Czerwone gardło

Dział poświęcony literaturze
ODPOWIEDZ
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Czerwone gardło

Post autor: Brunhilda »

Skończyłam właśnie słuchać Czerwone Gardło, Jo Nesbo. To jest absolutny majstersztyk. Absolutny. Marze, żeby Jo Nesbo poznać. Nieprawdopodobny facet.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Skończyłam Trzeci klucz Jo Nesbo. Tez super. Ale, ze mu przychodzą do głowy takie pomysłu w ogóle? On gra tez w jakimś grupie muzycznym . Tez ciekawe. Trzeci klucz tez polecam.
Przeniosłam sie na Szwecję. Camilla Lackeberg czy coś. Tez z Merlin. Tez kryminały. Tez OK tylko, ze takie kobiece jakby bardziej. Harry Hule, bohater Nesbo jest twardy facet.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Camilla OK. Chociaż dalej pozostaje wierna Nesbo. Słucham teraz Wybawiciela. I już sie martwię, ze zostało mi mniej niż połowa...... :-( ech.....szkoda! Zdaje sie, ze Merlin nic więcej z Nesbo nie ma do zaoferowania. W międzyczasie słuchałam Pamiętników Chinskiej Kurtyzany. Czytała Magda Zawadzka. Pięknym głosem jak srebrne dzwoneczki. No cóż.... Trochę nudnawe. Może inne, obce naszej kulturze realia po prostu? Najbardziej podobał mi sie moment, kiedy nastał komunizm. Postanowiono wtedy skończyć z burzuazyjnym(?) wielozenstwem ( nie było niczym niezwykłym mieć kilka zon w Chinach) i z prostytucja. Kurtyzany i prostytutki postanowiono resocjalizowac. Z autorki, po nieudanych próbach włączenia w nurt komunistycznej ideologii, jako , ze umiała czytać i pisać, mimo wszystko postanowiono zrobić nauczycielkę ( !!) . A ona z oburzeniem skomentowała: ja? Kurtyzana? Miałbym uczyć jakieś dzieci??? Taki upadek........ :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

A ja zakupiłem: dwa dni temu Upiory, a dzisiaj Trzeci klucz i innego Nesbo nie związanego z Harrym Hole Łowcy głów. Zabieram się za Łowców bo Harrego muszę chronologicznie czytać. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Kynokephalos
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1066
Rejestracja: 07 sie 2013, 14:01
Miejscowość: z dużego miasta
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kynokephalos »

Brunhilda pisze:Ona skomentowała: "Ja? Kurtyzana? Miałbym uczyć jakieś dzieci??? Taki upadek........"
Honor zawodu trzeba pielęgnować.
Przypomniał mi się stary dowcip:
Warszawa, wieczór, przed "Europejskim" stoją dwie prostytutki. Od strony uniwersytetu nadchodzi studentka, wyciąga z torebki papierosa. "Hej, koleżanki, macie ognia?" Jedna z prostytutek w milczeniu podaje jej ogień, dziewczyna odpala, dziękuje skinieniem głowy, idzie dalej. Prostytutki patrzą za nią osłupiałe. Wreszcie jedna pyta: "Ty to słyszałaś?" Druga: "No nie? Raz [--] za zaliczenie i od razu <<koleżanki>>!"

Pozdrawiam,
Kynokephalos
Obrazek Obrazek
Wonderful things...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

:-D a było to w czasach kiedy palenie było absolutnie społecznie akceptowalne....
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Zacząłem czytać Łowców głów, na razie - po 60 str. - książka jest genialna! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Wyobrażam sobie! Nie czytałam jej jeszcze. Dzisiaj zobaczę w Merlin czy maja. Nesbo mi " wysżedl" :-( szkoda. Uwielbiam jego pisanie. Z braku laku pozyczylam cos beznadziejnego. Nie mogę słuchać normalnie. Jakaś Manuela Gretkowska. Cos nieprawdopodobnego. Trudno ocenić o czym to jest. Wynurzenia autorki jako faceta o typowym, choć przesadzonym archetype męskości. Na 4 z 45 odcinków poległam. Oddałam.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Ech... "Wyszedł" mi Jo Nesbo .... Będę oglądać w tej sytuacji Łowców głów.. Film. Po norwesku ale z napisami, rzecz jasna.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Brunhilda pisze:Będę oglądać w tej sytuacji Łowców głów..
Bruniu, daj znać czy OK, książka to arcydzieło! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

