Andrzej Sapkowski "Trylogia husycka"

Dział poświęcony literaturze
ODPOWIEDZ
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Andrzej Sapkowski "Trylogia husycka"

Post autor: Fantomas »

Najwyższy czas na temat poświęcony Trylogii husyckiej. Na forum ujawniło się już trzech wielbicieli powieści Sapkowskiego, czyli irycki, Barabasz oraz moja skromna osoba :-D. Macie niesamowite szczęście, że mozecie przeczytać kolejne części trylogii ( Narrenturm, Boży bojownicy oraz Lux parpetua) od razu. Niestety ja musiałem czekać na kolejne części, a czekanie bardzo mi się dłużyło. Powieści Sapkowskiego ciężko było zastąpić innymi powieściami historycznymi z elementami fantastyki. Tłem wydarzeń opisanych w trylogii są wojny husyckie. Akcja dzieje się w latach 20-tych i 30-tych XV wieku przeważnie w Czechach i na śląsku. Głównym bohaterem jest Reynevan czyli Reinmar von Bielau, ślązak, czarodziej, wielbiciel kobiet ;-) i szpieg. W trylogii znalazłem XV wieczną wiarę w czary i alchemię, wojnę wywiadów, opisy bitew i potyczek, prawdziwą miłość i jeszcze prawdziwszy seks. Są fantastyczne stworzenia i polimorfia. Są postacie historyczne i zupełnie wymyślone. Jest historia prosto z kronik i inspiracja Lovecraftem. Przede wszystkim jest przygoda i dlatego gorąco polecam.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2018, 06:21 przez Fantomas, łącznie zmieniany 2 razy.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Ciekawostką jest, że na okładkach kolejnych części trylogii wydawnictwo Supernowa umieściło fragmenty obrazu Pietera Bruegla "Triumf śmierci"
Załączniki
dea4b110e4430b50b9a82bb92d916fc7--renaissance-art-dark-art.jpg
dea4b110e4430b50b9a82bb92d916fc7--renaissance-art-dark-art.jpg (22.57 KiB) Przejrzano 11930 razy
amar4.jpg
62c8a3fa89a8a96d03d88b99ce17e4f1--pieter-bruegel-the-elder-renaissance-art.jpg
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Bardzo podobała mi się ta trylogia awanturniczo-przygodowa. Mnie się udało połknąć ją od razu. Narrenturm poznałem jako słuchowisko-superprodukcję (chyba ok. 200 aktorów, 24 godziny ciągłego słuchania) i nie mogłem doczekać się jak nagrają następne części więc zakupiłem książki i dokończyłem serię.
Ogólnie ten cykl lepiej do mnie przemówił niż Wiedźmin tego samego autora. Miłośnikiem tej powieści jest też Vasco, kiedyś na zlocie sobie o niej wspominaliśmy.
Bardzo sie kiedyś ucieszyłem jak przez przypadek przejeżdżałem przez Ząbkowice śląskie i zobaczyłem zamek Frankenstein, inaczej odbierałem także liczne krzyże pokutne w Polsce.
Miałem kiedyś plan robić sobie zdjęcia i katalogować wszystkie krzyże pokutne w Polsce, ale nigdy go nie zrealizowałem. Może macie jakieś własne zdjęcia takowych?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Post autor: Ater »

Na tej stronie są mapy z rozlokowaniem miejsc akcji:
https://uj.maps.arcgis.com/apps/MapJour ... 9e597f0382

