do kanonu "Wyspę", choć bardzo odbiega stylem od kolejnych książek. Ale jest wehikuł i on ratuje "kanoniczność" tej książki. "UFO" - no trudno, powiem to - też jest w kanonie, bo nie ma wątpliwości, że to dalej przygody tego Tomasza, którego ostatnio pozostawiliśmy na kartach "Złotej Rękawicy".

Ale książki zupełnie różne w stylu i w dodatku bez wehikułu już dla mnie kanonem nie będą, zwłaszcza że pisane były dużo wcześniej i raczej bez zamysłu "zrobię z tego serię".

Co nie zmienia faktu że "Uroczysko" bardzo lubię. Naprawdę wolno lubić książki Nienackiego bez uznawania ich za kanon.

Mysikrólik: :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

irycki pisze:Naprawdę wolno lubić książki Nienackiego bez uznawania ich za kanon.
Otóż to!
Co to za dziwne, pytania, ankiety?? Nie idźmy tą drogą!!!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Po pierwsze nie uznaję sformułowania "kanon". Kanon, to lista ksiąg o podstawowym znaczeniu, np. kanon biblijny albo kanon lektur. Używanie określenia "kanon" do kilkunastu wybranych powieści Nienackiego, umniejsza wartość innych, co zresztą widać wyraźnie na naszym forum gdzie zostały zaliczone jako " pozostała twórczość dla młodzieży". A są między nimi książki dobre, podobnie jak w "kanonie" są książki słabe.
A mój wniosek jest taki: wnioskuję o wydzielenie osobnego działu "książki o przygodach Tomasza" i ewentualnie w jego obrębie wydzielenie działu "książki o przygodach Pana Samochodzika". Bez używania słowa "kanon".
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Po pierwsze nie uznaję sformułowania "kanon". Kanon, to lista ksiąg o podstawowym znaczeniu, np. kanon biblijny albo kanon lektur. Używanie określenia "kanon" do kilkunastu wybranych powieści Nienackiego, umniejsza wartość innych, co zresztą widać wyraźnie na naszym forum gdzie zostały zaliczone jako " pozostała twórczość dla młodzieży". A są między nimi książki dobre, podobnie jak w "kanonie" są książki słabe.
A mój wniosek jest taki: wnioskuję o wydzielenie osobnego działu "książki o przygodach Tomasza" i ewentualnie w jego obrębie wydzielenie działu "książki o przygodach Pana Samochodzika". Bez używania słowa "kanon".
Nikt nie twierdzi że w dziale "Pozostała twórczość Nienackiego" nie ma dobrych książek. A nawet wręcz przeciwnie.
Odrzuciłeś kontynuacje więc bierzemy pod uwagę tylko twórczość Nienackiego. Aktualne drzewo jest takie:
1) Forum ogólne Pan Samochodzik i Nienacki
2) Przygody Pana Samochodzika
3) Pozostała twórczość Zbigniewa Nienackiego

Dla mnie taki układ jest bardzo czytelny i moim zdaniem nie ma potrzeby nic tu zmieniać.
Proponujesz (również moim zdaniem) zbyt skomplikowany i niejasny układ. Bo albo uznajesz pewne książki jako przygody tego samego bohatera co w kanonie (wybacz ale ja będę używał tego słowa) i wtedy zaproponuj konkretne tytuły książek które chcesz żeby zostały wciągnięte do pozycji numer 2. Albo jeżeli uważasz że bohater nie jest ten sam to są dwie propozycje. Albo zostawiamy tak jak jest albo robimy taki układ:
1) Forum ogólne Pan Samochodzik i Nienacki
2) Przygody Pana Samochodzika
3) Przygody Tomasza
4) Pozostała twórczość Zbigniewa Nienackiego

I wtedy zaproponuj co by się miało znaleźć w pozycji numer 3 bo ja naprawdę nie jestem pewien które pozycje.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Niezupełnie o to mi chodziło. "Pan Samochodzik" mieści się w szerszym dziale "Przygody Tomasza". Ale może dajmy sobie wystudzić emocje i nie głosujmy tego dzisiaj.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Ale może dajmy sobie wystudzić emocje i nie głosujmy tego dzisiaj.
_________________
HA bym powiedział więcej, nie głosujmy tego wcale. Tak to jeszcze willi Krostka sto lat możemy szukać...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:
Ale może dajmy sobie wystudzić emocje i nie głosujmy tego dzisiaj.
_________________
HA bym powiedział więcej, nie głosujmy tego wcale. Tak to jeszcze willi Krostka sto lat możemy szukać...
Wniosek został zaproponowany więc możemy go przedyskutować. Tylko potrzebna jest konkretna propozycja. Jeżeli dobrze rozumiem TomaszK proponuje taki układ:

1) Forum ogólne Pan Samochodzik i Nienacki

2) Przygody Tomasza
...2.1.) Przygody Pana Samochodzika
...2.2.) ????????????????????