OK. Tylko,trochę dziwny. Moze dlatego, ze przyzwyczajona jestem do amerykańskich produkcji. Ale sama treść super! Jak zwykle u Nesbo. Trochę koniec dziwny, ze policja tak łatwo dała sie dla reputacji przekonać. Trochę to bajkowe było albo tak dziwnie przedstawione. Trzeba czytać napisy bo film norweski jest i po norwesku. Główny aktor paskudny. Jakby w bleach go ktoś wykąpał. Oczy jak rzeźby antyczne. Nieprzekonywujacy. Cały czas miałam wrazeńie, ze on nie pasuje. Ciekawe czy to jakiś norweski amant jest? Taki wyblakły to moze....Jego żona natomiast piękna. Tj filmowa żona. Kilka mrożących krew w żyłach scen i kilka z cyklu" zabili go i uciekł ". Trochę sie zdziwiłam jak w wyniku wypadku samochod zleciał z góry, przekoziolkowal, wszyscy na miejscu a wyblakły nie. Wyszedł w końcu a właściwie wypełzły z wraku, nie będę psuć wiec nie zdradzę szczegółów, ale wyszedł, pokiereszowany zupełnie. A on twardy. Właśnie, ze nawet sobie kajdanki zdjął kluczykiem. Nawet sie wykąpał w rzece bo umazany w krwi był. No i tak. Oglądałam do trzeciej w nocy wiec dzisiaj już nic nie oglądam. Idę spać. Nie wiem czy moge jakoś udostępnić ten film bo go w końcu kupiłam. Dlatego, ze Nesbo.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Rozmawiałam ze znajoma , która czytała i oglądała. Powiedziała, ze książka o niebo lepsza. Ze film spłacił, skrócił, nie wytłumaczył. Poza tym jestem pewna, ze to w dużej mierze przez wyblaklego. A ta scena zabili go i uciekł, i to dosłownie, w książce była wyjaśniona. Otóż nie zabił sie spadając z tej wysokości bo obaj policjanci, którzy po jego obu stronach siedzieli byli niemożliwe grubi wiec go jak poduszka chronili. No nie wiem. A żona nie była, jak w filmie cudowna i niewinna nimfa tylko go zdradzała i knula przeciwko.
Po obejrżeniu filmu nie będę już czytać. zepsuł mi efekt.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Brunhilda pisze:Z braku laku pozyczylam cos beznadziejnego. Nie mogę słuchać normalnie. Jakaś Manuela Gretkowska. Cos nieprawdopodobnego. Trudno ocenić o czym to jest.
E no Bruniu, przeca to wielka polska pisarka jest, zresztą poczytaj sobie jaka jest mądra, inteligentna no i last but not least postępowa!
http://wiadomosci.onet.pl/prasa/narodowa-glupawka/63lh2
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

A co do meritum. Skończyłem 2 dni temu Łowców głów. Powiem tak, tak książka to majstersztyk! Do samego końca jest nie przewidywalna. Tempo akcji przypomina rollercoastera a właściwie co 1,5 strony dzieje się coś co przewraca całą akcję do góry nogami. Poza walorami czysto rozrywkowymi, ta książka jak i inne Nesbo mają walory edukacyjne. Autor zwraca nam uwagę na to co jest w życiu ważne (miłość, przyjaźń, szczerość, wrażliwość etc, etc)i na czym powinniśmy skupiać swoją uwagę.
Ponadto chciałbym polecić ŁG tym wszystkim, którzy szukają permanentnie pracy i na co dzień zmagają się z wszelakiego rodzaju rekrutacjami czy rozmowami kwalifikacyjnymi. Już lektura pierwszego rozdziału pomoże im w tych zmaganiach! :-D

Teraz zamówiłem sobie w merlinie DVD za 9,99 zobaczymy czy film będzie równie dobry, opinie są różne.

P.S.
Prośba do Ojca, czy mógłby założyć nowy dział dotyczący tylko Nesbo? Książek jest całe mnóstwo i na bieżąco będziemy pewnie z Brunią opisywać nasze wrażenia. A myślę, że po naszych recenzjach grono wielbicieli Jo szybko zacznie rosnąć. :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