A tak przy okazji jeszcze jej nie przeczytałem/przesłuchałem ale przypomniałem sobie o tym geoportalu.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Wiedźmina nie znam. Żałuję, że Dolnośląskie i Lubuskie znam niedostatecznie dobrze. Zdjęć krzyży pokutnych niestety nie mam. Za to jakiś czas temu będąc w Karpaczu odwiedziłem kilka okolicznych zamków. Jeden z nich zamek w Lipie, położony niedaleko Bolkowa skojarzył mi się z Sansenbergiem. Z kolei malowidła ścienne, które miały być w Sansenbergu są w wieży Henryka I Jaworskiego w Siedlęcinie.
Załączniki
Zamek w Lipie
Zamek w Lipie
Zamek w Lipie
Zamek w Lipie
images (3).jpeg (13.11 KiB) Przejrzano 11907 razy
Zamek w Lipie
Zamek w Lipie
Wieża w Siedlęcinie
Wieża w Siedlęcinie
pobrane.jpeg
pobrane.jpeg (9.73 KiB) Przejrzano 11907 razy
sulecin.jpg
de5540f2fa_thmb800_222.jpg
1cdcf66b77_thmb800_dsc02682_1200x803_jpg.jpg
wieza_rycerska_siedlecin_5.jpg
Siedlecin_wieza_freski_2.jpg
Ostatnio zmieniony 28 paź 2018, 19:44 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Fajne te zamki, trzeba się wybrać na ten śląsk. A co do krzyży pokutnych to znalazłem pełne zestawienie w sieci: jaktrafic.org . W Bielawie (Bielau) też są ;) Ater - świetna strona, prawdziwa skarbnica miejsc.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2018, 20:16 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Malowidła w wieży w Siedlęcinie są całkowite świeckie. Ich motywem są legendy arturiańskie. To czyni je niezwykłymi. Z kolei zamek w Lipie jest łączony z Templariuszami. Faktem jest, że Templariusze posiadali komandorie na śląsku.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2018, 17:36 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Sapkowski w "Bożych bojownikach" wspomina też zamki czeskie. Można je zwiedzać w Czeskim raju, którego są ozdobą. Trosky to budząca przerażenie twierdza na bazaltowej skale. Z wieżami niższą Babą i wyższą Panną. Na Troskach Reynevan poszukiwał Rupiliusa ślązaka, był więziony i uciekł tajemnym korytarzem. Z kolei na Zamku Michalovice odbyła się narada husytów, a pewna staruszka opowiadała o przygodach miłosnych swojej młodości :-D. Jest jeszcze zamek Bezdez, niezdobyta twierdza, na której wielu husytów połamało zęby.
Załączniki
Trosky w XV wieku
Trosky w XV wieku
Trosky obecnie
Trosky obecnie
Trosky obecnie
Trosky obecnie
Trosky obecnie
Trosky obecnie
Michalovice
Michalovice
Michalovice
Michalovice
Bezdez
Bezdez
Ostatnio zmieniony 31 paź 2018, 14:20 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Wiedźmina pochłonąłem jednym tchem. Sagę o Rejnmarze z Bielawy rozpocząłem z rozpędu po Wiedźminie, ale potem czytałem ją tylko dlatego, że syn mnie dopingował. Zrezygnowałem na kilka rozdziałów przed końcem trzeciego tomu, zakończenie zupełnie mnie nie interesowało.
Tym niemniej odwiedziłem wiele miejsc opisanych w książce, a do dziś utkwił mi w pamięci wątek pomurników.

Obrazek

W książce stado pomurników zwiastuje śmierć i wydaje głosy, które można usłyszeć jako "Likwor z krwi ! Likwor z krwi !". Brr... aż ciarki przechodzą. Niezwykłe skojarzenie, ale głos rzeczywiście podobny.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2018, 20:08 przez TomaszK, łącznie zmieniany 1 raz.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Barabasz pisze:Miałem kiedyś plan robić sobie zdjęcia i katalogować wszystkie krzyże pokutne w Polsce, ale nigdy go nie zrealizowałem. Może macie jakieś własne zdjęcia takowych?
Konsultowałem kiedyś pracę o narzędziach zbrodni przedstawionych na tych krzyżach http://www.amsik.pl/index.php?option=co ... Itemid=135 Autorka porównała narzędzia zbrodni sprzed lat, ze współczesnymi. Okazało się, że zarówno wtedy jak i dziś, dominujacym narzędziem był nóż.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2018, 20:16 przez TomaszK, łącznie zmieniany 1 raz.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

TomaszK pisze:Wiedźmina pochłonąłem jednym tchem. Sagę o Rejnmarze z Bielawy rozpocząłem z rozpędu po Wiedźminie, ale potem czytałem ją tylko dlatego, że syn mnie dopingował. Zrezygnowałem na kilka rozdziałów przed końcem trzeciego tomu, zakończenie zupełnie mnie nie interesowało.
Tym niemniej odwiedziłem wiele miejsc opisanych w książce, a do dziś utkwił mi w pamięci wątek pomurników.