3) Pozostała twórczość Zbigniewa Nienackiego



Tylko jeśli tak to ma wyglądać to głębsza drabinka będzie tak wyglądać:

1) Forum ogólne Pan Samochodzik i Nienacki

2) Przygody Tomasza
...2.1.) Przygody Pana Samochodzika
......... 1) Wyspa złoczyńców
......... 2) PS i Templariusze
.
.
.
.......... 12) PS i UFO
...2.2.) ????????????????????

3) Pozostała twórczość Zbigniewa Nienackiego


Czyli co się zmieni w porównaniu z tym co mamy teraz? Tylko to, że głębiej schowamy dział Przygody Pana Samochodzika i wyodrębnimy Uroczysko, Skarb Atanaryka z twórczości dla dorosłych. Dla mnie nie ma to sensu, ale nie będę się upierał jeśli większość uzna to za dobry pomysł. Robimy głosowanie?
Ostatnio zmieniony 28 lis 2019, 09:03 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Aha, i co ma być ewentualnie w punkcie 2.2.) ? Bo jeśli wyodrębniamy Przygody Pana Samochodzika to musimy jeszcze przynajmniej jeden dział wyodrębnić.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Ja się nie wypowiadam, nie głosuję. Dla mnie to dziecinada. Kto chce znaleźć dział to znajdzie. Wszystko jest a jakie będą nazwy podnazwy etc. kompletnie mnie nie interesuje!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Ja się nie wypowiadam, nie głosuję. Dla mnie to dziecinada. Kto chce znaleźć dział to znajdzie. Wszystko jest a jakie będą nazwy podnazwy etc. kompletnie mnie nie interesuje!
No nie johny jakiś porządek tematyczny na forum musi być. Bo jakby wszystko było pomieszane jak groch z kapustą to nic byś nie znalazł.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Tak przypatruje się z boku i dopowiem z mojego punktu widzenia Forum już jest za bardzo rozbudowane.
Jak ja się zapisywałem to przez pół roku je rozszyfrowywałem i dostawałem oczopląsów :)
Moja Gosia nawet już nie wchodzi na "pod tematy", bo zaczyna ją głowa boleć :shock:
Powinno być góra 10 głównych tematów.I 5 "pod tematów". Bez zakładania jakiegoś nowego zaśmiecającego 105-tego tematu z dowolnego działu. Np. kolejny setny autor z działu literatura, ktoś umarł itp .

Dziękuje i pozdrawiam wszystkie strony konfliktu :564:
Ostatnio zmieniony 28 lis 2019, 09:56 przez RobertH, łącznie zmieniany 2 razy.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

RobertH pisze:Tak przypatruje się z boku i dopowiem z mojego punktu widzenia Forum już jest za bardzo rozbudowane.
Jak ja się zapisywałem to przez pół roku je rozszyfrowywałem i dostawałem oczopląsów :)
Moja Gosia nawet już nie wchodzi na "pod tematy", bo zaczyna ją głowa boleć :shock:
Powinno być góra 10 głównych tematów.I 5 "pod tematów". Bez zakładania jakiegoś nowego zaśmiecającego 105-tego tematu z dowolnego działu. Np. kolejny setny autor z działu literatura, ktoś umarł itp .

Dziękuje i pozdrawiam wszystkie strony konfliktu :564:
Głos rozsądku! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

RobertH pisze: Dziękuje i pozdrawiam wszystkie strony konfliktu :564:
To nie konflikt RobercieH tylko dyskusja. :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Zrozumiałem swój błąd i ze skruchą się z niego wycofuję. Jestem lojalnym uczestnikiem forum i nie będę więcej próbował naruszać jego podstaw.

Co nie zmienia faktu, że tzw. "kanonu", nie uznaję.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

TomaszK pisze:Zrozumiałem swój błąd i ze skruchą się z niego wycofuję. Jestem lojalnym uczestnikiem forum i nie będę więcej próbował naruszać jego podstaw.