No wścieknie sie zaraz!!!! Problem z Merlin. Skończyłam już wszystko co miałam i chciała zamówić coś nowego, łącznie z Gutowska, która poleciła mi Yvonne, i z nowa powieścią Nesbo, Syn. Łącznie 15 płyt CD. Suma, już nie wiem dokładnie bo oczywiście do koszyka, wstecz, nie można zajrzeć, ale niech bedzie 400 zł. A przesyłka 369! No wiec pisze do nich , ze o co chodzi? Przedtem było 8 zł od sztuki. + 20 jednorazowo. A ta baba, myślałam, ze automat bo zupełnie bez sensu,5 sztampowych odpowiedzi. Wiec napisałam, ze jeżeli jest automatem to przykro ale nie zamierzam wymieniać z nią korespondencji i prosze o zwierzchnika, człowieka. Dopiero wtedy mi odpisała na temat. Ale co! Ze po 22zl bo mimo, ze płyty ale sa w dziale książki. :shock: No absurd. Zwierzchnika nie dała. Poza tym nawet jeśli to, do 369 zł jej teoria nijak sie nie dodaje. Piszą na stronie rzeczywiście ze 22 zł za książkę a 8 za płytę. Ale czy to naprawdę możliwe, żeby dlatego, ze w dziale książki płacić za płytę jak za książkę? Przecież to na wagę idzie nie na dział! Dzwoniłam do nich ale ciagle pietnasta w kolejce. No nie będę czekać bo mi akurat te 300 zł sie z komórki nabije. No nie wiem co z nimi zrobić. Bardzo sie zawiodłam. A tak ich chwaliłam.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Nie moge uwierzyć. Rozmawiałam z nimi ale to jakieś wyuczone maszyny sa nie ludzie. Tluka w kółko to samo. Nie dali mi zwierzchnika do telefonu. Powiedzieli, ze nie! I już. Ze tylko biuro od obsługiwania klienta takimi sprawami sie zajmuje. Czyli moi rozmówcy. I nie dadzą kontaktu. Nie moge uwierzyć. U nas by to nie przeszło.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Nie kupie wiec nowego Nesbo. Dla zasady. Bo to oni podają fałszywe informacje i absurdalne tłumaczenia.
Jestem upset. I to bardzo.
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Waldemar_B »

Brunhilda pisze:Nie moge uwierzyć. Rozmawiałam z nimi ale to jakieś wyuczone maszyny sa nie ludzie. Tluka w kółko to samo. Nie dali mi zwierzchnika do telefonu. Powiedzieli, ze nie! I już. Ze tylko biuro od obsługiwania klienta takimi sprawami sie zajmuje. Czyli moi rozmówcy. I nie dadzą kontaktu. Nie moge uwierzyć. U nas by to nie przeszło.
Rozmowy pewnie są nagrywane, polecam napisać maila na wszelkie możliwe adresy z opisem tej sytuacji, podaniem daty i godziny rozmowy.
Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Napisałam. Czarno to widze. Ciagle nie moge uwierzyć w ta sytuacje.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

W ogóle nie do pojęcia sytuacja. Tam przecież nic ńie można załatwić. Na dodatek oni rozmawiają jak automaty , po prostu jakby wyuczone zdania. Bez sensu. Ciagle to samo. A moze to sa automaty? Rozmawiałam co prawda z panem, bardzo, ale to bardzo ńiegrzecznym ale on nawet nie wiedział jakie ustalenia sa już wynegocjowane z automatami. Czyli nie ma połączenia komputerowego? W ogóle, i naprawdę tak jest, w ogóle nie moge tego zrozumieć. Jestem o krok od odwołania pozytywnych opinii o Merlinie. Jeszcze jeden raz spróbuje. Nie zamowie i kropka. Fajnie było słuchać po polsku co prawda. No ale podobno wszystko co fajne kończy sie. Szkoda, ze tak przykro i przez głupotę. Bo nie lubie takiego jawnego oszustwa. Gdybym nie wiedziała, gdyby było napisane, ze przesyłka kosztuje tyle i tyle to OK . Tak jest i już. Ale TO? Nieprawdopodobna sytuacja.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

No! Zgłaszam, ze Załatwione. Merlin rozwiązał sytuacje w ten sposób: żeby wyszło na to, ze ich na wierzchu, obniżyli cenę książek o 43% a cenę przesyłki o jakieś 150 zł. Suma sumarum cena za całość jest mniej więcej taka jak zakładałam pierwotnie. Uff... Co prawda nie wiem czy zrozumieli o co chodziło mi. Zobaczymy czy zmienia info na swojej stronie co do cen przesyłek?
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Acha! Tym sposobem będę miała do końca roku słuchanie! Hurra! Yvonne! Zamówiłam również Gutowska! Nie moge sie doczekać!
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Brunhilda pisze:Acha! Tym sposobem będę miała do końca roku słuchanie! Hurra! Yvonne! Zamówiłam również Gutowska! Nie moge sie doczekać!
A zamówiłaś przy okazji forowego audiobooka Bruniu? :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Bruniu, obejrzałem ekranizację Łowców głów. Film mi się podobał ale książka robi zdecydowanie duuuuuuużo większe wrażenie. Szkoda, że zaczęłaś od tej kolejności.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Zacząłem Czerwone gardło. Zupełnie inny klimat niż poprzednie części! Ale dla mnie bomba!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Czerwone Gardło jest genialne. Genialne po prostu. Nie moge sie nadziwić. Ten facet, Nesbo, jest niemożliwy! Nieprawdopodobny talent!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”