[url=https://i.postimg.cc/Z5st4GMC/pomurnik.jpg]Obrazek[/url]

W książce stado pomurników zwiastuje śmierć i wydaje głosy, które można usłyszeć jako "Likwor z krwi ! Likwor z krwi !". Brr... aż ciarki przechodzą. Niezwykłe skojarzenie, ale głos rzeczywiście podobny.
Piękny pomurnik. Nigdy na żywo nie widziałem, ale Ty, TomaszKu masz łatwiej bo częściej jesteś w górach. Mam taki pomysł, żeby przy okazji zlotu w Pradze zobaczyć kilka zamków w Czeskim Raju :-). Trosky, których zdjęcia wrzuciłem są przykładem zamku, w którym bazaltowe skały wykorzystano w systemie obronnym. W Polsce tego typu zamki są w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, np. Zamek Olsztyn. We Francji z kolei tego typu zamkiem jest prowansalski Les Baux de Provence. Ich wspólną cechę jest naprawdę duża atrakcyjność :-). Co do narzędzi zbrodni to mam taką teorię ;-) W średniowieczu zarówno podczas bójki przy kartach czy w kościach, jak dla morderców działających w ukryciu kordzik, puginał czy mizerykordia były poręczniejsze. Nikt w karczmie przecież nie wymachiwał toporem, berdyszem albo morgernsternem.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

TomaszK pisze: Konsultowałem kiedyś pracę o narzędziach zbrodni przedstawionych na tych krzyżach http://www.amsik.pl/index.php?option=co ... Itemid=135 Autorka porównała narzędzia zbrodni sprzed lat, ze współczesnymi. Okazało się, że zarówno wtedy jak i dziś, dominujacym narzędziem był nóż.
świetny artykuł, dziękuję TomaszKu. Aby dalej zgłębiać historie krzyży muszę się chyba zapisać do tego Bractwa Krzyżowców. Ciekawe jak wyglądają te biesiady pokutne?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Nigdy tego nie czytałam, ale być może kiedyś mnie zachęcisz, Fantomasie ...
Kto wie? :-)
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Yvonne pisze:Nigdy tego nie czytałam, ale być może kiedyś mnie zachęcisz, Fantomasie ...
Kto wie? :-)
Bardzo lubię Trylogię husycką. To naprawdę piękna panorama postaci i miejsc. W średniowieczu wiara w fantastyczne zwierzęta i magię istniała równolegle z wiarą w Boga. To wszystko się przenikało. Tworzyło spójny w mniemaniu człowieka tamtych czasów świat. Część miejsc opisanych w Trylogii znam, inne chętnie odwiedzę. Jeśli ktoś jest z Dolnego śląska, albo po prostu posiada fotki Ziębic, Nysy, Paczkowa i innych miejsc, do których zawitali Reynevan, Szarlej i Samson to nie ma co się wahać tylko wrzucać :-)
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Barabasz, pamiętasz jak wspominałeś o Frankensteinie, czyli Ząbkowicach śląskich? Dziś w tv podali informację o zamknięciu dla zwiedzających tamtejszej Krzywej Wieży. Poziom odchylenia to 2,14 m. Magiczny region.
Załączniki
2014_Ząbkowice_¦ląskie,_krzywa_wieża_01.jpg
2014_Ząbkowice_¦ląskie,_krzywa_wieża_01.jpg (25.04 KiB) Przejrzano 11683 razy
krzywa_wieza_w_zabkowicach_slaskich02.jpg
Ostatnio zmieniony 19 lis 2018, 08:37 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Fantomas pisze: Magiczny region.
Myślę mocno o wakacjach w przyszłym roku! Region jest niesamowity! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Fantomas pisze:Barabasz, pamiętasz jak wspominałeś o Frankensteinie, czyli Ząbkowicach śląskich? Dziś w tv podali informację o zamknięciu dla zwiedzających tamtejszej Krzywej Wieży. Poziom odchylenia to 2,14 m. Magiczny region.
Nieźle, trochę się wygięła. Ale górą kondygnację odbudowali już prosto. śmiesznie to wygląda. W sumie 2,14 m to już dużo i faktycznie może być niebezpiecznie. A co z tymi co chodzą pod nią?
Na szczęście inna krzywa wieża w Polsce w Toruniu ma 1,5 m odchylenia i jest jeszcze dostępna dla zwiedzających.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

johny pisze:
Fantomas pisze: Magiczny region.
Myślę mocno o wakacjach w przyszłym roku! Region jest niesamowity! :564:
Dobry plan :-) Tylko czy jedne wakacje wystarczą? Fajny zlotowy region. Ja mogę polecić też Jurę Krakowsko-Częstochowską, okolicę Krakowa z Ojcowskim Parkiem Narodowym oraz Sandomierz i okolice.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