Co nie zmienia faktu, że tzw. "kanonu", nie uznaję.
No to lubię! Towarzysz złożył samokrytykę, egzekutywa ją przyjęła, jest git! :-D :-D :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Winnetou
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 91
Rejestracja: 16 paź 2017, 19:54
Miejscowość: Wawa
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Winnetou »

Yvonne pisze: Ja bardzo cenię to, że samochodziki są tak różnorodne. To sprawia, że każdą część czytam z wielką przyjemnością ..... Właśnie ten rozstrzał tematyczny, to że jest ponura historia z bandą Barabasza, tajemniczy dworek spowity listopadowym śniegiem, czy też pogadanki o przyrodzie, świadczy o jakości całego cyklu.
... jak również wspominki z archeologicznych wykopalisk z przed kilku lat - to przecież tworzywo zarówno samej treści książek, jak i historii, która kształtowała samego bohatera

Ja również powstrzymuję się od głosowania - podział forum niech zostanie - choć mi również nie podoba się "rozbuchanie" działów "pozasamochodzikowych" - czasami mam wrażenie, że to jest forum o "wszystkim" i tylko to że PS jest na początku - to jeszcze "jako tako" broni, że jesteśmy miłośnikam i PS - w tych kolejnych - jak ktoś zauważył - już nie sposób przebić się i pozostaje "oczopląs"
Ostatnio zmieniony 28 lis 2019, 19:13 przez Winnetou, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Przygodo, gdzie jesteś?
O sobie daj znać.
Przygodo, gdzie jesteś?
Przyjdź, imię swe zdradź.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

chkaplan pisze:mi również nie podoba się "rozbuchanie" działów "pozasamochodzikowych" - czasami mam wrażenie, że to jest forum o "wszystkim" i tylko to że PS jest na początku - to jeszcze "jako tako" broni, że jesteśmy miłośnikam i PS
A widzisz, a ja to uważam za duży plus. Powtarzam się ale nasze forum nazywa się Z przygodą na Ty. Owszem pierwiastkiem łączącym nas wszystkich jest PS i Zbigniew Nienacki jako autor ale w pewnym momencie trzeba wyjść poza ten cały anturaż. O książkach i przygodach PS-a powiedzieliśmy, napisaliśmy już wszystko! Dla nie decydowanie bardziej interesujące jest coś takiego jak relacja ze Spiros 2019, w którym brali udział Mysikrólik i PiTT niż rozprawka na temat czy podczas biwaku nad jeziorem Tomasz do zupy używał przypraw Kamisa czy Prymatu. Takie rozkminki zostawmy komu innemu. Wolę dowiedzieć się od innych o fajnym obejrzanym filmie, przeczytanej książce czy ruszyć wraz z Fantomasem piastowskim szlakiem. A PS? On zawsze będzie miał w moim sercu należne miejsce! :-)
Ostatnio zmieniony 28 lis 2019, 22:48 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

johny pisze:niż rozprawka na temat czy podczas biwaku nad jeziorem Tomasz do zupy używał przypraw Kamisa czy Prymat
Mam ....tak ... samo ..... jak Ty .....

Jak śpiewał Czesiu :)
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

RobertH pisze:Jak śpiewał Czesiu
_1 ?
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

RobertH pisze:
johny pisze:niż rozprawka na temat czy podczas biwaku nad jeziorem Tomasz do zupy używał przypraw Kamisa czy Prymat
Mam ....tak ... samo ..... jak Ty .....

Jak śpiewał Czesiu :)
Hmmmm, zgadza się, śpiewałem to 21 sierpnia tegoż roku na Narodowym. Ale skąd Ty o tym wiesz RoberieH? Czyżbyś też tam był i mnie widział???? :shock:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

:gitara: :gitara: :gitara: Czesiu z czarną brodą i w czarnym kapeluszu z dużym rondem :gitara: :gitara: :gitara:

ale to dawno było ... :564:
Ostatnio zmieniony 29 lis 2019, 13:40 przez RobertH, łącznie zmieniany 1 raz.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

RobertH pisze: Czesiu z czarną brodą i w czarnym kapeluszu z dużym rondem
:609:
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:
RobertH pisze: Czesiu z czarną brodą i w czarnym kapeluszu z dużym rondem
:609:
To o moim mniej znanym poprzedniku. Niemen czy jakoś tak Mu było na nazwisko.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Czesio1 pisze:
TomaszK pisze:
RobertH pisze: Czesiu z czarną brodą i w czarnym kapeluszu z dużym rondem
:609:
To o moim mniej znanym poprzedniku. Niemen czy jakoś tak Mu było na nazwisko.
Czesiu1

Może to nie był konkurs na słynne postacie ale chodziło o Czesława Niemena czyli .... Czesio od Snu o Warszawie

:509:
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

RobertH pisze:
Czesio1 pisze:
TomaszK pisze:
RobertH pisze: Czesiu z czarną brodą i w czarnym kapeluszu z dużym rondem
:609:
To o moim mniej znanym poprzedniku. Niemen czy jakoś tak Mu było na nazwisko.
Czesiu1

Może to nie był konkurs na słynne postacie ale chodziło o Czesława Niemena czyli .... Czesio od Snu o Warszawie

:509:
No toż tak właśnie napisałem. :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostała twórczość Zbigniewa Nienackiego”