Barabasz pisze:
Fantomas pisze:Barabasz, pamiętasz jak wspominałeś o Frankensteinie, czyli Ząbkowicach śląskich? Dziś w tv podali informację o zamknięciu dla zwiedzających tamtejszej Krzywej Wieży. Poziom odchylenia to 2,14 m. Magiczny region.
Nieźle, trochę się wygięła. Ale górą kondygnację odbudowali już prosto. śmiesznie to wygląda. W sumie 2,14 m to już dużo i faktycznie może być niebezpiecznie. A co z tymi co chodzą pod nią?
Na szczęście inna krzywa wieża w Polsce w Toruniu ma 1,5 m odchylenia i jest jeszcze dostępna dla zwiedzających.
Jednak Krzywa Wieża w Toruniu ma 15 m wysokości, a ta w Ząbkowicach śląskich 34 m. Ludzie chodzący pod wieżą to nie aż taki problem jak Ci, którzy mieszkają w kamienicach obok. Tam jest wąski przesmyk i zabudowa dookoła.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Fantomas pisze:Tylko czy jedne wakacje wystarczą?
Z pewnością nie ale od czegoś trzeba zacząć. Zresztą już trochę liznąłem tych terenów będąc w Czosze, Zamku Książ, świdnicy...
Fantomas pisze:Fajny zlotowy region.
O to, to! :564:
Ostatnio zmieniony 19 lis 2018, 20:09 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

W głosowaniu w sprawie wyboru regionu na zlot Dolnośląskie miałoby duże szanse na zwycięstwo. Zlot w Pradze można jakoś też połączyć z regionem, np. z górami Stołowymi i Srebrną Górą :564:
Ostatnio zmieniony 19 lis 2018, 20:37 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Fantomas pisze:Zlot w Pradze można jakoś też połączyć z regionem, np. z górami Stołowymi i Srebrną Górą :564:
I to jest słuszna koncepcja! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

Byłem na Krzywej Wieży i zwiedziłem Srebrną Górę w lipcu w drodze do Szklarskiej Poręby. Trochę napięty plan (długa podróż i czasochłonne zwiedzanie). Polecam szczególnie Srebrną Górę - ja natrafiłem na świetnego przewodnika, który bajecznie powiadał o twierdzy i o służbie wojskowej w czasach pruskich. Od razu podpowiem - latem zwiedzanie kazamat koniecznie w polarze/ciepłej bluzie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Zwiedzałem donżon w Srebrnej Górze na początku lat '90 tych, jak to wszystko jeszcze było teoretycznie zamknięte, a miejscowi przewodnicy organizowali półlegalne wyprawy. Niezapomniane wrażenia. Zwłaszcza czołganie się kilkunastometrowej długości korytarzem (właściwie kanałem) "ucieczkowym".

Niedaleko jest jeszcze dawna kopalnia srebra w postaci góry wydrążonej od środka. Zalane to było wodą i pływaliśmy tam pontonem. Nie wiem czy jest to teraz dostępne.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Post autor: Fantomas »

irycki pisze:Zwiedzałem donżon w Srebrnej Górze na początku lat '90 tych, jak to wszystko jeszcze było teoretycznie zamknięte, a miejscowi przewodnicy organizowali półlegalne wyprawy. Niezapomniane wrażenia. Zwłaszcza czołganie się kilkunastometrowej długości korytarzem (właściwie kanałem) "ucieczkowym".

Niedaleko jest jeszcze dawna kopalnia srebra w postaci góry wydrążonej od środka. Zalane to było wodą i pływaliśmy tam pontonem. Nie wiem czy jest to teraz dostępne.
Irycki tym samym, pośrednio :-) potwierdzasz, że to wspaniałe miejsce na zlot ;-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Fantomas pisze:Irycki tym samym, pośrednio :-) potwierdzasz, że to wspaniałe miejsce na zlot ;-)
Myślę, że nikt nie ma co do tego wątpliwości! Co z tego, że tam nie dzieje się akcja żadnej z książek? Z pewnością Pan Samochodzik tam był tylko nie wszystko przelał na papier! :-D A nawet jak nie było, to będzie, w postaci nas! :-)
Ostatnio zmieniony 22 lis 2018, 09:03 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Andrzej Sapkowski "Trylogia husycka"

Post autor: Fantomas »

Dotarła do mnie wspaniała i informacja, że wkrótce pojawi się gra planszowa dedykowana Trylogii husyckiej. Premiera zapowiadana jest na kwiecień, czyli za dwa miesiące. Jako wielki fan serii sprawię ją sobie. Jestem trochę zielony w planszówkach, ale co tam. Mam nadzieję, że przy najbliższej okazji zaproszę chętnych do gry.
A tu materiał z YouTube
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: Andrzej Sapkowski "Trylogia husycka"

Post autor: irycki »

No, to by było super :)
My czasami grywamy w planszówki. Ja nie jestem jakoś strasznie narwany, ale raz na jakiś czas w coś w miarę prostego lubię zagrać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”